Szaboveronika

Význam jména alice


Význam jména alice / Neznámá

Podle jedné verze je název Alice diminutivní formou starého německého jména Adelaide, což znamená "ušlechtilé". Podle jiné verze jménem Alice pochází z hebrejského jména Elisha, což znamená, že "Bůh je spása". Která z verzí je skutečná, historikům to ještě není známo.

Jméno se stalo populární ve Francii a Anglii ve XII. Století, ale nejrozšířenější celosvětové jméno Alice obdrželo po zveřejnění příběhu o Lewise Carrollovi "Alice in Wonderland". Jméno neztratilo svou popularitu v našich dnech - mladí rodiče rádi své dcery rádi zavolali tímto způsobem.

Historie zná mnohé vynikající ženy, které navždy oslavují vznešené jméno Alice. Mezi nimi jsou herečky Alisa Freindlichová a Alisa Grebenshchikova, operní zpěvačka Alisa Kolosová, ruská krasavice Alisa Agafonová, americká módní modelka Alisa Silverstone, ruská umělkyně Alice Joffeová a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

V ortodoxním kalendáři neexistuje jméno Alice. Při použití cizích nebo neobvyklých jmen se odebírá další jméno souznění a křtiny novorozenců.Pro jméno Alice bude jméno Alexandra nejpřirozenějším analogovým.

Římskokatolická církev však kanonizovala několik světců se jménem Alice. Pokud rodina dodržuje katolickou víru, pak Alice může oslavit svůj den jmenování 16. a 29. prosince, 9. a 22. ledna a 15. června.

Název funkce

Jméno Alice nosilo mnoho historických postav tváří v tvář evropským panovníkům, takže královské zvyky se jistě objeví v charakteru svého majitele. Od raného dětství se Alice bude snažit být v centru pozornosti a ona dělá skvěle. Má jasnou osobnost, přirozenou milost a sebeúctu.

Jen na první pohled se zdá, že postava Alice je snadná a nedbalá, ve skutečnosti má záviděníhodnou sílu vůle a vytrvalosti, což jí pomáhá dosáhnout v životě hodně. Alice je vytrvalost a bezúhonnost někdy hraničí s tvrdohlavostí, je rozhodná a nikdy lituje jejího činu. Má mužský temperament, vynikající vůli a vysokou inteligenci.

Alice se nelíbí, aby se chovala k emociím, snažila se je udržet pod kontrolou.Má záviděníhodnou klid, dokáže s důstojností dostat se z nejjemnější situace. Ačkoli její morální principy se nelíbí v tvrdosti, může je snadno změnit, aby potěšila její přání.

Alice je docela laciná, raději utratí peníze jen na nezbytných věcech. Ona je principiálně a bolestivě upřímná, nikdy se nebude dívat na někoho jiného, ​​ale nebude jí chybět. Žena je přiměřená, pragmatické a čistá, přísná sama, ale nikoliv ostatním. Je sympatická vůči ostatním slabostem a nedostatkům, nikoliv pomstychtivá a nepříjemná.

Mnoho nositelů jména Alice se vyznačuje jejich zálibou na fantazii a vědomí, budou vždy přitahováni všemi novými a neobvyklými a rutinní a povinné skutky způsobí nudu a odmítnutí. Alice miluje všechno krásné, nestandardní, vysoce oceňuje pohodlí a luxus.

Obecně platí, že Alice má spíše učenou povahu, ačkoli je podíl mazanosti v ní stále přítomen. Ví, jak být přátelé s muži i ženami, má mnoho známých, kteří jsou přitahováni svým vtipem, taktností a přívětivostí. Žena jménem Alice nemá prakticky žádné vady, chodí s optimismem do života a nejčastěji má všechno štěstí.

Dětství

Malá Alice je okouzlující a poslušná dívka, oblíbená pro každého.Venku vypadá jako otec, s nímž bude udržovat vztah důvěry k životu. Dává přednost přátelům s kluky, i když je pro ni snadné najít společný jazyk s jakoukoli osobou. Energetická a příjemná, má schopnost přitahovat lidi k ní.

