Szaboveronika

Žlutá holka u dítěte


Žlutá holka u dítěte / Domov a rodina

První bariérou našeho těla v cestě zárodků a bakterií je dýchací systém. Přesněji, sliznice nosohltanu. Zatímco člověk je zdravý, vlhká mikroflóra zůstává v nosu. Na tenkých klopách, které pokrývají celou nosní dutinu zevnitř, zůstává většina patogenů onemocnění přenášených vzdušnými trupy zachována.

Jakmile sliznice vysuší, přirozená ochrana těla oslabuje. Proto lékaři doporučují co nejčastěji během zahřívání navlhčit vnitřní stěny nosu fyziologickým roztokem nebo smetanou. Pokud se neprovádějí opatření k obnovení vlhké mikroflóry v nosu, bakterie a mikroby proniknou do lidského těla a usadí se v krku.

Reakce těla na vzhled nezvaných hostů je tvoření silného výboje v nosu. Pokud věnujete pozornost jejich barvě, můžete pochopit, co způsobilo vzhled sóje.

Katarální choroby

Není nutné okamžitě podezřívat hroznou infekci a začít užívat léky. Průhledné a kapalné nosní výboje nejčastěji svědčí o nedávné hypotermii.Možná, že dítě trochu ustoupilo na ulici, nebo si chladila nohy ve škole.

Doslova druhý den po hypotermii může z nosu proudit tekutina z průsvitného svalu. Chcete-li se jim zbavit, musíte často vypláchnout nos a hrdlo s fyziologickým roztokem nebo sůlmi. Vyplachování nosu pomůže mírně snížit množství výtoku a zabránit vzniku zánětu. Krk musí být zpracován tak, aby se infekce neusazovala na stěnách hltanu.

Infekční onemocnění

Když se průhledný výtok zahalil a získal žlutý nebo zelený odstín, můžeme mluvit o infekci virem. Získání barvy znamená, že se bakterie aktivně množí v těle a vyvolávají zánětlivé procesy. Změny konzistence vypouštění a otoky sliznic způsobují nazální kongesci. V tomto případě dítě má potíže s dechem.

Boj proti zánětu by měl být prováděn všemi možnými prostředky. Léčba bude účinná, kdy dítě bude:

 • užívání imunostimulačních a antivirotik;
 • pije co nejvíce tekutiny, jak je to možné každou hodinu;
 • oplachujte nos a hrdlo roztoky s pokojovou teplotou.

Můžete rychle odstranit žluté sólo podle této techniky:

 • Nejprve se nos umyje fyziologickým roztokem. Může být připravena samostatně (1 čajová lžička stolní nebo mořské soli pro sklenici vody) nebo zakoupena v lékárně. Je vhodné pohřbít roztok pipetou nebo stříkačkou.
 • Po promytí se sliznice zavlažuje vazokonstrikčním protizánětlivým sprejem. K tomu můžete koupit léky "Rinostop", "Renorus" nebo "Rinofluimucil".
 • Posledním krokem je ošetření nosu lokálním antibiotikem. Vynikající efekt je dán kapkami "Isofra" nebo "Polydex".

Celý popsaný postup se opakuje třikrát až čtyřikrát denně. Poslední příjem by měl být pozdě večer. To dává dítěti možnost trochu si odpočinout od chladu a spánku.

Žlutá slepice u novorozenců

Výskyt takového výtoku u dítěte by měl matku okamžitě obrátit na Lauru. Děti do jednoho roku v důsledku neformované imunity jsou náchylné k různým druhům zánětu. Proto i mírný projev možného onemocnění by měl sloužit jako alarmující signál pro rodiče.

Jak nebezpečný je výskyt tlustého žlutého nosního výboje u novorozenců? Problémem je, že malé děti stále nevědí, jak se vyrovnat s nepohodlí, které vznikají, a zbavit se nánosu nahromaděného v nosu. Ne vždy matka může vyčistit dětský nos s běžnými bavlněnými tampony nebo pipetou.

Stagnace hlenu může způsobit rychlý rozvoj zánětu, který může brzy projít nejen do hltanu, ale také do uší. V důsledku toho může malé dítě vyvinout nemoci jako otitis, tonzilitida, sinusitida nebo sinusitida.

Kromě těchto zjevných negativních účinků je ještě jeden. Kvůli silnému otoku sliznice dítěte téměř zcela ztrácí schopnost normálně dýchat a jíst. Dítě začíná plakat silně, stěžuje si na nepohodlí, odmítá jíst, kvůli němuž může výrazně zhubnout.

