Szaboveronika

Význam jména eva


Význam jména eva / Neznámá

Eva je krásné, náboženské, nadnárodní jméno, které existuje různými způsoby ve všech jazycích světa. Podle židovské tradice to bylo jméno druhé manželky Adama (první byla Lilithová). V hebrejštině jméno Eva zní jako Hava a je přeloženo jako "životodárné".

V Rusku jméno nikdy nebylo obzvláště populární, možná kvůli jeho úzkému spojení s "původním hříchem". V posledním desetiletí se však jméno Eva neustále stává oblibou, zejména proto, že se v ostatních zemích vždy rozšířilo.

Krátké, melodické, mezinárodní jméno Eve je perfektně kombinováno s mnoha ruskými patronymickými jmény, stejně jako s příjmeními, ale ne tak jednoduché jako Ivanov nebo Sidorov.

Historie zná mnohé vynikající ženy, nesoucí krásné biblické jméno Eva. Mezi nimi jsou slavní herečky Eva Longoria a Eva Mendes, zpěváci Eva Bushmina a Eva Polna, sportovci Eva Romanová a Eva Serrano a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Až do nedávné doby nebyla Eva v ortodoxním kalendáři, ale v roce 2000 ruská církev kanonizovala Evu, opata kláštera Penza, který byl zastřelen v roce 1937.Na světě se tato žena jmenovala Akilina Vasilisa Pavlovna.

Vasilisa se narodila v rolnické rodině 10. července 1879 v obci Issa, provincii Penza. Kdy a za jakých okolností vzala závoj, historik neví, jediná skutečnost, která je spolehlivá, je, že až do roku 1920 sloužila jako jednoduchá abata v klášteře Penza. Pak byl klášter uzavřen a Eva zatčena za "protirevoluční činnost" a odsouzena k osmiletému exilu. Matka představená Eva byla zastřelena v roce 1937 a pohřbena v masovém hrobě.

Den oslavy sv. Evy - 27. srpna. Na katolickém kalendáři může Eva oslavit narozeniny 5. ledna, 11. března, 2. června, 24. a 31. prosince.

Název funkce

Hlavní charakteristické rysy ženy jmenované Evy jsou tvrdohlavost a smysluplnost (což lze potvrdit i v Bibli), stejně jako přísné dodržování osobních pravidel a přesvědčení. Všechna Eve mají záviděníhodnou sílu vůle, schopnost manipulovat s lidmi, zdrženlivost a rovnováhu.

V chování Evě dochází k chladu, opatrnosti a účinnosti. Nemá ráda, že se zdá slabá a zranitelná, její smyslnost se skrývá za maskou lhostejnosti a někdy i arogance.Je to vysoce morální člověk, stejně tak náročný na sebe a ty kolem sebe. Na rozdíl od jejího předka, žena jménem Eve velmi zřídka vstupuje do pochybných dobrodružství a zákon se rozpadá ještě méně často.

Jako uzavřená osoba, Eva soustřeďuje všechny své touhy a touhy na svou osobnost. Při rozhodování má tendenci zvolit si, co přispěje k jejímu růstu a zlepšení. Taková volba může každým dnem zvětšit vzdálenost mezi ní a světem kolem ní. Časem se tato "skořápka" může zesílit a ztížit. Ani intelekt, ani teoretické znalosti nenahradí schopnost upřímné komunikace, "vzájemné propojení", bez níž bude plnohodnotný život čerstvý a nezajímavý.

Eva je přirozeně nadaná s vysokou inteligencí a intuicí, raději se spoléhá na fakta a logiku, než na hádky a slova jiných lidí. Je to zápasník a vůdce z povahy, její obtíže jen ztuhly. Žena neví, jak se přizpůsobit okolnostem, často vyvolává konflikty. Ale takové silné vlastnosti, jako je závisť, mravnost a hněv, naopak, usiluje o vzájemné porozumění, nesouvisí s silnou a silnou vůlí Evou, ale ne vždy uspěje.