Alice je trochu líná, neochotně pomáhá matce kolem domu, je lhostejná ke sportům, olympiádům a dalším soutěžím. Dívka se učí mírně, domácí úkol pro ni je břemeno. Ale aktivně se zajímá o herectví, kreslení, tkaní a jiné druhy umění. Od dětství má Alice dobrou chuť, která jí nezabraňuje experimentovat se svým vzhledem a šatní skříní.

Jako teenager bude Alice hledat pozornost, vždy se snaží být v centru událostí. Má mnoho přátel a přítelkyní, je schopna vcítit a upřímně radost z úspěchů ostatních.

Zdraví

Alisa má už od dětství dobré zdraví, ale zachází to nedbale. V budoucnu lze očekávat problémy v gynekologii, nespavost v důsledku přepracování, může dojít k nervovým poruchám.

S pečlivým postojem k jejímu zdraví má Alice veškerou šanci zůstat aktivní, dokud není příliš stará, překvapí ostatní s energií a jasnou myslí.

Sexualita

Alice se odvolává na typ žen, které jí pomáhají mu odhalit své příležitosti, aniž by to mělo dopad na jeho marnost. Ví, jak inspirovat, inspirovat, dát sílu a důvěru, vytvářet pocit psychického pohodlí.

Je vyslovována sexualita ženy, takže partner potřebuje temperamentního partnera, který ji může fyzicky uspokojit. Alice miluje sex, ve svém životě má obrovské místo. Ona s největší pravděpodobností bez lítosti přeruší vztahy s mužem, s nímž nemůže zažít úplné smyslné uspokojení.

Intimní život ženy je plný rozmanitosti a živých emocí, monotónní rodinný život jí může být obtížné. Zůstane věrná svému partnerovi pouze tehdy, když ho opravdu miluje.

Žena věnuje velkou pozornost vzhledu svého vybraného - musí být krásný a dobře upravený, bez fyzické vady. Alice je skvělým znalcem všech krásných, včetně mužské krásy, tak často, že je svedena krásnou skořápkou, ona selže v osobním životě.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Alice je milá příroda, ale podrážděná a obvykle neztrácí hlavu.V manželství se pokusí oženit se s bohatým mužem, který jí může poskytnout pohodlný a bezstarostný život. Štěstí v rodinném životě není pro ni snadné, protože podvědomě vybírá muže s obtížným charakterem, aby byl její manžel.

Alice udělá krásnou ženu a milenku, nebude se snažit o vedení, ale bude se snažit být na stejné úrovni jako její muž. Žena bude vždycky oceňovat její nezávislost a nebude žít s mužem, který jí něco nezajistí. Nicméně schopnost najít kompromisy a schopnost vyrovnávat konflikty pomohou Alice učinit její manželství úspěchem.

Alice zachází s dětmi přísně, bez přílišného fanatizmu. Obvykle se v rodině narodí jedno dítě, nejčastěji syn.

Nejúspěšnější manželství je možné s muži jmény Andrew, Alexey, Oleg, Vladimir, Stepan, Sergey, Fedor a Philip. Vyhněte se vztahům s Gennady, Igorem, Valentinem, Konstantinem, Borisem, Maximem a Ruslanem.

Obchod a kariéra

Ctižádostivá Alice není církevní aspirace ctižádostivá, zejména proto, že velmi oceňuje a respektuje peníze, ať už se snaží o materiální nezávislost.Má mužský styl vedení, takže její šéf bude přísný a náročný. Může být vynikající výkonný, pečlivý a důvěrný.

Podnikatelské dovednosti, pragmatismus, šetrnost a schopnost se s lidmi spojit jí pomohou uspět v podnikání. Má vytrvalou mysl, ví, jak správně vyhodnotit situaci a rychle přijmout správná rozhodnutí.

