Szaboveronika

Zubní pasty pro citlivé zuby


Zubní pasty pro citlivé zuby / Krása a zdraví

Zvýšená citlivost na zuby je velmi častým problémem - jestliže si myslíte, že statistika trpí asi 40% celé populace planety. Aby byla zajištěna správná péče o citlivé zuby, je třeba použít speciální zubní pasty. Jejich působení je založeno na použití fluor, draslíku nebo stroncia. Tyto látky inhibují aktivitu senzorických nervů, což vede ke zmizení bolestivých pocitů.

Samozřejmě je velmi důležité používat vysoce kvalitní zubní pastu. Na základě doporučení odborníků jsme vybrali ty nejlepší zubní pasty pro citlivé zuby a nabídli jsme vám seznam.

Přehled zubních pastí pro citlivé zuby

Oral-B citlivý originál

Tato zubní pasta obsahuje hydrosciapat, látku, která je zcela identická se zubní sklovinou a zajišťuje její zpevnění. Nervová vlákna tak dostávají přirozenou ochranu, takže při pravidelném používání pasty zmizí zvýšená citlivost zubů. Oral-B Sensitive Original také dobře čistí zuby kvůli přítomnosti oxidu křemičitého v kompozici. Tento prvek působí jako jemná abrazivní látka, která jemně čistí povlak z povrchu zubů.Mnoho zubních lékařů se domnívá, že tato pasta je jedním z nejlepších způsobů léčby přecitlivělosti.

Cena je asi 110 rublů. pro 75 ml.

"Rembrandt Sensitiv"

"Rembrandt Sensitiv" má složitou akci. Ve svém složení - dusičnan draselný, který snižuje citlivost nervových procesů a vytváří okolo nich ochranný obal. Navíc Rembrandt Sensitiv je bělící pasta, která má výrazný efekt proti kazu. Tato pasta tedy poskytuje účinné a zároveň jemné čištění zubů, stejně jako léčbu přecitlivělosti.

Použití "Rembrandt Sensitiv" se doporučuje 2 x denně, ráno a večer. Kombinovat tuto pastu s ostatními je nemožné kvůli komplexnímu mechanismu jednání.

Cena je asi 500 rublů. pro 50 ml.

MEXIDOLdent Sensitive

Hlavním prvkem zubní pasty Sensitive MEXIDOLdent je komplex Mexidol, který poskytuje účinné snížení bolesti. Při pravidelném používání zmizí citlivost zubů MEXIDOLdent Sensitive - již bolestně nereagují na sladkou, kyselou, horkou nebo studenou. Tato zubní pasta může být také použita během periodontitidy.Je důležité poznamenat, že MEXIDOLdent Sensitive je zubní pasta s nízkou abrazivitou, která poskytuje pohodlnější a bezpečnější čištění zubů a dásní. Nedoporučuje se užívat MEXIDOLdent Sensitive po celou dobu - zubní lékaři se doporučují, aby vaše zuby kartáčovali 2krát denně po dobu 1-1,5 měsíců.

Cena je asi 120 rublů. pro 75 ml.

Beverly Hills Formula Bělidlo citlivé

Beverly Hills Formula Whitening sensitive je zubní pasta, která byla speciálně vyvinutá pro bělení citlivých zubů. Poskytuje rychlé zmírnění bolesti a díky speciální kombinaci měkkých brusiv je efektivní a bezpečné čištění zubů jeho použitím. Vločka dodatečně zajišťuje protizánětlivou, hojivou, antikariantní akci. Lze jej použít k čištění zubů nejen dospělým, ale i dětem.

Cena: 290 rublů. pro 75 ml.

ROCS Sensitive

Hlavní složkou zubní pasty Sensitive ROCS je hydroxyapatit vápníku, který je hlavním strukturálním minerálem v zubní sklovině. Při použití této zubní pasty minerální částice pronikají do skloviny, obnovují a posilují. Takže ROCS Sensitive nezakrývá problém potlačením aktivity nervových vláken, ale zcela jej řeší a posiluje sklovinu.Pasta obsahuje celý komplex měkkých jemných brusiv, které poskytují efektivní a zároveň jemné kartáčování. Včetně, ROCS Sensitive bělí zuby o 1-2 tóny s pravidelným používáním.

