Szaboveronika

Vitamíny pro těhotné ženy


Vitamíny pro těhotné ženy / Těhotenství

Těhotenství je zvláštní etapa života každé ženy ... Zvláštní, šťastná a velmi zodpovědná, protože žena by měla pečovat nejen o své vlastní zdraví, ale také musí poskytovat optimální podmínky pro růst a vývoj jejího dítěte. Během těhotenství je potřeba vitamínů obzvláště akutní ... Nicméně je to poněkud zobecněné. Konkrétně, některé vitamíny vyžadují výrazně více, zatímco jiné mohou zůstat téměř nezměněné.

Nedostatek vitaminů během těhotenství může vést k velmi nepříjemným následkům.. Proto budoucí matky často kromě toho, že dieta budou více rozmanitá, se také dostanou do lékárny, aby si koupili komplex vitamínů. Existuje však i další strana mince: přebytek vitamínů v těle je stejně škodlivý jako jejich nedostatek, takže při výběru vitamínového komplexu je třeba se velmi opatrně a zodpovědně obrátit.

Maximální potřeba vitamínů je pozorována v období nejrychlejšího růstu a vývoje plodu - je to druhý trimestr těhotenství, počátek třetího.Proto lékaři často předepisují multivitamínové komplexy kolem čtvrtého měsíce těhotenství. To neznamená, že vitaminy v prvním trimestru nejsou potřeba - jsou potřebné, ale v mírně odlišných množstvích.

Než půjdete do lékárny pro multivitamínový komplex, musíte se rozhodnout, které vitamíny, v jakém množství a v jakém období těhotenství je nejlepší.

Nejnebezpečnějším těhotenstvím je nedostatek vitamínů E, C, D, B12, kyseliny listové, stejně jako přebytek vitaminu A. Je zřejmé, že pro získání těla všemi nezbytnými látkami na nákup vitamínových komplexů není nutné, můžete získat vitaminy z běžných potravin, ale V takovém případě budete muset hodně jíst, což povede k přírůstku hmotnosti, a to je také nebezpečné. Proto mnoho budoucích matek radí nejjednodušším, ale ne méně účinným způsobem získání hotových vitaminových komplexů, které na moderním trhu představují obrovské množství návrhů. A volit mezi touto odrůdou je velmi obtížné.

Než si vyberete konkrétní komplex vitamínů, musíte to zjistitkterý komplex vitaminů obsahuje, v jakých množstvích a jaký procentní podíl doporučené denní normy specifických vitamínů mluvíme. Je třeba mít na paměti, že ve většině komplexů je denní dávka indikována pro průměrnou osobu, během těhotenství se potřeba některých vitamínů významně zvyšuje, proto většina vitaminových komplexů je výrazně nižší než u vitaminů vyvinutých speciálně pro těhotné ženy. Ty zahrnují nejen vitaminy, ale také minerální soli, hlavní stopové prvky - zinek, železo, vápník, který také poskytuje další prevenci anemie nedostatku železa a osteoporózy.

Je to logické během těhotenství se doporučují změny vitaminových komplexůVzhledem k tomu, že potřeba některých vitaminů se zvyšuje, v jiných se naopak snižuje.

V prvním trimestru těhotenství nejsou nutné velké dávky vitamínů, ale je třeba vyloučit riziko jejich nedostatku, zejména pokud jde o kyselinu listovou, vitamíny E, C, B.

Nedostatek vitaminu C může vést k potratu, pouze pokud mluvíme o pokročilých závažných případech hypovitaminózy.Současně má vitamin C příznivý účinek na mateřský organismus, zabraňuje vzniku časné gestózy, posiluje imunitní systém.

Nedostatek vitaminu E může vést k problémům s funkcemi pohlavních žláz: výrazný nedostatek tohoto vitaminu během těhotenství přispívá k nedostatečnému rozvoji gonád plodu až k jeho smrti - pravděpodobnost spontánního potratů se zvyšuje.

Kyselina listová je vynikající profylaktika proti megaloblastické anémii, je klíčem k úspěšnému růstu dítěte. Během těhotenství se tělesná potřeba kyseliny listové zvyšuje o 100 až 150%.

Potřeba tělních vitamínů B se zvyšuje o 30-40%. Nedostatek vitaminu B12 může vést ke zvýšenému riziku nedostatku megaloblastické anémie B12.

Jak bylo uvedeno výše, na regálech moderních lékáren najdete obrovský výběr multivitaminových komplexů. Jak si vybrat? Jak najít nejlepší řešení? Pokusíme se vám trochu pomoci a vyprávíme nejdůležitější věc o nejoblíbenějších moderních komplexech vitamínů.