Ale Alice je nejvhodnější kreativní profese, jako je například kritik umění, učitelka, herečka, hlasatelka, psycholog, módní návrhář nebo architekt. Pokud je zvolené povolání pro ženou, může se jí zcela věnovat, věnuje většinu svého času.

Alice by neměla být zapojena do rutinní, opakované práce, kde nebude mít příležitost si uvědomit svůj tvůrčí potenciál. Ale Alice bude v každém případě vždycky respektována jejími kolegy, konflikty v týmu také neohrožují ji.

Talismany pro Alice

  • Patron planety - Saturn.
  • Patronem znamení zvěrokruhu je Vodnář a Kozoroh. Alice doporučuje volat dívky narozené pod těmito znameními zvěrokruhu.
  • Nejúspěšnějším obdobím roku je léto, nejúspěšnějším dnem v týdnu je středa.
  • Šťastná barva - oranžová, žlutá, fialová.
  • Totem rostlina - vřes a bílé. Heather byl vždy považován za symbol samoty, osamělosti a oběti. Elm je symbolem důstojnosti, spolehlivosti, šlechty a otevřenosti. V křesťanské tradici je bříza také považována za symbol dlouhověkosti a zdraví.
  • Totem zvíře - kočka. Toto zvíře symbolizuje královskou roli a naši předkové věřili, že kočka je schopná vyvracet zlé duchy. Současně mohou kočky personifikovat magickou sílu a zlo.
  • Kamenný maskot je turmalín a skalní křišťál. Turmalín přispívá ke zvýšení tvořivosti, přitahuje inspiraci a dává důvěru svým vlastním schopnostem. Tento kámen byl vždy považován za talisman tvůrčí povahy. Kamenina je schopna přitahovat novou lásku, radost, štěstí a umístění do života ženy. Může se zbavit nespavosti, posedlých obav a špatných snů.

Horoskop

Aries - pracovitý, disciplinovaný, účelný člověk, schopný "správně" podřídit se společnosti. Jejím mottem je, aby byla na prvním místě ve všem, touha vyniknout je vlastní povahy. Alice-Aries se oblékala zářivě, jasně malovaná - a to vše, aby bylo možné si všimnout, zachytit obdivné pohledy.Tato jasná žena není pravděpodobné, že by souhlasila s rolí hospodyně, ale pokud k tomu dojde, může se stát domácím tyranem. Příroda, Alice-Aries je temperamentní a podrážděný, takže konflikty jsou časté v její rodině, vždy se snaží zanechat poslední slovo za sebou. Kompromisy nejsou pro ni snadné, ale v jejím charakteru neexistuje absolutně žádný podvod, pokrytectví a zlost. Díky své přímočarosti může Alice-Aries náhodou urážet nějakou osobu, ale nikdy ji nebude činit účelně. Pouze s věkem dochází k této ženě moudrost, učí se být více zdrženlivější a tolerantnější. Ale šlechta, nezištnost a štědrost zůstane s ní navždy.

Taurus - tvrdohlavá, zesnulá a zkušená žena, která se vyznačuje pozoruhodnou inteligencí a intuicí. Je mazaná, čistá a svůdná, vždy udržuje své pocity pod přísnou kontrolou, nikdo nikdy neví, co je na mysli. Největší radostí v životě Alice-Taurus je její domov a rodina, narodila se, aby se stala šťastnou matkou a ženou. Kariéra v jejím životě není vůbec důležitá, ale pokud chcete dosáhnout úspěchu v této profesi, pomůže jí silná vůle, neuvěřitelná trpělivost a vynikající sebeovládání.Peníze se mohou stát motivací k tomu - je přirozenou povahou získávat a hromadit se, jeho mottem je "všechno je v rodině". Alisa-Taurus ví, jak spravovat peníze moudře, ale není lhostejná k luxusním položkám. Jako žena a milenka je tato žena nádherná, stejně jako nikdo jiný neví, jak v domě vytvářet útulnou a pohodlnou atmosféru pro všechny členy rodiny, nikdy nebude soutěžit s mužem a ochotně mu dá postavení vedoucího rodiny. Ale její manžel by měl vědět, že Alice-Taurus je patologicky žárlivý a nebude tolerovat ani náznak soupeření.

