Szaboveronika

Plastelína zebra


Plastelína zebra / Domov a rodina

Dnes vám nabízíme naučit se jednoduchý a zajímavý způsob, jak vytesat pruhovaný koně - zebra. Tato pruhovaná zvířata žijí v horké Africe. Zebry mají tendenci žít v malých stádách. Dostávají se na vynikající pastvu s jinými zvířaty: gazely, žirafy a antilopy. Hlavní charakteristika těchto koní - pruhované barvy. Tato neobvyklá zebra musí být přehnaná od dravců. Dnes můžete vidět toto exotické zvíře v zoo. Neobyčejní koně přitahují mnoho dětí, takže se rádi rozhodnou vytvořit plastilovou mini-kopii tohoto zvířete.

Práce budou vyžadovat následující nástroje a materiály:

  • bary bílé, černé, růžové a modré;
  • špejle pro kreslení textur;
  • plastové lopatky a zásobník.

Jak vyrobit plastinovou zebra

Krok 1. Začneme vytvořením zebra těla z poloviny bílého bloku. Hromadíme hmotu do polotovaru ve tvaru kapky a postupně vytáhneme tenkou špičku polotovaru, abychom vytvořili krk. Ohnat konec základny (krku) nahoru.

Krok 2. Z malé koule bílé sochařské hlavy. Špička nosu vytváří kouli šedého odstínu.Připojíme jej k prázdné hlavě a trochu se rozvineme, dokud nezmizí spoj.

Krok 3. Sestavujeme lisované polotovary pomocí kousky zápěstí, párátka nebo drátu. Vložíme segment do horní části krku, ponecháme asi 1/3 rámu z poloviny venku a přiložíme prázdný hrot shora.

Krok 4. Na šedém obličeji protlačíme dvě velké nosní dírky a vykreslíme ústa.

Než připojíme oči, uděleme jim tyto otvory.

Pak přilepte modré koule do středu výklenků. Na ně lepíme černé žáky a na nich bílé dvojité vidění.

Krok 5. Lehké okraje lepidla přes oči. Mane se vytváří z černé hlíny ve formě pásů. Slepte ji na krk a horní část hlavy. Skew čerpá na hromadu hřívy. Pak přiložíme k hlavě pár uší.

Krok 6. Nyní z tenkých černých svazků vytvoříte neobvyklou barvu. Vložte je na záda a na stranu zvířete. Několik krátkých pruhů je přilepeno k atraktivní tváři.

Krok 7. Ze čtyř bílých tónů vytváříme nohy. Hroty nohou jsou doplněny šedými kopyty.

Po vyhotovení nohou s pruhy.

Krok 8. Na těle zvířete fixujeme černobílý ocas.

Krok 9.Sotva znatelná struktura vlny je nakreslena špičkou špíz.

Zebra z plastelíny je připravená.Nejlépe články