Obecně platí, že Eva je soběstačná a sebevědomá osoba, pečlivě skrývající její zranitelnost a laskavé srdce. Energie jí vytrhá z ní, nevyšetřuje energii a dává vše nejlepší: pro vaši rodinu nebo kariéru.

Dětství

Little Eve je energické, energické, zvědavé dítě, které se vyznačuje tvrdohlavostí od dětství. Zvykne si poslouchat jen sebe, jiný názor pro ni nic neznamená. Ovlivňování dívky je možné pouze prostřednictvím dialogu a logických argumentů, zatímco křik a asertivita povedou k opačnému výsledku.

Eva se snadno učí, obvykle se spolu se svými spolužáky. Ona jistě nikdy nebude "šedá myš" mezi svými vrstevníky, spíše naopak - vůdce a vůdce. Bude dobré, kdyby se rodiče podařilo nasměrovat energii dívky, která přesahuje okraj do sportu nebo kreativity - s ní bude mít mnohem menší potíže, zejména v dospívání.

Zdraví

Eva je silná a aktivní osoba s dobrým zdravotním stavem. Ale ráda si dopřeje své rozmary, takže láska chutných a nezdravých potravin může vyvolat problémy s trávením, stejně jako vést k nárůstu hmotnosti.

Stealth, neustálé potlačení jejich emocí vyvolává takové nemoci jako neurastenie, deprese, neuralgie. Eva by se měla naučit vzdát se svých emocí, učit se relaxovat - například hrát sportovní nebo jiné aktivity pro duši, které by přinesly potěšení.

Sexualita

Eva má úžasnou smyslnost, ale jako vysoce morální člověk se snaží, aby ji potlačila sama. Nejdůležitější radostí pro tuto ženu je radost z dávání, ale při výběru partnera je spíše vybíravá.

Eva oceňuje u mužů jemnost, inteligenci, citlivost, nepřijímá hrubost a vulgaritu. V laskání je invenční a nevyčerpatelná, vždy připravená na experimenty. Kolem Evy je většinou vždy spousta mužů a ona nemá zkušenosti s nedostatkem partnerů. Sexuální touha zůstává až do stáří, s věkem se jen zvyšuje.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Rodina zaujímá důležité místo v životě Evy, je pro ni mnohem důležitější než její kariéry. Pro ženu není časné manželství typické, ale vědomě přistupuje k výběru partnera života. Nicméně první Eva sňatek obvykle trpí fiaskem a teprve v druhé chvíli najde štěstí.

V rodině se Eva pokusí zaujmout vedoucí pozici, možná pokusit se oživit jejího manžela tak, aby odpovídala jejímu ideálu, který pravděpodobně skončí v selhání. Vztahy se svokrou však budou obtížné, stejně jako u většiny příbuzných. Eva však žárlivě stráží zájmy rodiny a nedovolí, aby někdo zasáhl, dokonce i její rodiče.

Eva je velmi žárlivá a podezřelá, někdy nerozumná, což může také komplikovat rodinné vztahy. Ale její milenka bude krásná, děti budou vychovávány v lásce a vážnosti.

Nejsilnější vztahy se mohou rozvinout u mužů jmenovaných Eugene, Alexey, Maxim, Vitaly, Konstantin, Boris, Dmitrij, Yegor a Nikolai. Vyhněte se vztahům s Antonem, Artem, Vladislavem, Jiřím, Olegem, Stanislavem a Sergejem.

Obchod a kariéra

Eva bude vyhovovat profesím, které vyžadují plnou angažovanost, jinak se bude nudit. Žena není zvyklá pracovat s polovičním srdcem, takže se může ukázat na pozitivní straně v jakékoliv profesi. Ale nejlépe je práce zdravotníka, učitele, vychovatelky. Eva miluje cestování a je snadná, takže se bude líbit povolání spojené s častými služebními cestami.

Dobré organizační schopnosti a pocit zodpovědnosti činí z Evy vynikající vůdce, určitě si bude moci vychutnávat své podřízené. V podnikání je Eva neuvěřitelně šťastná, štěstí ji velmi zřídka otočí zpátky. Navíc je žena schopna spočítat peníze a ona nepřijme své pochybné dobrodružství ve formě rychlých peněz.