Dvojčata - mnohostranný, všestranný a chytrý člověk, v jehož očích jiskra nikdy nevyjde. Někdy se zdá být frivolní, ale ve skutečnosti to není. Alice-Gemini žije v dnešní době, chce být tady a nyní šťastná, ale nemůže být odmítnuta v rychlosti mysli a intuici. Dnes může plavat v luxusu a zítra bude bez peněz. Zanechává své minulé a špatné vzpomínky bez lítosti, snadno se rozbíjí s lidmi a také snadno poznává nové známosti. Zdá se jí, že je zvláštní a hodná toho nejlepšího, a tak často hledá své místo pod sluncem, trvá skoro celý život.Její profesní činnost musí nutně souviset s komunikací nebo cestováním nebo musí být tvůrčí profesí. Rutina této ženy je špatná, je to sto procent kreativní osoby se všemi důsledky. Stabilita není její prvek, takže Alice-Gemini bude s největší pravděpodobností ženatý více než jednou. Pokud člověk sní o klidném rodinném životě a ideálním majiteli domu, pak je pro něj lepší, než se s ním spojit s tak jasnou osobností jako Alice-Gemini.

Rakovina - měkká, smyslná a zranitelná osoba, citlivá a velmi nejistá. Nezveřejňuje svůj vnitřní svět ani svým blízkým přátelům, protože hlavní rys její postavy je podezřívavost. Vždy se o něco obává, každá její kritika, dokonce i spravedlivá, může vést ženu do hluboké deprese. Dalším rysem Alice-Cancer je láska nostalgie - vždy lituje zmeškaných příležitostí, neúspěšné lásky, minulé dětství. Pocit Alice-Cancer je nesmírně důležitý pro bezpečí, chce být v budoucnu jistá, i když žije většinou v minulosti.Práce a kariéra nezahrnují hlavní místo v životě ženy, rodina je pro ni mnohem důležitější. Jako hosteska není laskavá, ale velmi šetrná, vždy má nějakou rezervu. V domě Alice-Cancer bude vždy pořádek, na stůl je položen chutný oběd, ale vždy bude potřebovat osobní prostor, kde se může pochlubit melancholií a odrazem. Tato žena potřebuje silného partnera připraveného převzít zodpovědnost za její budoucnost.

Lví - ambiciózní a ambiciózní žena, vynikající organizátor a vůdce. Je to vždycky jasná osobnost, ušlechtilá a věrná, zbožňující komplimenty a obdiv, ale zcela neakceptovala kritiku. Je velmi znepokojena vlastní pověstí, ona, stejně jako nikdo jiný, potřebuje péči, lásku a porozumění. Alice-Lev arogantní ke šlechtické společnosti, luxusu a volnému životnímu stylu, miluje koncerty a večírky. Alice-Leova kariérové ​​ambice jsou skvělé, překonává potíže jakýmikoliv prostředky, jen aby dosáhla finanční nezávislosti. Tato žena se narodila vést, protože je vynikající manipulátor, ví, jak vést lidi a nebojí se odpovědnosti.Jako životní partnerka potřebuje Alice-Lioness silného partnera, na který se může pyšnit, jinak může žena úplně přemoci svého slabozrakého manžela. Navzdory skutečnosti, že Alice-Lvice miluje flirtovat a flirtovat, nebude spadat do vlastizrady, ale nikdy nebude odpouštět nevěře svého manžela.

