Szaboveronika

Význam jména Nikita


Význam jména Nikita / Neznámá

Jméno je Nikita řeckého původu a v překladu znamená "vítěz". V Rusku se toto jméno objevilo na úsvitu křesťanství spolu s mnoha dalšími byzantskými jmény, které jsou nyní známé a populární, ale zpočátku byly pouze pokřtěny mnichy. Ve 13. a 14. století bylo mezi svatymi spočítáno velké množství ruských státních a veřejných osob, které nosily církevní vysvěcení.

V 18. století se jméno Nikita dostalo do soukromé kategorie a nadále zůstalo až do konce 19. století. Ve 20. a 30. letech minulého století jméno ztratilo svou popularitu, protože bylo považováno za příliš jednoduché a nemělo žádný vztah k revoluci. Zájem o jméno se znovu objevil v letech 80-70 minulého století a od té doby se pouze jeho popularita rozrostla.

Významné osobnosti, které nesly název Nikita, děje mnoho. Mezi nimi je sovětský skladatel Nikita Bogoslovský, politici Nikita Khrushchev a princ Nikita Trubetskoy, režisér Nikita Mikhalkov, ruský herec Nikita Vysotsky a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

První hierarcha s názvem Nikita, kanonizovaný křesťanskou církví, byl svatý Nikita z Goth, Constantinople.Narodil se a žil na březích Dunaje a svým příkladem zbožného života vedl mnoho k pohupkům křesťanské víry.

Někteří pohané však nenáviděli křesťany a pronásledovali je všemi způsoby a smutný osud svatého Nikita nebyl u konce. Byl podroben mnoha mukám a byl v ohni hoden naživu, a proto zemřel v roce 372. Jeho přítel pod poklopem temnoty našel tělo mučedníka - zjistil, že je neporušený a osvětlený nádherným světlem. Tělo svatého mučedníka Nikita bylo přemístěno do Konstantinopole a pohřbeno tam.

Všichni majitelé jména Nikita mohou oslavit své narozeniny v den, který se shoduje s datem narození nebo okamžitě po něm. Tyto dny: 3. ledna; 13. února; 4. března; 2. dubna 16 a 17; 12. května 17 a 27; 2. června, 5, 6 a 10; 4. a 7. července; 22. a 28. září; 26. října; 30. prosince.

Název funkce

Příroda obdařila Nikitu s nepředvídatelností a skvělými talenty, narodil se jako vůdce a vítěz. Je to velmi odhodlaný muž, vyrovnaný a pevný, rád vyniká mezi všemi, cítit se zvolený. Znává svou vlastní hodnotu, je vždy smysluplný a sobecký, ví a miluje odporovat společnosti.

Nikita se cítí pánem vlastního osudu, a proto netoleruje žádný tlak ani diktování, ale je dostatečně inteligentní, aby naslouchal chytrým radám. Být citlivý, okamžitě se s lidmi nerozbíhá, zpočátku se dívá pozorně. K tomuto cíli je přímá silnice, agresivně a trvale. Obvykle dobře rozumí, co chce, vždy pečuje o sebe, aniž by způsobil potíže svým příbuzným. Pod tvrdohlavost a vlastní vůli Nikity skrývá velmi zranitelnou a osamělou duši.

Diplomacie není nejsilnější stranou Nikitiny charakteru, nenávidí se přizpůsobovat, snaží se tento svět "ohýbat" a obtížně se "ohýbá" sám. Z tohoto důvodu má málo přátel, přestože je okouzlující, vtipný a vynalézavý, je oblíbený veřejností, zejména ženským publikem.

Negativní rysy lze považovat za příliš kategorické, přímočaré, stejně jako netrpělivost nadřazenosti někoho jiného. Pro muže je velmi důležité zapůsobit na ostatní, jinak bude hledat společnost, kde bude obdivován.

