Szaboveronika

Smažená platýs


Smažená platýs / Vaření

Mnoho z nich nemá rád platýs pro svoji zvláštní vůni, v závislosti na půdě, na níž žijí tyto ploché ryby. Zatím je velmi snadné se zbavit nepříjemného zápachu tím, že je posypete citronovou šťávou nebo přidáte do směsi, aby deformovala ryby. Živým potvrzením tohoto je níže uvedený recept na smaženou platan. Ryba se zhroutí ve vejci s přídavkem citronové šťávy a ochucené koření. Poté se pečeme ve strouhankách a smažíme v horkém oleji v pánvi. Jedná se o tento způsob vaření, který vám umožní získat chutné bobule s jemným šťavnatým bílým masem a zlatou křupavou krustou na večeři nebo večeři.

Složení pro 4 porce:

  • platýs - 4 ks;
  • kuřecí vejce - 1 ks;
  • malý citron - 1 ks;
  • pšeničné pečivo - 100 g;
  • rafinovaný slunečnicový olej - pro smažení;
  • rybí koření - 2 lžičky;
  • slané moře jemné - na chuť.

Jak smažit platýs v pánvi

1. Rozmrazte ryby na + 2 ° C + 5 ° C a přeneste je z mrazničky na police chladničky. Důkladně omyjte studenou vodou a osušte papírovými utěrky.

Pomocí kuchyňských nůžek odstraňte ploutve a ocas. Odstraňte břicho z černého filmu.

2Citrón je dobře promyt horkou vodou, aby se odstranil vosk, což je velmi škodlivé pro zdraví. Vystřihněte polovinu citronu na plátky. Stiskněte 2 kávové lžičky citronové šťávy z několika kusů.

V hluboké misce zajeďte vejcem. Nalít do citronové šťávy, přidat koření pro ryby a sůl. Sůl je již zpravidla součástí rybích koření, proto se s touto složkou snažte nepřehánět.

3. Pečlivě protáhněte vidlici.

4. Pomocí štětce na pečivo kartáčujte každou platničku uvnitř i venku (lehké a tmavé strany) vajíkovou směsí.

5. Nalejte strouhanku rovnoměrně do velké ploché desky. Každou platničku nakládejte na jedné straně a pak ji otočte.

6. Nalijte slunečnicový olej do pánve, zahřejte ho. Smažte ryby na obou stranách do ostré, světle hnědé kůry.

Smažená platýska připravená. Položte jednu rybu na desky a la carte a zdobte plátky citronu, zelené cibule nebo petrželové listy.Nejlépe články