Szaboveronika

Význam jména Timofey


Význam jména Timofey / Neznámá

Jméno Timofey je půjčeno z řeckého jazyka a v překladu znamená "uctíváni bohy". V Rusku se objevilo společně s šířením křesťanství kolem XI. A XII. Století a rychle se stalo populární nejprve v prostředí církve a potom ve zbytku obyvatelstva.

Ve 20. století se jméno Timofey stalo vzácným, protože bylo považováno za příliš staromódní, ale v 70.-80. Letech minulého století se popularita jména začala pomalu, ale jistě vrátit. Jméno může být považováno za mezinárodní, protože v různých zemích existuje mnoho variant: v Anglii - Timothy, ve Španělsku - Timoteovi, v Německu - Timoteovi, Timovi, ve Finsku - Timi, v Portugalsku - Timoteu.

Tam je poměrně málo slavných osobností, které navždy oslavovaly jméno Timothy. Mezi nimi je ruský historik Timofei Granovsky, umělec Timofey Teryaev, sovětský boxer Timofey Scriabin, zakladatel ruské pediatrické ordinace Timofey Krasnobejev, herec Timofey Spivak a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Sv. Timothy byl jedním ze 70 apoštolů - nejbližších Kristových učedníků, kteří dostali zvlášť zodpovědné poslání. Otec budoucího apoštola byl pohan, matka byla židovská, a apoštol Petr, který přišel do vlasti Timoteje spolu s dalším Kristovým učedníkem, Barnaboonem, ho nařídil, aby následoval pravou cestu.

Timothyova matka (která se tehdy stala vdovou) byla obzvlášť potěšena tím, že přijímala apoštoly ve městě - přijímala je ve svém domě, obklopovala je opatrně a pozorně a pak jim důvěřovala ve vzdělání svého syna.

Následně svatý Petr učinil Timofey nejprve jako jáhn, potom kněží a později biskupa, a to navzdory velmi mladému věku žáka (ten chlapík byl tehdy pouhých 15 let). Ale jakmile modláři zaútočili na bezbranného spolupracovníka a mučili ho. Zesnulý Timothy byl pohřben v řecké pivoně, později jeho pozůstatky byly přeneseny do Konstantinopole, do kostela svatých apoštolů, poblíž pozůstatků svatého Ondřeje a Lukáše.

Během celého roku oslavuje křesťanská církev jméno 25 svatých Timofejev: 1. a 17. ledna; 4, 6, 14 a 26. února; 6., 12., 28. a 29. března; 29. dubna; 16. května; 2., 23. a 25. června; 2. července; 14. srpna; 1. a 2. září; 10. listopadu 18, 22 a 24; 11. prosince.

Osobnostní charakteristiky

Timofey je protichůdná osobnost, neuznává autority, zákazy a pravidla. Energie jména je natolik klidná, že způsobuje, že člověk skrývá své emoce, ne ukáže pocity a myšlenky. Proto mají jiní dojem, že je jako klidný, vyčerpaný a vyvážený člověk.Ve skutečnosti však Timothy prožívá bouřlivé emoce, má teplé srdce a jemnou duševní organizaci.

Timothy nemá mnoho přátel, neboť si zvykne na nové lidi. Pouze v úzkém okruhu blízkých příbuzných a přátel, Timothy se stává sám, schopný jak intenzivní zábavy, tak hlubokého smutku.

Příroda Timofey není bojovník, ale je snadno zběhlý v lidské psychologii, rychle se přizpůsobuje novým okolnostem, což mu umožňuje najít cestu k úspěchu. Je optimistický o životě, nikdy neztrácí zdravý rozum. Timothy má mnoho času na to, aby se něco naučil, ale v důsledku toho se rozvíjejí stabilní znalosti a dovednosti, které jakmile se utvoří, mohou zůstat po celý život beze změny.

