Szaboveronika

Význam jména Konstantin


Význam jména Konstantin / Neznámá

Konstantin je jméno, které má velmi staré kořeny, protože vzniklo z latinského slova constans, což znamená "stabilní" nebo "trvalé". Ve starověku měla trochu jinou formu Constantius, ale ve většině zemí postupně získala moderní zvuk. Mezi některými národy je Konstantin vyslovován Kostadin (v Bulharsku a Srbsku), Kastus (v Bělorusku) nebo Costantino (v Itálii).

Jméno Constantine se stalo nejrozšířenějším v době starověkého Řecka a starověkého Říma. Z velké části se tzv. Lidé vznešených rodin, mezi nimiž jsou mnozí římští a byzantští císaři. V historických análech řady slavných Konstantinova se nachází mnoho králů a princů, významných vůdců církví, učenců, spisovatelů a vojenských vůdců.

Mezi našimi krajany je mnoho významných osobností se zvukovým jménem Konstantin: vědník K. Tsiolkovský, básník K. Balmont, spisovatel K. Paustovský, výtvarník K. Korovin, sovětský vojenský vůdce K. Rokossovský, učitel K. Ushinský, zpěvák a vůdce skupiny "Alice" K Kinchev, herec K. Khabensky, boxer K. Tszyu, producent K. Ernst.Kombinace přetrvávání přesvědčení a ideálů s kreativním počátkem téměř vždy umožňuje Konstantinům uspět v životě.

Diminující pet deriváty jménem Konstantin: Kostya, Kotia, Koka, Kosya, Kostik, Kostenka, Kostyusha, Kostyunya.

Jmenovaní a svatí patroni

V křesťanské církevní literatuře je Konstantin spojen s mnoha svatými, z nichž je Konstantin I. velký, římský císař, který založil křesťanské hlavní město Římské říše Constantinople, považován za nejznámější a nejznámější. Pravoslavná církev oslavuje 3. června Konstantinovo vyrovnání s dnem apoštolů.

Toto datum však není zdaleka jediné, kdy muži jménem Konstantin mají právo oslavit svůj jmenný den. V kalendáři je téměř padesát takových dní. Zde jsou jen některé z nich: 8. ledna; 11. a 27. února; 6., 19. a 25. března; 24. května; 11., 15., 18. a 29. června, 8., 16. a 22. července; 11., 17. a 26. srpna; 16. a 23. září; 4., 15. a 22. října; 4. listopadu, 15, 22 a 27; 2., 15. a 23. prosince.

Název funkce

Navzdory základnímu významu jména Konstantin, který naznačuje povahu vytrvalosti, odvahy a pevnosti, tato všestranná, ale tajemná povaha má také jiné, často neočekávané, vlastnosti.Konstantiny jsou obdařeny vynikající intuicí a smyslem pro změnu, ale zároveň nemusí ocenit hodnotu věčného a smysluplného, ​​dlouho a nepochopitelně existujícího vedle sebe.

Při komunikaci s ostatními je Constantine vždy klidný a vyvážený, obratně skrývá své skutečné zkušenosti a emoce pod rouškou neustálé dobré vůle a někdy posměchu a cynizmu. Nicméně, jen několik vybraných může nazývat jej blízkým přítelem, jehož vztahy byly testovány již mnoho let, často dětské, náklonnost.

Silná vůle, která převládá v charakteru Konstantina, mění tyto jasné a společenské osobnosti na vynikající, ale velmi autoritářské vůdce. Jsou docela tolerantní k názoru ostatních, ale neumožňují mu ovlivňovat vlastní názor. Jakékoli obchodní zájmy Constantine pouze tehdy, když sám hraje aktivní a často dominantní roli v něm.

V mnoha ohledech závisí postava Konstantina na tom, v jakém ročním období se narodil.

