Szaboveronika

Význam jména Larissa


Význam jména Larissa / Neznámá

Překlad z starověkého řeckého jazyka označuje jméno Larisa za "rack". Laruss byl nazýván vnučkou boha moře Poseidon - podle legendy je Larisa odvozena od tohoto jména.

Existují i ​​další verze původu jména, například "Laras" v překladu z starořečtiny znamená "sladký" nebo "příjemný" a latinský "Laris" znamená "strážný duch". Také v Řecku bylo město Larissa. Neexistuje tedy žádná jediná verze původu jména Larissa.

V Rusku se toto jméno objevovalo mnohem později než jiná křesťanská jména a až do konce 18. století nebyly dívky křestovány tímto jménem. V 19. století se jméno začalo objevovat hlavně v šlechtickém prostředí, ale nedostalo se mu rozsáhlé distribuce. Jméno získalo popularitu ve 20. a 30. letech minulého století a v šedesátých letech každá desátá novorozená dívka byla nazývána Larissou.

Nyní se tento krásný a skromný název používá poměrně zřídka. Mezi jejími majiteli jsou spousta vynikajících žen, jako jsou herečky Larisa Guzeeva a Larisa Golubkina, zpěvačka Larisa Dolina, básník Larisa Rubalskaya, spisovatelka Larisa Vasilyeva, sportovec Larisa Lazutina a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Patronka všech Larisy je považována za svatou mučedníka Larisu Gotfskou. Dívka se narodila v křesťanské rodině ve IV. Století a od raného dětství byla velmi zbožná. Když se v Aténáři dostal k moci v Gothii (moderní Rumunsko), křesťané byli vystaveni těžkému pronásledování. Jednoho dne Larisa přišla do kostela, aby nabídla modlitbu, když se tam objevili pohanští válečníci a nabídli jí, aby navždy opustila církev a opustila Krista. Dívka odmítla a vojáci zavřeli dveře kostela a zapálili ho. Larisa Gotfskaya hořila naživu.

Ikona svatého Larisa se modlí za hodnou procházku životem, šetří zklamání a zabraňuje vyrážkám.

Den všichni Larissa slaví 8. dubna (26. března, starý styl).

Název funkce

Většina z Larissy jsou atraktivní ženy, které nemají zvláštní přírodní krásu, ale komu jsou věnovány verše a písničky, o kterých muži snoubí. Jedná se o kreativně nadanou, nezávislou a nezávislou osobu, která vždy usiluje o vedení.

Larisa je schopna tvrdě pracovat, zaměřit se na hlavní věc a neměla by být rozptýlena ostatními.Často se však setkává s nedosažitelnými cíli a pak se její tvrdá povaha rozvíjí v agresivitu a úzkost, které se Larisa snaží skrývat před ostatními. Nespokojenost může být vyjádřena náhlými výbuchy hněvu, ale žena se rychle uklidní. Má silný potenciál, který musí Larisa najít správnou aplikaci.

Larisa je velmi tajná, nikdy nebude sdílet osobní zkušenosti s cizinci a ani její rodina nebude znovu zatěžována. Neví, jak a nebude se předstírat, takže má často těžký život. Pokud se Larisa nedotkne, je sladká a příjemná osoba, ale pokud je provokována, stane se agresivní. Larisa má ostrý jazyk a díky svému sarkasmu se může smířit s jejím pachatelem.

Larisa je ambiciózní, aby dosáhla svého cíle, může pokračovat k podvodům, padělání a intrikám. Nejčastěji se mu podaří dosáhnout svého cíle, ale zároveň ztrácí důvěru přátel, příbuzných a kolegů. Žena vždy věnuje velkou pozornost shromažďování informací, které může použít pro své vlastní účely.

Larisa vezme všechno blízko k jejímu srdci, její žízeň a arogance jsou generovány především pochybami o sobě, proto má Larisa spoustu nepřátel.Žena může mít dvojí dojem kolem těch, kteří jsou kolem ní: je zároveň majestátní a bezmocná zároveň. Hlučná společnost, žena vždy upřednostňuje osamělost.

