Szaboveronika

Nevolnost během těhotenství


Nevolnost během těhotenství / Těhotenství

Nevolnost během těhotenství je tak běžná, že tyto dvě pojmy (těhotenství a nausea) jsou prakticky neoddělitelné. Situace někdy přichází k absurditě: některé ženy, když si uvědomí, že jsou těhotné a zároveň nejsou nemocné, prostě začnou paniku. Ve skutečnosti není absolutně žádný důvod k poplachu: přemýšlejte o tom, jak jste šťastní, že nejste vráceni milovaným duchem vašeho manžela, abyste mohli bezpečně i nadále jíst své oblíbené pokrmy, aniž byste utekli od toalety od svého druhu ...

A přesto pochopit, proč je nutné během těhotenství nemocné (nebo ne nemocné). To pomůže snížit nepříjemné příznaky v případě, že žena trpí toxikózou, a uklidnit ty šťastné budoucí matky, které byly nepořádky.

Ve skutečnosti odborníci stále nedosáhli konsenzu o tom, co přesně způsobuje nevolnost během těhotenství. Vědci však nečinně sedí tím, že aktivně prosazují stále více nových teorií, podporovaných množstvím výzkumů a výzkumníků.

Taková teorie je zajímavá, například: Kanadští vědci zjistili, že děti, od nichž jsou ženy nemocné, se mohou později chlubit vysokými intelektuálními schopnostmi.Vědci věří, že hormony, které způsobují nevolnost ráno, mají pozitivní vliv na vývoj mozku budoucího dítěte.

Paul Sherman, profesor neurobiologie na Cornellově univerzitě, mluví také o příznivých účincích nevolnosti během těhotenství. Profesor tvrdí, že se jedná o nevolnost, zvracení, které chrání tělo budoucí matky před různými škodlivými látkami, čímž zachrání dítě před různými úrazy, čímž se sníží riziko potratu na minimum. Nevolnost se obvykle projevuje v prvním trimestru těhotenství - v tomto období se aktivně rozvíjí hlavní systémy, orgány plodu.

Ale pořád Dnes je mnoho vědců nakloněno k závěru, že příčinou nevolnosti v dopoledních hodinách je zvýšení hladiny těhotenských hormonů v těle budoucí matky. Nevolnost může být také důsledkem selhání vnitřních orgánů, nervového systému. Existují důkazy, že projevy toxémie v raném těhotenství jsou také zhoršeny emočním stresem a stresem.

Nevolnost na počátku těhotenství

Na počátku těhotenství se nauzea, zejména v kombinaci s zvracením, nazývá časná toxikóza,což je auto-otravu nebo intoxikaci těla. Tato intoxikace může způsobit mnoho různých onemocnění.

Pokud patříte mezi 70% budoucích matek, kteří trpí včasnou toxikózou, neměli byste být zneklidněni: za 15 týdnů budete mít možnost úlek s úlevou a znovu se podívat na své oblíbené produkty, dýchat toaletní vodu svého manžela ...

Během těchto 15 týdnů jsou položeny základní systémy a orgány dítěte a v těle matky se objevuje vážná bitva: imunitní systém matky se pokouší postavit ochranu proti "útočníkovi", který napadá tělo (v počátečních fázích těhotenství, na biologické úrovni, embryo vnímá tělo ženy jako invader ") Plod se zase snaží svou mohutností zůstat v děloze. Takové "boje" v ženském těle se samozřejmě nemohou uskutečnit bez stopy. A skutečnost, že žena je nemocná ráno, odborníci nazývají nejen přirozenou, ale také velmi užitečnou reakcí ženského těla. Proto se příliš neruší.

Je také důležité vzpomenout si na své dítě: Vaše dítě samozřejmě nebude s vámi nemocné, ale vaše negativní emoce budou jistě přeneseny na něj.Takže se snažte udržet klid - to je pro váš prospěch a vaše malá.