Talismany pro Evu

  • Patrona planety je Saturn a Slunce.
  • Patronem zvěrokruhu je Beran a Panna.
  • Šťastná sezóna je léto, šťastný den v týdnu je neděle.
  • Šťastná barva - červená, modrá, zelená.
  • Totem rostlina - lilie a date palm. V křesťanské tradici je lilie označena Pannou Marií a proto je považována za symbol čistoty, skromnosti, pokory a pokory. Datová dlaň je symbolem plodnosti, dlouhověkosti a hmotného blahobytu. Palma bez ovoce je považována za personifikaci mužského a ovoce, ženského.
  • Totem zvíře - holubice a smutek. V křesťanství je holub identifikován s mateřstvím, vynalézavostí, mírem, rodinným blahem. Dívka symbolizuje krásu, milost, jemnost a plachost.
  • Kamenný maskot - rubín a nefrit. Rubín je klenot, který uděluje sílu, sílu, sílu a chrabrost. V křesťanské tradici je rubín identifikován oddaností víře a lásce k Bohu. Jade - symbol měkkosti, spravedlnosti a čistoty. Jade kouzlo přispívá k šťastným změnám v životě, pomáhá vyhnout se problémům a řešit problémy.

Horoskop

Aries - vnějšku klidná a vyvážená osobnost, v níž se vaří vážné vášně. Je ambiciózní a tvrdošíjná, její silná vůle nepozná žádné omezení a žízeň po akci neustále tlačí dopředu. Eva-Aries udělá vše, aby zabránila nudu a depresi, jejím hlavním cílem v životě je prosadit se. Někdy může ignorovat názory jiných, zvědavost často hraničí s nedůstojností a inkontinencí. Neexistuje však kapka špatnosti a podvodu, všechny emoce ženy mohou být přečteny jako otevřená kniha. Je schopna sympatizovat, pečovat o její péči a vidět ji, stále si pamatuje narozeniny ostatních lidí a miluje dárky. Eva-Aries je schopna nakažovat ostatním svým neohroženým optimismem a žízní po celý život. Žena dobře zná hodnotu peněz a zavázala se k hmotné nezávislosti.Ve své práci je dynamická, vždy se zaměřuje na profesní růst a vedení v týmu. Je to stíhačka z přírody a je obtížné s ní soutěžit, a to i v rodinném životě. Rodinný život s Eva-Aries bude obtížné, protože v ambici a tvrdohlavosti nemá žádnou roli. Ale ona ví, jak být věrný, bude vždy podporovat svého manžela v těžkých časech, stane se jeho inspirací a hnací silou.

Taurus - Žena s železným klidem a vůlí, zatímco ženská, smyslná a okouzlující. Nejdůležitější pro ni je praktický zdravý rozum, její cíle jsou vždy jasné a přímé a v jejích myšlenkách vládne dokonalý řád. Obvykle je klidná a překvapivě zdrženlivá, ale pokud ztratí svou náladu, může strašit i silného muže. Je pravda, že k tomu dochází poměrně zřídka a jen v případě, že to má dobrý důvod. Eva - Taurus má ve všem jasně vyvinutý smysl pro harmonii, ví, jak udělat dobrý dojem pro ostatní. Nekonkuruje s lidmi, neusiluje o vedení, ale netoleruje vulgaritu, lenost a nedbalost. V práci není namířena na rutinu a monotónnost, velmi pozorná k malým věcem. Eva-Taurus se zpravidla vždycky daří dobře, protože láska ke komfortu a potřeba důvěry v budoucnost jsou do něj vtělena z přírody.Nemá-li zvyk stěžovat si na potíže, Eva-Taurus se stane skutečnou podporou pro svého manžela, a to zejména při finančních potížích. Její tolerance bolesti a emočního stresu je ohromující a její výkon je obdivuhodný.

