Szaboveronika

Význam jména nina


Význam jména nina / Neznámá

Jméno Nina údajně přišlo do ruského jazyka z Gruzie a překládá se jako "láskyplné" a ze starověkého asyrského jazyka se překládá jako "královna". Ninos byl zakladatelem asyrského státu, hlavního města tohoto státu nosilo to samé jméno, takže snad název Nina přišel k nám z dávné Asýrie. Jedná se o jedno z nejstarších jmen a jeho přesný původ není jistý.

V Gruzii je toto jméno velmi oblíbené a zní to jako Nino. Jméno Nina vstoupilo do ruských ortodoxních kalendářů až na konci 19. století jako jména gruzínských světců. Popularita jména v ruských šlechtických rodinách přispěla k práci M. Yu. Lermontov, i když ještě před tímto názvem v Rusku byl dobře znám. Nina je oblíbená hrdinka Michaila Yuryevicha, popsaná v díle "Masquerade". V těchto dnech nebylo v kalendáři ještě uvedeno jméno Nina a bylo považováno za druhé, s hlavním jménem Anastasia.

Jméno Nina bylo v době sovětského původu velmi oblíbené a dnes je na konci pátého desítka oblíbené. Mezitím příběh ví, že mnoho krásných a talentovaných žen nese toto jednoduché a zároveň velmi krásné jméno.Například herečky Nina Ruslanová a Nina Grebeshkova, balerína Nina Timofeeva, zpěvačka Nina Isakova, gruzínský zpěvák Nino Kamatadze a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Hlavní patronka všech Ninu je považována za svatou rovnou k apoštolům Nině - osvícenstvu Gruzie. Jako dítě žila v Jeruzalémě a sloužila u Božího hrobu, ale poté, co poslouchala příběhy jejího mentora o Iberii (jak říkali Gruzii v dávných dobách), měla žhavou touhu navštívit tuto zemi. V roce 315 přijela Nina do Gruzie, kde začala tajně kázat křesťanství. Vykonala zázračné uzdravení královny a několika dvořanů, které přinutily cara, aby přijal křesťanství a jeho dvůr.

Tak začal konverzi na novou víru celého národa. V tomto případě se vše stalo dobrovolně, kazatel nedovolil žádné donucení.

Jméno Nina může oslavit 27. ledna, 14. května nebo 19. listopadu.

Název funkce

Nina je ztělesněním přirozeného kouzla, vrozeného tactu a aristokratického. V každé společnosti je vždy vítána, ale ona sama nevyhledá vedení. V případě potřeby může Nina vždycky obdivovat osobu, která se jí nelíbí.

Nina se vždy spoléhá na svou vlastní sílu, nelíbí se, ale sní o tom, jak objektivně posoudit situaci. Opravdu nemá ráda spoléhat na někoho jiného a tvrdohlavost a zvýšená pýcha jí pomohou dosáhnout v životě hodně. Ve svém každodenním činění se cítí, ale nikdy se nebude honit za něčím neskutečným a přemýšlet jen o tom, co dokáže sama o sobě dosáhnout bez pomoci druhých.

Nina je vždy zodpovědná, přesná a principiální, ale to jí nebrání, aby byla ženská, půvabná a měkká. Má určitou pretenčnost a moralizaci, která může zkazit obecný dojem její postavy, ale snaží se se svou silou snažit vyhnout se konfliktům. Nina mírně postrádá smysl pro humor, neví, jak sami sebe a ostatním ironicky zacházet.

Je trochu zavřená, snaží se vypadat jako aristokrat. Ale Nina může snadno ztratit kontrolu nad sebou, a pak nebude žádná stopa aristokratických způsobů. Těsnost a skromnost lze snadno nahradit úplnou volností a upřímností. Nina otevře duši člověku, kterému důvěřuje, miluje důvěrné rozhovory.

Nina je velmi inherentní sebeúcta,je vždy věrná tomuto slovu a plní své povinnosti. Jen si nevšimne lidi, kteří pro ni nezajímají. Nina nehledá sílu, ale také neradi poslouchá.

Nad názvem Nina se zdá, že visí zlý osud, protože žena se často ukáže jako hračka v rukou jiných, dobrovolná nebo nedobrovolná umělkyně, která nemá vlastní plány. Velmi často se zdá, že to, co se Nině zdá správně, je špatně, a to, co oceňuje, je bezcenná a vůbec ne důležitá.

Někdy se Nina podaří rozdělit se a jednat záměrně, ale brzy se vrátí k obvyklému chování. Pro Ninu je názor ostatních velmi důležitý, takže se snaží všem potěšit. Nemá ráda, když se její slova a skutky stanou předmětem diskuse.

