Szaboveronika

Vitamíny při plánování těhotenství


Vitamíny při plánování těhotenství / Těhotenství

Během plánování těhotenství se musíte postarat o své zdraví. A mluvíme nejenom o vedení lékařské prohlídky, ale také o zahájení chodu vitamínů. Faktem je, že před těhotenstvím musí tělo žen připravit všechny potřebné vitamíny a stopové prvky pro dítě. Pravidelný příjem užitečných látek do budoucího těla matky významně zvýší šance na koncipování, nosení a úspěšné dítě.

Moderní trh lékařských přípravků nabízí širokou škálu vitaminových komplexů určených pro použití před těhotenstvím. Jaký druh léku, který upřednostňujete, může pouze vybídnout kvalifikovaného specialistu. Při výběru komplexu vitamínů se berou v úvahu rysy ženského těla, současný zdravotní stav, vysoký nedostatek určitého vitamínu atd. Kromě toho se doporučuje, aby některé léky byly užívány pouze ve fázi plánování těhotenství, zatímco jiné kursy vitamínů lze použít při plánování dítěte, těhotenství a krmení mlékem.

Nejdůležitější chybou budoucích matek spočívá v tom, že se naděje pouze na vitamínkomplexů. Vitamíny by měly být požívány nejen ve formě pilulky, ale také spolu s ovocem, zeleninou a zeleninou. Důvod je velmi jednoduchý: vitaminy nalezené v čerstvých rostlinách jsou mnohem lépe absorbovány tělem.

Vitamín B9 - základ zdraví nenarozeného dítěte

Vitamín B9, běžně známý jako kyselina listová, je nejdůležitějším vitamínem, který musí být užíván jak ve fázi plánování těhotenství, tak i v prvních měsících po koncepci. Tento vitamín je zodpovědný za normální vývoj nervové trubice, ze které se tvoří mícha dítěte. Pokud očekávaná matka dostává nedostatečnou kyselinu listovou, může dojít k narušení procesu tvorby placenty, což vede k spontánnímu potratu. To znamená vyloučit pravděpodobnost vývoje v tomto scénáři, je třeba začít s užíváním vitaminu B9 několik měsíců před začátkem těhotenství. Pokud těhotná matka nedůvěřuje vitamínovým komplexům, pak je nutné do jídelníčku stravy zahrnout více zeleniny se zelenými listy.

Mimochodem, kyselina listová by měla být obsažena v dostatečném množství v stravě obou budoucích rodičů.Nízký obsah vitamínu B9 u mužů naznačuje snížení procenta zdravých spermií. Navíc budoucí otec, stejně jako budoucí matka, musí naplnit všechny vitamíny, které v těle chybí, a to pouze tak, aby se zvýšil počet zdravých spermií vhodných pro koncepci.

Nejvyšší množství kyseliny listové se vyskytuje v chřestech, hrášku, cibuli, petrželce, špenát, brokolici, fazole, zelí a rajčata. Vitamín B9 se také nachází v živočišných produktech, včetně kaviáru, tvarohu, tresčí jater, hovězí játra a vaječných žloutků. V citrusových plodech, broskvích, melounu a ořechů se nachází dostatečné množství kyseliny listové. Kromě toho je tato látka bohatá na pečivo z celozrnné mouky, rýže, ovesné kaše, rajčatové šťávy, pohanky a slunečnicových semen.

Všechny výše uvedené produkty by měly být nejlépe konzumovány čerstvé, tj. Syrové, protože to je jediný způsob, jak zachovat celý objem živin. Jedinou výjimkou je konzumace páry - v těchto pokrmech je mnoho dalších vitaminů, než v smažených, vařených, pečených a dusených lahůdkách.Vezměte prosím na vědomí, že pouze ty produkty, pro které není nutné tepelné ošetření, mohou být konzumovány syrové. Například vaječné žloutek je lepší použít vařené, a zelí, špenát a petržel - ve sýru.

Nejdůležitější vitamíny pro plánování těhotenství

Každý ví, že pro normální vývoj skeletu potřebuje dítě vitamin D. Pokud to není dost, dítě bere živiny z těla matky. Nejviditelnějším důsledkem toho bude značné zhoršení zubů. Je velmi snadné chránit kostní tkáň před ničením a poskytnout potřebné množství "stavebního materiálu" pro skelet dítěte - pro to musíte začít zažít dostatek vitaminu D během několika měsíců pro plánované těhotenství. Nedostatek takového vitaminu je velmi častý, protože tento vitamin je zřídka nalezen ve výrobcích. Největší obsah vitaminu D je pozorován u mořských plodů, hub, špenátů, másla a mléka. Odborníci doporučují nejméně jednou týdně, aby zahrnuli do jídelníčku jídla mořské plody, protože je nejlépe vstřebává vitamín D.

Při plánování těhotenství by měla nastávající matka nasýtit její tělo retinolem (vitamín A)které budou potřebné později pro normální těhotenství a kojení. Nepoužívejte však léky s vysokým obsahem vitaminu A, protože jejich přebytek může způsobit patologii nebo komplikace. Odborníci doporučují koncepci plánování nejdříve šest měsíců po dokončení užívání léčivého přípravku obsahujícího vitamín A.

Kompenzovat nedostatek retinolu a pomocí pravidelného používání zeleného pepře, kopru, petrželky, zelí, žluté dýně, rakytníku, černého rybízu, meruňky, šípky, kopřivy, žluté dýně a melounu.

Kyselina askorbová je stejně důležitým vitamínem v plánování těhotenství. Je známo, že vitamín C eliminuje zánětlivé procesy, posiluje imunitní systém, zvyšuje sílu pojivové tkáně a také zabíjí bakterie. V lékárně si můžete koupit léky, ve kterých je vitamin C prezentován samostatně nebo v kombinaci s jinými vitamíny. Ovšem nasycení těla kyselinou askorbovou je dost obtížné a použití jednoduchých produktů.Vitamín C se vyskytuje ve velkém množství v černém rybízu, žaludku, kopřivu, zelí, zelené cibuli a řeřichu. V menších dávkách se kyselina askorbová nachází také v mnoha dalších produktech, proto v normální stravě by tělo nemělo mít nedostatek tohoto vitaminu.

Většina odborníků tvrdí, že užívání vitaminů během těhotenské přípravy je povinné. Faktem je, že živiny jsou nezbytné pro embryo od prvních dnů vývoje. Nedostatek nezbytných látek může vést k negativním důsledkům, které již nemohou být opraveny v dalších fázích těhotenství. Příjem všech skupin vitamínů musí proto začít nejméně několik měsíců před plánovaným počátkem. Pouze tímto způsobem budou budoucí rodiče schopni zvýšit pravděpodobnost úspěšného pojetí, porodu a porodu zdravého dítěte.

Pokud se očekávaná matka rozhodne užívat syntetické vitamíny, v žádném případě by neměla překročit dávku předepsanou lékařem.. V opačném případě místo toho, aby tělo uzdravilo, budou mít vitamíny opačný účinek, zejména předávkování vitamínem A.Nicméně, pravděpodobnost předávkování je výrazně snížena, pokud vitamíny přicházejí ve formě čerstvé zeleniny, ovoce a zeleniny.Nejlépe články