Szaboveronika

Běh v těhotenství


Běh v těhotenství / Těhotenství

Nejočekávanější matky, které se vážně zabývají plánováním těhotenství, musí jít na zubního lékaře, aby dutinu ústní doručili na plný řád. Ne vždy však bohužel pomáhá i takový zodpovědný přístup ke stavu zdraví. Mnoho budoucích matek, včetně těch, kteří včas prováděli sanace dutiny ústní, čelí bolesti zubů během těhotenství.

Během čekání na zuby dítěte jsou ženy velmi zranitelné.: nedostatek minerálů, vitamíny, změny hormonálních hladin, exacerbace chronických onemocnění, poruchy metabolismu, zvýšení kyselosti dutiny ústní - to není úplný seznam faktorů, které vedou k bolesti zubů.

Navíc se během těhotenství mění metabolismus vápníku. Včasná toxicita, přetrvávající nevolnost, zvracení a nedostatek chuti k jídlu přispívají ke snížení vápníku v těle. Je třeba mít na paměti, že vápník během těhotenství je nutný nejen pro samotnou ženu, ale i pro její dítě - po 6-7 měsících těhotenství začne kostra drobků rychle růst a často chybějící vápník je jednoduše vymyt z kostí ženy. A první "hit" padající zuby.

Těhotné ženy často rozvíjejí kaz, což způsobuje bolesti zubů v době čekání dítěte. Zubní kaz, který je zdrojem infekce, je pro nadcházející matku velmi nebezpečným onemocněním. A mluvíme nejenom o bolestech zubů, ale o tom, že infekce v cévách se může dostat do jakéhokoli orgánu, a to zase může vést k těhotenským komplikacím. To je důvod, proč byste neměli zdržovat - u prvních příznaků kazu byste měli kontaktovat svého zubaře. A je lepší nečkat na bolest, ale pravidelně navštěvovat zubní kliniku.

Někdy může zánět dásní (zánět dásní) nebo hluboký zánět tkání v oblasti zubu (periodontitida) působit jako příčina bolesti zubů. V takovém případě, pokud je zuby velmi silné a ani vám nedovolí usnout, je pravděpodobné, že jde o zánět zubního nervu (pulpitis). Bolest v pulpitidě je charakterizována akutními, paroxysmálními, spontánními znaky.

Jak bylo uvedeno výše, nejlépe reorganizovat ústa před těhotenstvím. Pokud z nějakého důvodu nefunguje hojení zubů před počátkem, je optimální jít do zubního klinice v druhém trimestru těhotenství - během tohoto období je povoleno i komplexní metody zubního ošetření.

Avšak akutní bolest může překonat poslední týdny těhotenství. Mnoho budoucích matek se rozhodne odložit léčbu až do narození drobky ... a zbývající týdny jen trpí, trpí. A je to úplně marné. Moderní stomatologie již dosáhla úrovně, kde bez zvláštních manipulací a poškození zdraví matky a dítěte můžete dočasně odstranit bolest v zubech. Úplné zacházení se samozřejmě uskuteční pouze tehdy, když je žena připravena na nezbytné manipulace.

Pamatujte si, že dnes není bolestné léčit zuby: díky místní anestezii budou všechny manipulace zcela bezbolestné, navíc nebudou mít vliv na vaše zdraví ani na zdraví vašich drobků.

Bolest v zubech během těhotenství může být také způsobena hlubokými lézemi parodontu, což je hustá tkáň, která spojuje zubní kořeny s otvory. V tomto případě vám zubař pravděpodobně poskytne rentgenový paprsek zubu - možné následky vývoje infekcí v tkáních tvrdých nebo měkkých zubů jsou mnohem nebezpečnější než rentgenový paprsek během těhotenství. Proto se nevzdávejte rentgenových paprsků, ale během procedury nezapomeňte pokrýt břicho olověnou zástěrou, a tak ušetříte plod z rentgenového záření.

Bohužel, bolesti zubů se velmi často vyskytují v nejnepříznivějším okamžiku, zejména pokud není možné navštívit zubní kliniku. V tomto případě se můžete uchýlit k moudrosti našich předků, s využitím populárních metod léčby bolesti zubů. Můžete snížit bolesti zubů, pokud si opláchnete ústa roztokem sódy na pečení, pokud si česnek česnete s gumou vedle špatného zubu. Cesnak můžete použít jiným způsobem: přiložte a předvádějte předem drcený česnek na zápěstí (v oblasti pulzu), naproti boku, kde zub působí.

Samozřejmě, nezapomeňte na preventivní opatření. Snížení rizika bolesti zubů během těhotenství vám pomůže vyváženou stravu, vitamínové komplexy a minerály.

Nezapomeňte pečlivě sledovat stav ústní dutiny a provádět všechny nezbytné hygienické postupy. Takže po každém jídle byste si měli nejméně dvě minuty vyčistit zuby. Optimální využití dvou zubních past, z nichž první by měl obsahovat fluorid, vápník, antibakteriální léky a druhý by měl obsahovat bylinné složky - dubovou kůru, heřmánek a tak dále. Doporučuje se také používat výplachy úst.A samozřejmě nezapomeňte na preventivní vyšetření u zubaře - během těhotenství byste měli navštěvovat stomatologickou službu nejméně 3-4krát.Nejlépe články