Szaboveronika

Význam jména


Význam jména / Neznámá

Jméno Jana je ženská varianta společného biblického jména Johna. V ruštině jménem John zní jako Ivan, v češtině nebo polštině - jako Jan, v Bulharsku - Jani, mezi Britové - John. Překlad z hebrejského jazyka znamená jméno John "milosrdenství Boží".

Jméno Yana nikdy nebylo v Rusku obzvláště oblíbené, protože v ortodoxním kalendáři neexistovalo. Jméno bylo více využíváno v pobaltských zemích a na Západě, někdy je vyslovováno jako Ioannina.

V 70.-80. Letech minulého století popularita názvu začala rychle růst a dnes je asi tři Yana na tisíc novorozenců. Velmi ženský, elegantní, skutečně mezinárodní jméno Yany má takové zajímavé osobnosti jako televizní hostitelka Yana Churikova, producentka Yana Rudkovskaya, herečky Yana Esipovičová a Yana Studilina, krasavice Yana Uskova, režisérka Yana Dubnik a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

V ortodoxních křesťanech neexistují jména jangů, a proto jsou dívky pokřtěné jakýmkoli jiným názvem, který zní jako zvuk. Nejčastěji je to jméno Jana - na počest sv. Jana Myrhy. Byla manželkou správce krále Heroda, ale byl jedním z prvních, kdo následoval Ježíše Krista během svých kázání.

Společně s jinými ženami se sv. Jan přiblížil k Božímu hrobu, aby pomazal Svaté tělo Páně se světem a slyšel od andělů radostnou zprávu o jeho slavném Vzkříšení.

Yana, pokřtěná ve jménu Johna, si může 27. června oslavit svůj jmenný den.

Název funkce

Energetika jména Jan dává svým majitelům klidný, trpělivý charakter, dobrou intuici a pozorování. Má také nějaký narcisismus a dokonce i snobství, ale tyto rysy nejsou na první pohled patrné, jelikož Jan může v případě potřeby vytvářet správný dojem.

Yana hledá ve všech věcech zisk, a proto je připravena být lstivá s přátelstvím, soucitem a svými vlastními přesvědčeními. Ona je zřídka trýznivá výčitkou z důvodu porušení morálních zásad, pokud je dosaženo cíle. Morálnost, upřímnost a slušnost - tyto pojmy jsou pro Yanu spíše abstraktní, i když je určitě bude požadovat ve vztahu k sobě.

Její charakteristická teatrálnost a manýrismus umožňují Yaně téměř vždy dosáhnout své vlastní cesty, zejména pokud jde o muže. Je-li to nutné, nasadí masku měkké, bezbranné ženy, která ji okamžitě přitahuje k lidem.

Přesnost, obezřetnost, schopnost přizpůsobit se umožní Yaně dosáhnout v životě hodně. Šikovně používá lidi pro své vlastní účely, ale její postavení není snadné vydělat. Z jejího narcismu trpí především její milované, od nichž požaduje úplné podání.

Yana má málo přátel, většinou preferuje dobré datování. Žena se ne vždy domnívá, že je třeba skrýt své negativní emoce, což také nepřipouští soustrast od ostatních. Pouze s věkem se Jana stává moudřejším a více zdrženlivým, ale komplexní povaha s ní zůstane navždy.

Dětství

Malá Yana je rozmarné a zkažené dítě, zvyklé na to, že se cítí ve všem a všem. Úkolem rodičů je překonat tvrdohlavost dítěte, ukázat jí, že svět není vůbec povinen se otáčet jen kolem ní.

Chcete-li zapůsobit na ostatní, někdy se malý nevzdává lží a chlubí, i když ji obviníte z lhaní, Yanochka ji jistě nafoukne rty. Dotek a tvrdohlavost jsou ty vlastnosti, které v budoucnu velmi komplikují její život.

Ve třídě Yana - první módy, ale ne první studentka.Ona velmi přátelsky vyřizuje přátelství, snaží se připojit k "elitnímu" kruhu své třídy, ale nikdy nebude sedět s jednoduchým nebo blázenem na jednom stole.

Zvedání dítěte jménem Yana bude vyžadovat od svých rodičů hodně moudrosti a trpělivosti, protože dívka bude mít kvůli svému jménu velmi neklidný charakter.