 • Zimní narozeniny ukazují neotřesitelnou tvrdost při rozhodování, záviděníhodnou praktičnost a každodenní život, stejně jako nenasytnou touhu po svobodě a nezávislosti.
 • Jarní jména jsou velmi nespravedliví při řešení každodenních problémů, snadno se ponoří do romantických snů a ignorují drsný každodenní život, jsou přesvědčeni o exkluzivitě své osobnosti ve všech svých projevech.
 • Léto Konstantíni překvapují všechny své nestandardní myšlenky a činy. Jsou schopni soucitu a jsou vždy připraveni pomoci svým sousedům. Nicméně, na rozdíl od jeho vlastního jména je velmi nekonstantní ve svých vášních.
 • Konstantin, který se narodil v jednom z podzimních měsíců, žije nejen svou myslí a smyslem pro záměr. Člověk může jen záviset na neúnavnosti a rozhodnosti, s nimiž se pohybuje po zamýšlené cestě.

Dětství

Kostik v křehkém věku vyniká mezi vrstevníky s neuvěřitelným klidem a vytrvalostí. Je těžké ho najít v slzách nebo vidět sklamaný. To však neznamená, že v dětství není Kostya rušen strachy a strachy. Je velmi zranitelný a citlivý, ale naučí se brzy se vyrovnat a skrýt své pocity.

Kostya je téměř vždy v dobré náladě, a proto přitahuje sympatie svých vrstevníků a dokonce i starších dětí.Jsou rádi, že mluví a hrají s chytrým a přátelským klukem. Je pravda, že příležitostně může dítě ukázat překvapivé principy a tvrdohlavost, což je příčinou vážných konfliktů. Některé děti se jménem Konstantin s časem ukazují svým rodičům značný egoismus, pokud učiní chyby při výchově.

Většina školních let Kostovova zůstává bez povšimnutí a je plná příjemných okamžiků. Koneckonců, přirozená zvědavost a vynikající vzpomínka dělají učení skutečné dobrodružství a společenská postava dělá duši jakékoli společnosti. Problémy s akademickým výkonem se vyskytují pouze v případě, že chlapec ztrácí zájem o určitý předmět. Nedostatek společného jazyka s jedním z učitelů může také způsobit ochlazení předmětu výuky.

Zdraví

V dětství se Kostikovi rodiče musí hodně starat kvůli své schopnosti zachytit chlad od nejmenšího ponoru. Systematické vytvrzování a sporty však rychle přeměňují křehkého chlapce na silného teenagera a pak na silného a zdravého muže.

S věkem jsou poruchy v endokrinním systému pravděpodobně kvůli stálému stresu a nesprávnému životnímu stylu.Abyste se vyhnuli vážným problémům, měli byste si včas zorganizovat odpočinek na místech, kde se můžete těšit z čerstvého vzduchu, koupání na moři a opalování.

Sexualita

Navzdory společenskosti a vnějšímu kouzlu není sexuální život Konstantina příliš rozmanitý. Opravdu, výběr dívky je velmi důkladný. Přitahuje ho jen harmonická kombinace vnější a vnitřní krásy a velmi brzký sex se nestává cílem samým o sobě, ale pouze nedílnou součástí vztahů.

Kostya je citlivým a vynalézavým milovníkem, který touží přinést radost nejen pro sebe, ale i pro svého partnera. Současně žádná vášnivá romantika nemůže odvést pozornost od hlavních životních aktivit. Zdá se tedy, že se odmítnutí nebo přerušování pro něj nestává tragédií, ale stane se pouze další poučnou epizodou na cestě k poznání života.

V lásce, Konstantin upřednostňuje pohodlí a pohodu. Šílená pohlazení na pláži nebo pod lesním baldachýnem - to není pro něj. Citlivá a chvějící se příroda vyžaduje měkkou postel a teplou lázeň, spolu s jemnými slovy a jemnými dotyky.