Někdy Timothy trpí vysokou sebeúctou, může se proměnit v arogantní ego-centrista. Často zveličuje míru pozornosti veřejnosti vůči své osobě, a proto chce ocenit jeho úspěch. To je také charakterizováno pocity úzkosti a touhy, a ačkoli to je malý náchylný k strachu, to se obává drastických změn, nejistota.

Timofey je citlivou osobou, která si plně uvědomuje pocity kolem sebe a velmi pečlivě s nimi souvisí. Nicméně, jestliže ho vylít, bude těžké ho zastavit - to si musí pamatovat ti, kteří s ním často komunikují. Paradoxem je to, že on sám je často využíván pro své vlastní účely, protože Timofey není v přírodě rozhodovat a vést. Timothy očekává upřímnost od ostatních, ale ne vždy ho přijímá.

Timothy v zásadě žije v rovnoměrném životě, v souladu se sebou a s okolními lidmi. Aura jeho jména je spíše klidná a tichá, což svým majitelům slibuje, že by neměli žádné velké vzruchy nebo prudké kapky.

Dětství

Malá Timosha je velmi blízká své matce a raději se s ní věnuje veškerý volný čas. Vyrůstá jako laskavé, citlivé a citlivé dítě, které se vyznačuje jemnou a klidnou povahou. Brzy se stává nezávislá, zřídka přichází do konfliktů, ráda sní a sní.

Ve škole také není příliš aktivní, nemá rád vystupovat, nežije vedení. "Pojďme spolu žít" je mottem malého mírotvorce. Učitelé ho milují za jeho poslušnost a nedostatek konfliktu, stejně jako za dobrý vliv.Tim je velmi citlivý na kritiku, takže musí být vždy konstruktivní a delikátní. Mnohem více od chlapce lze dosáhnout chválou a laskavými slovy. Měli byste také vzít na vědomí, že Tim může potřebovat více času na zvládnutí školního materiálu než ostatní děti.

Láska je hlavní nevýhodou Timothy, s níž musíme bojovat. Ale na druhé straně jeho přirozená disciplína umožňuje rodičům a učitelům, aby chlapce učil, aby vykonával různé povinnosti. Dospělí potřebují ukázat trpělivost, jasně požadovat a neupustit se od svých zásad, naučit se stanovit realistické cíle a dosáhnout je - to pomůže chlapci vyrůst jako disciplinovaná a povinná osoba.

Zdraví

Malý Timofey je často nemocný, ale s věkem je jeho zdraví výrazně silnější. Jako dospělý začne pečovat o svůj stav, poslouchat pozorně tělo. Díky tomuto přístupu Timofey rychle rozpozná první příznaky nemoci a nedovoluje, aby se rozvinul bez povšimnutí.

Nejzranitelnější místo člověka s názvem Timofey je žaludek, takže musí sledovat dietu od dětství a ne zneužívat nevyžádané jídlo.

Sexualita

Timofey je omezený člověk, ale v jeho srdci bere srdce. Ženy jako Timothy, protože od něj pochází magnetismus a kouzlo, aura spolehlivosti a stability. Pro muže sám, to není takový sexuální vztah, který je důležitý jako teplo a chápání, které pochází od ženy.

Timofey zachází se svým partnerem s neochvějnou náklonností a pozorností, nikdy neovlivňuje své vítězství. Ženy se s ním zpravidla cítí dobře a jeho společnost ho nikdy neobtěžuje.

Sex s tímto mužem je dlouhý, ale není moc odlišný. Pokud žena chce nové pocity, bude muset sama přijmout iniciativu a nečeká ji od Timofey. Člověk sama nemá tendenci často měnit své partnery, neboť preferuje dlouhodobé vztahy založené na poctech.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Timofey je úžasný rodinný muž, pro kterého bude rodina vždy prioritou. Rád pomáhá své ženě s domácími pracemi, pracuje s dětmi a spolu s příbuznými své ženy. Člověk se všemi způsoby bude snažit minimalizovat konflikty v rodině, protože nemá rád vyřešit věci.