Zdraví

Příroda obdařila Yanu s vynikajícím zdravím a silnou psychikou, i když se vyznačuje náladami nálady a krátkými období deprese. Opravdu ráda spím, přechod od spánku k bdění je pro ni velmi těžký. Proto, pro dobré životní podmínky, musí dodržovat denní režim a mít dobrý spánek.

Yana není ohrožena nadváhou nebo závislostí na alkoholu - zpravidla se pečlivě stará o svou postavu a nemá zlé návyky.

Sexualita

S ohledem na silný sex, Yana je velmi selektivní a kladou na něj velké nároky. Miluje dary a nácviku, raději se zabývá silnými osobnostmi. Ráda manipuluje s muži, stejně jako všichni ostatní. Preferuje, aby nemiloval, ale aby byl milován.

Ale je to láska, která může učinit Yanu jemnější, měkčí a trpělivější.Ve vztahu hledá stabilitu a mír, "mexická" vášeň ji nepřitahuje. Intimní život pro Yanu - zdroj smyslného potěšení, od kterého se nikdy nevzdá. Sex hraje velmi důležitou roli v jejím životě, takže je osvobozená od předsudků a skromnosti.

Yana je snadno vzrušená, vášnivost ji může přemáhat hlavou, kterou člověk nemůže přenést na člověka. Zpravidla ví, jak zanechat dojem na sebe jako na velmi temperamentní a sexuální osobu.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Rodina má pro Yanu velkou důležitost, ale může být pro ni obtížné se oženit a manželství není vždy úspěšné. Žena se jistě pokusí ujistit se, že všichni členové její rodiny jsou zcela podřízeni jí, takže se její manžel musí snažit, aby se nestal henpecked. Žije-li spolu, muž s jemným charakterem, který ji bude moci přijmout za to, kdo je, se nebude snažit ji rehabilitovat.

Časem se napětí může vyrovnat, protože celá Yana je nádherná hosteska a pečující matka. Udělá vše pro to, aby svou rodinu přinesla finanční stabilitu, a že její manžel bude mít podporu a podporu, ale především za ni budou vždy zájmy dětí.Zrada ve své rodině je nepřijatelná, takže manžel by měl vždycky vědět o povzbuzující a žárlivé povaze své ženy, jejíž životní styl je manýrism a důvěrou v jejich exkluzivitu.

Společný život pro Yanu může být úspěšný u mužů jménem Valery, Vasily, Egor, Sergey, Vladimir, Alexander, Veniamin, Vladimír a Pavel. Vyhýbat se vztahům s Alexejem, Artem, Stanislavem, Markem, Arkadim a Dmitrijem.

Obchod a kariéra

Yana je narozená obchodní žena, inteligentní, výpočetní, společenská. Ví, jak investovat, intuitivně cítí přínosy, má vynikající obchodní dychtivost. Yana může vydělat, kde jiní nemohli vidět náznak výhod.

Žena je perfektně kreativní profese, jako je návrhář, módní návrhář, umělec. Vždy má na skladě spoustu nápadů, které mohou s náležitým využitím přinést značný zisk. A peníze jsou vždy zájem o Yanu, protože je v nich, že vidí záruku stability a bezpečnosti.

Purposefulness, znalost psychologie, Yana ambice dovolí jí dosáhnout významného kariérního úspěchu, obsadit vedení pozice.Žena nemá tendenci často měnit práci, snaží se uspět tam, kde má pocit sebevědomí.

Yanaova schopnost může být poptávka v obchodě, právu, reklamě, službách, pedagogice a lékařství. Hlavní věc je, že existuje možnost kariérního růstu, což je důležité pro ambiciózní Yanu.