Nicméně ani ten nejsilnější pocit nenechá Konstantina, aby dal palmu partnerovi. Musí vždy udržovat kontrolu nad situací a řídit vztah sám.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Kontradiktorní povaha způsobuje, že Konstantin vstoupil do vztahů s řadou žen. V některých si cení jasného vzhledu, ale s časem se vzdaluje, aniž by viděl atraktivní fasádu charakteru za velkolepou fasádou. Ostatní milovníci dobývají Kosty se skrytými vnitřními ctnostmi, ale stanou se nezajímavými, jakmile se jejich tajná dokonalost stane zřejmá všem kolem sebe. Hledání druhé poloviny je tudíž prodlouženo po mnoho let a manželství, které již bylo uzavřeno, není vždy jediné.

Konstantinova manželka může být pouze inteligentní a vyvážená žena, vynikající hosteska a pečující matka, která uznává bezpodmínečné vedení vedoucího rodiny při řešení všech otázek. Nedostatečné porozumění mezi manželi snadno vyvolává Kostyu k cizoložství. Začíná hledat partnera duše na straně, ale zároveň se vůbec nehledá rozvodu.Zničení rodinného krbu se stává skutečnou tragédií pro Konstantina. To však nezastaví jeho paradoxní povahu na cestě k novým vztahům, novým manželstvím a novým zrakům.

Vztahy s rodinou své ženy, zvláště se svokrou, jsou pro Konstantina těžké. Obvykle se setkává s největším porozuměním a sympatií starší generace. Kostya však působí jako otec velmi talentovaným způsobem, harmonicky kombinuje přiměřenou zátěž s všestrannou péčí. Děti ho milují a dospělé děti se stávají skutečnými přáteli otce.

Z dlouhých sérií ženských jmen je Kostya nejúspěšnější v spojenectví s Yanou, Sofí, Rimou, Rosou, Polinou, Lyubovem, Nadeždou, Innou, Eugenií, Elizavetou, Viktórou a Annou. Ale na šťastném manželství s Tatianou, Olga, Natalia, Maria, Irina, Veronica, Alice, Anastasia a Alexandra nemusejí doufat.

Obchod a kariéra

Při výběru povolání nemá Konstantin žádné výrazné preference. Nejčastěji je přitahován ke stabilní práci, která nesouvisí s měnícími se místy a místy působení sil. Rozsah činnosti není zvláště významný.

Jako běžný zaměstnanec je Kostya kontaktním a hezkým, snadno získává přízeň kolegů, šéfů a klientů. Nicméně, jeho postava má vůdčí vlastnosti a odhodlání, které společně s vhledem, tact a nedostatek despotismu, přemění Konstantina na vynikajícího šéfa.

Vysoká profesionalita, vytrvalost a osobní kouzlo umožňují Costovi vždycky vydělat dobré peníze. Je úspěšný v oblasti obchodu a vědy, kde obvykle zaujímá vedoucí pozici. Tvořivá sféra však také umožní plně naplnit sklony a talenty Kosty a navíc přinese mu značné duchovní uspokojení. Ať už koná Konstantin, jeho absolutní návrat do zvolené oblasti činnosti zaručuje dobrý příjem a profesionální důslednost.

Talismany pro Constantine

 • Patronou planety je Jupiter, Merkur.
 • Prvek - Země.
 • Svatý patron zvěrokruhu je Leo a Vodnář.
 • Nejúspěšnějším obdobím roku je zima.
 • Nejúspěšnějším dnem v týdnu je středa.
 • Šťastná barva - zelená, modrá.
 • Totem zvíře - ibis. Tento mystický pták z doby starověkého Egypta znamená moudrost a zálibu pro vědu, přednáška hojnost. Navíc, ibis symbolizuje magické schopnosti a jemnou intuici.
 • Totem rostlina - akácie, nezapomeň mě. Akácie symbolizují nesmrtelnost a tajné znalosti, zvláštní vytrvalost a schopnost odolat nepokojům osudu. Zapomeň na mě - neznamená stálost a upřímnost jména Constantine.
 • Kamenný maskot - beryl. Talisman tohoto minerálu pomůže Constantine udržovat dobré vztahy s dětmi a rodiči, manželství svazky odolnější, chránit před depresivními myšlenkami a nešťastnými lidmi. Beryl je nepostradatelný pro ty muže, jejichž práce zahrnuje neustálou komunikaci se zákazníky, což vám umožňuje neustále vyzařovat dobrou vůli a klid. Podnikatelé beryl amulet chrání proti bankrotu.