Ale manžel musí být vzpomínán, že Timothy by měl vždy mít "osobní prostor", do něhož by se neměl pokusit proniknout. Toto je jeho území pro úvahy a sny, s nimiž se nechce sdílet ani se svými blízkými.

Timofey je druh domácnosti, která nemá ráda hlučné party, ale pohostinný hostitel, který je rád, že obdrží přátele doma. Jediná věc, kterou Timofey nikdy nesnáší, je neúcta k jeho osobnosti. Manžel si to vždycky pamatuje a nikdy neubližuje jeho pocity, zvláště s cizími lidmi, a nikdy ho srovnávat s jinými muži. Upřímný obdiv, slova lásky a podpory, kterou mluví jeho milovaná žena, vždy naleznou odpověď v jeho citlivém srdci, zatímco kritika vás zase učiní ještě tajemstvím a nejistou.

Nejúspěšnější manželství je možné s ženami Galina, Anna, Vera, Lyudmila, Tatyana, Larisa, Svetlana a Yana. Vyhýbání se vztahů se doporučuje s Elenou, Natálií, Nadezhdou, Victoria, Lyudmila a Kristinou.

Obchod a kariéra

Timofey je fyzicky silný muž, schopný těžké, monotónní práce. Není jedním z těch lidí, kteří dokážou dělat několik pracovních příležitostí najednou, ale pokud si vezme jednu věc, jistě to učiní až do konce.Muž pracuje skvěle v týmu i sám. Nevyžaduje vedení, snaží se vyhnout odpovědnosti, nebude více či lepší než to, co se od něj vyžaduje.

Timofey bude schopen udržet klid v každé stresové situaci, klidně analyzovat současnou situaci a učinit správné rozhodnutí. Proto bude vyhovovat profesím jako záchranář, důstojník, advokát nebo advokát.

Timofey bude nejproduktivnější v monotónní monotónní práci, přesné vědy: mechanik, lékař, vědec, matematik, elektrikář, inženýr, klenotník, agronom, instalatér ekonom. Není vyměnitelná při výrobě, správě a všude tam, kde je nutné udržovat procesy v stabilním stavu.

Povolání související s publicitou, například umělec, televizní zpravodaj, novinář, reklamní agent, manažer nebo obchodník, jsou pro Timothy kontraindikovány. Pro něj bude nejvhodnější činnost pracovat na jasném plánu s jasnými algoritmy a jasně definovanými úkoly.

Talismany pro Timothyho

  • Patronou planet je Jupiter a Saturn.
  • Svatý patron znamení zvěrokruhu je Libra a Vodnář.
  • Nejúspěšnějším obdobím roku je zima, nejúspěšnější den v týdnu je sobota.
  • Šťastná barva - fialová a červená.
  • Totem zvíře - vypijte ho. Tento totem pomáhá zvyšovat sebevědomí, vypořádat se s jejich obavami a komplexy. Je považován za symbol vystavení zla, triumfu spravedlnosti, vítězství nad zlami.
  • Totem rostlina - heřmánek a borovice. Heřmánek od dávných dob symboloval loajalitu, lásku, upřímnost. Buket z těchto nenáročných květin přinese teplo a pohodlí domů, pomůže zlepšit vztahy. Pine - symbol stálosti, dlouhověkosti, odolnosti vůči stresujícím životním situacím. V křesťanské tradici borovice symbolizuje vitalitu a oddanost víře.
  • Kamenný maskot - safír a rubín. Sapphire je symbolem loajality v lásce a přátelství, dává moudrost, klid a trpělivost (vědomě pečeť krále Solomona byla vyrobena ze safíru). Amulet tohoto drahokamu šetří z nespravedlivého vzteku a nespravedlivého soudu. Ale pro línou a závistnou osobu, nosit tento amulet bude pouze pokusem zkrášlit sebe sama. Ruby chrání před nemocemi, vytrvalost a odvaha přicházejí,chrání před negativní energií a zlověstností. Silná energie kamene pomáhá těm, kteří nemají jistotu a odhodlání.