Pannu - komplexně rozvinutou osobnost, inteligentní a erudovanou, ale často osamělou. Má kritický postoj k životu, je pozorná, praktická a naprogramovaná pro stabilitu ve všem. Nicméně všechny tyto obchodní kvality jsou překvapivě v souladu se zranitelností a romantikou, smyslnost a něha. Alice-Virgo je stejně náročná na sebe a ostatní, neustále usilující o ideál, netolerují vulgaritu a vulgaritu. Práce je pro ženu důležitá, ale nemá zásadní význam, ačkoli je od přírody zaměstnávána a zaměřuje se na výsledky. Nemůže být nikdy nalezena v nečinnosti, je vždycky zaneprázdněna. Člověk může jen sen o tak svědomitě pracující ženě, takže Alice-Virgo má všechny šance, aby získala vedoucí pozici. Žena se dokáže vzdát své vybrané osobě se svým tělem a duší, aby ji postavila na podstavec, a nikdy nedal důvod žárlivosti.Všechno v domě bude drženo na ní, je to klasická Nekrasova žena, která "zastaví koně při cvalu a vstoupí do hořícího domu". Alice-Virgo je naprogramována pro blahobyt, ale její manžel musí mít na paměti, že navzdory svému konzervativizmu se nebude bát přerušit vztah, pokud se v manželství stane nepohodlným.

Váhy - inteligentní, taktní a delikátní žena, která postrádá sebevědomí. Udržuje se přátelská a dokonce s každým, snaží se co nejlépe vyhnout se konfliktům, je vždy zdvořilá a dobrotivá. Vzhledem k její schopnosti přivést k tomu všeho, co se dotkne, může se dobře projevit jako poradce, zprostředkovatel nebo mentor. Ale Alice-Libra se vždy pokusí zůstat mimo situaci, ve které se bude cítit nepohodlně, nebo by měla zodpovědně rozhodnout. Žena na luxus a pohodlí, proto má velký zájem o finanční nezávislost. Ale není určen pro tvrdou fyzickou práci, ale také pro vedoucí pozici. Pokud se příležitost představí, bude ráda, že se stane ženou v domácnosti a řešení finančních problémů bude umístěno na rameni jejího manžela.Alice-Libra bude vždy usilovat o dlouhodobé vztahy a vytvoří silnou rodinu, ale má tendenci idealizovat muže a ozdobit jejich skutečné kvality, a proto je často v manželství nešťastná. Žena se nebude snažit o vedení v manželství, zájmy jejího manžela budou vždy na prvním místě.

Scorpion - vnějšku klidná a vyrovnaná žena, uvnitř které se rozvíjí vášnivost a emoce. Je to extrémní muž - miluje a nenávidí stejně silně, protože pro ni nejsou žádné půltóny. Alice-Scorpio je zaměřena na činnost a výsledek, její pohledy na život se vyznačují pragmatismem. Problémy nemohou tuto silnou ženu narušit, ale naopak ji zatvrzují. Alice-Scorpio má přirozený finanční vkus, je neuvěřitelně inteligentní a pracovitá. Kariéra je důležitou součástí jejího života, pro ni může obětovat rodinné štěstí. Nebojí se nic, vždy plní své povinnosti co nejlépe, v každém týmu se rychle stává nespornou autoritou a vůdcem. Hlavním hnacím motorem této jasné ženy je marnost. V rodinném životě je Alice-Scorpio nejen věrnou manželkou, ale také vynikající kamarádkou.Nicméně s ní nikdy nebude snadné, protože pokoj a ticho nejsou její součástí. Žena jako nikdo jiný potřebuje lásku a podporu, pak je schopná přesunout hory kvůli milovanému.

Střelec - společenská, energická, veselá žena, která se v žádné společnosti těžko nevšímá. Je zcela osvobozená od všech předsudků, všechny její činnosti jsou diktovány duchem duchy, v jejím chování není kapka lživosti - je to opravdu to, čím je. Úprimnost a přímočarost Alice-Vodnáře nepotěší všem, ale optimismus nemůže přitáhnout jiné. Je obtížné přeměnit takovou ženu na submisivní hospodyňku, která se úplně podmaní svému manželovi a rodině, protože v profesionální sféře je schopná obchvat mnoha mužů. Jediným problémem pro Alice-Střelec je to, že se jí nelíbí příliš omezit svobodu, je pro ni obtížné pracovat podle plánu a dodržovat přísnou disciplínu. Tato žena necítí potřebu dlouhodobých vztahů, a to ještě více v manželství, takže manželství obvykle zpožďuje nebo vůbec ne. Navzdory lásce k svobodě může manželka úplně důvěřovat, přestože Alice-Strelec ho překvapí vícekrát s extravagantními činy.Rutinní domácí práce nejsou pro Alice-Strelec příliš inspirující, takže byste neměli očekávat z jejích výkonů v ekonomické aktivitě.

