Szaboveronika

Centaury - léčivé vlastnosti a kontraindikace


Centaury - léčivé vlastnosti a kontraindikace / Krása a zdraví

Jistě, mnozí z vás, milí návštěvníci portálu onwomen.ru, chodili na procházky po lese, na loukách nebo v létě v bažinách, viděli rozvětvené rostliny rozkvetlé a růžově červené květy se shromáždily v panicle ... Existuje asi 50 druhů, v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu jsou distribuovány pouze 8 druhů. Možná se divíte, proč mluvit o této rostlině? Odpověď zní: centaury se již dlouho používají v medicíně, a to jak lidové, tak tradiční, aby zachránily lidi před mnoha nemocemi.

Složení

První zmínka o léčivých vlastnostech centaury lze nalézt i ve spisech Hippocrates, z této rostliny se skládají legendy a mýty. Dnes je tato rostlina součástí mnoha bylinných čajů, jaký je důvod pro tuto popularitu? Vyskytuje se v části zeměžluč zahrnují takové povrchově aktivní látky, jako je kyselina askorbová, gentsianin, gentsiopikrin, hořké glykosidy, alkaloidy, esenciální oleje, kyselinu nikotinovou, kyselinu olejovou, eritrotsentaurin, eritaurin, slizů, dásní, sacharidů, vitamínů, stopových prvků.

Užitečné vlastnosti tisíce

Centar je schopen pomoci s mnoha nemocemi.Nicméně, nejčastěji to může být vidět v složení žaludečních poplatků, stejně jako ty, které mají zlepšit chuť k jídlu.

Hlavní vlastnosti centaury jsou: 1. Laxative, 2. Antiseptikum, 3. Desenzibilizace, 4. Protizánětlivý, 5. Choleretická, 6. Painkiller, 7. Hemostatická, 8. Léčení, 9. Hepatoprotective, 10. Antiparazitika (antihelmintická).

Centaury mimo jiné přispívá ke zvýšení chuti k jídlu, normalizuje trávení. Často se tato rostlina používá jako doplněk při léčbě diabetu, anémie, gynekologických onemocnění, onemocnění jater, onemocnění žlučníku, problémů s ledvinami, problémů s močovým měchýřem a kardiovaskulárních chorob.

Centaury: kontraindikace

S jeho, jak se zdá na první pohled, bezpečností, má centaury ještě řadu kontraindikací. Tak, to není doporučeno užívání drog s využitím této rostliny z těchto chorob: • žaludeční vřed a duodenální vřed, • problémy s trávicím traktu, které mají sklon k průjmu, • gastritida s vysokou kyselostí, • Přecitlivělost na léčivou látku rostliny.

Neměli byste užívat ženy z kentury během těhotenství a laktace. Je kontraindikován v případě individuální nesnášenlivosti. Nedoporučuje se zneužívat centaury, protože může způsobovat poruchy trávení.

Centaury: aplikace v tradiční medicíně

Kentury s alkoholismem

Jedním ze slavných vlastností centaury je jeho schopnost léčit alkoholismus. Chcete-li z této rostliny pomáhat z tinktury, vezměte 2 lžíce bylin a zakryjte je sklenicí vroucí vody. Vařte 10 minut na ohni a nechte vařit po dobu 2 hodin. Výsledná infuze musí být filtrována a napojena na pacienta 2-3x denně za 1/3 šálku. Průběh léčby trvá nejméně deset dní.

Kentaury se špatně uzdravujícími ranami, dnou, vyrážkami, ekzémy, vředy, vředy

Z čerstvě sklizené rostliny vytlačte džus a naneste vatovou vatu namočenou do šťávy centaury na problematické oblasti pokožky. Mimochodem, v případě onemocnění uší vám také pomůže šťáva z této rostliny, jednoduše ji pohřbíte v bolavých uších několikrát denně.

Kentury v chronické hepatitidě

1 polévková lžíce rozdrceného tisíce lžíte litr vroucí vody. Nechte infuzi vychladnout a poté napněte. Vezměte tento lék jednu hodinu před jídlem na 1/3 šálku. Pomáhá také s diabetem a cholecystitidou.

Pro pálení žáhy

Nalijte 10 gramů centaury s jedním sklenicí vroucí vody, nechte 3 hodiny infuze a poté napněte. Vezměte 3x denně za poloviční lžíci před jídlem.

Proti vypadávání vlasů a v boji proti všem vší

50 gramů trávy z centaury, nalijte 1 litr vody a vařte po dobu 3 minut, potom vypustíme vývar a trochu si vyžíme pokožku hlavy několikrát denně.

Kentaury proti červům

Vezměte poloviční lžičku centaury a pelyňku, nalijte sklenici vody a naložte do ohně. Varu by měla být 20 minut. Vezměte vývar na prázdný žaludek a 1 polévkovou lžíci během týdne.

Zvyšte chuť k jídlu a normalizujte trávicí systém

1 polévková lžíce centaury by měla být podávána po dobu 2 týdnů na 200 gramů vodky. Vezměte si tinkturu, kterou potřebujete, než jíte 20 kapek.Nejlépe články