Szaboveronika

Význam jména maria


Význam jména maria / Neznámá

Marie je starobylé biblické jméno odvozené od Miriamu, což znamená hořkost. Pravoslavná tradice převádí jméno Paní Marie jako "Paní".

Poprvé je v Bibliu uvedeno jméno Marie - to bylo jméno matky Ježíše Krista, proto jméno bylo vždy mezi křesťanskými národy oblíbené. V ruštině se jméno objevilo zhruba v X-XI století - nejprve se dívky začaly jmenovat Marie z ušlechtilého porodu a později prosté rolnické ženy. Dnes je jméno Maria na 11. místě na seznamu popularity.

Tato krásná opuštěná královna, například královna Anglie, Marie Tudorová, francouzská královna, Maria Medici, velkokněžna Maria Romanova. Mezi moderními ženami je mnoho známých majitelů tohoto slavného jména: zpěvák Maria Callas a Maria Maksakova, sportovci Maria Sharapova a Maria Kiseleva, herečky Maria Yermolova a Maria Poroshina, spisovatelé Maria Arbatova a Maria Bashkirtseva a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

V křesťanství je Matka Boží považována za patrona všech Mari.

Maria Magdalena Rovná se apoštolům může být považována za méně silnou patronku.Jednou byla tato žena posedlá démony a ona se obrátila k Ježíši Kristu za uzdravení. Setkání s Ježíšem pomohlo Marii uzdravit a jeho spravedlivé projevy na ni vyvolaly takový dojem, že se stala jeho věrným studentem. Má Magdaléna byla se svým učitelem, i když ho apoštolové opustili, protože se obávali trestu. Byla to Mária Magdaléna, která byla svědkem ukřižování, smrti a potom vzkříšení Ježíše Krista.

Ženy pojmenované Maria mají mnoho dalších silných patronů, jako je Marie z Egypta, Marie z Radoněje, Marie z Caesaree a Marie z Asie.

Název Den Masha slaví několikrát ročně: 19, 58, 25 únor, 2, 14, 16, 25, 17, 5, 11, 15, 17, 20, 22, 24, , 24. srpna, 28. září a 11. listopadu.

Název funkce

Majitelé jména Mary jsou opravdu skvělé ženy! Pracovníci ze své povahy usilují o dokonalost ve všem - v práci, v osobním životě, ve vzhledu. Marie má nepřekonatelný dar předtuchy, soucit s ostatními a schopnost sebeobětování. To jsou tyto vlastnosti, které přinášejí Mary popularitě a úspěchu v podnikání.

Marie je mnohostranná osobnost s bohatým vnitřním světem. Vytváří dojem tiché, pracovití a spolehlivé ženy, což opravdu je.Jménem Marie můžete zpívat nekonečné chvály - je klidná, moudrá, emocionálně otevřená, vyvážená a nevyzpytatelná.

K negativním vlastnostem Marie lze přičíst nadměrnou sentimentálnost a vnímání všeho příliš blízkého srdci. S určitou tvrdohlavostí a vůlí, charakter Maria není naprosto bojovník. Ona trpí problémy života, ale je velmi snadné ji urazit.

Maria je milována všemi kolem - příbuznými, přáteli, kolegy. Ví, jak milovat a nikdy se nechat zradit nebo lhát. Marie je člověk mimořádného duchovního tepla, který chce být důvěřován. Její životní krédo je "Musím každému pomoci!". Ona je věštkyně, psychika, psycholožka a milá čarodějka v jedné osobě.

Od přírody introvert Maria - má tendenci stáhnout se do sebe, a nemá rád sdílet s ostatními své myšlenky a pocity. Je tajná, sebevědomá a vždy tržně posuzuje situaci. Maria zažívá v její řeči tvrdé poznámky, a pokud nesouhlasí s něčím, násilně vyjadřuje svou nespokojenost. V jejích touhách může být Maria tvrdě tvrdá, vyznačuje se výbušnou náladou a neschopností ovládat její emoce.

Maria je optimista a nikdy se nevzdává.V charakteru ženy, klid a srdečnost, vášeň a odcizení, vůle a soucit, tajemství a teplo duše, závisti a milosrdenství jsou kombinovány nepochopitelným způsobem. Marie má vrozený pocit slušnosti, což se vždy projevuje v obtížných životních situacích. A i když má žena obtížnou povahu, bude ve společnosti vždy respektována, protože za sebevědomí a šetrnost je vždy laskavé a soucitné srdce.

