Szaboveronika

Vitamin E při plánování těhotenství


Vitamin E při plánování těhotenství / Těhotenství

Plánování těhotenství je důležitou etapou v životě ženy, protože úspěch těhotenství a zdravého porodu bude záviset na kvalitě příprav na koncepci. Jednou z nejdůležitějších rolí při plánování těhotenství je vitamin E. Mnoho moderních spotřebitelů se domnívá, že vitamín E by měl být užíván výhradně k boji proti zvýšené hladině cholesterolu a patologickým stavům kardiovaskulárního systému. Ve skutečnosti nedostatek tohoto vitaminu má negativní vliv na proces počatání a nesení plodu. Vitamin E (tokoferol) je silný antioxidant, díky kterému je tělo chráněno před volnými radikály. Přítomnost dostatečného množství této látky musí být předem ošetřena a nikoliv po hnojení. Faktem je, že embryo od prvních dnů života začne používat vitamínové rezervy nalezené v těle matky. Nedostatek vitaminu E může negativně ovlivnit vývoj plodu. Proto je tokoferol povinným lékem pro ženy, které v blízké budoucnosti plánují mít dítě.

Aktivita vitaminu e

Tokoferol má vynikající protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.Pravidelné užívání léčiv obsahujících tuto látku pomůže normalizovat krevní oběh a zvýšit odolnost těla před vnějšími podněty. Vitamin E působí na buněčné úrovni, zpomaluje proces stárnutí a je také vynikajícím způsobem posílení imunitního systému. Vezměte prosím na vědomí, že vitamín E se nachází v několika výrobcích a je dobře absorbován pouze s tuky, proto se doporučuje používat speciální přípravky k naplnění těla tokoferolem.

Vitamin E nejen bojuje s různými nemocemi, ale také zvyšuje práci s vitamínem K a selenem. S pomocí vitamínu E jsou neutralizovány volné radikály, které ničí buňky těla. Kromě toho tato látka snižuje riziko rakoviny a zabraňuje výskytu krevních sraženin v cévách.

Úloha vitaminu E v plánování těhotenství

Během příprav na koncepci stimuluje vitamin E reprodukční funkci. Navíc konzumuje dostatečné množství takové látky, tělo ženy vytvoří rezervu, kterou později dítě využije.

Vitamin E pomáhá normalizovat menstruační cyklus a regulovat hormonální rovnováhu. Díky tokoferolu je stanovena rovnováha mezi progesteronem a estrogenem.Nedostatek vitaminu E může způsobit dysfunkci vaječníků, to znamená zabránit zrání vajíčka.

Po koncepci bude mít vitamin E vliv na vývoj vaječníků a dělohy u dívek, stejně jako varlat a semenníkové tubuly u chlapců. Navíc je pro tvorbu placenty nezbytné vytvoření depozitu vitaminu E.

Doporučená dávka vitaminu E pro každodenní život je 15-20 miligramů denně (u dospělé ženy). Pouze ošetřující lékař je však schopen přesně určit požadované množství této látky. Dávka vitaminu E závisí na mnoha faktorech, například stavu hormonálních hladin a výskytu různých onemocnění reprodukčního systému. Vezměte prosím na vědomí, že užívání různých léků, včetně vitaminu E, se doporučuje během druhé fáze menstruačního cyklu. V tomto případě bude účinek této látky na fungování reprodukčního systému nejúčinnější.

Vliv vitamínu E na reprodukční funkce u mužů

Oba rodiče, a ne jen očekávaná matka, by se měli připravit na koncipování dítěte. Vitamín E má významný vliv na mužské reprodukční funkce.Nedostatečný obsah vitaminu E v těle člověka zabraňuje procesu dozrávání spermií a také snižuje pravděpodobnost oplodnění vajíčka.

Produkty obsahující vitamín E

Pokud nechcete užívat umělé přípravky obsahující vitamín E, je vhodné, abyste ve své stravě zahrnuli další produkty obsahující tokoferol.

Pravděpodobně nejúčinnější pro vstup do těla a úspěšná asimilace vitaminu E lze nazvat koktejlem z olivového, slunečnicového a cedrového oleje. Směs, vyrobená ve stejných poměrech, musí být podána ráno a večer jednu polévkovou lžíci. Pít olejový koktejl pomůže nejen připravit tělo na koncepci, těhotenství a porod, ale také výrazně zlepší váš vlastní vzhled. Díky pravidelnému používání takového koktejlu se zlepšuje práce žaludku a kůže se stává měkkou a sametovou. Pokračujeme-li v těhotenství dodáváním těla tento přírodní léčivý přípravek, je možné výrazně snížit pravděpodobnost rozštěpení a slz v průběhu porodu. Mimochodem, většinou vitamin E se vyskytuje v ořechách, bylinkách, divoké růži, zelenině a tucích živočišného původu.Nejlépe články