Horoskop

Aries - neuvěřitelně společenská, přátelská a veselá osoba. Je vždy připraven komunikovat s různými lidmi a je otevřen novým známým. Konstantin bez váhání rozšiřuje pomocnou ruku na osobu v nouzi, i když ho ohrožuje problémy a problémy. A to vše proto, že u lidí Konstantin-Berák vidí především své pozitivní vlastnosti a skoro si nevšimne negativních rysů charakteru. Jako manžela si vybírá ženu, která plně sdílí své názory na život a postoj k sousedům. Měla by být také laskavá a citlivá, plná pozitivního a lásky k životu.

Taurus - na prvním místě v životě je práce a kariéra. Jeho tlak a odhodlání, stejně jako vysoké ambice, profesionalita a vůdčí schopnosti umožňují dosažení závratných výsledků ve své zvolené oblasti činnosti. Nicméně rozhodnost při dosahování cílů stanovených profesionálním, nadměrným pragmatismem a závažností cílů často brání šťastnému osobnímu a rodinnému životu. Konstantin-Taurus bude v manželství spokojen pouze s inteligentní a trpělivou ženou, která sdílí a podporuje své kariérové ​​aspirace, která je schopna oživit pracovní život s nadšením a pozitivním jiskry.

Dvojčata - tak okouzlující a výmluvné, že jejich milostné příběhy postupují po sobě. Celý život těchto pánů a hezký v doprovodu dlouhého vlaku romantických vztahů, non-indifferent žen a spousta důvěrných přátel. Koneckonců, ve společnosti jsou prostě nenahraditelná: vyplakají vtipy, projevují vynikající intelekt a vytvářejí sváteční atmosféru. Nicméně, zbytek existence Konstantina-Twin připomíná chaos a zmatek. Ve svém osobním a profesním životě se vše neustále mění.Jeden hobby je nahrazen jiným, přichází a jde o vášně, vysoce rozvinutá kreativní zásada vyvolává nové experimenty a dobrodružství a nedostatek serióznosti a nezávadnosti brání úspěšné kariéře.

Rakovina - na ostatních vytváří dojem spolehlivého a rozumného člověka, zatímco ve skutečnosti je neustále ve stavu zmatku pocitů a myšlenek. Venku klid a praktičnost skrývá nejistou osobu, která potřebuje neustálou podporu a souhlas. Pokud se Konstantin-Rak setká s citlivou a pečující ženou, pak se s ní spojuje a otevírá se, čímž se stává překvapivě pozorným a milujícím manželem. Sklon k plánování a šetrnosti přispívá k dosažení dobrých výsledků ve zvolené profesi, pokud nemá souvislost s humanitární sférou.

Lví - neuvěřitelně atraktivní pro ostatní, ale je obdařena nadměrnou sebedůvěrou a sebectvím. Konstantin-Lev je upřímně přesvědčen, že jeho okouzlující vzhled a vynikající schopnosti mu umožňují požadovat skutečnou uctívání od těch kolem sebe a všechny druhy požehnání ze života. Avšak takové pojmy jako láskavost, pozornost a láska k ostatním jednoduše pro něj neexistují. Žena, která si zaslouží být manželkou takového muže, se ještě nenarodila.Koneckonců, potřebuje perfektní kombinaci nádherného vzhledu, vynikající mysl a poslušnost.

