Szaboveronika

Želatinové výhody a poškození


Želatinové výhody a poškození / Krása a zdraví

Dnes lidé začali lépe léčit své zdraví. Rozumělo se, že "já jsem to, co jí." Výrobky jsou nyní nejen vizuálním hodnocením, ale také studovaným složením. V řadě produktů existuje taková složka, jako je želatina, přidáváme sami sebe do mnoha pokrmů - dezertů, aspiku a dokonce i některých salátů. Zpravidla želatina nezpůsobuje podezření - no, co by mohlo být v ní škodlivé? Nebo užitečné? Společné zahušťovadlo, dudlík. Ale je to? Zjistíme, jak želatina skutečně ovlivňuje naše tělo, je škodlivé nebo užitečné, můžeme jíst nádobí připravené želatinou?

Trochu historie

Želatina byla vynalezena Petrem Cooperem již v 19. století. Látka se ukázala jako vtipná, ale zbytečná. Doslovně z latinské želatiny je překládáno jako zmrazené, což zdůrazňuje jeho hlavní vlastnost ke změně konzistence kapaliny, ve které byla přidána. Asi 50 let nemohl najít slušné využití, zatímco Pearl Way nevynalezl dezert nazvaný želé, který dnes potěší děti i dospělé.

Chemickým složením želatiny je prakticky čistý protein.. Je extrahována kresbou z měkkých tkání, šlach, chrupavky a kostí dobytka. Hlavní hodnotou v želatině je kolagen, látka, která je v něm přítomna v hojnosti a je zodpovědná za pružnost, mládí, elasticitu, schopnost regenerovat tkáně. Dnes je značně známý kolagen - je napuštěn jako doplněk, aplikoval na obličej jako masky a krémy, vtíral do těla a pokryl vlasy. Želatina přichází do našich rukou ve formě malých žlutých krystalů připomínajících cukr. Má téměř žádnou chuť a vůni, a proto je vhodná pro přípravu všech pokrmů. Pokud je v studené vodě, bude bobtnat a pokud je teplo, bude se rozpouštět. Želatina se používá nejen k vaření, ale i v průmyslu, kde se vyrábějí lepidla, barvy a povlaky na tablety.

Použití želatiny

Hlavní výhodou želatiny je v aminokyselinách bílkovin přítomných v jejím složení. Prolin a hydroxyprolin jsou nezbytné pro zdravou kostní kostru. Zhruba řečeno, z čeho se těží - a to je zapotřebí. Želatina pomáhá obnovit rychleji po zlomeninách, přispívá k nárůstu kostní tkáně, růstu chrupavky. Je nutné, aby starší lidé trpěli bolestivými klouby v důsledku oděru pojivové tkáně a dospívajících během puberty, kdy se kostra velmi rychle rozvíjí. Želatina snižuje křehkost kostí a dělá klouby mobilní, posiluje krevní cévy a srdeční svaly. Stejnou vlastností jsou nehty, vlasy, kůže - to jsou všechny tkáně lidského těla, které by měly být pružné, ne křehké. Želatina bude užitečná pro ty, kteří porušili krevní srážlivost, pozitivně ovlivní tento proces.

Další aminokyselina nazvaná glycin je zodpovědná za fyzický stav člověka. S dostatkem toho člověk cítí veselost a nárust síly. V malém množství želatiny jsou minerály jako fosfor, síra a vápník a nikdy nejsou nadbytečné.

Jídla na bázi želatiny jsou dobré pro žaludek a střeva.. Jejich konzistence přispívá k snadnému průchodu jídla, což je velmi důležité pro lidi, kteří mají potíže s polykáním. To postihuje starší lidi, osoby podstupující operaci, děti. Také jídlo s želatinou, které se dostává do žaludku, nedráždí sliznici, ale pomalu a postupně se rozpouští, což zajišťuje plnou stravitelnost a trávení.

Na bázi želatiny můžete udělat hodně užitečné domácí kosmetiky. Omlazující a čisticí masky jsou velmi oblíbené, stejně jako vlasové laminování s želatinou doma. Tyto nástroje pomáhají zbavit se vrásek, černých teček, dělených konců i salonních výrobků. Na první pohled může být taková užitečná látka.

Želatinové poškození a kontraindikace

Želatina je oxalogen, proto by neměli být konzumováni lidmi, kteří trpí onemocněním jako je oxalurická diatéza. On je bude pouze ublížit a vyvolat vývoj nebo exacerbace této nemoci. Ale je to vzácný výskyt. Neexistují žádné další zřejmé kontraindikace použití želatiny, její škodlivé vlastnosti nebyly identifikovány.

Lékaři a odborníci na výživu doporučí, aby děti s želatinou nedodaly děti do dvou let, protože mohou způsobit poruchy trávení. Také nepoužívejte výrobky, které obsahují tuto látku - vše by mělo být moderováno. Pro prevenci onemocnění kostí a kloubů se doporučuje zavést do své pravidelné stravy mozkovou,rosol nebo tlačenka - tyto pokrmy by měly být na stole nejméně jednou za měsíc, když se uvolnil přípravek přírodní želatinu, která je mnohem lepší zabaleny.Nejlépe články