Szaboveronika

Zacvaknutí ošetření ischiálního nervu doma


Zacvaknutí ošetření ischiálního nervu doma / Krása a zdraví

Sciatika je extrémně bolestivý fenomén, který není tak vzácný a je způsoben tím, že kořeny míchy, které se nacházejí v bederní páteři, jsou stlačeny. Převážná většina pacientů jsou lidé starší 30 let. Je fyzicky nemožné věnovat pozornost tomuto onemocnění, a proto od okamžiku jeho výskytu každý postupuje k terapii, navštěvuje lékaře a řídí se jeho pokyny nebo používá tradiční medicínu a provádí speciální cvičení zaměřené na odstranění špetky a následného zánětu. V případě, že bolest způsobená onemocněním je příliš silná a nesnesitelná, je u pacientky prokázána blokáda NovoCainu, která je v této situaci nutná i pro tělo. Velmi odlišné faktory mohou vyvolat onemocnění, a proto není ani možné zjistit, co způsobilo špetku. Vzhledem k tomu, že ischiatický nerv se odchází od plexusu spinálních nervových zakončení, když se ho přitiskne, postihuje ho zánětlivý proces a způsobuje, že se bolest rozšíří na nohu.Tento nerv je největší v lidském těle a má mnoho citlivých oblastí, kvůli kterému je ischias zvláště těžké utrpení. Je nemožné pokračovat v normálním životě touto chorobou a obvykle pacient musí po dobu akutního období vzít nemocný seznam, kdy léze sedacího nervu může dokonce vést k úplné paralýze nohy, ve které se nachází.

Co může způsobit onemocnění?

Existuje spousta provokatérů onemocnění a následující jsou vypsány jako hlavní lékaři:

 • herniovaný disk - v tomto případě výstupek meziobratlových kotoučů upíná procesy míchy a stává se příčinou jejich zduření. Chcete-li se zbavit ischias, vyžaduje se zde léčba základního onemocnění.
 • infekční onemocnění těla - po přenosu závažné infekční nemoci, od chřipky až po ukončení syfilisem, může vzniknout ischiatika jako komplikace. K tomu dochází, protože toxiny ovlivňují nervová vlákna a dochází k určitému otoku. Jedná se o příčinu přichycení kořenů míchy, procházení velmi úzkými kanály v obratlů, které se během otoku stanou "malými" pro ně;
 • silné přechladnutí těla - v takové situaci dochází k významnému poklesu imunity, což je důvod, proč se začíná rozvíjet zánět, pokud existují pro ni dokonce i drobné předpoklady. Pokud je lumbosakrální páteř slabým bodem, dochází velmi snadno ke stlačování ischiatického nervu z chladu;
 • spinální osteofyty - tyto osifikované a zpočátku chrupavčité růsty způsobují silné ztuhnutí páteřních procesů a chronické ischiaty;
 • nádory v páteři - nádory benigní nebo maligní povahy vedou ke ztuhnutí a ischias. Bez léčby základního onemocnění je téměř nemožné zbavit se sekundární nemoci;
 • spondylolistéza - onemocnění, při kterém se jeden z obratlů posune směrem k obratlům, který je umístěn níže. Při vysídlení dochází k vážnému stlačení míchy a jejích procesů;
 • zlomeniny páteře - v tomto případě dochází k mírnému poškození míchy a jejích procesů, přičemž jedním z projevů může být ischias.

Někdy je onemocnění vyvoláno těhotenstvím, zvláště vícečetným těhotenstvím,když se na hřbet v bederní páteři aplikuje obzvláště silný tlak a jeho obratle se mohou pohybovat, což je důvod, proč dochází ke zduření.