Talismany pro Yanu

  • Patrona planety je Mars a Pluto.
  • Patron svatého zvěrokruhu - Střelec. Janami se doporučuje volat dívky narozené těsně pod tímto znamením zvěrokruhu, pak osud bude obzvláště příznivý pro ně.
  • Šťastná sezóna je podzim, šťastný den v týdnu je úterý.
  • Šťastná barva - karmínová, červená, zelená.
  • Totem zvíře - termit, symbolizující činnost a lásku ke změně. Tento rušný a neklidný hmyz je tím nejlepším odrazem charakteru Yany. Pomůže jí vždy z těžkých situací, ale pro to musíte mít s tebou postavu nebo představu termitu, věřit ve své magické síly.
  • Totem rostlina - kaštan a pivoňka. V křesťanské tradici je kaštan symbolem cudnosti, který dodává slunečnímu teplu a energii.Strom zasazený na nádvoří domu, naplň jej klidem a pohodlí, pomůže odstranit bolest a nepohodlí. Pivoňka je květ silných, ambiciózních jedinců, kteří sní o vyznamenání a respektu ve společnosti. Poskytuje štěstí, finanční pohodu, dlouhověkost.

Horoskop

Aries - osoba je aktivní, účelná, silná. V hlavě má ​​vždy spoustu plánů a nápadů, které realizuje s neuvěřitelnou vytrvalostí. Yana-Aries má skutečně mužský charakter - silný, silný, neochvějný. Ale ona není vůbec cizí romantiky a sentimentality, stejně jako čistě ženské kouzlo. V každém vztahu usiluje o vedení - v rodině, přátelství, v práci. Optimismus je hlavní kvalitou jeho neklidné povahy. Žena se obdivuje, když je obdivována, a to nejen jejími talenty, ale také jejími vzhledy. V manželství je Yana-Aries velkou hosteskou a oddanou manželkou, ale život s ní nebude nikdy snadný, protože manželka bude muset držet krok s jeho neklidnou ženou, jinak ji snadno udělá typickým henpecked.

Taurus - vášnivá, tvrdohlavá, okouzlující žena, dobytka mužských srdcí.Je pevně přesvědčena, že každý člověk je schopen se postarat o sebe, takže je obtížné si ji představit v roli dobrého. Respektuje lidi silné a ambiciózní a slabé osoby nezpůsobují nic jiného než pohrdání. Pokud jde o efektivitu, Yana-Taurus může dát jakémukoli členu silnějšího pohlaví, ani nemá ambicióznost. Usiluje o získání prestiže ve společnosti, stát se uznávanou osobou. Zevnitř je vždy klidná a zdrženlivá, ale uvnitř hurikánu vášní může vařit. Z Yany-Taurus dostanete nádhernou ženu, která bude žít pod mottem "všechno v domě, vše v rodině". Určitě je silná osobnost, ale má smysl, aby jí to neviděl.

Dvojčata - příroda je měnitelná, nepředvídatelná, mnohostranná. Je pro ni obtížné vyřešit určitý druh chování, proto se často řídí vedením - říká, co od ní chtějí a dělá to, co požadují. Navzdory vnější otevřenosti a interpersonálním dovednostem je obtížné najít člověka tajemství. Její myšlenky a pocity nikdy neleží na povrchu, a tak tato žena zůstane záhadou pro ostatní, navíc se více než kdokoli jiný ráda obklopí závojem tajemství.Negativní vlastností jejího charakteru je duplicita, která jí však umožňuje snadno se přizpůsobit všem lidem a okolnostem. V manželství je stejně nestálá a větrná jako v životě. Pokud mu manžel přestane sjednotit, bude se s ním bez lítosti účastnit, zvlášť pokud se snaží nějak poškodit její lásku ke svobodě a komunikaci. Je také obtížné nazývat ji za ideální hostitelku, protože se žena nikdy zcela nezdraví své rodině.

Rakovina - žena je citlivá, někdy mizerná, nervózní a podrážděná. Je hluboce ponořena do svého vnitřního světa a skutečný svět se jí zdá být hrubý a složitý. Nemá ráda otevřít jiným lidem a dělá vše, aby udržovala svůj vnitřní svět v harmonii. Yana - rakovina je velmi citlivá a drobná, každá maličkost ji může rozrušit, vnímá nějakou bolestnou kritiku. Ona s lidmi zbytečně věří, zvláště s muži. Bude pro ni těžké dosáhnout profesionálního úspěchu, ale v rodinném životě bude určitě úspěšná. Rodina pro Jana-Rakovinu je v životě nejdůležitější věcí a kvůli ní se ráda vzdá všech ambiciózních plánů.Ve vztazích potřebuje silného partnera, schopného převzít zodpovědnost za její budoucnost. Hosteska bude krásná, protože Yana-Rak je náchylná k hromadění a přes svou romantickou povahu ví, jak počítat peníze.

