Szaboveronika

Žluté listy v Gardenia


Žluté listy v Gardenia / Domov a rodina

Gardenia, která má velmi jemnou vůni, je považována za královnu vnitřních rostlin. Tento jižní host je však velmi okázalý a velmi citlivý na jakékoliv změny v životním prostředí. Proto není překvapující, že pěstitelé květin, kteří si stanovili cíl růstu gardenky na okenní parapet, čelí mnoha problémům. Jedním z nich je vzhled žlutých skvrn na listech květů, které nejen že rozmazávají celý exteriér rostliny, ale mohou také způsobit jeho smrt.

Proč vypadají zbarvení žluté?

Odpověď je jednoduchá, protože celá věc je ve špatné nebo nekvalitní péči o květinu. Stačí, abyste porušili alespoň jedno pravidlo, aby listy gardenie změnily barvu z bohaté na zelenou na žlutou. Pokud se škvrny objevily na spodních listech rostliny, pak je nejpravděpodobnějším důvodem nadměrné zvlhčení půdy.. Gardenia miluje vlhkost, takže v teple musí být postříkána sprejovou lahví. Zvýšený obsah vody v půdě může vést k hnilobě kořenového systému. První reaguje na tyto listy, které okamžitě začínají žloutnout a spadnou. Pokud k tomu dojde, je třeba zalévat na 1 týden týdně a také pomocí dřevěné tyčinky uvolnit horní vrstvu půdy, aby byl zajištěn přístup kyslíku ke kořenům rostliny.Nyní musíte počkat na několik dní a sledovat, jak se bude cítit květina. Pokud se na listích neobjeví nové žluté skvrny, můžete si vzpomenout na úlevu, protože jste se s tímto problémem vyrovnali poměrně rychle a snadno. Nicméně pokud listy stále zbarvují žlutě, pak musí být gardení naléhavě transplantace do nového hrnce. Současně je nutné, aby se drenážce postarala o to, aby byla naplněna třetinou s oblázky nebo expandovanou hlínou, a také aby byly kořeny květiny ošetřeny slabým roztokem manganistanu draselného, ​​a předtím se přerušily všechny hniloby. Po transplantaci během týdne nemusí být gardenie napojena, a pak by měla být půda zvlhčena nejvýše 1-2 krát týdně. V tomto případě byste měli být připraveni na skutečnost, že během adaptačního období může rostlina úplně ztratit listy. Ale pokud ukážete trpělivost a opatrně obklopujete gardenii, pak velmi brzy vyhodí nové výhonky a zotaví se za pár měsíců.

V případě roku nejsou nižší listy, ale horní listy začínají být žluté.s největší pravděpodobností problém spočívá v složení půdy, která je "ucpána" vápnem nebo chlórem. To je důsledkem používání hnojiv a špatně vyčištěné vody. Situaci lze korigovat pouze transplantací květiny do nové hromady, nasycené dusíkem a železem, selhání obvazy na bázi vápna a filtrace vody,který se používá při zavlažování. Zpočátku je obecně nejlepší vařit a ochladit. Nicméně, po úpravě květiny, můžete prostě bránit vodu ve skleněné nádobě nebo použít domácí filtry, které pomáhají neutralizovat chlór.

Gardenia je světelně milující rostlina, i když je obtížné tolerovat přímé sluneční světlo. Pokud listy květiny začnou žlout kolem okrajůpak je to jisté znamení, že postrádá ultrafialové záření. Zvlášť často dochází k tomuto problému v zimě, kdy je denní světlo výrazně sníženo. Umělé osvětlení, které by mělo být používáno od poloviny října do začátku dubna, pomůže vyřešit tento problém. Přirozeně, během tohoto období, by měla být gardénie umístěna na parapetu, ačkoli tato rostlina reaguje velmi špatně na měnících se místech. Nicméně dvakrát ročně musí být kvetináč přestavěn. Poprvé se to děje na podzim, a druhé - na jaře, odstranění gardénie z okna na více stinném místě. Faktem je, že jemné listy rostliny mohou žloutnout nejen z nedostatku světla, ale také z přebytku ultrafialového záření.Příliš intenzivní sluneční záření vede k tomu, že na povrchu letáků se objevují žluté skvrny - důsledek tepelných popálenin. Časem zmizí, pokud odstraníte gardenii na stinném místě.Nejlépe články