Takže Elevit. Tento komplex obsahuje největší množství hořčíku ve srovnání s jinými léky.Hořčík má příznivý účinek na tělo, který slouží jako druh prevence ohrožených potratů, placentární nedostatečnosti, navíc zlepšuje fungování kardiovaskulárního systému. Kromě hořčíku obsahuje komplex také dostatečně velké množství kyseliny listové, proto se tento lék obvykle doporučuje v prvním trimestru těhotenství. Je nutné vzít v úvahu, že v Elevite není jód, je proto nutné zajistit jeho další příjem.

Vitrum Prenatal Forte, Vitrum Prenatal. Oba tyto vitamínové komplexy mají podobnou složení. Jediným rozlišujícím prvkem je jód. V přípravku Vitrum Prenatal je nedostatek jodu, ve Vitrumu Prenatal Forte je v množství 150 μN. A ve složení obou léčiv je kyselina listová. Obsahuje také velké množství železa, které se používá nejen k prevenci, ale také k léčbě počáteční formy anémie (pokud nedojde k poklesu hemoglobinu, ale sníží se množství železa).

Materna. Komplex obsahuje velkou dávku vitaminu A, stejně jako vitaminy skupiny B, kvůli kterým se mohou vyskytnout alergické reakce, během biochemického krevního testu lze pozorovat zvýšení jaterních enzymů. Obsahuje kyselinu listovou a jód.Obvykle se tato lék doporučuje ve druhé polovině těhotenství.

Sladit mámu. Obsah vitamínů A a D v tomto komplexu je nižší než u jiných multivitaminových přípravků, což snižuje riziko alergických reakcí. Nicméně, pokud v létě množství vitaminu D v komplexu postačí, pak v zimě je lepší vzít tento vitamin navíc, jód by se měl rovněž užívat dodatečně. Avšak dávka kyseliny listové v přípravku je dostatečná, pokud v těle není nedostatek kyseliny listové.

Multitabs Perinatal. Obsahuje vitamín A v malých dávkách, což snižuje riziko alergií. Kompozice zahrnuje jód, kyselinu listovou (normu, pokud není v těle nedostatečné), hořčík v dostatečně velkém množství.

Abeceda máma zdraví. Výhody drogy zahrnují skutečnost, že se vezme v úvahu interakce vitamínů tvořících komplex. V balení najdete tři typy tablet různých barev (červená, modrá, bílá). V tabletu s určitou barvou se shromažďují vitamíny, které přispívají k lepší absorpci navzájem a není otázkou jakékoliv soutěže.Nicméně, na rozdíl od jiných komplexů, droga musí být přijata ne jeden, ale třikrát denně, což může být pro některé problém. Tento léčivý přípravek obsahuje nejvyšší dávku jodu (150 μg), která zcela pokrývá denní potřebu. To je skvělá volba, pokud jste alergičtí na určité vitamíny - v tomto případě můžete jednoduše nepřijímat pilulky, které zahrnují alergeny. Je třeba mít na paměti, že dávka kyseliny listové se zde sníží, a proto se doporučuje užít kyselinu listovou před druhým trimestrem těhotenství.

Pregnavit. Komplex obsahuje kompletní sadu nezbytných vitaminů v optimálních dávkách, ale s výjimkou železa neexistují žádné stopové prvky. Nezahrnuje komplex a jód.

Supradin. K dispozici ve vhodné dávkové formě: ve formě šumivých tablet. Pokud máte potíže s polykáním velkých pilulků, je to nejlepší možnost. Ale musíte pochopit, že rozpuštění v jedné sklenici, některé vitamíny mohou způsobit částečné zničení, snížení aktivity. Obsahuje vysokou dávku kyseliny listové, avšak v komplexu není dostatečně obsažen vápník. Také lék neobsahuje jód.

Gendevit. Optimální kombinace ceny a kvality.Složení léku zahrnuje téměř všechny potřebné vitamíny a v dostatečném množství. Mezi nevýhody patří nepřítomnost stopových prvků. Proto lék neobsahuje železo, Gendevit proto nezabezpečuje prevenci anémie. Budete také muset užít extra kyselinu listovou a jód, zvláště před 12. týdnem těhotenství.

Na otázku, které vitamíny jsou nejlepší, není možné nalézt jednoznačnou odpověď, protože vše závisí na konkrétní ženě, na situaci: všichni máme odlišnou citlivost vůči složkám léků, máme různé potřeby. Vzhledem k výše uvedeným informacím však můžete zvolit nejvhodnější volbu pro sebe.Nejlépe články