Další charakteristickou vlastností Nikityho charakteru je nedobytnost. Je pro něj těžké se spojit a soustředit se na jednu věc a jeho sympatií a náklonnosti je stejně málo konstantní.Je schopen v jednom úpadku vymazat dlouhotrvající vztah, aby zlomil milostný vztah.

Celkově je Nikita velmi talentovaný, pracovitý a okouzlující člověk. Je řízen myslí, nikoliv emocí, a to je pro mysl mysli a rozumné argumenty, které naslouchá předtím, než se dopustí jednoho nebo druhého činu. Nikita může být nazýván vlastníkem tvrdého a nekompromisního charakteru, ale zároveň zůstává zranitelným, sentimentálním a hluboce znepokojeným mužem.

Dětství

Malý Nikita je klidné a veselé dítě, ale narodil se jako vůdce a jeho vůdčí schopnosti byly přítomné již od dětství. Je mírně zvědavý a pracovitý, s velkým tvůrčím potenciálem a v něm žije duchovní vůle, takže nemůžete vyvíjet tlak na toho chlapečka - můžete ho jen vyjednávat a přesvědčit. To je přesně ten případ, kdy je dítě lepší než vzdělávat, ale pouze jemně řídit - on sám dobře ví, co je pro něj nejlepší.

Se školákem Nikita nebudou rodiče mít žádné zvláštní problémy, protože znalosti mu budou dány snadno. Aby bylo dítě harmonicky rozvíjeno, je nejlepší střídat mírné cvičení s mentálním.

Jako dospívající je Nikita velmi zranitelná a tento konkrétní věk bude nejtěžší v jeho životě. Bude čas hledat sebe a své místo ve společnosti a volba bude velmi obtížná. Postava bude ukazovat hrdost a excentricitu, mnoho problémů může vytvořit přímý teenager.

Tento mladík se raději učí ze svých chyb, a ne cizinci, aby si udělal vlastní nárazy. Ale pokud jsou jeho rodiče citliví a citliví, Nikita bude poslouchat jejich rady.

Zdraví

Nikita obvykle pečlivě sleduje své zdraví, nezneužívá alkoholu a kouří, vede aktivní životní styl. Proto má všechny šance žít v pokročilém věku, aniž by měl zdravotní problémy.

Nicméně by měl být opatrný při práci, dbát na tlak a jíst správně. Také bude i nadále mít tendenci neurastenii - Nikita, věci jako emoční pohoda a klid budou vždy důležité.

Sexualita

Sexualita v Nikitě je neodmyslitelná příroda a probouzí se velmi brzy. Není příliš obtížné vyhrát ženu, ví, jak se starat a říkat komplimenty.K rozbití srdcí žen může tento člověk snadno a přirozeně, aniž by utrpěl výčitky svědomí.

Externí údaje partnera jsou pro společnost Nikita nesmírně důležité - musí být bezchybné. Oceňuje ženám volný přístup k sexu, intelektu, aktivnímu sexuálnímu chování.

Tento muž se může stát ženě jen tehdy, když dosáhne své milující a sexuální spokojenosti. On prožívá orgasmus jako nejvyšší stupeň blaženosti, zvláště pokud má lásky k jeho zvolenému.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Narcistický a nezávislý muž, který se jmenuje Nikita, není v žádném spěchu, aby založil rodinu. A i když se ožení, bude těžké mu říkat příkladný rodinný muž. Jeho manželství není vždy úspěšné kvůli touze vládnout a nedostatku diplomacie. S největší pravděpodobností se Nikita oženil více než jednou. Ale není zastáncem rozvodů, a proto se pokusí udělat vše pro rodinu.

Ve své náklonnosti člověk není konstantní, takže důvodem rozvodu může být zrada. Nikita sám je velmi žárlivý, nebude tolerovat žádné flirtování ze strany své ženy.

Děti, které bude Nikita velmi připojeny, budou silným článkem. Pokusí se dělat všechno, aby vyrostly v klidném a pohodlném prostředí.

