Szaboveronika

Léčivé vlastnosti zlatých kořenů


Léčivé vlastnosti zlatých kořenů / Krása a zdraví

Zlatý kořen nebo Rhodiola rosea je slavná léčivá rostlina. To bylo používáno starověkými léčiteli, proto zlatý kořen je také nazýván ortodoxní medicína, to je méně populární u moderních léčitelů, herbalists, a praktici tradiční medicíny.

Zlatý kořen patří do rodiny drsných džbánů a je uveden v červené knize. Ve volné přírodě je poměrně běžné, ale roste převážně v ekologicky čistých vzdálených oblastech. Kvůli své užitečnosti byla Rhodiola rosea shromážděna ve velkém měřítku a nyní je rostlina chráněna. Mnoho zahradníků, kteří chtějí zlepšit své zdraví se zlatým kořenem, pěstují na svých pozemcích. Pod určitými pravidly, Rhodiola rosea poměrně dobře roste v umělých podmínkách.

Tento léčivý květ získal své jméno kvůli neobvyklému kořeni. Za prvé, má opravdu zlatou, perlou barvu, připomínající zlato. Za druhé, pokud si troubíte kořen, můžete slyšet příjemnou vůni růží.

Zlatý kořen se porovnává s ženšenem. Čínští císaři ji ocenili za zlato, posílali ji Rhodiula na expedici a hledali ji, kupovali ji od pašeráků.V Altai, kde rostou zlaté kořeny, se spotřebuje všude - jen pro prevenci a pro zdraví. Možná proto lidé z Altai jsou známí svou silou, vytrvalostí, dlouhověkostí?

Léčivé vlastnosti zlatého kořene

Chemické složení rostliny je překvapivě bohaté, nicméně vědecký popis není zajímavý: vitamíny, minerály, účinné látky. Výzkumníci stále nejsou schopni určit příčinu neuvěřitelných přínosů zlatého kořene, jaké jsou jeho tajemství, jaká je tato zvláštnost - to ještě není jasné.

Ale to je známo lepší lék na únavu, selhání nebylo nalezeno. Rhodiola doslova protestuje proti životu unavené osoby, aktivuje práci všech orgánů, stimuluje duševní činnost. Jedná se o nádherný přírodní energický, užitečný tonik, který vám pomůže zotavit se v nejtěžších životních situacích a pokračovat v boji.

Pro mnohé je diagnóza vegetativní dystonie věta. Nezdravují ji a její zdravotní stav je prostě strašný. Rhodiola Rose pomáhá zmírnit stav - tlak se vrátí k normálu, nálada se zlepšuje, těžce opouští hlavu, je síla k životu.

Zlatý kořen je výborným preventivním nástrojem pro kardiovaskulární onemocnění, má pozitivní vliv na gastrointestinální trakt. Její antiseptické, hojivé vlastnosti jsou užitečné při léčení anginy pectoris, chronické tonzilitidy, periodontálních onemocnění a dalších infekcí.

Je známo a vlastnost zlatého kořene zvyšuje schopnost mužů. Rhodiola rosea vykazuje vysoký účinek s řádným a dlouhodobým používáním. Mnozí dokázali vyvrátit diagnózu impotence a vrátit se k plnohodnotnému sexuálnímu životu.

Dobře ovlivňuje zlatý kořen a krevní tlak. Má malou vlastnost, aby ji zvýšila, čímž přinesla tělo do tónu. Ale s mírným zvýšeným tlakem je také možné vzít zlatý kořen, protože nejen zvyšuje tlak, ale normalizuje.

U kožních onemocnění lze také uvést použití zlatého kořene. Podporuje hojení ran, vředů, eliminaci dermatitidy, vyrážky, pomáhá s podrážděním a vylučováním. Jeho tonická vlastnost se rozkládá na kůži - stává se pružnější.

Rhodiola rosea se používá pro:

- fyzické a nervové vyčerpání, - stres, ztráta síly, - intenzivní duševní práce (vyšetření, práce na vlečném systému), - vegetativní vaskulární dystonie, - impotence, se sexuální impotencí, - hypotenzí, - periodontální chorobou; dutiny, - amenorea, - anémie, - neuróza, - kardiovaskulární onemocnění, - dermatologické problémy, - gastrointestinální onemocnění, - dna, - cukrovka.

Zlatý kořen: kontraindikace

Zlatý kořen by měl být používán přísně v doporučené dávce. Jinak může způsobit vážné vzrušení, nespavost, podrážděnost, paniku, tachykardii.

Hypertenzní pacienti, lidé se srdečním onemocněním, nervové poruchy s nadměrným vzrušením, poruchy spánku by se neměly konzumovat Rhodiola Rosea.

Zlatý kořen není určen těhotným ženám, které kojí, děti do 7 let věku.

Používání Rhodiola Rosea: recepty tradiční medicíny

Tinktura zlatého kořene pro energii

Tato tinktura dokonale napomáhá zotavení, získání obavy z veselosti, zvýšení tlaku.

Pro jeho přípravu vezměte 100 gramů kořenů Rhodiola Rosea. Oni jsou rozdrceni a vylijí s litrem vodky nebo alkoholu.Poměry se mohou libovolně snížit, hlavní věcí je dodržet vzorec 1 až 10.

Materiál pečlivě připravte a trvejte na tmavém chladném místě po dobu 2 týdnů, protřepejte kontejner každé 3-4 dny. Po infuzním filtru.

Nástroj dostane 3 čajové lžičky denně před jídlem. Pokud se sen stane neklidným, jsou problémy se zaspáním, je nutné odstranit večerní nebo dokonce každodenní léčbu.

Při parodontálním onemocnění, bolesti v krku, chronické tonzilitidě

Chcete-li odstranit bakteriální infekci, můžete také použít zlatou kořenovou infuzi, jejíž příprava je popsána v prvním receptu. Při parodontálním onemocnění se tinktina smíchá s olejovým roztokem vitaminu A ve stejných částech, zvlhčuje se bavlněnými tampony a aplikuje se na dásně.

V případě bolesti v krku a dalších onemocnění v oblasti ENT se tinktina zředí vodou 1 až 5 a propláchne jí hrdlo 4-5 krát denně.

Pro mužskou moc

Pro léčbu impotence můžete vypít čaj ze zlatého kořene. Chcete-li udělat zázračný nápoj, vezměte jednu čajovou lžičku zlatého kořenového prášku a nalijte do něj vařící vodu, vařte ji 15 minut a pak zahřejte půl hodiny. Ve vývaru můžete přidávat jakékoliv přísady - med, citrón, máta, zředit vodou do příjemné koncentrace.

Pro léčení

Pro prevenci jakýchkoli popsaných onemocnění a pro celkové zotavení můžete užít zlatou kořenovou infuzi 15 kapek denně na prázdný žaludek před jídlem, pít slabý čaj, přidávat koření na sladkosti, pečení.Nejlépe články