Horoskop

Aries - veselý, otevřený, snadno komunikovatelný, veselý idealista, potřebující energii, pohyb, dobrodružství. Bude spolehlivým přítelem a věrným společníkem života, až do konce svého života zůstane velkým dítětem, který skutečně potřebuje chválu a uznání. Ambície Timothy-Aries neznají žádné hranice, touha po konkurenci se převrátí, chamtivost a jednoduchá úschova, nenávidí. Vydělává a utrácí peníze se stejnou vášní jako jeho život. Žena, která se rozhodne spojit život s tímto člověkem, by měla vědět, že razítko v pasu je pro něj pouze formalitou, která vůbec neovlivňuje zvyky, postava a postoj k životu. Může si být jistá, že se nikdy nestane parazitem bohatým na tuky a dá rozkazy z novin z gauče. Timofei-Aries je vůdce a bojovník, který si ani neuvědomuje nudu ani nečinnost.

Taurus - pragmatický, klidný a rozumný člověk, rozhodný a sebejistý ve svých činnostech. Miluje ovládnout, pevně obhajuje svůj názor, drží známku přetrvávajícího člověka, nehýbe se pod rozruch.Stejně jako žádný jiný, Timofey-Taurus hodnotí bohatství a bohatství, pohodlí, kvalitní oblečení a nejlepší jídlo pro něj jsou důležité. Ale neočekává dary od osudu a vydělává, někdy s velmi těžkou, těžkou prací. Proto je v jeho charakteru nejdůležitější kvalita schopnost rozumně zachránit. Ale člověk nikdy nezachrání svou rodinu - je pro něj velmi důležité, zvláště pro děti. Manželství s ním je spolehlivé a zřídka přichází k úplnému zničení. Timofey-Taurus je v mnoha ohledech nenáročný a ačkoli je někdy velmi tvrdohlavý a přísný, je obtížné najít někoho více pečlivého a věrného.

Dvojčata - laskavý, soucitný, společenský člověk s trochu frivolní povahou. Je to kvůli své povrchnosti a nedostatečné angažovanosti, že Timothy Gemini často postrádá svoji šanci jako dobrá profesionální a finančně nezávislá osoba. Ale je připraven se spokojit s tím, co je - člověk mnohem více oceňuje příležitost komunikovat, cestovat, uspokojovat jeho momentální touhy. Nikdy nezabere nudnou rutinní práci, i když je dobře placená. A dokonce i razítko v pasu nezpůsobí, aby se stal vážnější a pragmatičtější, takže jeho žena bude muset přemýšlet o rodinném rozpočtu. Je daleko od rodinného života a oceňuje všechno, co je mimo domov.Aby se manželství zachránilo, je to žena, která bude muset učinit ústupky, jinak ho člověk snadno vymění za jinou.

Rakovina - spolehlivá, odpovědná osoba s nevyčerpatelným postojem. Je charakterizována loajalitou, otevřeností, pragmatismem, ale pro člověka je velmi obtížné žít v tomto světě, protože je těžké najít člověka s jemnějším duševním uspořádáním - všude vidí zrádce a pokrytce. V důsledku své věčné nejistoty Timofey-Rak usiluje o finanční stabilitu všemi způsoby, protože podle jeho názoru jsou peníze, které zaručují jeho bezpečnost a umožní mu držet všechny na krátké vodítku. Ale příbuzní vědí, jaká osoba je toto srdce a jak citlivá je duše. Rodina pro něj je to, pro co žije. Spojení s ním je spolehlivé, jako skála, ale manžel musí nutně sdílet své názory na rodinu, lásku a život obecně, jinak budou obě být nešťastní a rozvod přinese muži hodně bolesti a je nepravděpodobné, že se brzy rozhodne spojit své manželství.