Dětství

Ninochka jako dítě je emocionální, tvrdohlavá a pyšná dívka, která nezohledňuje vždy názory svých starších. Pedagogové jen zřídka věnují pozornost rodičům, že jejich dcera je týrání a velká minx. Často dívka ukazuje egoismus, když komunikuje se svými vrstevníky, může snadno vzít někoho jinou panenku, ale neradi se s ní podílí.

Nina se zřídkakdy stává vůdcem mezi vrstevníky, ale pokud to bude nutné, s touto rolí se snadno vyrovná - takové kvality, jako je nezávislost a společenská schopnost, přispívají k tomu.

Doma si Nina ráda pomáhá matce, ošetřuje své mladší sestry a bratry, ale žárlivě jim zachází, požaduje od svých rodičů zvláštní vztah.

Ve škole se Nina může stát vynikající žákem, protože je pečlivá a má dobrou paměť. Ale dívka není zvědavá, takže její výhled je omezen na informace z učebnic.

Usiluje o to, aby získala respekt a uznání - to je velmi důležité pro její sebevědomí. Mezi jejími přáteli se liší za roky obezřetnosti a poznání života. Učitelé respektují Ninu za dobré organizační schopnosti a schopnost přinést disciplínu týmu. Ale Nina může být od dětství sama sebe sama odmítnuta.

Pokud Nina nedostane v dětství řádnou výchovu, může vyrůst jako arogantní a sobecká osoba, která bude mít velké komunikační problémy.

Zdraví

Nina se po celý život velice stará o své zdraví, takže se zřídkakdy onemocní a kromě toho se žena vyznačuje svou vytrvalostí.Nicméně nemilosrdný postoj k sobě může hrát s Ninou krutý vtip a s věkem se může objevit žaludeční vřed a problémy s trávením.

V dospělosti se mohou vyskytnout problémy s metabolismem, možná s obezitou. Nina akutně reaguje na magnetické bouře a změny počasí.

Stálý stres a vysoké nároky na sebe a ostatní mohou vyvolat nervové poruchy a další zdravotní problémy.

Sexualita

Nina je ženskost neleží na povrchu a její osobní život je spíše vzácný pro milostné záležitosti.

Pohlavně je Nina zdrženlivá, není jednou z těch, kteří kladou velký důraz na sex. Obvykle je žena vždy přátelská s muži, ale je velmi opatrná při sbližování. Muž by se jí měl hodně líbit, jen proto, že nemá nic co dělat, nebude chodit na rande.

Nina netoleruje žádný povyk, včetně sexu. Při přípravě na datum, pečlivě přemýšlí o všem, stará se o všechno. S jejím mužem je prostě upřímná a upřímná, a pokud se jí něco nehodí, řekne mu to přímo. Rovněž se přímo zeptá na své preference a touhy po sexu.

Nina přikládá velkou důležitost pohlazení, něžnost a polibky, pro její partnera je velmi důležité. V posteli se Nina jen zřídka ujímá iniciativy, ale kvůli svému milovanému muži je připravena se uvolnit.

Manželství a rodina, slučitelnost Niny s mužskými jmény

Nina je manželství není vždy úspěšné, a za přítomnosti dlouhotrvající konflikty, ona snadno předkládá k rozvodu. Velmi důležitá je loajalita člověka, protože pro ženu bude velmi těžké odpustit zradu. Nina chce vyjadřovat pocity, ale muž vedle ní se bude cítit pohodlně a chráněný, takže si často vybírá partnera, který je slabší než ona sama.

Nina je pro jejího manžela velmi náročná, neustále zdůrazňuje všechny své nedostatky. Stává se s věkem moudřejší, naučí se dát se svému manželovi, ale přesto zůstává náročná.

Nina je dobrá a pečlivá hostitelka, ale nebude schopna dělat veškerou domácí práci sama, možná s manželem a dětmi. Často se stává rodinným živitelem, úspěšně kombinuje kariéru a úklid.

Děti Nina vzrůstá v závažnosti, často naštvaně a rozbíjí se na ně. Ale Nina ví, jak vyjádřit svou lásku a teplo, takže děti, které vědí obtížnou povahu své matky, nepochybují o její lásce.Žena ve všech směrech usiluje o to, aby byla její rodina dokonalá a projevuje příliš mnoho horlivostí.

Pro Ninu může úspěšně vytvořit spojenectví s muži jmenovanými Valentine, Victor, Mikhail, Georgy, Semyon, Sergey a Maxim. Vyhněte se spojenectví s Anatoly, Romanem, Philipem, Vladimirem, Dmitrijem, Ivanem a Fjodorem.

Obchod a kariéra

V pracovním prostředí může být Nina okouzlující a okouzlující. Vlastní láska ji nutí být mezi nejlepšími. Žena může dosáhnout vysokých profesionálních výsledků v každé oblasti.

