Szaboveronika

Smažené lilek s rajčaty a sýrem


Smažené lilek s rajčaty a sýrem / Vaření

Lilek s rajčaty a sýrem je skutečná letní jídlo, protože tato lahodná zelenina za přijatelnou cenu se objeví až na začátku léta. Nejčastějšími pokrmy z lilku jsou kaviár nebo jen kruhy v oleji, rozmazané s majonézou (slanou smetanou) a česnekem před podáváním. Ale můžete druhou variantu poněkud upravit, aby se nádoba stala originálním a dokonce slavnějším.

Seznam složek:

  • 1 velký lilek,
  • 2 rajčata,
  • 100 gramů sýra
  • 70 zakysaná smetana,
  • 4 česnekové hřebíčky,
  • 1 lžička. sůl,
  • 8-10 větviček zelených.

Vaření

1. Lilek je třeba umýt a vyříznout na okrajích. Pak jej nakrájíme do tenkých kruhů. Na povrchu by neměly být žádné škody a skvrny. Doporučujeme používat mladou zeleninu. Namočte kruhy do slané vody po dobu 20 minut, abyste se zbavili hořkosti.

2. Omlette rajčata a nakrájejte je na tenké plátky.

3. Nalijte olovnatý olej na předehřátou nádobu a 2-3 minuty na střední straně smažte kruhy z baklažánu na obou stranách, nezapomeňte sůl.

4. Nalijte kyselou smetanu v misce, vytlačte několik oloupaných česnekových hřebíček. Je lepší vzít speciální lis, ale můžete také česnek nakrájet.Mícháme kyselou smetanu s česnekovou kaší, případně můžete přidat koření.

5. Smrte každý kruh smaženého lilku s kyselou smetanou, ale teprve poté, co se trochu ochladí.

6. Pro každý kruh lilku položte kruh s rajčaty. Rajčata mohou být solené.

7. Třejte sýr na jemné struhadlo, přidejte několik větví zelených. Zelení mohou být nakrájené podle potřeby.

8. Posypeme lilek a rajčatovou kompozici strouhaným sýrem a obroušíme zeleninou. Nyní můžete desku s občerstvením poslat několik minut v mikrovlnné troubě nebo v troubě zahřáté na 180 stupňů po dobu 3-4 minut (roztavení sýra).

9. Lilek s rajčaty a sýrem je připraven! Tato velmi chutná a chutná svačina může být samostatnou miskou nebo přídavkem masa, ryb nebo salátu.Nejlépe články