Szaboveronika

Zimní krajina v akvarelu


Zimní krajina v akvarelu / Domov a rodina

V dnešním workshopu ukážeme podrobně, jak malovat zimní krajinu s akvarelem. Jako pozemek jsme si vybrali zasněžený park.

Pro práci budete potřebovat:

  • akvarelové barvy;
  • akvarelový kreslící papír;
  • syntetické kartáče (kulaté) č. 7 a 3;
  • plastová paleta;
  • voda je čistá;
  • gumu;
  • jednoduchá tužka pro kreslení náčrtu.

Stupně obrazu

Krok 1. Nakreslete jednoduchou tužku s přibližným náčrtem krajiny. Abyste to udělali, bude stačit, abyste vytvořili parkovou cestu spolu s několika vysokými lucernami a několika blízkými jedlemi.

Nyní, kdy se průsvitná struktura inkoustu mohla překrývat náčrtek, změňte barvu tužky barvou gumy.

Krok 2. Kadmia žlutá předepisují teplé světelné lampy.

Pak se mísíme na paletě hnědé a černé barvy, rozdělíme ji vodou. Tento odstín čerpá podpůrné a ozdobné části lamp. Proveďte tuto operaci tenkou a pružnou kartáčem.

Krok 3. Chcete-li vytvořit tmavé oblasti na sněhu pokryté smrk, budete potřebovat indigo a černý akvarel. Smíchejte je a označte spodní části větví smrku. Nejbližší strom (v levém dolním rohu) je předepsán ultramarinovou a indanthrenovou modrou.

Krok 4.Chcete-li vytvářet stíny na cestě a pod stromy, potřebujete více nasycených a hustých odstínů. Nejdříve namočíme spodní část listu čistou vodou, dokud se voda nevrátí do papíru, na paletě se mísí indigo a kobaltová modř. Než začneme používat stínové akcenty, stíneme silu průsvitným modrým akvarelem. Poté použijte stínovaný stín.

Nyní by měla spodní část obrázku dobře vyschnout, a proto se dostaneme k jeho vrcholu.

Krok 5. Pro krásný gradient nebe musíme před nasazením inkoustu navlhčit papír. Pak aplikujeme několik odstínů přímo na papír: tyrkysová, ultramarínová a kobaltová modř. Použijte velký mokrý kartáč ke smíchání okrajů odstínů.

Krok 6. Neutrální černá vyberte nejtmavší oblasti blízkých objektů. Pozadí je však doplněno vysokými tmavě modrými kmeny stromu.

Krok 7. Zastínění oranžového kadmia v horní části svítidel. Na větvích vytváříte teplý záblesk světla svítidla.

Krok 8. Nejvzdálenější smrky nepotřebují podrobný výkres, ale přesto je můžete přidat trochu kontrast. Použijte hotovou dávku pro kreslení stínů.Nasytíme stíny pod jedle stromy ultramarínem a nakreslíme malé větve.

Krok 9. Pomocí velké štětce napište nějakou bílou barvu a poklepáním ji tužkou nebo druhou kartáčem vytvoříte spousty malých sprejů.

Tak se nám podařilo zobrazit nejrealističtější sněžení. Hustota spreje (sněžení) určuje vlastní.

Všechny výkresy jsou připraveny.Nejlépe články