Szaboveronika

Smažená kuřecí játra s cibulí


Smažená kuřecí játra s cibulí / Vaření

Rychlé, chutné a levné jídlo na oběd nebo večeři je smažená kuřecí játra s cibulí. Tento vedlejší produkt se prodává v každém obchodě nebo supermarketu, takže ho můžete vařit jen za 20-25 minut. Tato mísa může být kombinována s jakýmikoli přílohami obilovin, těstovin, zeleniny atd. Dokonce s čerstvou zeleninou nebo bylinami můžete smažit játra na výlet nebo na piknik, zabalit do fólie a ochladit.

Játra jsou cenným produktem a dokonce i děti ji s potěšením sněží, takže pokud si je smažte, buď je namočte do mléka, nebo přidáme kyselou smetanu a zapečeme, aby se vedlejší produkt získal smetanovou chutí a stal se měkčí a měkčí.

Budete potřebovat:

  • 400 g kuřecí játra;
  • 1 cibule;
  • 50-60 gramů pšeničné mouky;
  • 3 špetky soli;
  • 40-50 ml rostlinného nebo másla.

Vaření

1. Pokud jste si zakoupili zmrazenou kuřecí játra, nechte ji zmrazit 30-50 minut nebo ji nechte přes noc v chladničce v kontejneru. Pak játru opláchněte ve vodě a lehce vysušte papírovým ručníkem, namáčením.

2. Vylijte pšeničnou mouku do podšálku a přidejte do ní koření: sůl a mletý černý pepř.Každé kousky vedlejšího produktu rozdělte na mouku ze všech stran.

3. Do nádoby nalijte rostlinný olej a umístěte ho na sporák, ohřejte olej. Játra mohou být také smažena v másle - její chuť bude šťavnatější. Dejte do něj kousky jater v mouce a smažte asi 7-8 minut na jedné straně.

4. Otočte játra na druhé straně vidličkou nebo špachtlí a smažte na stejnou dobu. Nezapomeňte na pánvi zakrýt, játra "smaží" při smažení.

5. Zatímco játra pečou, oloupeme cibuli, opláchněte a nakrájíme na kroužky nebo polokruhy, položíme do pánve na játra a smažíme další 7-10 minut, několikrát promícháme. Ve stejné fázi můžete přidat kyselou smetanu libovolného obsahu tuku, pokud se rozhodnete připravit pokrm pro děti.

6. Zakryjte pánvi víko, vypněte teplo a nechte vedlejší produkt na páru asi 5-7 minut.

Smaženou játrou položíme s cibulí na misku nebo talíř, podávame horkou zeleninu, zeleninu a přílohu.Nejlépe články