Szaboveronika

Staphylococcus aureus v dětských výkonech


Staphylococcus aureus v dětských výkonech / Domov a rodina

Staphylococcus aureus je druh gram-pozitivních globulárních bakterií. Pro tělo dítěte je velmi nebezpečné, protože způsobuje významný počet onemocnění. Jejich seznam obsahuje jak mírné infekce kůže, tak smrtící nemoci.

Bakterie mohou vést k vývoji purulentně-zánětlivých procesů již v první den života dítěte. Děti jsou nejvíce vystaveny infekci, protože jejich imunita je stále slabá.

Problémy s léčbou spočívají v tom, že symptomy infekce Staphylococcus aureus lze snadno zaměnit s jinými patologickými stavy. Nemůžete okamžitě poznat, že příčinou chorobného stavu dítěte je právě tato bakterie.

Staphylococcus aureus: normální

Staphylococcus je lokalizován v různých částech těla. Jeho zlatý vzhled má rád usadit se ve střevech, sliznici nosu a krku.

K identifikaci přítomnosti dítěte Staphylococcus aureus v těle je nutné vyšetřit výkaly pro dysbiózu. Takový test se provádí již v mateřské nemocnici, kdy se objevuje nejmenší podezření na průnik bakterií do střev dítěte.

Je nutné vyšetřit výkaly alespoň dvakrát s jednodenní nebo dvoudenní přestávkou.Doporučuje se okamžitě odevzdat materiál pro test (výkaly) do laboratoře (nejpozději tři hodiny po pohybu střeva). Získáte tak správné výsledky.

Stanovená rychlost Staphylococcus aureus je 104. Jedná se o maximální množství bakterií ve stolici dítěte, které je staré jednoho roku. U kojenců se tato hodnota považuje za vysokou.

Je důležité sledovat hladinu Staphylococcus aureus v dynamice. Pokud dojde k urychlenému růstu bakterií, pak to znamená vývoj infekce, je čas začít léčbu.

Mírné kolísání počtu Staphylococcus aureus ukazuje, že stav dítěte je normální.

Symptomy infekce Staphylococcus aureus

Infekce se Staphylococcus aureus se projevuje u každého dítěte různými způsoby.

S počáteční formou infekce po několika hodinách se dítě objeví:

 • zvýšení teploty;
 • nevolnost a zduření;
 • porušení křesla;
 • plynatost.

Když je práce gastrointestinálního traktu rozrušená, dítě začne stébit, napínat, někdy plakat. Dětská židle je zkapalněná, nazelenalá, obsahuje bílé hrudky.

Zácpa, která nahrazuje průjem, je doprovázena výrazným otokem břicha.

Pokud nezmírníte nepříjemné příznaky, může dítě rychle ustoupit.

Známky pozdějšího stupně infekce se objevují tři až pět dní poté, co byl Staphylococcus aureus aktivován a pohodlně usazen v těle dítěte. Bakterie se ukládají prostřednictvím:

 • poškození vnitřních orgánů a epidermis;
 • otravy krve.

Stává se, ačkoli zřídka, že se Staphylococcus aureus nezobrazuje nic a infekce je téměř bezpříznaková. Existuje menší patologie kůže. Analýza výkalů však určitě odhalí bakterie, pokud se usadila v těle dítěte a vynásobila se nad povolenými limity.

Příčiny infekce Staphylococcus aureus

Příčiny infekce jsou následující:

 • Oslabení imunity. Jedná se o hlavního pachatele infekce dítěte. Pokud obrana těla nefunguje v plné síle, nemohou účinně odolat patogenním mikroorganismům. A patogenní bakterie se nacházejí na každém kroku.
 • Nedostatečná hygiena. Děti dávají všechno do úst, někdy si neumývají ruce, než sedí u stolu (vadou rodičů). Někdy je prostě nemůžete následovat, zvláště při chůzi nebo hraní v pískoviště.Mikroorganismy milují špínu, takže se zvyšuje riziko infekce Staphylococcus aureus, pokud věnujete jen málo času hygieně dítěte a nezvykláte ho na dodržování osobní čistoty.
 • Přímá infekce dítěte od osoby, která nese bakterie. Mohou být:
  • zaměstnanec zdravotnického zařízení;
  • stravovací pracovník v mateřské škole nebo ve škole.

Bakterie pronikají do poškozených oblastí pokožky, sliznic a prostřednictvím jídla.

Staphylococcus aureus může také přinést hmyz. Proto by měl být jeho kousnutí vždy ošetřováno antiseptikem.

Staphylococcus aureus ve výkonech - jak pomoci svému dítěti doma

U dětí od druhého týdne života a až do půl roku je funkční gastrointestinální dysfunkce častým jevem. Črevo obývá mnoho bakterií různých druhů. Nikdy není sterilní.

Léčba léky se doporučuje provést pouze tehdy, když množství Staphylococcus aureus v výkonech dítěte je několikrát vyšší než povolený obsah.

Nejprve je třeba normalizovat práci střev dětí, aniž byste se museli uchylovat k farmakologii. Koneckonců často jednáme s jednou věcí, ale současně způsobujeme poškození jiné části těla.

Když dítě začne trpět zácpou, můžete mu pomoci takto:

 • Dejte infuzi lněných semen, odvar z heřmánek a ovoce feniklu.
 • Používejte směs rostlinných olejů, jako je Baby Calm nebo Plantex. První přípravky obsahují máslo z anýzu, kopru a máty, druhé - základní, ovoce fenyklu a laktózy. Pomáhají trávení, urychlují motilitu střev a sekreci žaludeční šťávy.
 • Častěji šíří dítě na žaludek. To přispěje k uvolnění přebytečných plynů.
 • Pomáhá drobky, aby nohy "kolo".
 • Masírujte bříško.
 • Někdy to neublíží dělat čistící klystýr nebo používat Microlax (projímadlo, které se vkládá přes konečník). Můžete dát svíčku (glycerin).

Takové postupy by měly být používány zřídka, takže gastrointestinální trakt nemusí pracovat nezávisle.

Pokud je dítě kojeno, musí matka dočasně opustit konzumaci rýže, fazole, zelí, hroznů a borůvek. Tyto produkty upevňují obsah střev, podporují plynatost.

Po několika měsících se stolička dítěte zlepšuje.

Léčba Staphylococcus aureus

Není snadné léčit dítě infikované tímto typem bakterií, protože je schopno vylučovat enzym penicilinázu. To dává Staphylococcus aureus imunitu vůči antibiotikům.

Hlavní směry terapie:

 • Posilování imunity.
 • Normalizace metabolismu.

Děti jsou hospitalizovány ve sterilních bednách. Důležité je nepřerušit krmení mateřským mlékem, které zvyšuje imunitu lépe než jakýkoli lék. Proto musí být matka vždycky blízko dítěte.

Když se objeví známky zánětu tenkého střeva, teplota stoupá, stolice se změní na zelenou mukózní hmotu a začne antibiotická léčba.

Pomocnou metodou terapie je použití odvarů neplodných, heřmánek, infuzních sérií.

Přítomnost Staphylococcus aureus ve výkonech dítěte není důvodem, proč byste ho měli naplnit léky. Je nutné jasně rozlišit dva pojmy:

 • Staphylococcus;
 • stafylokoková infekce.

Pokud má dítě známky infekce, jedná se o infekci Staphylococcus aureus.

Když příznaky chybí, ale bakterie se nacházejí ve stolici, rodiče potřebují pracovat na posílení imunity dítěte.Oslabení těla dítěte je provokujícím faktorem infekce Staphylococcus aureus.Nejlépe články