Szaboveronika

Hrozny budou těžit během těhotenství, a to nejen


Hrozny budou těžit během těhotenství, a to nejen / Těhotenství

Podle jedné z legend, Eva v Edenově zahradě podléhala pokušení jíst ne jablko, ale bobulovité révy. Jsou vonné a užitečné, ale hrozny během těhotenství mohou být jak lékem, tak příčinou exacerbace nemocí.

Tato ovocná plodina se vyznačuje úspěšnou kombinací vitamínů a mikroelementů, někteří doktoři to srovnávají s kravským mlékem. Jedinou výjimkou je množství tuku a cukru.

Nejenže je užitečná struktura hroznů, kůra, semena a dokonce i listy se liší v jejich léčivých vlastnostech. Používají se při vaření, kosmetice, pro výrobu oleje. Ale budoucí matky se více zajímají o vlastnosti plodů samotných. A z dobrého důvodu.

Chemické složení

100 g hroznů obsahuje od 80 do 87% vody, obsah kalorií se pohybuje od 69 do 72 kcal, což se vysvětluje rozdílem odrůd. Tento indikátor energie je téměř 5% denní normy kalorií potřebné k udržení váhy nastávající matky v pořádku.

Hrozny jsou jedinečné a přítomnost dietních vláken - jsou téměř 8%, poskytují snížení chuti k jídlu a normální funkci střev a jsou odpovědné za prevenci rakoviny.

Zajímavé je, že ovoce také obsahuje:

 • Esenciální kyseliny, včetně jablečné, jantarové, šťavelové. Jsou zapojeni do metabolických procesů, odstraňují kyselinu močovou z těla.
 • Existují vitamíny skupiny B, nezbytné pro práci srdce a mozku, C - pro zachování imunity, A - pro játra. Vitamín E nebo tokoferol je zodpovědný za sílu krevních cév.
 • S hrozny a šťávy z něj obnovují sílu, doplňují chybějící zásobu mikroelementů a vitamínů, zlepšují náladu.

V plodu je dostatek látek, které jsou zodpovědné za koagulaci a tvorbu krve. 100 g hroznů obsahuje 9% draslíku, 3,3% thiaminu, 4,5% pyridoxinu. Jsou nezbytné pro produkci červených krvinek, a proto tato kultura ovoce zvyšuje hemoglobin. Ale nejen to je užitečné pro těhotné ženy.

Co je dobré pro budoucí matky

Tělo ženy v situaci cítí potřebu čerstvého ovoce a zeleniny. Hrozny v této souvislosti, je záznam o obsahu vitaminu C. Na rozdíl, citrusové plody zřídka způsobuje alergii, koncentruje se v něm 7% denní potřeby kyseliny askorbové.

Užitečné bobule a další vlastnosti:

 • Obsahují 40% křemíku, které je nezbytné pro udržení mládí.Když je nedostatečná, onemocnění jater, očí a kloubů se stávají akutnějšími, paměť je narušena a nálada se zhoršuje.
 • Představte 20% kobaltu. Bez ní není kyselina listová a železo zcela absorbovány. To se také vyskytuje u ovoce, ačkoli v bobulích je více chrom - 6%, jod - 5,3%, měď - 8%.
 • V této kultuře se stopové prvky úspěšně kombinují a přispívají k absorpci nezbytných látek, jako je ferrum, beta-keratin, vápník. Jsou nezbytné pro normální vývoj dítěte, zejména jeho nervového, oběhového a muskuloskeletálního systému. Bobule jsou léčeny anémií, tmavé odrůdy jsou považovány za užitečnější.
 • Žvýkání čerstvého ovoce sladí stěny nádob, vytváří v nich užitečný cholesterol, zlepšuje fungování srdce. A právě u těhotných žen dochází k dvojitému zatížení.

V čerstvém produktu jsou užitečné více vitamínů a dietních vláken, ale i správně připravené hrozinky. Obsahuje esenciální draslík a hořčík. Odstraňují nervové napětí, zůstávají spolehlivou prevencí děložního tónu a krvácení.

Je to užitečný a olej z hroznových semen, používá se k léčbě kožních vyrážek, v prostředcích ke zlepšení růstu vlasů a změkčení pokožky po depilaci.Olej dokonale zapadá do konceptu dietních salátů.

