Szaboveronika

Urozhestan během těhotenství


Urozhestan během těhotenství / Těhotenství

Těhotenství je jedním z nejšťastnějších období života každé ženy. Nicméně, bohužel, v poslední době se gynekologové příliš často musí vyrovnat s takovými tragickými následky těhotenství jako potraty. Rychlé tempo života moderního člověka, špatná ekologie odkládá negativní impresi na zdraví žen. Moderní medicína se naštěstí dokáže vypořádat s mnoha problémy, které mohou vyvolat riziko spontánního potratu.

Často příčinou neexistence těhotenství, potrat je nedostatek progesteronu v ženském těle. Aby bylo možné kompenzovat nedostatek tohoto "hormonu těhotenství", budoucím matkám se často přidává utrogestan, který se používá jako hormonální lék.

Utrogestan je syntetický analog progesteronu, žlutého tělesného hormonu.. Na molekulární úrovni Utrogestan zcela opakuje složení progesteronu. Utrozhestan byl vytvořen, protože přirozený progesteron není absorbován ve střevech. Lék lze užívat perorálně - v kapslích a místně - ve svíčkách.

Pro výrobu progesteronu v ženském těle jsou vaječníky.Při nástupu těhotenství progesteron také začíná produkovat placentu - v tomto období jsou vaječníky i placenta odpovědné za uchování a normální vývoj vajíčka, za správný průběh těhotenství a včasné podání.

Urozhestan pro ženské tělo ve své podstatě není nebezpečný - droga nenahrazuje původní hormony, ale je jednoduše přidána, jestliže z nějakého důvodu nejsou přirozené hormony dostatečné pro normální těhotenství. Utrozhestan nemá žádný vliv na dítě.

Často spolu s Utrozhestanomem lékaři předepisují další léky, které jsou kompatibilní s léčivem, například sedativa nebo antispazmodika.

V raném těhotenství přispívá Utrozhestan ke změně endometria na stav nezbytný pro vývoj. S hrozbou potratu může lék snižovat kontraktilitu svaloviny vajíček, dělohy.

Utrozhestan je obvykle předepsán během těhotenství. uvnitř pochvy, což snižuje nežádoucí účinky na minimum. Předepište, že droga by měla být pouze lékařem a pouze režim určuje.V prvním a druhém trimestru těhotenství působí Utrozhestan jako profylaktikum proti potratu, ale ve třetím trimestru je tento lék nahrazen jinými, protože v pozdním těhotenství může Utrogestan vést k abnormální funkci jater.

Urozhestan hodinu po přijetí může způsobit závratě a ospalost, takže užívání drogy v dopravě nebo v práci by mělo být velmi opatrné, protože se může objevit rozptýlení. Mezi jinými, Utrozhestan jedná a sedativně, uklidňuje nervový systém.

V případě, že budoucí matka má tendenci k tromboflebitidě nebo trombóze, je Utrozestan buď vstříknut do vaginy nebo nahrazen jinými léky. Utrozhestan je také kontraindikován při krvácení z vaginy a při předcházejících maligních onemocněních pohlavních orgánů nebo mléčných žláz.

Rovněž se nedoporučuje předepisovat Utrozhestan se závažnými poruchami funkce jater, s křečovými onemocněními, což je komplikované tromboflebitidou.

Mommy s onemocněním centrálního nervového systému, kardiovaskulárním systémem, astmatem a diabetem mellitus také vyžadují zvláštní pozornost. Urozhestan je zřídka předepsán v těchto případech.

Mezi výhody léku Utrozhestan stojí za zmínku skutečnost, že na rozdíl od mnoha jiných hormonálních léků nemá vliv na hmotnost, nezanechává za sebou vysoký krevní tlak, edém a nezpůsobuje plodové malformace.

A samostatná kapitola je otázkou týkající se zrušení drogy. - Utrozhestan by měl být zrušen postupně, protože ostré ukončení přijetí může způsobit potrat. Schéma stažení z léčivého přípravku vypočítá lékař, který zajistí, že dávka se bude velmi pomalu postupně snižovat, přičemž se stahuje stahování utrozhestanu po dobu 4-6 týdnů.

Současně je třeba pečlivě sledovat stav těhotné ženy: pokud při snížení dávky léku dochází k tahání bolesti v dolní části břicha, krvácení se bude pravděpodobně muset vrátit k předchozím dávkám utrozhestanu. V případě, že lékař nedodrží při podávání léků žádné nebezpečné podmínky, může být Utrogestan úplně zrušen nebo nahrazen vhodným alternativním léčivem.

A pamatujte si, že když obdržíte a zrušíte Utrozhestan, musíte být pod přísným dozorem lékaře, který vás bude sledovat a budete schopni váš stav opravit jakýmikoli hrozbami pro vaše zdraví.Nejlépe články