Szaboveronika

Léčivé vlastnosti a aplikace zlatých knírek


Léčivé vlastnosti a aplikace zlatých knírek / Krása a zdraví

Mnozí z vás, drahí návštěvníci našeho portálu, vás slyšeli alespoň jednou o rostlině zlatých knírek, která je ve vědeckých kruzích známá jako voňavý spironém a voňavá bahno. Dnes se dozvíte o výhodných vlastnostech této rostliny a možná i v budoucnu s její pomocí budete schopni zvládnout onemocnění, které se vám stalo.

Spironema vonící ve volné přírodě nyní roste v Jižní Americe. Zlatý knír na území Ruska byl představen v polovině 19. století. Díky svým léčebným vlastnostem lidí rostlina nazývá domácí ženšen, živá voda. Jsou také známé jeho jména, jako jsou živé vlasy, falešný knír, mexický knír, domácí kukuřice. V současné době jsou vlastnosti této rostliny dobře studovány a přesto jsou často otevřeny všechny nové hojivé aspekty chuťových vonných látek.

Složení

Mnoho vědců se pokusilo určit, které komponenty jsou obsaženy v zlatém vlákeně, díky čemuž má takový léčebný účinek. Jistě, uspěli. V současné době je známo, že složení vonného spironému obsahuje mnoho užitečných složek,šťáva této rostliny obsahuje účinné látky ze skupiny steroidů a flavonoidů. Navíc vlákno a pektin jsou zaznamenávány v zlatých vouscích.

Vlastnosti zlaté USA

Dříve byly zlaté knírečky často zdobeny klášterními komorami, díky tomu se mniši nejprve dozvěděli o výhodných vlastnostech rostliny. Vzali od něho vonné šťávy ze spironemů pro léčbu z mnoha onemocnění, přičemž zachovávali přísnou důvěru o zvláštnostech kultivace a způsobech použití této rostliny. Mimochodem, to právě tehdy dostal ten vonný název zlatý knír, protože tam nebyly žádné chemické léky a rostlina s různými léčebnými vlastnostmi byla považována za důležitou pro zlato.

Navzdory skutečnosti, že farmaceutický průmysl udělal velké pokroky vpřed a dnes je možné nalézt chemické léky, které se mohou léčit mnoha nemocemi, zlatý knír neztratil svůj význam. Mnoho lidí, kteří dávají přednost léčbě výhradně lidovými metodami, používají k léčení zlaté chlupaté tinktury, a proto by měly být podrobněji projednány příznivé vlastnosti této rostliny.

Mezi schopnosti zlatých knírek vyzařují: 1. Účinky hojení ran.Likvidace kožních onemocnění, jako jsou vředy, lišejníky, cystické novotvary. Léčba chronické pankreatitidy, odstranění doprovodné bolesti, příznivý účinek na obnovu funkce pankreatu, nadledvin a sleziny. Odstranění zánětu žlučových cest, žlučníku a tenkého střeva. Odstranění toxinů z těla. Odstranění edému bronchiální sliznice.

Zlaté knírek: kontraindikace

Přestože jsou léčivé vlastnosti zlatých knírek dnes v praxi osvědčené, spory o výhodách a škodách této rostliny stále nezůstávají. Společnost byla rozdělena do dvou táborů: ti, kterým pomáhal spironém a ti, kteří necítili její prospěšný vliv. Druhá a vůbec nesouhlasí se svou nespokojeností se seznamem kontraindikací týkajících se této rostliny. Přemýšlíme o tom a je čas nahlásit.

Zlaté knírek je kontraindikován u těhotných žen, děti a lidé s astmatem. Kromě toho byste neměli užívat léky, které zahrnují voňavou kaolii, adenom prostaty, onemocnění ledvin a samozřejmě s individuální nesnášenlivostí ke složkám této rostliny.Kromě toho nezapomínejte, že dochází k častým případům předávkování fytoterapií, jejichž příznaky jsou alergické reakce, bolesti hlavy, poškození hlasivky.