Marie v dětství

Malá Masha je laskavá a klidná dívka, která dává ostatním radost. Stále je dítě, ráda se stará o mladší děti a zvířata, a tato práce ji nikdy neobtěžuje. Rozjímá všechny kolem sebe, a to i na úkor sebe sama. Všechny hry jsou spojeny s panenkami, její oblíbená hra jsou matky a dcery.

Ve škole je Masha milována spolužáky a učiteli za spravedlnost a vždy upřímnou touhou pomáhat. Masha bere nějakou poznámku na srdce a trvá dlouhou dobu. Může projevit neochotu a být rozmarný, požadovat od rodičů, že splňují své touhy.

Masha může dobře studovat, protože je pracovitá a účelná, ale nemá zvláštní přírodní talenty.Ta dívka není natolik studována, jako staré ženské aktivity - řemesla, vaření, zvedání dětí.

Když dospěje, dívka obdrží vyšší vzdělání, pokud její rodiče trvají na tom, protože sama vůbec vůbec nezkoumá. Rodiče by měli vynaložit maximální úsilí na zvedání své dcery, protože to bude záviset na tom, které v jejím charakteru budou dominovat.

Zdraví

Maria má dobré zdraví od dětství a potřebuje ji udržovat jen v průběhu svého života. Maria je velmi odolná a odolává nejtěžšímu fyzickému namáhání.

Protože má tendenci mít nadváhu, musí sledovat stravu a sledovat její hmotnost. Ve stáří může tlak skákat, je možný zdvih.

Sexualita

V lásce může být Maria tvrdá - chladně si vybírá svého partnera a váží všech výhod a nevýhod. V takovém případě bude finanční pozice člověka hrát poslední roli, protože Masha je naprosto nezaujatá a ona to neudělá za peníze. Duševní rány a frustrace, které se určitě setkají na cestě laskavé a soucitné ženy, ji znesnadnou.

Poté, co přijala její část zklamání, se Maria může bát lásky a její vyvolená bude muset po dlouhou dobu prokázat závažnost svých záměrů.Maria není jednou z těch žen, které mohou být přesně přesvědčeny k intimitě.

Maria nemůže být nazývána smyslnou ženou, ale intimní radosti jí nejsou cizí. Žena identifikuje sex a lásku - čím hlubší pocity, tím více vášeň, kterou dává sobě svému muži, tím otevřenější a citlivější je k sexu.

Manželství a rodina, slučitelnost Marie se jmény mužů

Marie považuje její rodinu za nejdůležitější, co má v životě. Ani podnikání, ani kariéra, ani bohatý vysoký život nikdy nebudou schopni živit duši svou spokojeností jako rodina. Vždy se pokusí vybudovat hladký a harmonický vztah se svým manželem, bude se v každém případě vyvarovat skandálů a konfliktů. Můžeme říci, že Maria je skutečný dárek pro svého manžela, je těžké přát si nejlepší ženě.

Masha je velmi žárlivá na druhou polovinu a ona se nikdy nechce komunikovat na boku. Bude se snažit, aby převzala vedoucí úlohu v rodině, ale bude to dělat jemně. Manžel si ani nevšimne, že bezvýhradně splňuje všechny rozmary své manželky.

V hospodářské rovině je Maria mimo soutěž - nejlepší hostitelka se prostě nenachází.S ní má spojení na úrovni zvířat - matka a děti se vždy cítí navzájem velmi dobře, i když jsou od sebe. Děti jsou velmi blízce matce a dokonce i když jsou dospělí a nezávislí, toto duchovní spojení nebude přerušeno.

Pro Marii je možné úspěšné sňatek s muži jménem Alexander, Anatoly, Andrei, Danila, Ivan, Roman, Victor, Valentin a Fedor. Vyhněte se spojenectví s Borisem, Vyacheslavem, Cyrilem, Edwardem, Sergejem a Vasilií.

Obchod a kariéra

Masha není kariéristka, je mnohem příjemnější cítit komfort rodinného krbu, než zažehnout v profesi. Ale pokud vše musí fungovat, vytrvalost a pečlivost to neberou.

Masha se snadno hodí do téměř jakéhokoliv týmu, najde společný jazyk a porozumění i s těmi nejtěžšími lidmi. Ona se také vyznačuje svou péčí, vynalézavostí a aktivitou na pracovišti, což ji činí jako žádoucí zaměstnance pro každého zaměstnavatele.