Žlutozelený výtok z nosu u dětí předškolního věku

Jakmile dítě začne chodit do mateřské školy, matka může zapomenout na práci. Dítě obvykle odchází do skupiny nejdéle čtyři dny, po které se rodiče aktivně podílejí na léčbě potomstva po dobu tří týdnů. A je to docela přirozené.

Při vstupu do společnosti malých vrstevníků se dítě začíná přizpůsobovat někomu jinému a není vždy přátelské, pokud jde o zdravotní atmosféru. Komunikovat s novými lidmi, předškolní dítě je pravidelně vystaveno bakteriím, které jeho matka opatrně střežila předtím.

Vzhled žlutého návleku po zahájení návštěvy zahrady mluví o běžně fungujícím ochranném systému těla dítěte. Dokud imunita dítěte nebude dostatečně silná, aby poskytla silnou reakci na bakterie, objeví se žlutozelené nosní sekrety se záviděníhodnou pravidelností.

Z tohoto není potřeba vyřešit problém, ale je také nemožné nechat všechno, aby převzalo svůj směr. Nezapomeňte, že jakýkoli hrubý výtok, který dlouhodobě působí na nosohltanu, může způsobit vážnější nemoci než běžné nachlazení.

Co může v tomto případě matka pomoci?

 • Není potřeba popírat dítě, aby chodila na čerstvý vzduch. Zůstat venku přispívá k uzdravení. Toto doporučení se samozřejmě nevztahuje na případy, kdy dítě trpí horečkou nebo vánicí.
 • Umytí nosu a ošetření oxolinovou masti pomůže obnovit sliznici. Dále bude vytvořena další ochranná bariéra.Otolaryngologové často doporučují provádět mytí s Aqualorem. Ale ne každé dítě může bezpečně provést tento postup. Problémem je, že dávkovač léků tvoří velmi silný proud kapaliny. Pocity jsou nesmírně nepohodlné, takže dítě může takové léčení odmítnout.
 • Dieta, spánek a odpočinek je třeba sledovat jak v mateřské škole, tak doma.
 • Dokud se nezastaví chřipka, je vhodné vyloučit ze stravy cukrovinky, koření a potraviny, které mohou způsobit alergie a otoky.
 • Je zapotřebí zlepšit zdraví dítěte. K tomu je mnoho nástrojů a receptů tradiční medicíny.

Žlutá holka ve škole

U dětí školního věku je problém se žlutým nebo zeleným sekretem mnohem méně častý než u mladších dětí.

Imunita dospělých dětí je téměř vytvořena. Kromě toho děti vedou aktivní životní styl, který zlepšuje jejich zdraví. Plavání v bazénu, sportovní hry, intenzivní odpočinek a dlouhé procházky na čerstvém vzduchu mají příznivý vliv na odolnost těla. Z tohoto důvodu by výskyt nachlazení neměl být překážkou pokračování těchto činností.

Pokud se objevily žluté sekrety, je třeba zkontrolovat, zda dítě vypláchne nasofaryngeální sliznici co nejčastěji a vezme podpůrné a obnovovací přípravky. Nemusí to být lék. Zlato, propolis, bylinné infuze, vitamínové sirupy a další excipienty jsou v pořádku.

Pokud výboj netrvá dlouho

Pokud trpčící nose nezmizí po více než dva týdny, je čas konzultovat s lékařem. Na pozadí konstantní nosní kongesce se může vyvinout nepříjemná nemoc - antritis. Někdy probíhá bez horečky a dalších příznaků, ale v určitém okamžiku hrozí nebezpečí, že se zánět přestěhuje do závažnější fáze. Současně bude možné vyléčit onemocnění pouze chirurgicky.

Po vyšetření ORL předepíše řadu léků, mezi něž rozhodně bude i antibiotikum. Pokud se tělo po tak dlouhou dobu nedostalo samo od sebe k odstranění infekce, potřebuje pomoc.

Léčba je omezena na mytí nosu a vnášení lokálního protizánětlivého léčiva, stejně jako na vnitřní příjem antibiotika.

Závěr

Dokonce i drobný příznak, jako je rýma, naznačuježe tělo dítěte začalo bojovat s infekcemi. V takovém případě je důležité, abyste tuto chvíli neztratili a konzultovali odborníka včas.

Když se u malého dítěte vyskytne rýma, je lepší nechat odložit návštěvu lékaře. Starší děti mohou být léčeny nezávisle.Nejlépe články