Cena - 210 rublů. pro 5 ml.

Sensodyne F

Složení zubní pasty Sensodyne F je chlorid draselný, který pomáhá rychle a účinně zvládnout bolestivé pocity. Pasta vytváří kolem dentinálních tubulů ochrannou skořepinu, která vám umožní plně reagovat na bolestivé reakce zubů na vnější podněty. Účinek použití této pasty je "kumulativní": pro dosažení výrazného účinku musíte používat Sensodyne F několik měsíců.

Cena - 70 rublů. pro 50 ml.

Lacalut citlivý

Lacalut Sensitive je terapeutická a profylaktická pasta, která byla vyvinutá speciálně pro citlivé zuby. Dále poskytuje spolehlivou ochranu proti zubnímu kazu. Snížení citlivosti skloviny je dosaženo použitím fluoridu sodného a aminofluoridu, které tvoří ochrannou vrstvu na povrchu zubů a stimulují obnovu a zpevnění skloviny.Pasta také obsahuje antibakteriální složku chlorhexidin. Zabraňuje vývoji choroboplodné flóry a poskytuje účinnou ochranu proti zubnímu kazu. Použijte doporučené kurzy pasty po dobu 30-60 dnů s přestávkami.

Cena - 210 rublů. pro 75 ml.

Innova Sensitive

Innova Sensitive je design SPLAT speciálně pro citlivé zuby. Složení pasty je v terapeutickém dávkování hydroxyapatit. Tato složka poskytuje účinnou mineralizaci zubní skloviny, obnovuje ji a posiluje. Navíc složení zubní pasty je řada měkkých abraziv, včetně těch z rostlinného původu - zaručují jemné a jemné čištění zubů. Innova Sensitive zcela vyřeší problém slabé a citlivé skloviny - s pravidelným používáním vám tato pasta umožní zcela odstranit bolestivou reakci zubů na silný vkus, stejně jako studené nebo horké pokrmy.

Náklady - od 280 rublů.

PRESIDENT Citlivý

PRESIDENT Sensitive je vysoce fluoridová zubní pasta. Hlavními účinnými látkami jsou dusičnan draselný, fluorid sodný a hydroxyapatit. První dvě složky posilují sklovinu a snižují citlivost zubů.Hydroxyapatit je určen k remineralizaci oslabené skloviny - jeho použití jako součásti přípravku PRESIDENT Sensitive umožňuje minimalizovat reakci zubů na teplotu a kyselé podněty. Pasta má nízkou abrazivitu, ale účinně čistí povrch zubů.

Náklady - od 210 rublů. pro 75 ml.

SILCA Kompletní citlivá

SILCA Complete Sensitive - německá zubní pasta, která obsahuje velké množství fluoridu vápenatého, který zajišťuje mineralizaci oslabené zubní skloviny. Pasta navíc obsahuje citrát draselný, který snižuje citlivost nervových zakončení, takže zuby již bolestně reagují na horké, chladné nebo kyselé. Pasta má sníženou abrazivitu a zajišťuje bezpečné čištění zubů a dásní.

Cena je asi 90 rublů. pro 75 ml.

Zubní pasty pro citlivé zuby, jejichž účinnost není dostatečně vysoká

Závěrem je třeba mluvit o těch zubních pastách, které jsou velmi široce inzerovány, ale zdaleka nejsou tím nejúčinnějšími. Mezi nimi "Colgate pro citlivé zuby" - těstoviny, které mají tradiční složení, ale mají příliš nízkou koncentraci účinných látek. Těstoviny mají stejný problém. Blend-a-med Pro Expert - její koncentrace fluoridu je příliš nízká. Konečně, jiný "outsiderem" podle názoru zubních lékařů je těstoviny "Nové perly pro citlivé zuby"Její složení je monofluorofosfát sodný, který působí příliš pomalu. Vzhledem k tomu, že je dlouhodobé čištění zubů se zvýšenou citlivostí kontraindikováno, je tato pasta neúčinná.Nejlépe články