Szaboveronika

Želatina pro klouby


Želatina pro klouby / Krása a zdraví

Problémy s klouby se mohou objevit v jakémkoli věku, ale nejčastěji lidé ve věku 45-50 let čelí takovým ortopedickým onemocněním, při nichž dochází k zpomalení mnoha životně důležitých procesů. Výsledkem je, že chrupavčité a kostní tkáně se postupně opotřebovávají, což vede k jejich zničení. To je plné - není těžké odhadnout, protože jakákoli dysfunkce kloubů vede k omezení fyzických schopností osoby. Mezitím je možné v počátečních fázích vývoje těchto chorob vyřešit problém bez pomoci chirurgického zákroku a za tímto účelem použít potravinovou želatinu.

Jak je želatina užitečná pro klouby?

Tento přírodní produkt je důležitým zdrojem kolagenu, který je zodpovědný za tvorbu pojivové tkáně. Z tohoto důvodu byla za starých časů jedním z nejoblíbenějších pokrmů želé, které bylo připraveno v bohaté želatinové půdě. V dnešní době, se zraněními a zlomeninami, lékaři také doporučují, aby pacienti vstříkali do denní výživy z hovězí kosti, která obsahuje obrovské množství želatiny. Jeho použití pomáhá obnovit funkce muskuloskeletálního systému ati lidé, kteří se potýkají s věkem bolesti v kloubech.

Jak aplikovat želatinu k léčbě kloubů

Nicméně, můžete použít jednoduché recepty, a více, protože v dnešní době želatiny, který je žlutý krystalický prášek, k dispozici v mnoha obchodech se smíšeným zbožím. Získejte ji z pojivové tkáně zvířat tepelným ošetřením. Následně může být želatina použita nejen pro přípravu různých pokrmů, ale pro léčebné účely. To je dokázáno pravidelné používání pokrmů na bázi želatiny pomáhá rychle obnovit pohyblivost kloubů, zbavit se bolesti, křeče a nepohodlí při pohybu. Avšak ti, kteří chtějí řešit zdravotní problémy, jakmile je to možné, doporučuje se použít želatinu v jeho čisté formě, se připravuje ze speciálních likérů u vody nebo mléka.

Tinktura na želatině: jak vařit a pít

V prvním případě pro 30denní léčbu bude zapotřebí 150 g želatiny. Denní dávka je 5 g - asi 1 polévková lžíce bez "sklíčka". Večer množství želatiny zapotřebí vyplnit 100 ml vlažné vody, aby se krystaly za noc a bobtnat prakticky úplně rozpuštěna v kapalině.Ráno přidejte do směsi další 100 ml vody, vše dobře promíchejte a vypijte na prázdný žaludek, asi 10-15 minut před jídlem. Samo o sobě se tento nápoj nechce pochlubit příjemnou chutí, takže pokud to budete chtít, bude to lehce oslazeno. Kromě toho může být druhá část vody nahrazena jakoukoli ovocnou šťávou, která nejen pomáhá zbavit se nepříjemné chuti, ale také zvyšuje strávitelnost kolagenu, což je hlavní "stavební materiál" kloubů a kostí.

Želatina v mléce je nejčastěji připravená pro děti, které potřebují zotavení po zlomeninách nebo ortopedických operacích.. Je extrémně obtížné volat takovou infuzní nápoj, protože se ukazuje jako velmi chutné a zdravé mléko, což je vynikající dezert a oblíbená pochoutka jak pro děti, tak pro dospělé. Chcete-li vyrobit takové želé, potřebujete 1 lžíci želatiny, nalijte 150 ml mléka při pokojové teplotě, pak přidejte 1 čajovou lžičku přírodního medu nebo cukru ke směsi a nechte 1-2 hodiny. Během této doby se želatina zvětší a mléko se zahřívá na nízké teplotě, přičemž se stále míchá.Toto by mělo být provedeno až do úplného rozpuštění, ale musí být zajištěno, že směs neváří žádným způsobem. Pokud k tomu dojde, mléčné želé se jednoduše neztvrdne. Když je želatina úplně rozpuštěna, dezert by měl být odstraněn z desky a ochlazen při pokojové teplotě a potom poslán do chladničky po dobu 1-2 hodin pro konečné vytvrzení. Doporučuje se připravit takové nádobí na problémy s klouby 2-3 krát týdně a může být užíváno jak na prázdném žaludku, tak po jídle.

Želatinové komprese pro léčbu kloubů

Pokud jsou problémy s kloubami lokální a projevují se silnou krizí, pak v tomto případě lze situaci napravit pomocí speciálních obkladů s želatinoukteré je třeba aplikovat na problémové oblasti jednou denně. Chcete-li to provést, potřebujete poměrně široký kus bavlněné tkaniny, která by měla být ponořena na několik sekund do horké vody a pak vyhozena. Poté musí být tkanina složena v několika vrstvách, mezi kterými je třeba nalít asi 1 čajovou lžičku želatiny a rovnoměrně ji rozložit. Dokončený kompresní přípravek musí být aplikován na spoj a zajištěn celofánovým filtrem.Doporučuje se položit na vrchol ručník nebo teplý šátek, aby se dosáhlo hojivého účinku. Po 30 až 40 minutách by měl být komprese odstraněn a pokožka by měla být utěrána suchým ručníkem. Chcete-li se zbavit krize v kloubech, uchýlijte se k používání tohoto nástroje po dobu 7-10 dnů.Nejlépe články