Symptomy udušení ischiatického nervu

Příznaky ischias jsou poměrně rozmanité a početné. Je snadné je diagnostikovat, a proto i bez návštěvy lékaře můžete správně diagnostikovat onemocnění. Hlavní projevy ischias jsou:

 • syndrom bolesti - je to akutní. Bolest pulsuje a připomíná údery dýkou, je hořící a velmi silná, ze které někdy může mít pacient slzy. Ve vzácných případech je možné mdloby způsobené syndromem zvláště silné bolesti. Bolest zachycuje širokou oblast, která se šíří od hýždí po zadní straně nohy a dosahuje špiček prstů. Přímo v místě štěpení může být bolest úplně nepřítomná nebo se může vyskytnout nezávisle na útocích sedacího nervu. Bolestný záchvat může trvat 1 hodinu nebo několik dní. Často je bolest chronická v přírodě a zmizí až po úplném odstranění zánětu nervu. Jedna noha je postižena hlavně, ale v extrémně těžkých případech ischias může vzniknout zánět v obou;
 • zhoršená pohyblivost a citlivost - tento projev nemoci patří neurologickému. S tímto příznakem je citlivost kůže postižené nohy výrazně snížena nebo úplně zmizela. Póza pacienta se stává nuceným a velmi omezujícím, zůstává ve všech polohách a dokonce i při chůzi. Pokusí se ji udržet instinktivně, stejně jako její syndrom bolesti je mnohem nižší. Ohyb nohou u kolena a kloubů nohou je značně narušen. Kvůli nedostatku pohybu během dlouhotrvajícího onemocnění dochází ke svalové atrofii, díky které se pohybová schopnost ještě snižuje. Reflexe postižené nohy jsou velmi slabé. Pokud je onemocnění zvláště závažné a prodloužené, není vyloučen vývoj osteoporózy kostí postižené nohy, při které jsou zničeny v nohou a spodní nohou.

Když diagnostikuje onemocnění, lékař požádá pacienta, který leží na zádech, aby zvedl postiženou nohu nahoru, aniž by ohýbal koleno. Za přítomnosti ischias se objevuje akutní bolest, která se šíří do zadní strany stehna a dosahuje pasu. Kromě toho diagnostické příznaky sevračního nervu jsou:

 • velmi slabý reflex Achilovy šlachy k diagnostické úderu s lékařským kladivkem;
 • oslabení kolenního trhnutí stejným postupem;
 • slabý plantární reflex ke klepání kůže nohy.

Léky na odstranění ischias

Při léčbě onemocnění se používají léky proti bolesti a protizánětlivé léky ve formě tablet a mastí. Nejčastěji se doporučuje úleva od bolesti:

 • analgin;
 • Pentalgin;
 • andipal;
 • baralgin;
 • sedalgin.

Vedle zlehčování bolesti mají tyto léky, i když v malém rozsahu, protizánětlivý účinek, který v případě ischias není vůbec zbytečný.

Léky na zmírnění zánětu se nejčastěji projevují, když je ischiatický nerv přitlačován následujícími léky:

 • diklofenaková masť;
 • finále;
 • mast s extraktem z červené papriky;
 • meloxikam (nesteroidní protizánětlivé činidlo);
 • Nurofenový gel.

Kromě toho je v některých případech pacientovi předepsána fyzioterapie, která může mnohokrát urychlit proces hojení.

Masáž pro odstranění ischias

V době akutního průběhu onemocnění by měla být masáž prováděna velmi opatrně, aby nedošlo ke zvýšení bolesti.Na začátku postupu se zadní část stehna jemně otírá kruhovým pohybem, aniž by se vyvinul silný tlak. Dále, pokud se bolest nezvýší, můžete provést několik lehkých brnění. Chcete-li dokončit masáž, potřebujete třecí pohyb nahoru a dolů. Provádějte takovou masáž by měla být s použitím masti, zmírnit zánět a bolest.

Jakákoli intenzivnější masáž prováděná osobou bez lékařských znalostí je přísně zakázána, protože může snadno způsobit zranění již zapáleného nervu. Z tohoto důvodu, pokud je vyžadována komplexní masáž, by měl pacient navštívit odborníka.