Z přírody je Larisa majitelkou, ona se jí nelíbí, ale miluje krásné věci a pohodlí. Navzdory skutečnosti, že se Larisa zdá být arogantní osobou, může hluboce empatize a sympatizovat, může se obětovat kvůli jiné osobě.

Může hledat ospravedlnění za chyby ostatních, ale sama se za nic nedopouští. Prožívá těžké selhání a zklamání, vrací se znovu a znovu v jeho mysli k nepříjemným událostem. Larisa je vždy objektivní a nikoliv pomstychtivá, ale zranění způsobená její duší zanechávají hluboký dojem.

Larisa v dětství

Malá Larissa vyrůstá v klidném a mírně uzavřeném dětství, upřednostňuje tiché hry v samoty k hlučným dětinským žertům. Larochka je velmi přitahovaná k matce a ona bude mít tuto náklonnost po celý svůj život.

Ve škole je dívka také skromná a nenápadná, čte hodně a žije ve svém snu. Má dobrou paměť, která jí umožňuje studovat dobře.Navzdory neviditelnosti je Larisa velmi nadané dítě, ale její talenty musí být zaznamenány a vyvíjeny včas.

Dívka může vyrůst sobectví, pokud jí její rodiče dovolí, aby se sama odebrala a udržovala si z jejího života zvenčí. Je důležité, aby rodiče vysvětlily dítěti, že ostatní si zaslouží pozornost a respekt. Stojí za to dát dítěti zvíře, aby se dívka naučila milovat a být zodpovědná.

V dospívání se Larisa stává obtížně zvládnutelnou, může být zlobivá a dokonce agresivní. Aby se skryla nejistota dívky, bude se to snažit vypadat zábavně a frivolně, ale není. Rodiče a učitelé by měli být s teenagerem co nejpříjemnější, aby nebyla úplně zarostlá komplexy. Přenášená duševní poranění dětí může utrpět celý svůj život.

Zdraví Larisy

Tím, že dívku jmenoval Larisa, její rodiče jí dali dobré zdraví a mnoho talentů. Dítě předtím, než se jejich kolegové učí chodit a mluvit a později číst a psát. Ale ona by měla být chráněna před zbytečným stresem, protože dívka je velmi citlivá.Není nutné neustále vytahovat nebo skákat, je lepší vysvětlit vše klidně.

Je také lepší, aby dívka dala méně sladká - dospělá Larisa bude mít také problémy se zuby. Tělesná výchova a masáž pomůže vyhnout se problémům s vráskami v budoucnu a omezení cukroví nedovolí, aby se rozvinula diatéza.

Má vynikající zdraví, ale Larisa miluje léčbu a jít k lékařům. Žena může dokonce manipulovat s takovým chováním v rodině, snaží se dosáhnout zvýšené pozornosti a péče od svých blízkých.

Dívka je velmi závislá na matce, takže nervózní a neustále vzrůstající hlas rodičů může mít stejnou nevyváženou dceru.

Larissova sexualita

V osobních vztazích není Larissa příliš štěstí, protože není intuitivní a příliš podrážděná. Zdá se, že žena po celou dobu v partnerovi chybí něco, co si zaslouží to nejlepší. Současně, Larissinina poslušná povaha ji dělá jako rukojmí vztahů, potírají ji, ale neodvažuje se je přerušit.

Larisa potřebuje od muže znamení pozornosti, potřebuje soucit a podporu. Sex bez lásky žena nikdy nebude spokojena. V intimním vztahu, Larissa je jemná, tenká a smyslná.Snaží se všemi způsoby potěšit svého partnera, splní všechny své touhy. Ona není nejubanejší milenec, ale udělá všechno, aby potěšilo svého milovaného muže.

Nicméně pro Larissu je sex v polních podmínkách nepřijatelný - je velmi citlivá na situaci. Stale listy, spěch a hrubost ji vůbec nevyvolávají. Svíčky, něžná slova, romantická atmosféra pomáhají Larisse naladit požadovaným způsobem.

Larisa v manželství, kompatibilita s jmény mužů

Larisa se často vdává pozdě, a v manželství se stále projevuje spící slitování a oběť. Pozdější manželství učiní ženu vyváženou a méně náročnou, ale brzy manželství pravděpodobně skončí v selhání.