Je dobrá v profesích, které vyžadují hluboké studium a zodpovědný postoj. Ona dokonale zvládne čísla a finanční toky, je dobře zběhlý ve vyrovnávání sil a akcentů.

Nina se pokusí zvolit si práci, která by ji finančně nezávisla. Nina je velmi náročná na sebe a ty kolem ní, takže šéf z ní bude vybíravý. Podřízenci ji respektují a dokonce se obávají.

Talismany pro Ninu

  • Patronou planety je Urán. Planeta pomáhá tvrdohlavým lidem, kteří jsou zvyklí dělat všechno svým vlastním způsobem.
  • Patron znamení zvěrokruhu - Vodnář.Pokud se dívka narozená pod tímto znamením nazývá Nina, pak ji příroda nejvíce plně odmění svou solidní povahou, dobrým zdravotním stavem a aktivitou.
  • Šťastná sezóna je zima, šťastný den v týdnu je neděle.
  • Šťastné barvy jsou červené, fialové a modré.
  • Totem zvíře - jeleň a sova. Jelen je symbolem hojnosti a blaha, symbolem duchovního vývoje a obnovy. Jelen byl vždy spojen s velikostí, milostí a rychlostí. Sova je spíše protikladný symbol, což znamená na jedné straně moudrost a dlouhověkost, a na druhé straně smutek, osamělost a nostalgie.
  • Totem rostlina - cypřiš a fialová. Cypřiš je strom smutku a smutku, symbol nestálosti života. Fialová znamená něhu, skromnost a rodinný blahobyt. Violet uklidňuje a harmonizuje myšlenky, posiluje sílu a dává optimismus.
  • Kamenný maskot - safír a karneol. Sapphire je polodrahokam, symbolizující loajalitu, skromnost a čistotu. Pomůže Nině překonat lenost a strach, věřit v její sílu. Karneol zlepšuje náladu, přináší hodně štěstí v lásce, dává výmluvnost a ostrou intuici.

Horoskop pro Ninu

Aries - obezřetná a silně ochotná žena, která miluje změny a má tendenci k dobrodružství. Zřídka dokončí svou práci, protože rychle ztrácí zájem a přechází k ostatním. Nesnaží se vést, ale velice oceňuje její nezávislost. Najděte své štěstí Nina-Aries se samcem Leo, protože mají dokonalou kompatibilitu. Jsou velmi emocionálně podobné a dokážou se dokonale porozumět.

Taurus - společenská, rozmarná a náročná příroda, která se velmi miluje. Ví, jak být okouzlující a přitahovat lidi, obzvláště muže. Nina-Taurus je dobře řízená a slušně udržovaná v každé společnosti. Snaží se ve všem najít zdravý rozum, postavit hrady ve vzduchu není pro ni. Může se stát spolehlivou a věrnou manželkou pro člověka z Berana, protože tato unie bude založena na společných zájmech. Jejich manželství má všechny šance na život.

Dvojčata - rozmarná a rozmarná žena, která není ovlivněna. Dává přednost tomu, aby se držel v klidu a nesdílela s ostatními své myšlenky a plány. Ona je lhostejná k nadšení, komplimenty a flirtování. Nina-Gemini velmi dobře ví, že má mnoho talentů a schopností - tedy mírně arogantní postoj vůči ostatním.Její chování je nemožné předvídat, musí být považováno za to, čím to je. Vytvořte harmonické a silné spojení Nina-Gemini s mužem-Střelec - mají nejlepší kompatibilitu horoskopy. Nikdy se neobtěžují, že jsou blízko sebe.

Rakovina - uzavřený a přísný charakter, zvyklý důvěřovat jen sobě. Nemůže být podvodem a dutinou, může být důvěřovaná jakýmkoli tajným a zodpovědným obchodem. Nina-Rak není příliš řečivá, ale dokáže vykoupit partnera. Její láska je obětní: pro milované je připravená na cokoli. Ona sama potřebuje silného partnera, který jí vdechne důvěru. Takovým partnerem může být člověk narozený pod znamením Scorpios. Mají vynikající sexuální slučitelnost, jsou na první pohled vzájemně přitahováni.

Lví - Zběsilý, milující všechno komplikuje ženu, drby dívky a intriguer. Ví, jak podmanit lidi, vstoupit do důvěry. Je to velmi pyšná, sebevědomá osoba, která nikomu neodpouští. Zároveň je Nina-Lev skutečný bojovník a vítěz, neúspěchy a obtěžování ji nikdy nezbaví a nezastaví ji. Usiluje se o vysokou společnost, v každé společnosti, která dokáže obsadit centrální místo. Muži ji idolizují, ale nejúspěšnější svazka Nina-Lev si může vytvořit s mužským Střelcem.Budou se dokonale doplňovat ve všech oblastech života.