Další věc, pokud nevolnost ráno nechce skončit a je doprovázena častým zvracením (asi 15krát denně). To může vést ke zhoršení celkového stavu těhotné ženy, ke ztrátě hmotnosti, k dehydrataci. V tomto případě potřebná matka potřebuje ústavní léčbu - je potěšující, že tak silně výrazná toxikóza je poměrně vzácná.

Nevolnost v pozdním těhotenství

Mnoho odborníků (a mumií) považuje druhý trimestr těhotenství za nejpříznivější období - zůstávají pouze vzpomínky na časnou toxikozu a mnoho rizik a rizik zůstává pozadu. S nepohodlí a těžkostí ze vzrůstajícího břicha se bude muset budoucí matka setkat o něco později ve třetím trimestru, ale prozatím existuje příležitost vychutnat si mír, radost z nadcházejícího mateřství.

Nicméně vždy ne vždy jde hladce. A jestliže se v prvním trimestru těhotenství neočekává nevolnost, pak když se v pozdějších obdobích začne cítit špatně, budoucí matky budou prostě ztraceny.

Proč se může v třetím trimestru těhotenství cítit špatně? Pokud mluvíme o mírně zřetelné nevolnosti, pak s největší pravděpodobností můžeme mluvit o fyziologických důvodech: dítě roste,zvýšený tlak na vnitřní orgány matky. Výsledkem je, že játra začínají silně "pobouřit" a žena se zhorší.

Pokud je však nevolnost provázena jinými onemocněními, pak byste neměli váhat - musíte informovat svého lékaře o vašem stavu.

Třetí trimestr těhotenství je nebezpečný pro vznik pozdní toxikózy - gestózy. Na rozdíl od časné toxikózy je preeklampsie velmi nebezpečným stavem, který může vést k nedostatku kyslíku.

Preeklampsie, kromě nauzey a možného zvracení, je také charakterizována dalšími příznaky, mezi které si zaslouží zvláštní pozornost:

- tinnitus, bolesti hlavy, závratě, - vysoký krevní tlak, - rychlý přírůstek hmotnosti, - velkou žízeň, - bolest hypochondrie, - tvorbu otoku, - bílkoviny v moči.

Zvláštní pozornost věnovaná jejich zdraví se doporučuje platit ženám, které jsou ohroženy rozvojem preeklampsie. Mluvíme o ženách starších 35 let, o ženách, v jejichž historii dochází k potratům a potratům. Rovněž jsou ohroženy ženy s chronickými nebo systémovými nemocemi (poruchy v endokrinních, kardiovaskulárních systémech).Zvýšení pravděpodobnosti vývoje preeklampsie může také vyvolat konflikt.

Pokud se chcete vyvarovat nevolnosti během těhotenství, měli byste se připravit předem. Postarat se o léčbu chronických onemocnění, stavů a ​​revizi stravy.

A co je nejdůležitější - musíte naladit pozitivní: bez ohledu na to, jak moc se cítíte nevolně, snažte se udržet důvěru, že těhotenství bude pokračovat bezpečně a porod bude snadný a rychlý.

Následující tipy vám pomohou zvládnout nevolnost.:

- Nechápejte náhle z postele - to může vyvolat závratě a nevolnost. Lepší se z postele, jíst něco, jako je kruton nebo sušenka;

- zkontrolujte nabídku, vyjměte z ní pikantní, slané, mastné, kořeněné potraviny a nahraďte je ovocem a zeleninou. Také nezneužívejte sladké a moučné nádobí;

- Jezte malé množství, ale často - nedovolte vznik pocitů hladu;

- Pokuste se odmítat kofeinované, syntetické, sýtené nápoje. Je lepší pít pouze čistou vodu a bylinné čaje, které Vám lékař dovolil;

- užívání komplexů vitamínů pro těhotné ženy (snížení nevolnosti, zejména vitamínů skupiny B);

- připravte si kompetentní každodenní rutinu a dáváte místo pro pravidelné procházky na čerstvém vzduchu. Vyhněte se přepracování, stresu a tak dále.

V případě, že se nauze příliš obtěžuje, poraďte se s lékařem.Nejlépe články