Ideální povolání pro Marii může být případ, kdy je třeba komunikovat s lidmi, kde bude užitečné její soucit a ochota pomoci. Může být úspěšná v medicíně a pedagogice, může se stát psychologem, zdravotní sestrou, sociálním pracovníkem, úředníkem nebo politikem.Carterová není pro Maria nejdůležitější, je pro ni důležitější, aby cítila, že s jejími aktivitami těží lidem. Nesnaží se svítit, ale vždy stojí pevně na zemi.

Maria se nedoporučuje začít, neboť nebude mít dostatek cynismu, tvrdost a rozhodnost. Hlava od Marie bude měkká, ne náročná, ale spravedlivá. Porážky rozrušily ženu, ale je od přírody optimistkou a z ní nevytváří tragédii.

Talismany pro Mary

  • Patronská planeta - Proserpina. Tato planeta vede k tomu, že se Marie neustále kultivuje a nekončí v tom, čeho dosáhla.
  • Svatý patron znamení zvěrokruhu - Panna. Pokud zavoláte Marii dívku, která se narodila pod tímto znamením, příroda ji maximálně obdaří talenty a silným charakterem.
  • Šťastná sezóna je léto, šťastný den v týdnu je sobota.
  • Šťastná barva je modrá.
  • Totem zvíře - holubice. Symbolizuje mír a plodnost.
  • Totem rostlina - bříza a chrpa. Birch je symbolem duchovní krásy a laskavosti, symbolem upřímnosti a čestnosti. Birch pomůže Mariině zmírnit stres a získat klid. Chlupatý symbol symbolizuje něžnost, jednoduchost a stálost.Léčivé tinktury na bázi chlupatých květů budou zvláště účinné pro Mary.
  • Kamenný maskot - diamant a karneol. Diamond zachrání svého majitele před nemocí, špatné oko, dá jí odvahu a přinese štěstí v podnikání. Karneol zlepšuje náladu, ostrí duševní schopnosti, pomáhá formulovat vaše myšlenky správně.

Horoskop pro Mary

Aries - vzrušující a nevyzpytatelná povaha, snadné rozdání slibů a snadné zapomnění na ně. Existuje mnoho nesmyslných, ale upřímných impulsů, stejně jako naivita a nadšení. Je optimistická a vždycky mladá, je zajímavé komunikovat a trávit čas s ní. V lásce je Mary-Aries také frivolní a nestálé, jako v skutcích. Jako partner se nejlépe hodí pro člověka narozeného pod znamením Lea - má dostatek síly a spolehlivosti, což Mary Aries opravdu potřebuje.

Taurus - pečlivá, sebevědomá žena, která má takové cenné vlastnosti jako nezaujetí, čestnost a účelnost. Z toho se stane vynikající vůdce, který bude mít neomezený respekt vůči svým podřízeným.Ale Maria-Taurus může mít problémy s jejím osobním životem, protože je domácí bytost a zdá se, že je na vnější straně impregnovatelná. Nejlepším partnerem pro ni bude člověk narozený sám se znamením rakoviny - jsou vyrobeny pro sebe.

Dvojčata - oduševnělá žena, která se více zajímá o duchovní hodnoty, a nikoliv o materiál, ale zároveň neztrácí objektivní pohled na život. Maria Twins nemůže stát osamělost, ale ráda se stane novým známým. Podřízená pozice není pro Marii, preferuje kariéru, spíše než hospodaření. Ale pokud chce, pak může žena uspět v obou. Pro sňatek Marie s dvojčaty je člověk, který se narodil pod znamením Váhy, nejvhodnější - oba nenávidí osamělost a v jejich společném pocitu a inteligenci jsou ideálně kombinováni.

Rakovina - plachá, zdrženlivá a trpělivá příroda, obratně skrývající své pocity a zkušenosti. Skromnost jí nedovoluje vyniknout ve společnosti, přestože má všechny kvality, aby se stala úspěšnou ženou - inteligencí, intuicí a tvrdou prací. Sňatek rakoviny by měl mít úspěšné manželství s mužem narozeným pod znamením Štíra.Budou dobře spolu, protože pokorný rakoviž bude mít ochranu před silným Škorpiónem a žárlivý a žárlivý Scorpion naopak nebude mít jediný důvod pochybovat o svém zvoleném a současně se oba snaží o stabilitu.