Zlaté knírek: používejte v receptech tradiční medicíny

V tomto detailním rozhovoru o výhodách a škodách na zlatém vlasech nemůžeme jen upozornit na několik receptů tradiční medicíny, mezi jejími součástmi patří vonný spironém.

Kvass na bázi zlatých knírek pro hubnutí

Budete potřebovat: • nakrájené listy a stonku zlatého vlákna - 1 šálek, • cukr - 1 šálek, • zakysanou smetanu - 1 lžičku, • vodu - asi tři litry.

Metoda vaření

1. Vytvořte malý vak gázy. Dejte drtěné listy a stonku rostliny v ní, stejně jako malá váha, aby se v budoucnosti nevyskytly žádné další nepohodlí, vše vložit do třílitrové nádoby. Trávu naplňte filtrovanou nebo ochlazenou vařenou vodou. Přidejte cukr a zakysanou smetanu. Uchovávejte nádobu na teplém místě po dobu dvou týdnů. Zlatá USA kvass je připravena k použití po uplynutí stanovené doby. Vezměte si nápoj asi 0,5 hodin před jídlem půl hodiny.Při ukládání kvasu do chladničky šetří jeho vlastnosti po dobu 3 měsíců.

Ocet na bázi zlatých vousů pro ty, kteří chtějí zhubnout

Budete potřebovat: • Apple jablečný ocet - 1 šálek, • Nasekaný zlatý knír - 4 polévkové lžíce.

Metoda vaření

1. V octě jablečného jablka přidejte drcené rostliny (listy a stonky). Mícháme. Směs by měla být infuzována po dobu 24 hodin, po níž je nápoj připraven k pít. Ocet by měl být přidáván v malých dávkách na čaj. Pro nejlepší výsledek je žádoucí vzít to spolu s kvasem, jehož recept byl uveden výše: před jídlem - kvas, po - ocot.

Zlatý knírek pro léčbu herpesu

Zlaté knírek je účinný i při prvních projevech herpesu. Nejdůležitější věc je, že nemusíte připravovat složité infuze nebo odvarky, stačí na deset minut přiložit čerstvý mokrý list zlatého chlupu na bolest.

Odšťavování zlatých vláken pro dermatitidu

Budete potřebovat: • Zlatý knír - 1 velký list, • Voda - 1 litr.

Metoda vaření

1. Rozdrťte předem vyprané a sušené listy spironému. Sklopte do skloviny. Naplňte rostlinu vodou a zapalte ji. Přiveďte k varu a nechte vývar potom vařit další čtvrt hodiny. Vyjměte vývar z ohně, zakryjte víkem, obalte deku a nechte vařit po dobu 4-5 hodin.Po uplynutí stanovené doby vyměňte vývar a vychladte. Hotovo! Nyní namočte gázu s vývarem a naneste na postiženou oblast pokožky po dobu deseti minut.

Zlaté knírek během menopauzy

Budete potřebovat: • Květiny hlohové - 3 polévkové lžíce • Zlatá usa - 2 čajové lžičky • Vroucí voda - 3 sklenice.

Metoda vaření

1. Nalijte hloh do hrnce, nalijte vroucí vodu na to.2. Vložte hrnec do ohně a přivedete k varu. Přidejte zlatý knír do odvaru. Odstraňte z tepla. Nechte vývar vstříknout po dobu 7 hodin (může být ponechán přes noc), pak deformace. Bujón by se měl užívat na začátku menopauzy třikrát denně za 1/3 šálku.

Řešení předčasného stárnutí se zlatými vousy

Je možné překonat první známky blížícího se stáří pomocí jednoduchého lidového prostředku založeného na zlatém chlupu.

Smíchejte 3 lžíce šťávy ze zlatých knírek, polovinu citronu a sklenici medu. Vezměte dvakrát denně (ráno a večer) jednu čajovou lžičku po dobu dvou měsíců. Tento nástroj je také vhodný pro sklerózu mozkových cév.

Vážení návštěvníci našeho portálu, je to jen malá část lidových prostředků, mezi jejíž součástí je zlatý knír a který pomůže vypořádat se s touto chorobou.Pokud víte, že jiné recepty vycházejí z vonných kolizí, dejte je do komentářů.Nejlépe články