Zajímavostí je vlastnost opalování hroznů. Při průjmu je ovocná plodina s nimi jedena, ale žvýká. Trávicí orgány samotné nemohou trávit svou pevnou skořápku.

Škody, omezení, kontraindikace

Přes důležitost hroznů ve stravě budoucí matky je třeba vědět o těchto bobulích a těch vlastnostech, které jsou škodlivé pro zdraví.

V nich hodně cukru: v 1 kilogramu přibližně 300 g, které berou v úvahu ženy s cukrovkou nebo se rychle zvedají.

Lékaři odlišují další nuance:

 • Přítomnost kvasnicovité houby na povrchu kůry bobulí. Když exacerbace bronchitidy nebo drozd komplikuje léčbu a když zácpa vede k fermentaci a tvorbě plynu.
 • Když patologie zubů po jídle ovoce bude muset důkladně opláchnout ústa, jinak smalt trpí a kaz se rozvíjí rychleji.
 • Během exacerbace vředů, gastritidy žaludku a dvanáctníku, v případě onemocnění ledvin a jater budou bobule opuštěny.
 • Produkt bude rovněž nežádoucí během tvorby kamenů v ledvinách.Hrozny, zejména šťávy, jako víno, jsou příčinou zhoršení.

Také, džus se nedoporučuje pít léky a dokonce i vitamíny, výjimkou mohou být léky obsahující železo. To je však striktně řízeno doktorem.

Při absenci patologických stavů a ​​kontraindikací nebudou bolet hrozny. S diabetu bude muset omezit pouze 2-6 bobule. Chcete-li si je vychutnat, pomůže vám důkladné žvýkání.

S plným zdravím budoucí matky je dovoleno užívat 1 šálek čerstvé šťávy ráno. Ale v tom je hodně cukru, takže je lepší upřednostňovat zralé bobule.

Které pojmy jsou prospěšné

Hrozny jsou užitečné pro každé období těhotenství. V prvním trimestru pomáhá ženě zvládnout projevy toxikózy, posílit imunitní systém. Změny nálady jí neohrožují: čerstvé a sušené hrozny nebo pouze vylisovaná šťáva zlepšují náladu a pozitivně ovlivňují hormonální procesy.

V pozdějších obdobích se používání přípravku neklesá, ale v těle budoucí matky dochází ke změnám. Existuje pálení žáhy, otoky. Aby se snížilo zatížení ledvin a žaludku, je lepší upřednostňovat čerstvé ovoce, odvar a infuze sušených meruněk na polovině rozinky. Vitamíny v nich jsou méně, ale draslík a další stopové prvky - vůbec ne.

Je důležité! Při přítomnosti děložního tónu někteří lékaři nedoporučují a dokonce zakazují jíst hrozny, olej z jejich semen a šťávy. Ale všichni jednotlivě, tato otázka je lepší požádat lékaře, která vede těhotenství, při příštím vyšetření.

Jak správně používat

Hlavním kritériem pro používání hroznů je nedostatek lékařských kontraindikací a pocit poměru. Je nutné vychutnat si každé bobule a nežít nesmírně, sedící před televizí.

Vlastnosti správného použití:

 • Je lepší upřednostňovat hrozny jako samostatné jídlo. Nedoporučuje se s ním pít šťávu kvůli možné tvorbě plynu a fermentaci.
 • Zvolte domácí produkt během sezóny. Nejsou ošetřovány škodlivými látkami.
 • Při anémii budou příznivější tmavší odrůdy a v pozdějších obdobích je lepší jíst rozkvetlé odrůdy.
 • Navzdory tradiční kombinaci plátků ovoce se sýrem a hrozny, musí být tyto pokrmy opuštěny. Hrozny s fermentovaným mlékem a mléčnými výrobky, s pečením, masem a rybami, melouny horší vyčerpané a vedou k problémům s trávením.

A nezapomeňte pečlivě umýt plody.Na kůži je více bakterií než na jiných plodinách. To přispívá k velkému množství glukózy. Hroznová šťáva je lepší pít vlastní výrobu, čerstvé, a od tmavých odrůd - zředěné vodou. Zbytek lékařů považuje tuto plodovou plodinu za stravu těhotné ženy za nepostradatelnou.Nejlépe články