Szaboveronika

Žlutý výtok od žen


Žlutý výtok od žen / Krása a zdraví

Ženské tělo produkuje sekreci, aby vyčistilo a zvlhčilo vagínu. Tento proces je přirozený a nutný. Spolu s výlučky jsou různé bakterie, mrtvé buňky, hlen a menstruační krve pryč.

Pokud byla sliznice suchá, pravděpodobnost vývoje vaginálních infekcí se mnohokrát zvýšila. Proto není přítomnost výtoku, která by měla obtěžovat ženu, ale jejich množství, barvu, vůni, strukturu.

Žlutý, bez zápachu - normální

Žlutá vaginální sekrece se skládá z tekutiny, která proniká do cév a hlenu, který proudí z děložního čípku a jeho těla. Taková sekrece necítí, nezpůsobí nepohodlí a zmizí za pár dní.

Když si žena všimla jejich vzhledu, měla by jako obvykle udržovat čistotu v intímních místech. Žlutá sekrece nezpůsobí problémy a nezpůsobí podráždění sliznice vagíny a perineu.

Podobné vypouštění může nastat, protože:

 • zvyšuje objem hlenu před menstruací, bezprostředně před porodem nebo po porodu;
 • nevyhnutelné hormonální změny spojené s věkem;
 • používají se často antikoncepce obsahující hormony;
 • žena musí vydržet různé druhy stresových situací.

Barva výtoku může být žlutá, když žena používá nové hygienické výrobky, polštářky nebo tampony, kondomy. Důvod - alergie na materiály, z nichž jsou vyrobeny. Stejně tak může tělo reagovat na syntetické prádlo.

Výběry se žlutou barvou se objevují v nemocech prsu, jakož i v důsledku změn obsahu hormonů v krvi.

Bohatý žlutý výtok s nepříjemným zápachem: způsobuje

Některá onemocnění jsou doprovázena bohatou vaginální sekrecí žlutého stínu s nepříjemným zápachem. Možné příčiny tohoto nepříjemného jevu jsou následující:

 • Vaginóza - infekční onemocnění, ale ne zánětlivé. Lactoflora vaginy, chránící vnitřní pohlavní orgány, je snížena nebo zcela chybí. Postupně se nahrazuje polymikrobiálními spoji patogenů. Bakterie se množí volně, naplňují vagínu a přispívají k výskytu žlutého výboje s vůní ryb nebo cibule.

  Toto bakteriální onemocnění je obzvláště nebezpečné u žen, které nosí dítě. On může snadno vyvolat předčasné porod nebo potrat, a to i v pozdějších fázích. Patogeny pocházející z pochvy se snadno pohybují do dělohy a způsobují endometritidu - zánět sliznice. Zvláště bezbranná děloha po porodu.

 • Colpit. Toto onemocnění je infekční a zánětlivé povahy a také ovlivňuje vaginální sliznici. Jeho patogenem je podmíněně patogenní mikroflóra: stafylokok, streptokok, houby rodu Candida, E. coli, proteus.

  Nemoc je typičtější u žen v plodném věku, ale může se projevit i u dětí a v úctyhodných letech.

  Při kolpitidě je výtok pěnivý, žlutý a nazelenalý, s nepříjemným zápachem. Navíc, pysky a vaginální sliznice bobtnají, v perineu je pocit pálení.

 • Zánět vaječníků (adnexitis) a vejcovodů (salpingitida). Nemoci se nejčastěji vyvíjejí v párech a zřídka jdou sami. V akutní formě onemocnění je výtok hojný a hustý. Chronická forma je charakterizována skromným množstvím žluté sekrece, bolesti během sexu a častým močením.Takové zánětlivé procesy se nejčastěji objevují po těžkém porodu nebo potratu. Nemoci vyžadují vážnou léčbu, protože zvyšují pravděpodobnost neplodnosti.

Žlutý silný výboj

Vypouštění se stává hustou v konzistenci hlavně kvůli přítomnosti specifické hnisavé infekce. Byla zjištěna přímá korelace mezi množstvím, hustotou vaginální sekrece a trváním onemocnění. Čím delší trvá zánětlivý proces, tím silnější je výtok. To se týká následujících urogenitálních infekcí:

 • Trichomoniasis. Běžné a husté výtoky se při vývoji pozorovaly častěji než u jiných onemocnění. Onemocnění postihuje urogenitální systém. Důvodem jeho výskytu je Trichomonas vaginalis, jednobuněčný patogen.

  Trichomoniasis přispívá k tomu, že výtok se stává žlutozelenou barvou a stává se pěnou. Existuje nepříjemný zápach, ale je mírný. Žena trpí pálením, intenzivním svěděním a podrážděním pohlavních orgánů.

 • Gonorrhea antroposová pohlavní infekce. Na počátku onemocnění může být výtok také žlutý, se slabou vůní.Ale rychle se stávají hnusnými a páchnoucími.
 • Chlamydia. Příčinou nemoci - chlamydie. Výtoky vystupují z cervikálního kanálu, jsou bohaté a obsahují sraženiny. Nemoc se může rozšířit do konečníku a močové trubice.
 • Ureaplasmóza - infekce, která je přenášena nejmenšími bakteriemi, které žijí na sliznicích močového traktu a pohlavních orgánů.

