Szaboveronika

Sedativa během těhotenství


Sedativa během těhotenství / Těhotenství

Kardinální změny se vyskytují v těle těhotné ženy a postihují nejen vnitřní orgány, ale i nervový systém. To se vysvětluje produkcí různých skupin hormonů, které ovlivňují jak celkovou pohodu, tak náladu budoucí matky. Není tedy překvapující. že od prvních týdnů těhotenství se mnoho žen stane příliš podrážděným nebo agresivním, snadno se stane depresí a může trávit hodiny plakat nad knihou melodramatického obsahu.

Samozřejmě, stav budoucí maminky vyžaduje, aby čas od času vylévá své emoce. Pokud však narazí na okraj, po kterém začínají problémy se spánkem, zmizí chuť k jídlu nebo začíná stádium lhostejnosti k životu, musí být přijata určitá ochranná opatření. Nejdříve mluvíme o sedativách, které pomohou každé těhotné ženě rychle najít klid a vyrovnání i ve velmi obtížných situacích, kdy dráždivé faktory mohou změnit život budoucí matky na skutečnou noční můru.

Dnes mnoho lékáren prodává speciální léky těhotným ženám, mezi něž patří Persen a Glycine.Avšak i takové zdánlivě neškodné prostředky lze provést až po konzultaci s gynekologem, který monitorujete. V tomto případě je nutné nejen důsledně sledovat dávku doporučenou lékařem, ale také poslouchat vaše vnitřní pocity.. Nejmenší porucha těla, i když mluvíme o banální poruše střeva, by měla být důvodem odmítnutí užít vybranou drogu.

Lidové sedativy pro těhotné ženy

Více jemné a bezpečné v tomto ohledu jsou všechny druhy bylinných čajů, které lze připravit nezávisle doma. Chcete-li to udělat, použijte takové slavné bylinky, jako je heřmánek, máta peprná, kořen valeriánů a matka. Dokonale uklidňuje a obnovuje nervový systém květy a hlohové plody, které mimo jiné mají velmi příznivý účinek na kardiovaskulární systém. Vařit takový čaj by měl být ve výši 0,5 čajové lžičky produktu na 200 ml vroucí vody. Po 10-15 minutách se doporučuje čaj napít a pít malými dýkami. Nejlepší je to po jídle, aby se účinné látky v nápoji vstřebaly do krve spolu s příznivými látkami.Je však třeba mít na paměti, že by neměly být fytotéky zneužívány, protože každá bylina má nejen své vlastní kontraindikace, ale může také přinést dodatečné napětí na práci různých vnitřních orgánů, včetně jater a ledvin. Proto i se silným nervózním vzrušením doporučují lékaři, aby těhotné matky nepijí více než 0,5 litru fyto čaje denně, které mohou být oslazeny malým množstvím cukru, medu nebo džemu.

Navzdory skutečnosti, že lázně s léčivými bylinami jsou vynikajícím nástrojem pro obnovení emoční rovnováhy, jejich užívání těhotným ženám se stále nedoporučuje. Pokud jste fanouškem ošetření vodou, pak se zvýšeným nervovým zatížením můžete uchýlit se ke kontrastní duši, která má velmi pozitivní účinek nejen na celkovou pohodu, ale také na nervový systém budoucí matky. Navíc, neměli byste odmítnout skutečnost, že podrážděnost je často důsledkem nedostatku vitaminů v těle. Proto by měla být výživa těhotné ženy kompletní a denní strava by měla zahrnovat nejen čerstvou zeleninu a ovoce, ale také luštěniny, ryby, játra, mléčné výrobky.Zvláště důležité je, aby nabídka obsahovala pokrmy bohaté na železo, protože 90% těhotných žen má akutní nedostatek. To se odráží nejen v složení krve a vede ke snížení hemoglobinu, ale také má velmi negativní vliv na psycho-emocionální stav ženy, která se stává rozmarná, rychle temperovaná a dokonce i agresivní.

Stejně jako u těhotných žen, které trpí nespavostí, lékaři doporučují uchýlit se k užívání aromaterapie. Stačí, abyste navlhčili vaty z jakéhokoli esenciálního oleje a postavili jej na noční stolek u postele, aby zajistili nádherný spánek a zbavili se nervového napětí, špatných myšlenek a nekontrolovatelných obav.Nejlépe články