Szaboveronika

Třešeň pro děti


Třešeň pro děti / Domov a rodina

Cherry - královna bobulí, s výraznou chutí. Dezerty z něho milují děti i dospělí a pouze jahody mohou soutěžit se svými příznivými vlastnostmi. Mám dát třešňákům děti? Pokud ano, od jakého věku? Existují nějaké kontraindikace a za jakých chorob může být toto bobule užitečné? Řekneme vám důkladně, podrobně a dovedně, a tak si pohodlně sedněte.

Složení

Zkušení maminky vědí, že vitamíny v lékárně by měly být koupeny hlavně v zimě, kdy je akutní nedostatek ovoce. V létě stojí za to plně využít příležitostí, které nám přírodou přináší, včetně jedné z nejužitečnějších bobulí - třešní. Říká se, že Rusko na jejím území působí samotnému Juriji Dolgorukymu a přineslo ho zpět do naší vlasti zpět ve vzdáleném XI. Století. Dnes je obtížné zjistit, jak blízko je tato skutečnost pravdě, ale je spolehlivě známo, že existuje více než 130 odrůd třešní. Obsahuje takové užitečné látky:

 • Vitamíny. Varujeme vás hned - je mnohem víc než v domácích komplexech vitamínů, ale hlavně jsou mnohem lépe absorbovány.Skupina vitamínů B a kyseliny askorbové, askorutin, E, H a mnoho dalších.
 • Mikro a makro prvky. Třešeň je obzvláště oceněna vysokým obsahem železa. Během sezóny se doporučuje podávat dětem s nízkým obsahem hemoglobinu - bobule je mnohem účinnější než populární (a nebudeme skrývat, drahé) farmaceutické přípravky. Tam jsou v třešně a mědi s kobalt, zinek, mangan - a mnoho dalších prvků, z nichž každá je důležitá pro plný vývoj dítěte. Ale možná, mezi nejcennější látky, poznamenat vápník - jak si pamatujete, je důležité pro vytvoření kostí dítěte. Mimochodem, třešeň je nezpochybnitelným vůdcem v obsahu molybdenu. Nebudeme uvést konkrétní výhody jednotlivých prvků obsažených v tomto bobule, což je důležitější, že všechny dohromady zvyšují ochranné vlastnosti těla, což znamená, že vaše dítě bude méně nemocné, pokud mu každý týden nabídnete třešně během sezóny.
 • Taniny - pozitivně ovlivňují činnost střev, regulují jeho mikroflóru.
 • Pektiny - stimulují peristaltiku, zlepšují střevní mikroflóru, jsou užitečné při časté zácpě.
 • Coumarin - snižuje viskozitu krve, čímž snižuje pravděpodobnost tvorby krevních sraženin.A přestože pro děti to není tak důležité, neměli byste mlčet o této hodnotné látce, protože brání rozvoj onkologických onemocnění.
 • Anthocyaniny - samozřejmě neposkytují účinek zázračných omlazujících jablek, ale zlepší kapilární tón a navíc zabraňují předčasnému stárnutí buněk.

Netřeba dodávat, že třešeň je ovoce velmi užitečné pro lidi všech věkových kategorií, ale především pro děti.

Co je užitečné třešně?

Už jste se dozvěděli o složení třešně, a teď, pravděpodobně, je čas přejít na praktické použití těchto bobulí. Používejte je k dosažení různých cílů:

 • se zvýšeným tlakem - v mírných množstvích přispívají k jeho snižování třešně a na rozdíl od farmaceutických přípravků nedávají žádné vedlejší účinky;
 • redukce kyseliny močové - je to důležité pro děti se zánětlivými nemocemi kloubů;
 • v psychických poruchách jako pomoc;
 • ke snížení účinků epileptických záchvatů - samozřejmě nebude nahrazovat tradiční léky, ale zvýší jejich účinnost;
 • jako antibakteriálního činidla při zánětlivých onemocněních,včetně těch způsobených stafylokoky nebo streptokoky;
 • s zácpou, stejně jako čisticí činidlo (odstranění strusky);
 • ke snížení teploty během nachlazení, stejně jako při zánětlivých onemocněních dýchacího systému.