Gymnastika pro léčbu ischias

Gymnastika v době exacerbace nemoci je přísně kontraindikována, protože pacient potřebuje maximální odpočinek. Přejděte na cvičení fyzioterapie po odstranění exacerbace. Hlavní cvičení k prevenci re-exacerbace jsou následující:

 • pacient v poloze na levé straně přitahuje kolena ohnuté na kolena co nejblíže k hrudi, snaží se je oddělit. Proveďte cvičení desetkrát;
 • v náchylné poloze je nutné zvednout tělo co nejvyšší, opírat se o ramena a zakrývající záda. Cvičení se opakuje desetkrát;
 • v sedící pozici na židli, s rovnou zadní částí a kolenou spojenou, je nutné provést pravé a levé otočení s maximální amplitudou. V každém směru udělejte 5 otáček;
 • ze stojící pozice se pacient ohýbá napravo a vlevo bez ohýbání kolen nohou, které jsou od sebe vzdáleny od ramen. Svahy v každém směru jsou provedeny 10x. Při provádění cvičení je třeba věnovat zvláštní pozornost, protože v tomto okamžiku může dojít k nervovému ztuhnutí nervu a ischias se opět zhorší. Z tohoto důvodu musí být pohyb pomalý.

Terapeutická gymnastika je předepsána lékařem a není prováděna bez souhlasu.

Folk remedy pro ischias

Lidová léčba by měla být kombinována s tradiční terapií jako doplněk.

 • Bylinná odvar dokonale snižuje bolest a snižuje množství použitých analgetik. Pro přípravu je 1 polévková lžička květů z měsíčku, 1 polévková lžíce květů, 1 polévková lžička tymiánové byliny a 2 polévkové lžíce prasečího pole dobře rozdrcené a smíšené; Potom se 2 velké skleničky naplní dvěma sklenicemi vody a ohněm se přivede k varu.Poté se prostředek vaří po dobu 5 minut a nechá se vylupovat až do úplného ochlazení. Vypustit, vzít vývar? brýle před snídaní, obědem a večeří.
 • Komprese z černé ředkvičky se používá jako oteplovací a protizánětlivý prostředek. Pro ošetření 1 velkého ředkvička naneseného na strouhák rozložte výslednou hmotu na jednovrstvou gázu a zakryjte 2 vrstvami gázy. Poté se komprese umístí na celofán a pacient leží na něm tak, aby se ředkvička nacházela v oblasti sacrumu. Je nutné ležet na kompresi 40 minut. Po stlačení se řaska odstraní a pacient je pokryt hustou pokrývkou a nechá se odpočívat alespoň 1 hodinu. Během dne se topení provádí čtyřikrát. Léčba trvá až do trvalého vylučování bolesti.
 • Listy lopéka mohou zlepšit stav pacienta. Chcete-li je použít jako lék, musíte si vzít 7 velkých listů, nalijte vroucí vodu a nanášejte v několika vrstvách v oblasti sáčky. Nad nimi chcete zakrýt kompresní papír a upevnit lepicí páskou. Komprese je ponechána přes noc. Dělají to denně, dokud nedojde k trvalému zlepšení.Použijte masku z lopuchu.
 • V těch případech, kdy se pacient může koupat, stojí za použití terapie kořenem křenu. Chcete-li ji držet, musíte vzít 100 g křenu, provlékat mlecím strojem na maso a vložit do vaku s gázou a dát jej do vody o teplotě 50 ° C. Vezměte si pacientku do lázně 5-10 minut. Postup je prováděn jednou denně po dobu nejvýše 1 týdne. Po lázni se doporučuje ležet pod teplou přikrývkou po dobu nejméně 30 minut.

Sciatika prevence

Abyste zabránili této extrémně oslabující nemoci, musíte dodržovat některá preventivní pravidla. Tato opatření zahrnují:

 • aktivní životní styl;
 • kompetentní zvedání závaží - bez trhnutí, ze sedící polohy, bez opření;
 • upozornění na hypotermii;
 • nosit speciální oblečení během těhotenství;
 • úplné ošetření infekčních nemocí;
 • maximální prevenci poranění páteře.

V případě, že kvůli profesionálním povinnostem je třeba provádět činnosti, které neustále způsobují stres na bederní páteři, měl by být použit speciální fixační pás, který dává rovnoměrnější rozložení tlaku na zadní straně.Nejlépe články