Szaboveronika

Zebra akvarel


Zebra akvarel / Domov a rodina

V této mistrovské třídě budeme krok za krokem zvažovat jeden ze způsobů kreslení neobvyklého obyvatele afrických žil - zebry. Přestože zvíře žije pouze v jižní a střední Africe, lze ho vidět kdekoli ve světě v zoologické zahradě. Po pečlivém zkoumání zebry lze vidět, že její struktura je v mnoha ohledech podobná koni. Hlavním rysem zebry je jedinečná barva v černé a bílé pruhy. Snažíme se všechny tyto podrobnosti zobrazovat realisticky ve výkresu a použijeme naše pokyny krok za krokem jako nápovědu.

Chcete-li nakreslit zebra, budete potřebovat následující nástroje:

  • akvarelové barvy;
  • papír pro barvení akvarelem (200-280 g / m2);
  • velký štětec číslo 7 (syntetický);
  • syntetický tenký kartáč č. 1 pro detailní kreslení;
  • jednoduchá tužka HB;
  • měkká gumová;
  • paleta;
  • lepicí páska;
  • tablet;
  • vody

Stupně obrazu

Krok 1. Papír přilepte k tabletu několika páskami pásky. Ve středu představíme hlavu zvířete. Nejprve objekt označujeme přímými tahy a postupně nakreslíme obrysy podlouhlé hlavy. Na špičce atraktivní tváře vytváříme nozdry, řadu úst. Dokončíme pár malých očí a uší.Doplňujeme hlavu krkem a krátkou hřívou. Nyní, když byly použity hlavní obrysy, jsou pomocné zdvihy opatrně odstraněny gumou. Náčrt je připraven.

Krok 2. Barva zvířete je docela jednoduchá, protože použijeme jen několik odstínů akvarel: sépie, saze a zinek bílé. Začněme vytvořením barvy bílého pozadí pro zvíře. K tomu potřebujeme průsvitnou sépii, pracujeme přes odlehčené oblasti hlavy a krku.

Krok 3. Nyní potřebujeme sazejní plyn, s touto barvou předepisujeme špičku obličeje, očí a kontury uší. Na atraktivním obličeji a očích necháváme nezaostřený oslnění, abychom elementům poskytli objem.

Krok 4. Počínaje tváří položíme první pásy. Dodržujeme základní směr kapel, aby zvíře bylo realističtější. Barva není nutné kreslit jeden k jednomu, protože každé zvíře má svůj vlastní jedinečný vzor. Po práci na hlavě předepisujeme krk a hřívu. Uši zůstávají bílé.

Krok 5. Když je černá akvarel úplně suchá, dokončíme obraz zinkem bílou. Na hřívu kreslíme tenké čepice, vybírajíme konvexní nozdry na špičce čenichu, také nakreslíme oslnění a obrys spodního víčka na oko.Velké štětce a světle sépie znovu označují oblasti stínu.

Krok 6. Napište pozadí teplým odstínem - přírodní sienna. S prakticky suchým kartáčem namalujeme vysokou trávu. Stíny jsou položeny v sépiích. Drobná sépie spreje pomůže zvýšit zajímavost textury.

Připravte zebra.Nejlépe články