Nejúspěšnější vztah může být s ženami jménem Alla, Veronica, Irina, Lyudmila, Lydia, Natalia, Svetlana a Polina. Vyhněte se manželství s Anastasií, Annou, Angelikou, Valeriou, Galinou, Zhannou, Kateřinou a Tatianou.

Obchod a kariéra

Nikita je nadaný a tvořivě talentovaný člověk a realizace jeho talentu závisí jen na něm. On je účelný a zodpovědný, skutečný workaholic. V práci se nejlépe projevují jeho vůdčí schopnosti, Nikita je vždy autoritativní a vážící. Velmi často si vybírá přesně kreativní povolání, protože má velkou touhu po slávě a slávě, ale ne pro moc a velké peníze.

Muž může uspět v jakékoliv činnosti, protože ne bez důvodu jeho jméno znamená "vítěz". Nemá rád konkurenci, intrigy, závist a pokrytectví jsou pro něj cizí. Většinou se jeho schopnosti budou hodit tam, kde jsou potřeba nestandardní řešení a nový přístup. Mírně nafoukaná pýcha předpokládá existenci vysoké úrovně a požadavků na vlastní osobu.

Vlastní řízení vlastního podniku Nikity může být brzděno mírnou pochybností a nerozhodností, zatímco on je negativní ohledně partnerství.Není to týmový hráč, pro něj je obtížné poslouchat a přizpůsobovat se ostatním lidem. Taková osoba pracuje lépe než v partnerství nebo v týmu. Pro Nikitu je velmi důležité, aby mu toto povolání přineslo morální uspokojení.

Talismany pro Nikitu

  • Patronou planety je Jupiter a Merkur.
  • Patron znamení zvěrokruhu - Gemini a Střelec.
  • Šťastná sezóna je jaro, šťastný den v týdnu je středa.
  • Šťastná barva - hnědá, červená, oranžová.
  • Totem rostlina - zvon a popel. Bell - symbol levosti a tlumočnosti. V křesťanské tradici symbol zvonku připomíná církevní zvonek, z tohoto důvodu je květina také považována za symbol spirituality, víry a lásky. Ash je symbolem obnovy, usilující o život, plodnost a nesmrtelnost. Jedná se o skutečný mužský strom, ze kterého jsou vyrobeny nejlepší zbraně, proto strom charakterizuje maskulinitu, sílu, válku a pomstu.
  • Totem zvíře - ježek. Toto zvíře symbolizuje sebeobranu a naši předkové mu připisují schopnost vyloučit zlí ducha a bojovat s kouzly čarodějnictví. Na východě je hedgehog považován za symbol bohatství, pohostinnosti a přívětivosti,a v křesťanské tradici je zvíře spojováno s chamtivostí, náladou a žravostí.
  • Kamenný maskot - granát a opálový opál. Granátová jablka dává Nikitě vitalitu a důvěru, vštípí optimismus a pomůže překonat potíže. Ale tento kámen by měl nosit jen energický člověk, protože člověk s nedostatečnou iniciativou a lenivým granátem bude morálně vyčerpán. Fire Opal je jedinečný kámen a silný talisman, který chrání svého majitele před špatným zrakem a čarodějnictví, otevírá dar jasnovidectví a předvídavosti. Ale jen silně ochotný člověk jej může nosit, protože pro slabého a melancholického muže nepřinese nic dobrého.

Horoskop

Aries - osoba je emocionální, trvalá, sobecká. Vždy se snaží být středem pozornosti, může být intruzivní. Při dosahování svých cílů je tvrdohlavý, má bojový duch a výborné organizační schopnosti. Nikita-Aries je náchylný k nedostatečné obezřetnosti a snadno se může stát nepřátelé i přáteli. Co se týká materiálního blahobytu a růstu kariéry, neexistují pro něj žádné nedosažitelné limity.Úspěch obvykle doprovází tuto osobu ve všem. V osobním životě Nikity-Ariese nejsou věci tak jednoduché jako v kariéře - a to je navzdory skutečnosti, že jeho duše touží po románech a intimních vztazích. Ve svém srdci navždy zůstane velkým dítětem - dotyčný, zranitelný a zranitelný, s obtížemi rozpoznat jeho neoprávněnost. Je to skutečný rebel, popírající jakoukoli moc nad sebou. Žena proto musí ve všem podporovat a být věrně a věrně nespochybnitelná.