Dvojčata - otevřená, taktná a přátelská osoba, v jehož životě není místo pro smutek a zoufalství. Nikdy se jí nebudete nudit - je to pestrá, inteligentní, živá a zasněná, romantická, laskavá, uklidňující a neochotající žena. Ona je raznolika a velmi velký snílek, ale její znalosti jsou povrchní, stejně jako pocity. Eva Gemini se vždy snaží o změnu, o poznání něčeho nového, něco stále neznámého. Trpělivost a stabilita - to není její prvek, někdy je poškozován tendencí k fatalismu a nestálosti. Má neuvěřitelnou schopnost žít dvojitý život a zřídka může vidět její pravou tvář, podívat se do její duše. Přizpůsobivost ženy je jedinečná, stejně jako tendence k oklamání a zveličování. Eva Gemini má obtížný vztah s finančními prostředky, protože se jí nelíbí, zvlášť monotónní a monotónní a fyzická práce je s ní znechucena.K dosažení výšky kariéry žena často postrádá trpělivost - chce všechno najednou a obtíže ji vyděsit. V rodinném životě to není příliš spolehlivé, protože neví, jak zvládnout své pocity a náladu. Manželka bude muset neustále připomínat sebe, udržet si zájem a především - převzít finanční podporu rodiny.

Rakovina - Plachá, zranitelná a skromná žena, která nemá ráda nadměrnou pozornost sebe sama. Má málo přátel, ale necítí se osamělá, naopak se cítí dobře a pohodlně ve svém fiktivním světě. Jakýkoli konflikt pro Eva-Cancer se může změnit na stres a prodlouženou depresi, má tendenci zveličovat její obtíže. Ale není tak bezmocná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Eva-Rak je obezřetná a pragmatický, takže vždy má peníze stranou a její příjem vždy překročí výdaje. Žena bude schopna udržet v ruce to, co kdysi do nich vstoupilo, nebude se předstírat, že se stane někým jiným, ale ani se jí nevzdá - jedná se o peníze, věci nebo o něho milované. Jednou z nejpříjemnějších kvalit Evy-Raku je nekonečná trpělivost. Od přírody není bojovník a vůdce, ale může počkat, čekat na správnou chvíli a není pochyb o tom, že bude čekat.Kariérní aspirace jsou pro ni cizí, nejdůležitějším místem v životě této ženy bude vždy rodina. Může se dobře vzít podle výpočtu, protože důvěra v budoucnost je pro ni zásadní.

Lví - aktivní příroda, tvrdě pracující a asertivní, ale v jejím životě je spousta konfliktů. Narodila se, vedla, diktovala své podmínky, nechala se obdivovat a brát lásku za samozřejmost. Žena má bolestivou marnost, nenávidí kritiku, může být agresivní a nekontrolovatelná. Pýcha je její hlavní nepřítel a chudoba ji vede do stavu deprese. Vztahy s finančními prostředky jsou složité, nezdravé ambice někdy činí ženu žijící mimo její prostředky, dostává se do obrovských dluhů. Tým je odhodlán vedení, velmi disciplinovaný a organizovaný ve stresových situacích. Svojí pracovní schopností dokáže Eva-Leo překvapit, ale pouze pokud dokáže porazit přirozené lenosti. Úloha ženy a matky jí dokonale vyhovuje, zůstane věrná svému manželovi, pokud je přesvědčena o jeho věrnosti. Ale to neznamená, že už nebude potřebovat komplimenty a pozornost ostatních mužů - manžel se bude muset naučit, jak s tímto filozofickým způsobem zacházet a důvěřovat své krásné ženě.