Larisa se stane vynikající manželkou, loajální a pečující. To může trvat dlouho od manželského přestupku a nespravedlnosti, ale nevěra nikdy nemůže odpustit.

Žena se nesnaží znovu vychovávat svého manžela, přijímá ho tak, jak je. Larisa už dávno zachraňuje stížnost a nehazuje ji na své milované, takže pozorný a taktný manžel bude pro ni opravdovým darem.

Larisa se pravděpodobně nestane ideální hostitelkou, protože věnuje spoustu času práci a zálibám. Neopustí se práce, i když v rodině není nedostatek peněz.

Larisa matka bude pečovat, dokonce i příliš. Může se stát, že s péčí a touhou udržet vše pod kontrolou ženy zabrání svým dětem, aby se staly nezávislými a soběstačné osobnosti.

Úspěch pro Larisu bude manželství s muži jmény Andrei, Boris, Nikolay, Peter, Denis, Victor, Vitaly a Evgeny. Vyhněte se spojenectví s Arkady, Valery, Yuri, Grigory, Ivanem a Edwardem.

Obchod a kariéra

Všechna negativní energie Larisy najde v práci cestu - je jí dána bez stopy. Nedostatek iniciativy nebo znalostí je úspěšně nahrazen pečlivostí a tvrdou prací. Je tak opatrná, že může někdy obtěžovat a dokonce zasahovat. Žena je více teoretická než praxe - je vhodná pro výzkum nebo vědeckou činnost. V praktických záležitostech je Larisa náchylná komplikovat a zkontrolovat vše.

V práci pro Larissu je důležité vědět, že výsledek závisí jen na ní - není týmovým hráčem a nerad se poslouchá. V týmu je Larisa obvykle ošetřována opatrně, ale bez velkého odporu. Žena může přesunout své zodpovědnosti k ostatním, ale tak zůstane dojemže je velmi podnikatel a dělá vše samo. Kariérní růst je pro Larisu velmi důležitý a bude dělat všechno pro to, aby šla po profesním žebříčku. V případě potřeby jděte na intriku a lži.

Larisa má vedoucí schopnosti a ví, jak organizovat akce dobře. Snaží se nastolit dobré vztahy s obchodními partnery, pečlivě si uvědomuje všechny své kroky a rozhodnutí.

Žena může být dobrým programátorem, učitelem, překladatelem nebo právníkem. Larisa dosahuje úspěchu v tvůrčích profesích, jako je například novinář, televizní moderátor, vydavatel a tak dále. Úspěšná pro ni pracovat v policii, detektivní nebo bezpečnostní agentuře.

Larisa se může stát dobrým profesionálem v jejím podnikání, ale její intuice ji často vede a ona zpravidla zůstává úplně nechráněná před světem, které přesahuje její profesionální aktivity. Jakmile vstoupí do povolání, nikdy ji nezanechá.

Talismany pro Larisa

  • Patrona planety je Slunce.
  • Svatý patron zvěrokruhu - Aries.
  • Šťastná sezóna je jaro, šťastný den je středa.
  • Barva, která přináší štěstí, je oranžová.
  • Totem zvíře - zlatá rybka.Symbolizuje bohatství a bohatství.
  • Totem rostlina - hloh a lípa. Ve starověkém Řecku byla lípa považována za symbol manželské věrnosti a lásky a Slované identifikovali tento strom s ženskostí, jemností a něhou. Hloh je symbolem naděje a obnovy, symbolem nástupu jara.
  • Kamenný maskot - aventurin, který se také nazývá měsíční kámen. Pomáhá především kreativním lidem, ale pro ty, kteří touží po moci, aventurine přinese jen potíže. Kámen se nesmí nosit neustále, musí se nosit pouze ve významných okamžicích života.