Lví - hrdý, sebevědomý člověk, který nepotřebuje žádnou radu. Jan-Lioness je velmi náročný nejen na ostatní, ale i na sebe, protože v životě je skutečným bojovníkem a vítězem. Žádná neúspěchy a chyby nemohou zaklepat zemi pod nohama, i když ve vztazích s muži může předstírat, že není lvice, ale bezbranné kotě. Tato žena je velmi znepokojena její reputací a prestiží a vždy dosahuje svého cíle a nezáleží na tom, jakým způsobem, protože žije pod heslem "vítězové nejsou posuzováni". Její milovaný člověk musí neustále udržovat důvěru, že je "velmi dobrá", a také si pamatuje, že jeho zvolený vůbec netoleruje kritiku. V lásce je žárlivá a náročná, ale má jistě dostatek síly, aby se postarala o svou rodinu, aniž by zapomněla na svou kariéru. Ochrání svou rodinu před jakýmkoli zásahem, bude se věnovat péči o svého manžela a děti.

Pannu - utajená, uklizená žena, která může mít nedostatek odhodlání a tlak na budování brilantní kariéry. Je to opravdová workaholicka - pečlivá a opatrná, velmi pozorná a uklizená. V srdci žena sní o obrovském úspěchu a uznání, ale ve skutečnosti chce zůstat nenápadná a tichá. Yana-Deva miluje společnost, ale upřednostňuje komunikaci v klidné a uvolněné atmosféře, nejlépe z intelektuální perspektivy. Hlučné strany, různé setkání a skandály - to není pro ni. Pro Yane-Devu je velmi obtížné vyjádřit a demonstrovat její pocity, takže u mužů může vyvolat dojem chladného a nepřístupného člověka. Neměli byste od ní očakávat impulzy něhy a romantismu, ona je atraktivní v její pravdivosti a upřímnosti. Je těžké získat důvěru této ženy, není ani jednou z těch žen, které se na první pohled mohou zamilovat. Její vyvolený musí pochopit, že ve skutečnosti je její srdce mnohem měkčí a oddanější než se zdá. Manželství s ní musí být založeno na vzájemném respektu, důvěře a porozumění.

Váhy - společenská, flexibilní žena, trochu roztomilá a chlubná.Ví, jak lidem odpustit jejich nedostatky, nikdy si nepamatuje staré urážky a hádky, nesnaží se pomstít. Současně její studená racionalita a praktičnost nesou znaky mužské logiky, jiné si stále uvědomují její moudrost v jednoduchých, obyčejných věcech. Kvůli kariéře Jan-Libra "nepřekročí hlavu", ale nikdy nebude odmítat lukrativní nabídku, i kdyby někoho urazil. Tato žena je zvyklá pečlivě přemýšlet o každém kroku, a tak zřídka dělá chyby v správnosti rozhodnutí. Se svou zdánlivou soběstačností a praktičností Jana-Libra naprosto nemůže být sama, rozhodně potřebuje blízké blízké. Manžel pro ni bude centrem vesmíru, dokonce i děti budou mizet do pozadí. V její rodině se Jana-Libra vždy vyvaruje hádky a konfliktů, protože pro ni je nejdůležitější věcí zachování duševního pohodlí a rovnováhy za každou cenu.

Scorpion - tvrdohlavý, nepředvídatelný, kontroverzní charakter, který je velmi obtížné pochopit sám. Je to extrémní muž, který miluje a nenávidí s celým svým srdcem. Jana-Scorpio je neustále na okraji a nejmenší jiskra je dost pro její bouřlivý temperament vybuchnout.Má málo péče o vlastní pověst a veřejný mínění, stejně jako o obecně uznávaných normách morálky. Tato žena spěchá, chce dělat všechno a vyzkoušet všechno. Ve svém životě spoléhá pouze na sebe a nikdy nepožádá o pomoc. Jana-Scorpio je skutečný vůdce, který tvrdí bezpodmínečné podřízení ostatních. Její důvtip a asertivita jí umožňují dělat brilantní kariéru, ale nejdůležitější věc pro ženu bude vždy láska a rodina. Bez lásky a násilných vášní ztratí její život barvu, stane se matnou a šedou. Jeho milovaný muž Jana-Scorpio bude věrně a věrně zavázán, v odezvě bude vyžadovat jeho duši a tělo v plné moci. Pokud ho podezírá ze zrady, její pomsta bude stejně vášnivá jako láska.