Kozoroh - atraktivní žena, zaměřená na veřejné uznání. Je trpělivá a funkční a její vytrvalost by stačila pro pár mužů. Alice-Capricorn je tajná a uzavřená, náchylná k pesimismu, a to i se zdánlivou absencí objektivních důvodů. Ctižádost ženy je hluboce skrytá, někdy dokonce dává dojem nedostatečné iniciativy a poddajné osoby, ale vždy má jasné cíle, které dosahuje všemi prostředky. Kariéra pro Alice-Capricorn je nesmírně důležitá, proto přikládá velkou důležitost finanční nezávislosti. Dobrá práce, jak ji chápe Alice-Kozoroh, by měla nejen dobře platit, ale přinášet i určitý společenský status. Aby se stala respektovaným mužem, bude žena neúnavně pracovat, snaží se o moc s veškerou svou silou. Ale ona není vůbec cizí prostému ženskému štěstí, ale bude se snažit vybrat osobu, která sdílí své ambiciózní sny jako životní partner.V rodinném životě, Alice-Capricorn bude laskavá s emocemi, raději vyjadřuje svou lásku skutky a péčí.

Vodnář - pokojná, laskavá a soucitná povaha, ne milující osamělost, hádky a skandály. Ve společnosti této ženy je nemožné se nudit, je kolem ní spousta lidí. Nikdy se nedívá na lidi a očekává totéž od ostatních. Alice-Aquarius se vyznačuje vyváženou povahou a klidem, vždy čestným a upřímným. Ale není naprosto přizpůsobena přísné disciplíně a není připravena poslouchat, což může výrazně komplikovat lezení na kariérním žebříčku. Navíc se neusiluje o finanční stabilitu a pokud její práce ji odnese, může pracovat na penny. Jednoduše půjčuje peníze a tráví s potěšením na charitu, nikdy neodmítá pomoc potřebným. Pokud jde o milostný vztah, je pro Alice-Aquarius obtížné nalézt vhodného partnera pro sebe, protože nikdy nebude souhlasit s omezením svobody. Tato žena si přeje, aby trávila svůj čas na sebe a své koníčky, aby se potkala s přáteli a cestovala.Ale svoboda pro ni neznamená toleranci, je těžké nalézt upřímnější a věrnější osobu.

Ryby - soucitná, naivní žena, velmi citlivá a podezřelá. Ona - model ženskosti a romantiky, potřebuje mužskou péči a pozornost. Dokonce i když je Alice Pisces obdařena silnou povahou, stále potřebuje partnera, který bude svým manželem a otcem v jedné osobě. Tato žena se dokáže obratně vyhnout jakýmkoli potížím a odpovědnosti, a v případě konfliktu preferuje jednoduše odchod do důchodu nebo mlčení. Překvapivě, Alice Pisces, s její jemností a ženskostí, je schopna dosáhnout toho, co ostatní dosáhnou prostřednictvím tvrdých bojů. Nemá ráda práci a vydělávání peněz, stejně jako ona nechce zachránit, moudře utrácet peníze a plánuje rozpočet. Alice-Pisces nevidí nic urážlivého a nespravedlivého v tom, že si člověk přijme řešení všech svých problémů, včetně finančních. Tradiční typ manželství je nejlepší pro tuto ženu, kde je hlavou rodiny a ženou a je majitelem domova.Nejlépe články