Pannu - kreativní člověk, okouzlující a plachý, který postrádá trochu temperamentu. Současně je v její charakteru spousta "nerezových součástí", překážky jí způsobí, že žena nevykřikne ani nepožádá o pomoc - vždycky prochází životem s vysokou hlavou. Nenávidí pokrytectví a předstírání, praktická mysl v něm je dokonale spojena s romantickým druhem. Z povahy je skeptikem, který nevěří intuici a předtuchu, a je zvyklý podrobit vše, co vidí a slyší, na logickou analýzu. Hlavní výhody Evy-Panny: praktičnost, schopnost žít na svých příjmech, vytrvalost, tvrdá práce, schopnost poskytovat podporu v těžké době. Z mínusů lze uvést nudný, pesimistický pohled na život, závratnost, tvrdohlavost, tuhost ve vztahu k sobě a ostatním. Eva-Deva je v její profesi bezchybná, je obtížné nalézt pilnější pracovníka. Do konfliktu vstupuje zřídka, výkonný, schopný pracovat jak v týmu, tak sám. Ve věcech peněz je žena velmi opatrná, ví, jak žít na malou částku, ráda ji odložila na deštivý den. V manželství je velmi spolehlivým partnerem, ideální matkou, manželkou a milenkou.

Váhy - zajímavý v komunikaci, inteligentní, upřímný a neuvěřitelně dobrotivý člověk, trochu nejistý. Je velkým mírotvorcem, snaží se vyhnout se i nejmenším konfliktům, trvale ji zaklepá z cesty. Eva-Ves je velmi závislá na názorech ostatních, takže se snaží všem udělat dobrý dojem. Nicméně, kvůli potlesku se nevzdává svých principů, ponižování je pro ni nepřijatelné. Činnost ženy je nízká, snaží se vyhnout se odpovědnosti, proto potřebuje partnerství. Žena má vysokou inteligenci, vždy hledá znalosti, nové výšky, zajímá se o psychologii lidských vztahů. Na železné rukojeti se nosí sametová rukavica, která ví, jak se k ní cítit jemně, kruhově. Eva-Libra, protože nikdo jiný neví, jak udržovat rovnováhu síly a jemnosti, vytrvalosti a trpělivosti. V obtížné pozici se bude moci soustředit a vzít rodinu z krize, ale bude to dělat bez urážky mužství jejího manžela. Modlí se s manželem, pro ni znamená víc než děti. Pokud bude Eva-Libra v psychické rovnováze, bude celá rodina šťastná.

Scorpion - nevěřící, tichá a tajemná osoba, obdařená skoro bestiálním instinktem a intuicí. Má takové vlastnosti jako vůle, inteligence, jasné emocionální impulsy, tendenci k sebezničení. Neví, jak lehce vzít život, všechno, co dělá, je vážné. Eva-Scorpio pohrdá slabostí v sobě a lidem, ale současně je velkorysá, soucitná osoba, bez vědomí a podvodů. V boji je nemilosrdná, miluje a nenávidí se stejně vášnivě, odpudivě, pomstychtivě, ale bude reagovat na dobro s dvojím dobrem. Eva-Scorpio dokáže ovládnout touhu ovládnout, může vyvolat dojem jemného, ​​ženského stvoření. Ale nenechte se oklamat, uvnitř této ženy je železná tyč, která jí pomáhá překonávat překážky. Jeden z nejhorších rysů Evy-Scorpio - odmítnutí něčího pohledu, s výjimkou jeho vlastního. Diplomacie je pro ni cizí, může vyprovokovat konflikt mimo modrou. Tato žena potřebuje rodinu jako nikdo jiný, ale život s ní nebude nikdy snadný. Kvůli svým milovaným Eva-Scorpio je připravena na cokoli, stane se skutečnou podporou v rodině, aniž by si nárokovala vůdcovství, za předpokladu, že si ji manžel zaslouží. Oženil se s temným, slabým a podvodným člověkem, Eva-Scorpio bude hluboce nešťastný.

Střelec - laskavá a laskavá žena, která není schopna lhát. Od přírody je idealistka, přímá a otevřená, s velkou potřebou uznání a porozumění. Eva-Střelec je plný pocitu zodpovědnosti za sebe i za celý svět jako celek, ale zároveň má podivné odklon od svých rodinných vazeb. Záhada a bohatství ve svém životě nehrají žádnou roli, žena oceňuje svobodu a nezávislost více než cokoliv jiného na světě. Současně je Eva-Střelec důvěřivým dítětem s tak naivními názory na život, že bude vždy velmi zranitelná vůči tomuto krutému světu. Eva-Strelec se dostává dobře do týmu, může pracovat v týmu, může soutěžit s muži v práci. Obvykle snadno prochází životem, díky štěstí a přirozenému talentu, stejně jako nepopiratelnému optimismu. První manželství ženy se obvykle ukáže jako neúspěšné, opakované nebo pozdější manželství je více pravděpodobné, že bude šťastné, protože jen s věkem se žena stane moudřejším a tolerantnějším.