Střelec - netrpělivost, agilní osobnost, snadné zvedání a rozhodování. Někdy se zdá, že má deset rukou a je na deseti místech najednou a v rozhovoru může během deseti minut změnit deset témat. Yana-Střelec je bojovník za pravdu a spravedlnost, vždy říká, co si myslí. Její emoce jsou naprosto upřímné, v ní není kapka podvodu ani pokrytectví. Ne každý může vydržet tolik zmatků o své milované ženě, takže výstavba rodinného štěstí pro Yanu-Střelec může být zpožděna.Z přírody není kariérou, peníze v jejím životě také neznamená hodně, ale to znamená svobodu a nezávislost, kterou Jana-Streletsová tak touží najít. Rychle rozdrtí slabého muže svou nezávislostí, proto jako životní partner potřebuje kamaráda, který rozumí a sdílí její zájmy. Tajemství rodinného štěstí s takovou neklidnou ženou nesmí omezovat svobodu a touhu po komunikaci žádným způsobem.

Kozoroh - silná a vyvážená žena schopná žít a pracovat v těch nejtěžších podmínkách. Je profesionální v tom, co dělá, naprostá síla vůle jí pomáhá dosáhnout působivých výsledků. Vstupovat do úzkého kruhu jejích sympatií je poněkud obtížný, ale pokud ano, pak se nenajde přítel víc věrného. Ve svém srdci je Yana-Capricorn konzervativní, těžko si zvyknout na nové lidi a okolnosti, neradi mění své návyky, místo práce a obzvláště oblíbené muže. Jemné kouzlo této ženy není okamžitě viditelné, ale pozorný člověk si rychle uvědomí její mysl a zvláštní kouzlo. Je těžké najít člověka, který by byl více věnován jeho rodině a lidem, které oceňuje a miluje. Hledání milovaného mužeYana-Kozergová může opustit své ambiciózní myšlenky a kariéru kvůli blahu svých dětí a jejího manžela, který bude vynikajícím poradcem a pomocníkem.

Vodnář - praktická osoba, zdrženlivá, nezávislá. Jedná se o kreativní osobu, která netoleruje nudu a monotónnost, která potřebuje nové dojmy a znalosti. Má velice citlivou duši, která snadno přitahuje náladu druhých, jejich problémy a zármutky. Tato žena je silně zaměřena na společnost, je velmi důležité, aby se cítila nezbytná a užitečná, a proto není vůbec lhostejná k její vlastní pověsti a autoritě. Rádi pomůže, pokud cítí, že někdo potřebuje její pomoc. Tato žena je těžké si představit v roli hospodyně - a kdo pak zachrání svět? Proto s člověkem, který se pokusí zbavit její svobody a odtrhnout ji od společnosti, se bude bez lítosti účastnit. Ve svém srdci je revolucionář, který není příliš přitahován domácími pracemi a dobře upraveným životem.

Ryby - sentimentální, dotyčná povaha, ne příliš sebejistá. Může se obviňovat z nějakého maličkostí a po dlouhou dobu urazí urážku ve svém srdci, a kritika může způsobit hurikán vášní v jejím křoví a způsobit, že je ještě nejistá.Yana-Pisces se snaží vyhnout hlučném společnostem, nesnaží se o vedení, nerad převezme odpovědnost. Její role - věrná, věrná žena, ideální milenka, pečující matka. V této podobě se bude cítit šťastná a žádaná. Nebude-li ignorovat ani čistotu pohlaví ani kariéru svého manžela, bude vždy schopna vytvořit pro něj právě atmosféru, kterou potřebuje. Tato žena neví, jak a nemá ráda plavat proti proudu, že není životním bojovníkem. Ale ona ví, jak se ve společnosti žije, a nezáleží na tom, jak zkoušet její kouzlo na mužích. Pokud muž nesplní své vysoké požadavky, Yana-Pisces ho opustí bez lítosti.Nejlépe články