Tlustý výtok z pochvy může rušit ženu po umělém ukončení těhotenství. To se děje za dva až tři měsíce. Je důležité sledovat změnu barvy a konzistenci vaginální sekrece, aby se zabránilo vzniku zánětlivého procesu.

Měla by být upozorněna, když se začaly objevovat krevní sraženiny ve nažloutlém výboji. Pak se vaginální sekrece stává hnědou, její vůně se stává obzvláště nepříjemným. Tyto příznaky mohou signalizovat vývoj nádoru v pohlavních orgánech.

Není možné určit chorobu nebo její přítomnost barvou výtoku. Dá se předpokládat, že něco v těle nefunguje zcela normálně. Vzhledem k tomu, že je třeba poznamenat, že vypouštění začalo stále více získávat žlutou barvu, mít nepříjemný zápach, stačí jen jít na schůzku s gynekologem.

Kdy mám kontaktovat gynekologa?

Neplánované lékařské jmenování jsou nezbytné, pokud má žena:

 • menstruační cyklus je přerušený;
 • zjištěno onemocnění prsu. Často jsou spojovány s hormonálními poruchami, a proto se neobtěžují jiné pohlavní orgány;
 • během a po sexuálním styku dochází k bolesti v perineu;
 • bolestivé pocity v břiše a dolní části zad;
 • pocit pálení a svědění v vulvě.

Zdravá žena barva poševní výtok by neměly být patrné, intenzivní barvy.

Diagnóza a léčba onemocnění

Gynekolog posuzování pacienta a dělá materiální příjem vaginy pro laboratorní výzkum flóry a o obsahu patogenů. Také jmenován:

 • testy na skryté infekce;
 • testy na STD;
 • ultrazvukové vyšetření.

Většina onemocnění lze léčit, aniž by museli opustit své domovy, ale následovat pouze doporučení gynekologa.

Přiřazuje farmakoterapii a speciální gynekologické postupy. Oni používají různé vaginální čípky, krémy, které pomáhají obnovit rovnováhu mikroflóry a odstranit infekci.

Předepsané léky ve formě tablet a kapslí, které jsou nezbytné pro zvýšení imunity a eliminaci zdroje zánětu.

Chirurgická intervence zpravidla nedosahuje.

Při detekci genitálních infekcí u ženy musí její partner také podstoupit léčbu.

Když těžké vypouštění způsobuje úzkost při menopauze, může lékař předepsat náhradní terapii, která opraví hormony. To pomůže normalizovat stav vagíny a vnitřních pohlavních orgánů.

Prevence

Pravidelný výskyt žlutého výtoku a nepřítomnost nepříjemných příznaků je nepravděpodobné. Ale pro preventivní účely se musíte postarat o své tělo:

 • neúnavně sledovat jeho čistotu;
 • uvěznění volného spodního prádla vyrobeného z přírodní tkaniny;
 • v koupelí namísto sprchy;
 • často s použitím podložky, nikoliv tampony;
 • používání vysoce kvalitních hygienických výrobků;
 • nepoužívat parfém pro ošetření pokožky v intímních místech;
 • být opatrní ve vztazích se sexuálními partnery;
 • užívání antibiotik, pouze na základě doporučení lékaře.

Je vhodné vypláchnout vulvu ve studené vodě. Můžete sedět v ní po čtvrtinu hodiny.

Nezasahujte a neohřívejte vany s extraktem z borovice. K přípravě je třeba vařit 150 gramů suchých borovicových jehel (asi čtyřicet minut na pomalém ohni) ve třech litrech vody. Před nalitím extraktu do lázně je třeba jej vypustit několika vrstvami gázy.

Je užitečné pít třikrát denně za dezertní lžíci šťávy z kopřivy. To platí zejména v případě, že výběr je bohatý a hustý.

Výživa je také důležitá. Musí být mírně upraveno:

 • přestat milovat tučné potraviny, konzervy, slunečnicová semínka;
 • Dieta by měla obsahovat borůvky, bobulové plody a jahody;
 • není špatné v létě zásoby na kadeřnictví;
 • připravte mrkvové šťávy se zeleninou: celer, špenát, petržel, šťovík;
 • v obyčejné vodě přidáme kousky citronu.

Pokud se u Vás objeví nejmenší bolest, svědění nebo pálení, měli byste se poradit s gynekologem. Samoléčení není pravděpodobné, že by vám pomohlo. Infekce a záněty na pohlavních orgánech bez řádné léčby se stávají chronickou formou. Onemocnění může způsobit neplodnost, potraty, předčasné porod, mimoděložní těhotenství. Zhoubné novotvary nejsou vyloučeny.

Po zahájení onemocnění v počáteční fázi budete s největší pravděpodobností muset strávit léta zotavující se vaše zdraví.Nejlépe články