Lví - důvěryhodná a aktivní žena, která se uchází o vedení. Maria Lev je náchylná k idealismu, je vznešená a velkorysá, má fenomenální nezávislost a nikoho neposlouchá. Přesto se miluje koupání v loutkách adorace a obdivu a pro ni je velmi důležité, jaký dojem dělá na ostatních. Manželství pro Maria-Lev je příznivé spojení s Gemini - nejsou jen manželé, ale partneři a přátelé. Jsou to dva znaky milující svobodu, které se vzájemně dokonale rozumí.

Pannu - vyvážená, pečlivá a trpělivá osobnost. Je dobře známá u lidí a nemůže tolerovat prázdné řeči. Vyvolává dojem chladné a lhostejné ženy, protože ví, jak omezit své emoce a nelíbí se, aby byla upřímná. Ale pro zdánlivou lhostejnost se skrývá laskavé a soucitné srdce, prostě ne každý to vidí.Panna Marie je dokonale slučitelná s mužem Panny Marie - jsou to duševní kamarádi, jejich unie bude dlouhá a harmonická.

Váhy - společenská, společenská žena, narozený diplomat. Schopný obejít všechny ostré zákoutí a nalézt kompromis, nikdy se vědomě nedostanou do konfliktu. Nepatří k dámám, které milují žít na někoho jiného, ​​i když je to její manžel. Má mužský postoj, nádherně kombinovaný se zvýrazněnou ženskostí. Maria Libra může vytvořit harmonické spojení s mužským Leo - mají velké vzájemné porozumění a budou projevovat zájem o sebe navzájem jen pro první minutu svého známosti.

Scorpion - tvrdohlavý, pracovitý charakter, pro který existuje jen jeden správný názor - její vlastní. Současně ví, jak se přizpůsobit, zplošťovat a skrývat své skutečné pocity. Šťastie přinese své spojenectví s mužem narozeným pod znamením Pisces. Budou schopni udržovat svou lásku a harmonický vztah po mnoho let.

Střelec - přímá, tvrdohlavá žena, která popírá všechna pravidla a omezení. Miluje ukázat svou nadřazenost, která způsobuje podrážděnost ostatním.Rád přijímá hosty, ale nemůže být nazývána modelovou hosteskou. Rád přijímá hosty, ale nemůže být nazývána modelovou hosteskou. Maria-Střelec najde nejlepší porozumění s mužem - Ariesem - mají spoustu společných zájmů a pocity mezi nimi mohou vzplanout téměř okamžitě. Jejich manželství má všechny šance být trvanlivé a úspěšné.

Kozoroh - nezávislý, tvrdohlavý člověk, ale s laskavým a sympatickým srdcem. Ona sama odmítá jakoukoli pomoc a nikomu nepočítá, ale je vždy připravena spěchat na pomoc svých přátel a příbuzných. Je velkou hostitelkou a velmi laskavá k rodinným vztahům. Poskytne svému manželovi moře něhy a lásky, bude ho podporovat ve všech svých snahách. Spojení Marie Capricorn s mužským Taurusem lze nazvat ideální, protože budou mít mnoho společného. V jejich svazku bude nějaká vášeň, ale bude to vzájemné porozumění, které se v průběhu let jen zvětší.

Vodnář - Žena s jasnou osobností, trochu "ne z tohoto světa." Je vřelá, přátelská a společenská, a je naprosto jedno, co o ní zbytek světa myslí.Mary Aquarius velmi oceňuje její svobodu a její manžel bude muset s ní zacházet s úctou. Bohužel se každý člověk nemůže vyrovnat se svým pojetím svobodného života. Nejúspěšnější manželství je možné s mužem - Librou - půjdou ruku v ruce do života a nebudou ztrácet čas tím, že se pokusí vyřešit věci.

Ryby - zranitelná a citlivá příroda, která vezme vše do srdce. Je velmi citlivá a hledá problém i tam, kde není. Kruh jejích známých je velmi omezený a vždy hledá někoho, kdo se o ni postará. Potřebuje silného a dobře rozvedeného muže, protože sama nemá ráda práci. Ale na druhou stranu s radostí sdílí se svým manželem všechny své bolestky a radosti, bude nekonečně oddaná a pečující. Nejlepší kompatibilita s Mary Pisces bude s mužem-Aries - vedle něj bude schopna zůstat něžná a křehká a bude vždycky silný a odvážný vedle ní.Nejlépe články