Lví - sobectví, nezávislí, soběstačná osoba, téměř bez komplexů. Prakticky nepřijímá kritiku a učení, má laskavost a chválu, má velký smysl pro humor.Přírodní štěstí, optimismus a nadšení jsou jeho trumfové karty, které mu umožňují vyniknout v obecných termínech, což je pro Timothyho Leo velmi důležité. Miluje patos a život velkou cestou, tráví svůj poměrně velký příjem především na sebe, milovaný. Uvádění prachu do očí druhých - jeho hlavní pobídka při hledání peněz. Timothy Lev je důležité ukázat každému, včetně členů rodiny, který je živitelem rodiny a živitelem rodiny v domě. Pouze žena, která je ochotna vydržet svůj despotismus, diktovat a touha udržet vše pod kontrolou, by měla rozhodnout o spojenectví s tímto obtížným mužem. Intrusivní péče a nepřiměřená žárlivost mohou také velmi komplikovat rodinný život.

Pannu - mnohostranná a neobvyklá osobnost, intelektuál, znalý o všem, inteligentní a schopný analytik. On je rozumný, složitý, trochu skrytý, nevěří v příběh jeřábu a je připraven pracovat den a noc pro ptáka v ruce. Práce pro tuto osobu je význam bytí a přirozeného stavu. Ví, jak rozdělit rodinný rozpočet, to stačí pro každého a všechno. Thrift - jeho vášeň, někdy překračující všechny hranice. V rodinném životě může Timofey Deva vzbudit dojem nejnebezpečnějšího partnera - není otravný, zdrženlivý, nemá rád hádky a showdowns.Jedná se o osobu, s níž můžete mít stabilitu ve všech sférách života. Je vynikajícím manželem, dělá vše v domácnosti, přináší dostatečné příjmy, pomáhá svým blízkým v obtížných situacích. Ale je to jen jedna strana mince a druhá je kritika, neschopnost radovat se z drobností, despotismu.

Váhy - jemný, otevřený, inteligentní člověk, který ví, jak krásně mluvit. Klíčem k úspěchu pro něj je tým - netoleruje osamělost v duchu, a to jak v práci, tak v osobním životě. Množství vrozených talentů, jemnosti a opatrnosti mu dávají šanci na hmotnou prosperitu a rodinné štěstí. Tento člověk nikdy nepovede k bídné existenci, protože bude vždy schopen zapojit další lidi do řešení svých problémů - příbuzných, kolegů a známých. Pokud je to nutné, nepřehánějte pohodlí manželství. Nechtěla převzít zodpovědnost, Timofey Libra ji ráda sdílí se svou ženou. V rodinném životě je to docela komfortní člověk - nemá rád hádky, není příliš žárlivý a náročný. Jeho hlavní nevýhodou je nevěra, člověk se ovšem jistě pokusí ujistit se, že se manžel nikdy nedozví o svých milostných dobrodružstvích.

Scorpion - ostřílený, přímočarý, přísný člověk, milující a schopný manipulovat s lidmi. Čekal na lpění a poslušnost od ostatních, zejména od členů své rodiny. Timothy Scorpion má vynikající intuici a pocit vůně - na míli dokáže pociťovat jakoukoli neomylnost a lži. Vzrušení a láska k riziku někdy tlačí tuto osobu k nebezpečným činům, které vedou k vážným následkům. Vkládání všeho na řadu a odchod s triumfem je jeho životní styl. Neexistuje žádná situace, která by ho mohla zlomit nebo děsit. Obzvláště muži jako úkoly, které nejen generují příjem, ale také činí je pracovat na hranici svých schopností. On je fascinován procesem vydělávání peněz, ne samotných peněz. V rodinném životě je to skutečná sopka - nepředvídatelná a neohraničená, velmi náročná a někdy i agresivní. Je to vůdce v životě a s tím musíme přijmout nebo odjet. Ale moudrá žena bude vždy schopna najít slabiny člověka a být s ním šťastná jako nikdo jiný.