Pannu - pacientka a vyvážená žena, jemná a jemná. Nemá ráda komplikuje život pro sebe ani pro lidi, ale neusiluje o nic, čím by zasahovala. Nikdy nepředstavuje svůj názor ostatním, respektuje jejich právo na vlastní úsudek. Někdy přirozená delikatesa Niny-Virgo hraničí s lhostejností, ale ona snadno reaguje na žádost o pomoc. Pro muže je Nina-deva tajemstvím, které může vyřešit člověk narozený pod znamením Taurus. Jejich svazek bude založen na teplých vztazích a vzájemném porozumění a rychlý konflikt ho neohrozí.

Váhy - aktivní a uvolněná osobnost, čistá a dokonce skautská. Je s každým správná, ale s nikým nesouhlasí. Často soudí lidi podle jejich vzhledu, zvláště mužů. Byla zvyklá pečlivě přemýšlet o každém kroku, ale za slovem se nedostala do kapsy. Nina-Libra ve všech snahách o rovnováhu a harmonii nenávidí skandály, drby a intriky. Je silná svou měkkostí a její vnitřní síla není nikdy ničivá. Nina-Libra může být velkou manželkou pro člověka v Kozorohu - mají nejsilnější vzájemnou sexuální přitažlivost, stejně jako společné zájmy.

Scorpion - nevěřící, tajemná žena, která si nikdy nestěžuje a nikoho nejedná o svém jednání. Ví, jak udržet hladce a přátelsky, ale ve svém srdci je to jen sopka vášně. Je hrdá a nezávislá, vždy spoléhá pouze na sebe a na nikdo jiný. Ví, jak manipulovat s lidmi, vidí svého společníka - Nina-Scorpio je téměř nemožné oklamat. Ale navzdory soběstačnosti a síle, Nina-Scorpio, stejně jako nikdo, potřebuje lásku a něhu, kterou jí dá Taurus. Tento pár bude schopen přežít všechny životní problémy a vymanit se z nich.

Střelec - tvrdohlavý, pevný člověk, který netoleruje osamělost. Obklopuje se s přáteli, má spoustu fanoušků a jen známých. Je to smysluplná žena, která ví, jak dosáhnout svého cíle. Nina-Střelec má úžasnou energii, je v neustálém pohybu a interakci s lidmi, takže ne každý člověk může vydržet takový rozrušený život. Kromě toho se jí nelíbí, když je přikázána nebo diktuje její vlastní podmínky, ale zároveň nemůže tolerovat slabé muže. Úspěšná aliance Nina-Strelec může vytvořit s člověkem-Aries - mají stejný životní styl.

Kozoroh - zodpovědná, spolehlivá, dobrotivá žena, ale velmi obtížná.Oceňuje disciplínu a je ochotna poslouchat, ale neradi přijímá rozhodnutí a nese odpovědnost. Ve svém srdci sní o univerzálním uznání a respektu, je to jemná a zranitelná povaha. Muž-Pisces se může stát spolehlivým a silným partnerem pro ni - mají vynikající vyhlídky na dlouhodobé vztahy, tyto znaky se dokonale doplňují.

Vodnář - velmi talentovaná, silně ochotná a veselá osoba, která je vždy doprovázena štěstí. Je vynikajícím přítelem a spolehlivým partnerem, vždy připravena pomoci potřebným. Nina-Aquarius má principy pevného života, ale není tvrdohlavá a ví, jak poslouchat názor někoho jiného. Stála vždy stráže nad zájmy dobrého a spravedlnosti, snadno se vzbouřila proti lžím a pokrytectví. Není vždy schopna správně posuzovat realitu, takže její činy jsou často na úkor sebe sama. V žádném případě nemůže její manžel omezit její svobodu a komunikaci, jinak Nina-Aquarius právě utíká. Muž Váhy může být šťastný - to je loajální znamení, které může rozdělit zájmy Vodnáře.

Ryby - upřímná, ušlechtilá žena, která se vyznačuje vážným přístupem k životu.Neexistuje žádná situace, která by způsobila, že by ztratila svou přítomnost mysli nebo ztratila svou mysl. Pečlivě se přibližuje každému detailu, proto často dosahuje velkého profesionálního úspěchu. Nina Pisces má sympatické srdce, ve svém srdci je romantická a snílka. Není rozlišována vášení přírody a ne každý může vidět smyslnou ženu v ní. Panna panna to dokáže - přijme Ninu se všemi jejími nedostatky a ctnostmi a v reakci si bude schopna ocenit její praktičnost a duchovní vlastnosti.Nejlépe články