Szaboveronika

Akvarel žirafa


Akvarel žirafa / Domov a rodina

Dnes doplníme svou sbírku akvarelů s dalšími díly. V této lekci nakreslíme žirafu. Toto zvíře je považováno za nejdéle žijící zvíře, tedy za nejvyššího obyvatele Země. Každá žirafa má jedinečnou a neobvyklou barvenou barvu. Dokonce můžete stanovit věk obyvatelů savany stínem míst: tmavší skvrny, starší zvíře. Existuje mnoho dalších zajímavých faktů o těchto úžasných zvířatech, určitě je přečtete, ale prozatím se pokusme namalovat žirafu v akvarelu.

Připravte potřebné nástroje pro kreslení:

  • akvarelový papír;
  • tablet;
  • psací potřeby nebo maskovací pásky pro upevnění papíru na tabletu;
  • gumu;
  • tužka;
  • syntetické střapce číslo 18, 4 a 1;
  • paleta akvarelů;
  • paleta;
  • sklenici čisté vody.

Stupně obrazu

Krok 1. Nejprve vytvořte hrubý obrys zvířete jednoduchou tužkou. Jednoduchými čarami a geometrickými čísly označujeme hlavu, uši, rohy, nos a žirafa.

Dále podrobně rozčleňujeme zamýšlené detaily, kreslíme oči, nosní dírky a ústa úst. Světlá čára kolem očí vytváří bílý obrys,aby se v budoucnu náhodou namařilo.

Nákres žirafy je připraven. Pomocí gumy odstraňujeme saturaci čáry a poté fólii přilepíme k tabletu.

Krok 2. Průsvitná okrová žlutá položila základní barvu. Po vysušení vrstvy nasypte základnu zlatou tmavou barvou.

Krok 3. Chcete-li malovat skvrny, musíte namíchat dva odstíny: vyhořelou siennu a teplou zlatou. Pomocí štětce číslo 4 označte skvrny na hlavě a krku zvířete. Umbroy spálil rozlišuje špičky rohů a vyklenutých nosních dír.

Krok 4. Stíníme vnitřek velkých uší jasným červeným světlem a světelné plochy vyplňujte na vnější straně světle modrým akvarelem. S tímto chladným stínem vytváříme stín na krku.

Krok 5. Nyní nakreslete obrovské oči, nosní dírky, obrys hlavy, uší a ústa žirafy s nejtenčí štětkou (č. 1). K tomu použijeme nejtmavší tón v paletě - neutrální černá. Směs sépie a slepice přidáváme malé ohyby nad oči a ztmavíme horní a dolní rty zvířete.

Krok 6. Umbra spálil, nasypeme špičky rohů, vnitřní část uší a dolní stínovaný obrys hlavy.

Krok 7. Zvětšete barvy bodů, které jsou téměř ztraceny na pozadí kontrastní kresby.Použijte dříve připravenou směs pro kreslení skvrn.

Krok 8. V bílém akvarelu kreslíme tenké villy na rohy, uši a lícní kosti žirafy. Také pomocí světelného tónu dáme našim očím realismus tím, že kreslíme zdůraznění a dlouhé řasy.

Krok 9. Aby nedošlo k přetížení pozadí s nepotřebnými detaily, budeme jej zdobit štěkáním. Zvláštní plochou štětec navlhčete na pozadí obrázku vodou. A na mokrý povrch papíru aplikujte sprej na požadované odstíny.

To je ono, žirafa je připravená.Nejlépe články