Horoskop pro Larisu

Aries - sebecký a individualistický, v němž pocity vždy převažují nad důvodem. Jednoduché, příjemné povídání, ale velmi povrchní v obou záležitostech i pocity. Larisa-Aries často dělá chyby, ale lítost je pro ni neobvyklá, stejně jako hluboké zkušenosti. Často se zamiluje, ale ne dlouho. Žena má ráda proces dvoření a romantiky a jakmile skončí období bonbony, ztratí zájem o muže.

Taurus - narozený vůdce, dominantní a sebejistá žena.Má mužský postoj, který má minimální sentimentálnost a maximální tuhost. U mužů to způsobuje zároveň plachost a obdiv. Jako manželé potřebuje silného partnera, který by v ní mohl probudit slabou ženu.

Dvojčata - živý a veselý mluvčí, duše každé společnosti. Můžete s ní mluvit o jakémkoli tématu, protože Larisa-Gemini je nesmírně erudovaná osoba s výborným smyslem pro humor. Žena se koupá v mužské pozornosti, ale jen mimořádná osoba ji může držet blízko sebe.

Rakovina - romantickou a sentimentální povahou, o které se říká "člověk nálady". Může být veselá a mobilní, a za minutu je lhostejná a líná. Larisa-rakovina potřebuje hodně podpory a chvály, každá kritika zanechává hluboké zranění v její duši. Potřebuje člověka, který se na prvním místě stará, a ve druhém - jemný.

Lví - autoritativní osoba, která obdivuje obdiv a obdiv. Jejím hlavním rysem je oddanost. Je obtížné se s Larisou-Levou spojit, ale když jste získali její přízeň, můžete si být jisti, že se stane nejvěrnějším a nejspolehlivějším přítelem nebo manželkou. Zrada neodpustí nikoho.Jen zřídka změní názor na osobu, která kdysi projevila své pravé já.

Pannu - žena si není jistá, snaží se svou mohutnou tváří, aby vypadala jako ženská žena. Má jemnou a citlivou duši, je vynikajícím přítelem a spojencem. Pokud Larisa-Virgo získá sebedůvěru, může se stát úspěšnou tvůrčí jednotkou, protože je velmi talentovaná. Žena opravdu potřebuje silného muže, který jí dá důvěru.

Váhy - inteligentní a delikátní osoba, hledající harmonii a rovnováhu ve všem. Žena je schopná jít do lásky, zapomínat na kariéru a záliby. Často neúspěšná láska kladla na její kříž jako kreativní osoba. Pokud je Larisa-Libra v pořádku v jejím osobním životě, její kariéra se úspěšně staví.

Scorpion - energická, silná vůle, snažit se všemi prostředky dosáhnout požadovaného cíle. Její život je plný událostí a drama, ví víc než kdokoliv, co by ostatní měli dělat, ale nevědí, jak se stát šťastná. Larisa Scorpio je velmi silná osobnost a tato síla ji může pozvednout i zničit.

Střelec - okouzlující ženu, která zřídka dokáže odolat.Oceňuje svobodu, miluje komunikaci a cestuje. Larisa-Střelec se stává svým manželem nejsilnější a milující manželkou, ale pod podmínkou, že sdílí své zájmy.

Kozoroh - ambiciózní mladá dáma s vůlí síly železa. Larisa, narozená pod tímto znamením, má neuvěřitelnou trpělivost a vytrvalost. Dokonce i tváří v tvář nepřekonatelným obtížím se žena nikdy nevzdá svých ambicí. Je to spolehlivá přítelkyně a věrná žena, na kterou se můžete vždy spolehnout v obtížné situaci.

Vodnář - otevřená a důvěřivá příroda s klidným charakterem. Jasné impulsy vášně jsou jí cizí, ale ona bude zradena svému partnerovi. Larisa-Aquarius se vždycky dívá na svět pozitivně, nicméně dokáže racionálně přemýšlet a plánovat. To je jenom přílišné důvěry, které jí někdy přináší.

Ryby - citlivou a zranitelnou osobu, zcela neschopnou smutku. Je připravena, aby sympatizovala a pomohla všem těm, kteří ji potřebují, aby obětovala své ambice ve prospěch ostatních. Larisa. Narodil se pod znamením Ryby, měli byste se naučit důvěřovat vaší intuici a ne být vedeni jinými.Nejlépe články