Szaboveronika

Wilprafen během těhotenství


Wilprafen během těhotenství / Těhotenství

Dokonce i nejzdravější žena během těhotenství může čelit různým onemocněním: nízká imunita, zvýšený stres na těle - to jsou jen některé z důvodů, proč jsou těhotné ženy často nuceny řešit různé zdravotní problémy. Situaci zhoršuje skutečnost, že během těhotenství je mnoho drog zakázáno, protože mohou mít negativní vliv na plod. Proto jsou obavy mnoha těhotných žen zcela srozumitelné, když jim lékař předepíše léky, zvláště antibiotika.

Antibiotika používají drogu Vilprafen, kterou moderní lékaři předepisují mnoho budoucích matek. Co je tohle droga? Mohu to vzít, když čekám na dítě? Jaké vedlejší účinky to má? Na těchto a dalších otázkách se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Takže Vilprafen je antibiotikum a má antimikrobiální účinek. Základem tohoto léku je josamin, který se od 70. let minulého století aktivně používá v medicíně.

Moderní lékaři často předepisují Vilprafen pro bakteriální infekce - může to být bronchitida, sinusitida, antrax nebo infekce genitálií - chlamydie, syfilis, kapavka.Při léčbě urogenitálních infekcí doporučuje mnoho lékařů užívat tento lék. Existuje však skupina odborníků, kteří pochybují, že přípravek Vilprafen lze užívat bez rizika poškození dítěte.

Jinými slovy, v ruské medicíně není použití přípravku Vilprafen zakázáno, doporučuje se to však předepisovat pouze tehdy, pokud přínos užívání léku výrazně převyšuje potenciální poškození dítěte. Lékaři navíc doporučí věnovat pozornost alternativní terapii, například někteří odborníci mluví o možnosti léčení chlamydiové infekce azithromycinem.

Obvykle je přípravek Vilprafen přidělen těhotným ženám, když je detekován ureaplasma - onemocnění, které představuje významné nebezpečí pro ženu a plod.

V každém případě, než začnete užívat lék, musíte si přečíst pokyny, přičemž věnujte zvláštní pozornost kontraindikaci, nežádoucím účinkům.

Proto je droga přísně zakázána k použití, jestliže dochází ke vzniku přecitlivělosti na složky léčiva nebo je zřejmá renální dysfunkce.

Pokud mluvíme o vedlejších účincích, užívání přípravku Vilprafen může být doprovázeno bolesti břicha, abnormální funkcí jater, nevolnost, zvracení, pálení žáhy. Pokud máte jeden nebo více z výše uvedených příznaků, musíte přestat užívat lék a okamžitě konzultovat s lékařem. K závažnějším nežádoucím účinkům užívání drogy lze přičítat ztráta sluchu, vyrážka na těle, všeobecné onemocnění, horečka.

Samozřejmě musíte být opatrní při dávkování léku. Poslední slovo zůstane samozřejmě pro lékaře. Představujeme pouze přibližný schéma. Takže u chlamýdiové infekce je průběh Vilprafenu asi 10-14 dní. Potřebujete užít 0,5 g léku třikrát denně vodou. Lék se užívá mezi jídly.

Uveďte Wilprafen již v prvním trimestru od 10. týdne. Existují však odborníci, kteří tvrdí, že je možné lék předepisovat pouze od 20-22 týdnů těhotenství, kdy už je plod vytvořen a poškození bude minimalizováno.

Věnujte pozornost skutečnosti, že přípravek Vilprafen je obvykle předepisován současně s vitamíny, které jsou určeny k posílení ženského těla.

Samozřejmě, neexistuje otázka jakéhokoli druhu samoléčeby - lék je předepsán pouze lékařem.Při léčbě ženy by měla být pod přísnou kontrolou specialisty. Pouze v tomto případě můžete počítat s optimálním výsledkem.Nejlépe články