Pannu - neustále se snaží něco nového naučit. Jeho život není nikdy klidný a jasný, protože mysl a duše se neustále obávají o nesmírnost dosud neznámého světa. Filozofická změna mysli a neukojitelná snaha o sebevylepšení přetváří existenci Konstantinovu-Pannu ve věčný boj za harmonii bytí a vědomí. On je pobouřen a zarmoucen jakoukoli nespravedlností a nedostatky, a proto často takové přírody mají tendenci se uzavírat ze světa a být sám. Ve svém osobním životě bude člověk šťastný vedle spolehlivého a srozumitelného společníka, který přidá k jednoduchosti vztahů a bude pozitivní.

Váhy - upřímný a přátelský Constantine, jehož hlavní prioritou v životě je rodina. Kvůli své rodině je připraven přesunout hory a dobýt moře, ale pouze pokud ocení svou jednoduchost a otevřenost vůči světu. Kostya Libra neradi hraje a předstírá, důvěrně ukazuje světu všechny své výhody a nevýhody. Dobré manželství se rozvíjí pouze se ženou, která plně přijímá a rozumí své upřímné povaze.

Scorpion - komplexní a netušivá povaha tohoto Konstantina mu brání, aby žil především pro sebe. Rychlá změna nálady a neochota poslouchat názory ostatních přeměňují Kostya Scorpio na nepříjemnou a dokonce odpudivou osobnost a spolu s nesnášenlivostí a neoprávněnou arogancí dělají jeho život neuvěřitelně osamělý. Jen nesmírně tolerantní a blahosklonná žena, která je připravena vydržet svou neustálou aroganci a fantazie, bude moci s takovým tvrdohlavým a arogantním mužem dosáhnout klidně.

Střelec - zvenčí frivolní a pozitivní osobnost, pečlivě skrývá svou romantickou a zranitelnou duši pod rouškou bezstarostné zábavy. Citlivá a tvůrčí povaha Konstantina-Střelec je velmi hluboce zakrytá od ostatních, přesto však neustále potřebuje jejich podporu a souhlas. Pokud je dívka, která vidí bláznivou lásku a vážné úmysly Bones za bezstarostným flirtováním, pak jistě vytvoří štěstí a podporu celého svého života.

Kozoroh - není příliš milý člověk, který se vyznačuje obrovským egoismem a ambicí. Jeho aroganciNeustálé vědomí vlastní nadřazenosti nad ostatními a fantastická účelnost dovoluje Konstantinovi-Kozorovcovi, aby si udělal dobrou kariéru a dosáhl plného finančního blahobytu, ale nezíská lásku ostatních kolem sebe. Se všemi jeho materiálními úspěchy navždy zůstane sám ve své duši, i když se někdy oženil. Pravá láska navštíví Konstantina jen jednou, ale nikdy nebude vzájemná.

Vodnář - tráví celý svůj život v dobrodružstvích a cestách. Prostě nemůže existovat bez objevů a dobrodružství, ať už jde o setkání s novými lidmi nebo nezmapovanými zeměmi. Nenávratná touha měnit místa a okolnosti z něj dělá zajímavou a přitažlivou osobu, ale přetváří životy blízkých do skutečného testu. Vedle Kosty a Vodnáře může pohodlně existovat pouze ta stejná neklidná žena, která by měla mít vše pro to, aby znemožnila zbytečně šílené začátkům jejího manžela.

Ryby - Konstantin odkazuje na život s neustálou nedůvěrou. Jeho zranitelná a citlivá povaha všude podezřívá zákeřné pasti a nepřekonatelné překážky.Bláznivá příroda neumožňuje lidem, aby se otevírali a poznali je, přátelili a našli lásku. Nedostatek dostatečných zkušeností s vypořádáním se s celým světem činí Konstantin-Pisces neustále ostražitý zrada a zradu, podvod a faleš. Manželství je pro něj úplně nemožné, stejně jako ve vztazích se ženami, podle Bonesové neexistuje úplná důvěra a upřímnost.Nejlépe články