Szaboveronika

Pečené arašídy jsou prospěšné a škodlivé


Pečené arašídy jsou prospěšné a škodlivé / Vaření

Arašídy jsou jedním z nejoblíbenějších ořechů, ačkoli je správnější nazývat jim luštěniny. No, řekněte mi, kdo z vás alespoň jednou nezkoušel tyčinky? Jsme si jisti, že takové lidi neexistují. Aragáty mají rádi nejen chuť, ale také prospěch, který tělu přináší.

Pečené arašídy: složení a kalorie

Arašídy obsahují asi 52% másla. Pokud jde o obsah bílkovin (27%), podzemní ořechy jsou na druhém místě pouze sóji. Také v těchto luštěninách existuje mnoho vitamínů ze skupiny B a E. Nejvíce překvapivě je, že se v nich zachovává vitamin E, který se při pražení arašídů zachová, kromě toho se zvyšuje koncentrace antioxidantů v pražených arašídech. Pouze smažené luštěniny by měly být v minimálním množství oleje bez přidání koření (výjimkou je sůl, protože odborníci na výživu uznávají, že slané arašídy jsou také velmi dobré pro zdraví) a chleba. Pokud chcete, aby arašídy přinesly více výhod, musíte jíst smažené ovoce.

Navzdory skutečnosti, že arašídy mohou uspokojit vaše tělo množstvím životně důležitých prvků, nedoporučujeme jim zneužít. Faktem je, že arašídy jsou vysoce kalorický výrobek. 100 gramů pražených arašídů obsahuje 626 kcal.. Proto pokud sníte o štíhlou postavu, spotřeba tohoto produktu by měla být omezena.

Pečené arašídy: Benefit nebo Harm

Poté, co jsme vás představili složení arašídů, je na čase podat zprávu o výhodných vlastnostech arašídů. Při dodržování výše uvedených doporučení pro pražení arašíd je v luštěninách mnoho užitečných látek. Jako výsledek, milovníci dopřát arašídy velmi zřídka mají problémy v gastrointestinálním traktu. Arašídy neobsahují cholesterol, což znamená, že mleté ​​ořechy bez strachu mohou být konzumovány těmi, jejichž hladina v této krvi je vysoká. To je také věřil, že arašídy pomáhají zlepšit paměť a koncentraci, takže to nebude zbytečné léčit děti k nim. No, sportovci ocení pomoc pečených arašíd při budování svalové hmoty, protože v těchto luštěninách, jak víte, je obsaženo velké množství bílkovin. S řádným pražením v podzemnicích se zachovává kyselina nikotinová, která poskytuje dodatečnou ochranu proti Alzheimerově chorobě a kognitivnímu poškození souvisejícímu s věkem.Proto doporučujeme, abyste do vaší stravy zahrnuli pražené arašídy (a postačí denní dávka 30 gramů), což kromě toho bude znamenat vynikající prevenci rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění.

Pro všechny jeho výhody mohou být pečené arašídy někdy nebezpečné. Arašidová kůra je považována za silný alergen, existují případy, kdy jeden arašídový ořek způsobil Quinckeho otoku. Neměli byste používat plesnivé arašídy, protože jsou vysoce toxické.

Vážení návštěvníci našeho portálu, máte rádi pečené arašídy? Věděli jste o dalších příznivých vlastnostech arašídů? Sdílejte znalosti v komentářích.Nejlépe články