Živiny obsažené v třešně zvyšují tělesný tón a poskytují nárůst energie a síly. Kromě toho přispívá k odstranění toxických látek, což má pozitivní vliv na vidění. Množství pozitivních vlastností se zachovává nejen v třešní, ale také v šťávě z bobulí. Je také užitečné v tom, že brání patogenní flóře, včetně bakterií, které způsobují úplavici.

Zavedení třešní ve stravě dětí

Spory o době přidávání třešní v menu pro děti neztrácejí, takže se budete muset zaměřit především na reakci dítěte. V žádném případě neprodávejte toto bobule před 10 měsíci, a pak je poprvé lepší podávat drobky zkusit šťávu - jen pár kapek. Pokud je vše v pořádku, může být další dávka zvýšena na několik mililitrů. Jen za týden nebo dva zkuste dítě nabídnout maso jednoho bobule.

Na rozdíl od mnoha dalších červených plodů, třešně nejsou tak alergenní.To však neznamená, že by bylo možné zanedbat opatření. Při nejmenších známkách kopřivky nebo žaludeční nevolnosti se obraťte na svého lékaře - jakmile zjistíte podezřelé příznaky, přestanete dětem dělat třešně.

Recepty

Cherry Jelly

Kissel je jedním z nejoblíbenějších pokrmů většiny dětí. Přitahují je jemná příjemná chuť. Chcete-li vyrobit třešňový želé, budete potřebovat 1,6 l vody, 200 g třešně (čerstvé nebo zmrazené), 45-50 g škrobu (asi 3 polévkové lžíce), 30-40 g cukru. Nalijte polovinu sklenice vody a zbytek položte na oheň a počkejte, dokud se vaří, a pak do ní přidáme třešně. Jakmile opět vaří, vložte cukr do nádoby a vařte po dobu tří minut. Škrobu rozpustíme ve studené vodě (0,5 šálku), pak tuto směs nalijeme do hrnce s tenkým proudem. Jakmile se želé vaří, vyjměte ji ze sporáku. Podáváme chlazené na pokojovou teplotu.

Černé pyré

Vypláchněte půl šálku pražených třešní ve studené vodě, naplánujte lázeň, odstraňte kameny a rozsekněte je pomocí mixéru (pokud ne, můžete použít síto). Přidejte cukrový sirup (1 lžička do 10 ml vody), promíchejte a ochlaďte.

Cherry pěna

Na 100 g bobulí budou potřebovat 40 g cukru, 1-1,5 polévkové lžičky krupice a 1 šálek vody. Rozdrvte bobule, oddělte šťávu a umístěte do ledničky. Vylijte získanou buničinu vodou (v hrnci nebo malé smaltované nádobě) a nechte vařit po dobu maximálně 8-10 minut. Kvůli, znovu vaříme a přidáme cukr k výslednému kompotovi a poté krupičí (pomalu, ve tenkém proudu). Vařte, až se hmota ztuhne. Chladnička, porážka se směšovačem a na konci zpracování doplňte třešňovou šťávu. Nalijte do formy - podávejte 2-3 hodiny.

Všechno je v moderování dobré

A třešně není výjimkou. Nedávejte jí vašemu dítěti, pokud víte, že má vysokou kyselost žaludku. Škodlivé bobule a gastroenteritida, stejně jako některé další poruchy trávicího systému. Je třeba zdržet se používání bobulí u chronických plicních onemocnění, tendence k průjem a některým dalším onemocněním. Nejlepší je konzultovat pediatra - vezme v úvahu rysy dítěte a poskytne spolehlivou odpověď. Je to důležité! Nedovolte, aby dítě jíst třešně s kameny - obsahují amygdalin, mezi produkty rozpadu, které jsou toxické kyseliny kyanovodíkové.Nejlépe články