Střelec - citlivý, naivní, trochu plachý člověk, náchylný k depresi a osamělosti. Je spíše větrný a žije podle zásady "od výplaty k výplatě", nenávidí rutinu a monotónnost.Ve své práci je zjevně ne maratónský běžec, neustále se shyluje mezi extrémním bodnutím a spontánním výdajem. Při řešení osobních financí je úžasně bezstarostná. Ale osudu je překvapivě příznivý pro Timothyho-Střelec a neustále mu hodí šanci vydělat. V lásce je stejně netečný a větrný jako v životě, ale také jako překvapivě šťastný. Základem stabilního rodinného života s touto osobou je přátelství, vzájemné porozumění a schopnost ocenit osobní prostor partnera.

Kozoroh - rozhodný, asertivní, sobecký člověk s nepružnou silou ducha. Je zodpovědný a pracovitý, vždy dosahuje svého cíle, nikdy nepodléhá potížím. Vnějšku uzavřená a zdrženlivá, říká se, že jsou "v mysli". V životě je člověk velkým konzervativcem, ale extrémně geniální ve všech, co se týká způsobu výdělku Ale peníze nejsou bůh, pro který se modlí, potřebuje moc a prestiž. Timofey-Capricorn je workaholic, který nepracuje dlouhé hodiny jako přirozená okolnost života. Za několik let chodí vysoko, systematicky a odpočívá. Každý cent pod jeho kontrolou, stejně jako emoce,proto ne každá žena se může s takovým rozumným mužem dostat ke slovům a pocitům, zvláště pokud ocení jasné emoce a vášeň. Pro zdrženlivou a moudrá ženu se stane skutečným pilířem - pečujícím manželem a citlivým otcem.

Vodnář - dobrodruh a kariérista, milující dobrodružství a nestandardní přístup k nejvíce standardní situaci. On si myslí, že netriviálně a finanční problémy nejsou výjimkou. Nikdy se nebojí, jít proti pravidlům a plavat proti proudu, vždy otevřený pro komunikaci a nové znalosti. Timothy-Aquarius se v průběhu svého života více než jednou pokouší o roli žebráka a milionáře a v jaké roli se přiblíží k jeho stáří zcela a úplně závisí jen na něm. Tento muž oceňuje sňatek a zavázal se k dlouhodobému vztahu se ženou, kterou má rád. Ochotně pomáhá s domácími pracemi, snadno nalézá společný jazyk s dětmi, nemá tendenci se měnit. Ale jeho touha po změně způsobí, že se člověk rychle "ochladí" a je neustále se svou rodinou. Aby Timothy-Aquarius udržel stabilní vztahy, potřebuje pravidelné přestávky, aby se správně nudil.

Ryby - sentimentální a romantický člověk, nedůvěřivý a podezřelý. Potřebuje neustálou stimulaci k životu, i když je z velké části muž, který je nesmírně talentovaný a nadaný, ale který neví, jak si uvědomit svůj přirozený potenciál. Timothy Pisces má zvýšené ambice a požadavky na krásný život, ale častěji než všechno končí na úrovni spekulativních konstrukcí a fantazí, aniž by dosáhlo skutečných akcí. Aby mohl člověk uspět, potřebuje člověk tandem se silným vůdcem, aktivním a prudkým partnerem. Manžel může být pro něj takovým partnerem, zejména proto, že člověk je velmi rodinně orientovaný a staví důvěryhodné dlouhodobé vztahy. Timothy Pisces velmi potřebuje lásku, podporu a porozumění, a je to láskyplný manžel, který může v něm vyvolat sebevědomí.Nejlépe články