Kozoroh - spravedlivou, čestnou a zodpovědnou osobou, která žije podle svědomí. Hlavní charakteristiky jejího charakteru - ambice, úsilí, stálost, organizace.Ona neustále jde nahoru, přes překážky. Věří ve své vlastní síle, jeho pohled na život je realistický, vždy pečlivý, nerad závisí na něčím dispozice nebo je zadlužen. Životní cesta této ženy je plná úzkostí a obav, jejím cílem je finanční nezávislost a čisté svědomí. Eva-Capricorn je schopná odolat obtížím, její vytrvalostní vytrvalost může být záviděná. Z mínusů lze zaznamenat otupělost, tajemství, schopnost ovlivňovat události ze zákulisí, aniž by se jednalo o jeviště, tendence k zoufalství a melancholii. Eva-Capricorn může být spokojen s malým, vést mírný život, nemá rád riziko a spekulace. Je připravena věnovat svou kariéru po většinu svého života, a to i na úkor její rodiny. Nemá ráda změnu, tak zřídka mění vybranou profesi a místo práce. Rodinné štěstí pro Eva-Capricorn je neoddělitelné od kariéry, takže manželka ženy by neměla být bráněna v její touze pracovat a vydělávat. Jinak bude Eva-Capricorn nešťastná nebo manželství se zhroutí.

Vodnář - okouzlující, vtipné, charismatické osobnosti, schopné udržovat rovnoprávné vztahy se všemi.Vyznačuje se excentrickým temperamentem, rozhodností, tvrdohlavostí, nenávidí levnou napodobeninu a lichocení. Křehká klidová situace ženy je klamná, neustále se mění, snaží se o změnu, pro nové známosti. Kolem Evy-Vodnáře je vždy spousta lidí, čerpá energii z komunikace, má úžasnou schopnost přizpůsobit se lidem ze všech oblastí života. Žena nedělá kariérové ​​ambice v popředí, stejně jako materiální výhody - pro ni je proces tvorby, tvorba něčeho nového je mnohem důležitější. Eva-Aquarius má originální tvůrčí myšlení, které často stojí na počátku vytváření nových projektů nebo věcí. Více než cokoli jiného, ​​Eva-Aquarius si cení své svobody, takže manžel po svatbě by jí měl dovolit zachovat starý způsob života, jinak se žena bude cítit nešťastně a snadno rozhodne o rozvodu. Není určen pro úklid domácnosti, je mnohem více znepokojen komfortní psychologickou atmosférou v rodině než nezmrzlý pokrm a nedostatek večeře.

Ryby - idealista a snílka v jedné osobě, která žije ve svém světě, daleko od reality.Eva Pisby je přecitlivělá osoba, která je citlivá na myšlenky a pocity jiných lidí. Má tendenci podvědomě absorbovat myšlenky a nápady ostatních lidí, je velmi sugestivní a citlivá. Od přírody není bojovník, radši nebude plavat proti proudu, spíše počkat, až se problémy nějak vyřeší. Eva Pisces nemá touhu soutěžit s nikým, zvláště s muži. Nejtěžší věcí pro ni je překonat její plachost a pochybnosti, nespadat do stavu hluboké deprese. Ona neví, jak vydělat peníze, zatímco ona sama je velkým žadatelem. Může být velmi úspěšná ve své profesi, protože je mimořádně talentovaná a výkonná. Ale ona by neměla chodit do podnikání nebo obsadit vedoucí pozici, protože pro to postrádá důvěru a stres odpor. Ale Eva Pisces se může stát ideální ženou a matkou, obklopující všechny členy vaší rodiny s láskou a péčí.Nejlépe články