Szaboveronika

Ultrazvuk v ranném těhotenství


Ultrazvuk v ranném těhotenství / Těhotenství

Jak začíná těhotenství pro mnoho žen? Od prvního ultrazvuku, který potvrzuje přítomnost těhotenství. Není to nic, co říkají, že je lepší vidět 1 krát, než slyšet 100krát - a žádné ujištění místního gynekologistky vám pomohou plně si uvědomit, že brzy se stanete matkou, ale obrazem plodového vajíčka v děloze - vaše budoucí dítě, umístěné v albu, bude nejlepší potvrzení, že se váš život brzy změní.

Ultrazvuk v počátečních stádiích těhotenství však není jen příležitostí vidět vaše budoucí dítě ...

Ultrazvuk je předepsán pro počáteční příznaky těhotenství, se zpožděnou menstruací a z jiných důvodů.

Za prvé, lékař se musí ujistit, že mluvíme o otěhotnění dělohy.

Kromě toho byste měli vyloučit nebezpečné onemocnění - klouzavou bublinu, která se vyznačuje všemi laboratorními a klinickými příznaky těhotenství.

Kromě potvrzení těhotenství umožňuje ultrazvukové vyšetření vyjasnit charakteristiky a kvalitu těhotenského procesu a pokud mluvíme o patologickém těhotenství, ultrazvuková kontrola vám umožní zjistit, jaká jsou problémy včas, což vám umožní zahájit léčbu včas.

Kromě toho, Ultrazvuk umožňuje určit dobu trvání těhotenství - tyto informace budou relevantní až do narození dítěte.

A konečně se zpožděnou menstruací, pokud není detekováno těhotenství, lze pomocí ultrazvukového vyšetření identifikovat možné gynekologické onemocnění nebo funkční stav, který vedl ke zpožděné menstruaci nebo změně pohody.

Je možné registrovat těhotenství dělohy pomocí moderního ultrazvukového skeneru již po dobu 2,5-3 týdnů od okamžiku koncepce - to je asi 3-5 dnů měsíčního zpoždění.

Někdy s počátečními příznaky těhotenství, se zpožděným měsíčním ultrazvukem nedochází k těhotenství. Co dělat potom?

Ve většině případů lékaři předepisují re-ultrazvuk, který musí trvat týden nebo dva - tentokrát stačí na to, aby oplodněné vejce mohlo růst a mohlo by to být vidět pomocí ultrazvuku. Pokud re-ultrazvuk nepřinesl žádné výsledky, bude plánováno další vyšetření, které umožní vyloučit nebo potvrdit diagnózu mimomaternicového těhotenství. Bohužel není pro tento účel vhodné pouze ultrazvukové vyšetření, ultrazvuková vyšetření umožňuje podezření pouze na tuto diagnózu, ale ne potvrzení.

Opakujte ultrazvuku Může být také nezbytné, pokud v děložní dutině je zjištěna tekutá zaoblená forma, nicméně klinické a laboratorní údaje umožňují pochybovat o tom, zda je těhotenství. Taková formace nemusí být fetální vejce, ale nabotová cysta, žlázovitý polyp, uzel miamatoznoe.

Pokud je ultrazvuk naplánován na pátý týden těhotenství, není to jen o potvrzení těhotenství, ale v tomto okamžiku je již možné počítat počet embryí - to znamená, že nyní zjistíte, že se stanete matkou ne jeden, ale dvě nebo dokonce tři děti, echoskopista najde v děloze jednu nebo dvě vejce plodu.

V osmém a devátém týdnu těhotenství pomocí ultrazvukového vyšetření může být zaznamenána motorická aktivita dítěte, což vede k závěru, že embryo je životaschopné.

Je zřejmé, že v takovém okamžiku nelze mluvit o měření parametrů. Můžete měřit průměr fetálního močového měchýře, posoudit stav chorionu (budoucí placentu), vodu, změřit velikost kokcyxu a parietální velikosti plodu.

V případě, že se během ultrazvuku vyskytnou nějaké dotazy, je obvykle na 3-5 dnech předepsán jiný postup.Nejlépe články