Szaboveronika

Plastelína žirafa


Plastelína žirafa / Domov a rodina

Nabízíme Vám zvládnutí jednoho z nejzajímavějších workshopů o modelování hlíny. A dnes budeme žirafy vyřezávat. Každé dítě vidělo toto legrační zvíře alespoň jednou za celý život. Takový exotický představitel fauny přitahuje pozornost dětí se svou výškou, délkou krku a neobvyklou barvou. Po studiu naší modelovací techniky můžete pro své dítě trávit fascinující lekci. A už další postavou žirafy, může se bez vaší pomoci zaslepit.

Připravte si všechny potřebné materiály pro modelování a nástroje:

 • sada dětské plastelíny;
 • několik stohů;
 • malé nůžky;
 • párátka.
 • Jak udělat žirafu z hlíny krok za krokem

  Krok 1. Hlavní barva žirafy bude oranžová. Celou tyčinku oranžového tónu vložíme do klobásy.

  Pokud náhle v sadě neexistuje takový odstín, vytvoříme to sami. Chcete-li to provést, promíchejte žlutou plastelínu s 1/3 červené barvy. Když je dobře promícháte, dostanete jednotnou pomerančovou hmotu.

  Krok 2. Rozdělíme naši klobásu na dvě části a dáme jim tvar koule.

  První kouli rozdělíme na dvě části a vytvoříme žirafovou hlavu z jakéhokoliv kusu. Dejte mu podlouhlý tvar.Potom pomocí speciálního zásobníku vytvořte konvexní atraktivní obličej.

  Krok 3. Ze světlého stínu hmoty zaslepíme dvě koule. Budou to nozdry zvířete. Připojte je ke konvexnímu obličeji a špička špalíků nebo párátka zplošťují jejich střed.

  Krok 4. Dále vytvořte dvojici štítků z bílé a černé hlíny. Připojte je k hlavě. Také pro výraznější vzhled doplňujeme oči po staletí.

  Krok 5. Z druhého kusu oranžové hmoty vytvoříme malé uši. Vytvoříme špičku na boku díry a připojíme je.

  Krok 6. Zhotovte rohy žirafy tmavší odstín hnědé. Z něj rolíme malou kouli a rozdělíme ji na čtyři části. Ze dvou polotovarů ukládáme klobásy a ze zbývajících dvou koulí. Připojíme je a opravíme je nahoře.

  Krok 7. Mezi rohy vytvořte malou hřívu. Chcete-li to udělat, přilepte hůl hnědé hlíny na hlavu a stříhněte ji nůžkami.

  Krok 8. Nyní stavíme tenký dlouhý krk a připojíme jej k hlavě. Jako rámeček potřebujete použít jeden špalík nebo tenký drát.

  Krok 9. Z druhého velkého míče vytvoříme podlouhlé tělo a fixujeme krk s hlavou v něm. Klouby hladké prsty.

  Krok 10. Z pozůstatků oranžové plastelíny vyrábíme čtyři kapky ve tvaru kapky a přilepíme je k tělu. Hroty jsou doplněny pásy hnědé hmoty. Ve středu stohu udělejte řez.

  Krok 11. Pak vytvořte malý ocas s hnědým střapcem na konci a připevněte jej k tělu. Vytvořte také úsměv se zásobníkem.

  Krok 12. Žirafa je téměř hotová, zůstává jen proto, aby její kožich dosáhl dokončeného vzhledu. Z tohoto důvodu jej ozdobíme malými skvrnami hnědé barvy.

  Po párátku dáváme realistickou strukturu. Dekorujeme dlouhý krk žirafy s několika plastelinovými květy.

  To je všechno, je vtipná plastinová žirafa připravena!  Nejlépe články