Szaboveronika

Phloxová péče na podzim


Phloxová péče na podzim / Domov a rodina

Pokud na Zemi zcela zmizely všechny květiny a na této planetě zůstanou pouze ti zástupci flóry, zahradníci by nebyli zbaveni rozmanitosti barev, množství druhů a dech beroucí vůně vůní. Tyto květiny jsou phlox!

Jméno bylinné trvalky phlox pochází z řeckého slova "phlox" (plamen). Možná je to kvůli jasně červeným květem, které jsou vlastní některým typům phloxu. Phloxy jsou ty květiny, které naše prababičky rostly na dvořech. Dnes se chovatelům podařilo přinést mnoho nových druhů trvalky. Díky tomu jsou úžasné phloxy v Rusku opět rozšířené.

Phloxy nevyžadují zvláštní péči při pěstování a násobení. To jim dává právo být považován za jeden z nejoblíbenějších květin v květinovém záhonu. Nicméně, tato krásná trvalka by měla být určitě připravena na zimu.

Podzimní péče o phlox

Přistání

Správné výsadby phloxů se provádějí dvakrát ročně: na jaře a na podzim. Pokud zahradník z nějakého důvodu neměl čas na to udělat na jaře, pak je poměrně realistické, že rostliny floxy před nástupem zimního chladného počasí.Hlavní věc je dodržovat základní pravidla zemědělského inženýrství. První je čas. Phlox by měl být vysazen nejpozději v srpnu, jinak by kořenový systém bylinné rostliny prostě neměl čas zakopnout a trvalka zemře.

Takže je nutné vzít zralý čtyřletý keř a pečlivě vykopat ze země, samostatnou část rostliny společně s zemitým hnojem. V dobře připraveném předem přidejte lžíci hnojiv obsahující fosfor, pár polévkových lžic popel a zkažený humus. Mladá rostlina je pohřbena o pět centimetrů a špička je řezána na asi dvacet pět centimetrů. Před příchodem prvních podzimních mrazů by mladé přistání mělo být mírně zaoblené a zakryté zeminou.

Nejlepší oblékání

Phloxy budou mít čas na získání živin, pokud je zahradník bude krmit během celé vegetační sezóny a kvetení. Proto nebude mít žádný zvláštní trestný čin, pokud by rezident v létě nepoužíval hnojivo v podzimním období. Pokud je však ještě taková příležitost, je lepší podávat phloxy s potašem a hnojivy obsahujícími fosfor. Ale nitrozní doplňky by neměly být uneseny.Z nich může phlox jít k růstu, který bude pro rostliny katastrofální během nástupu mrazu. Proto od poloviny srpna by měla být rostlina připravena na přechod do stavu odpočinku.

Mulčování a úkryt

Domácí odrůdy flóry jsou už dlouho zvyklé na naše mrazivé zimy, takže mohou dokonale přežít chladnou sezónu bez mulčování. Co lze říci o nových zahraničních odrůdách květin. Ale tady je jeden! Zimy mají malý sníh, takže když teplota zůstává kolem -15 stupňů, floxy zemřou z pupenů a při -20 stupních rostlina má kořenový systém, který zmrazí rostlinu. Kromě toho, pokud je počasí v zimě měnitelné, tj. období tání budou nahrazeny silnými mrazy, phloxové pupeny podvedené zdánlivým teplem mohou začít růst a zemřít. Abychom zabránili všem možným nepříjemným situacím, přistání by mělo být mnohostranné.

Konský hnůj je vynikající jako mulčování. Odborníci poznamenávají, že tento organický materiál obsahuje dusík. Nebude však na podzim k dispozici pro phlox a během jarního rozmrazování budou spotřebovány rostlinami.Pokud nebyl krmný hnůj na dosah, můžete použít rašelinu nebo humus. Objem mulče by měl být nejméně tři čtvrtiny lžíce pro jeden pouzdro.

Po vytvoření mulče je třeba provést úkryt. Tradičně je dobré používat jako přístřešek větve jedle. Pro tento účel nelze použít střešní krytinu a polyethylen, protože pod nimi se začne zametávat phlox.

Řezání

Odstranění nadzemní části phloxu se provádí před nástupem zimních mrazů. Dělejte to lépe pomocí řezníků. Hlavní věc - udělat prořezávání právě včas. Pokud je nadzemní část odstraněna příliš brzy, může se v kořenovém systému rostliny vyskytnout nedostatek živin. Proto by se phlox měl snížit v závislosti na období kvetení. Včasné kvetoucí rostliny by měly být odříznuty na konci léta, ale pozdní kvetoucí rostliny by měly být řezány na konci září. Odstranění nadzemní části rostliny by mělo být prováděno takovým způsobem, aby na povrchu zůstalo nejméně deset centimetrů.

Příprava na zimu

Nejdůležitější věc při přípravě phloxu na zimování: ochrana ledviny před mrazem. Zařízení musí být proto v zimě sledováno.Pokud má zima malý sníh, měli byste sbírat sníh ze stop a hodit jej na květinové záhony. Neměli bychom zapomínat na přístřeší a mulčování, a pak by neměla strašlivost ve vaší zahradě.

Phloxes jsou úžasné květiny, které s náležitou péčí potěší zahrádkáři s úžasnými výhledy po mnoho let.Nejlépe články