Szaboveronika

Svědění a pálení během těhotenství


Svědění a pálení během těhotenství / Těhotenství

Šťastnost ženy, která se brzy stane matkou, je těžké popsat slovem. Nicméně, těhotenství - není bez mráčku období, často nastávající matka cítí nepohodlí, a dokonce i bolest. Most nepohodlí během těhotenství dítě je zcela logické a přirozené, mluvíme o obrovské zatížení na ženské tělo, restrukturalizace hormonální pozadí. Výsledkem je, že imunita je velmi oslabena ... Vaginální mikroflóra se také mění.

První zvonek, že je něco špatně, je svědění a pálení v pochvě. Často jsou tyto nepříjemné jevy doprovázeny také neobvyklými sekrety.. Řeč je o vaginální dysbiózou, který je přímo spojen s prací gastrointestinálního traktu. Chronická únava, stres, špatná prostředí vede ke smrti střevních bakterií, tak oportunní organismy jsou aktivovány v krvi začnou klesat znečišťující látky, toxiny, oslabená imunita, a tělo se stává náchylnější k působení různých bakterií - to znamená dostatečně velká riziko budoucí matky i jejího dítěte.Proto žena musí pečlivě sledovat své zdraví a zabránit vzniku a výskytu dysbiózy.

Nezapomeňte, že během těhotenství s oslabenou imunitou se začínají projevovat všechna onemocnění, která se dříve mohla dostat do latentní formy, a proto i v plánovacím stádiu těhotenství by se měly léčit chronické nemoci. Odborníci také doporučují pečlivě připravit své menu a poskytnout tělu vitamíny minerály (nejen potraviny, ale také vitamínové komplexy pro těhotné ženy). Samozřejmě je nutné vyloučit kouření a alkohol.

Pokud všechna preventivní opatření nepomohla a pálení se vám začalo obtěžovat svědění, měli byste okamžitě jít na specialistu - žádná samoléčba by neměla být. Je možné, že mluvíme o kandidóze, drozd, která také způsobuje svědění, pálení, doprovázené sýrovým výbojem s nepříjemným zápachem. Avšak svědění a pálení mohou být také symptomy kolpitidy (záněty vagíny), genitální herpes a bakteriální vaginóza. Pouze lékař bude schopen určit příčinu svědění a popálení, a proto vám předepisuje účinnou a bezpečnou léčbu.

Všechna výše uvedená onemocnění nejsou během těhotenství normou a mohou výrazně komplikovat průběh těhotenství, zvyšují riziko infekce dítěte, takže je nutné léčbu.

Lékař bude mít rozbor pro analýzu, předepíše bakterioskopii, aby potvrdil nebo vyvrátil diagnózu drozd, kandidózu. Kandidóza je docela schopná být přenášena sexuálně a přestože bude doprovázena spálením pouze u ženy, je nutné zacházet s oběma partnery. Zatímco oba partneři podstupují léčbu, měly by být použity kondomy.

Znovu chci zdůraznit, že samoléčení během těhotenství je nepřijatelné. Budoucnost máma může být předepsaná práškykteré obvykle působí na žaludek, jsou absorbovány do krve a pronikají do všech tkání těla. Během těhotenství obvykle lékaři předepisují neúčinný pimafucin a nystatin, které jsou pro dítě bezpečné. Silnější lék, pimafucin, může být také předepsán pro určité indikace. Ale pokud jde o takové léky jako Diflucan, Nizoral, Levorin, jsou během těhotenství absolutně kontraindikovány.

Nicméně, lékař může upřednostňovat pilulky, svíčky, vaginální krém nebo pilulky - pro těhotné ženy to je nejlepší možnost, protože to je místní akce. Složení svíček obvykle zahrnuje nystatin.

Často se při léčbě onemocnění spojených s poruchami mikroflóry používají protizánětlivé a antiseptické látky - brilantně zelené, roztoky tetraboritanu sodného v glycerolu. Takové prostředky jsou schopny zastavit růst houbových myček na vaginálních stěnách, mít protizánětlivý účinek, zmírnit svědění, pálení. A jejich hlavní výhodou je, že jsou absolutně bezpečné pro zdraví budoucí matky a jejího dítěte.

Po 7-10 dnech po předepsané léčbě lékař provede druhý nátěr, který určí, jak účinná byla předepsaná léčba. Je však nemožné mluvit o úplném vyléčení vaginální dysbakteriózy během těhotenství, protože úplná léčba je možná pouze při užívání antibiotik nebo metod imunokorce, která je kontraindikována během těhotenství. Lékaři proto jednoduše eliminují příznaky exacerbace nemoci a připravují ženu na porod.Po porodu je samozřejmě nutno podstoupit úplné ošetření, aby se obnovila mikroflóra.Nejlépe články