Taurus - osobnost je tvrdohlavá a silná. Kdysi dosáhl všechno, překonával překážky a nehodnotil s lidmi, kteří jsou duchovně slabší než on. Tento muž je velmi praktický, opatrný, trpělivý a mazaný. Materiální blahobyt a nezávislost je to, čeho se snaží po celý svůj život. Nikita-Taurus nemůže být chudým člověkem, vždycky získá způsob, jak vydělat. Má neuvěřitelnou vytrvalost a výkon, může projít obrovským stresem a únavou, nebude se bát špatnou prací a stresem. Ale bude usilovat o úspěch a prosperitu pouze prostřednictvím čestné práce, protože nenávidí intriku, lži a pokrytectví. Nikita-Taurus udělá nádherný manžel - ví, jak milovat a starat se o ženu jako nikdo jiný. Je velmi rodinně orientovaný, protože pro něj není nic víc drahocenného než blízkých lidí.Manželka však bude muset být trpělivá a učit se jemně řídit svého manžela, protože má jeden charakteristický rys - úžasná tvrdohlavost.

Dvojčata - okouzlující muž s jasným vzhledem, nekonečně okouzlující a atraktivní. Je velmi laskavý k své osobě, považuje se za nepostradatelnou. Nálada Nikita-Gemini je proměnlivá, stejně jako jeho vkus a závislost - nelíbí se stálostí. Být intelektuálem z přírody, organicky netoleruje blázny a úzkoprsé lidi, zatímco ve vztahu k sobě netoleruje žádnou kritiku. Ambícií dělá Nikita-Gemini přesunout kariéru, ale po dosažení určitého úspěchu rychle ztrácí zájem. Nejvhodnější práce pro něj je tam, kde je vyžadována diplomacie a schopnost komunikovat s lidmi. Pokud jde o finanční stránku, tato osoba nemusí být příliš svědomitá, své hobby - rychlé obohacení. Kromě toho je obtížnější nalézt větší krmivo než Nikita-Twin. V manželství je tato osoba nesmírně nespolehlivá, protože se nerozlišuje věrností a důsledností, stejně jako finanční stabilitou.

Rakovina - osoba je kontroverzní a velmi nezávislá, někdy způsobuje nechuť svou "správností". On má složitý vnitřní svět, není jasný a přístupný všem, a se svou nezávislostí, Nikita-rakovina je velmi citlivá a zranitelná osoba. On je náchylný k depresi a melancholii, zvláště jestliže on necítí lásku a podporu od svých blízkých. Má velmi živou představivost obecně, Nikita-Rak může snadno "nafouknout slona z mouchy" a trpí neexistencí problémů. Z povahy je pesimista, měl by věřit více své intuici a neztratit víru v úspěch. Inteligent a živá představivost tohoto člověka mu mohou přinést úspěch v životě, kromě toho, že má velkou touhu po finanční nezávislosti. Nikita-Rak je báječný majitel, obezřetný a ekonomický, velmi úspěšný při záchraně. Jako muž je tento muž vynikající - je to pečující manžel a geniální otec. Ale jeho žena se bude muset naučit stokrát denně, aby mluvila o svých slovech lásky a podpory a nikdy neuváděla důvod pro žárlivost.

Lví - velmi vznešená osobnost, která se těžko nevzdává, protože kouzlo a kouzlo této osoby překonalo hranu.Znává svou vlastní hodnotu a dokáže tiše přizpůsobit lidi svým potřebám a zájmům. Nikita Lev může být nazván štěstí, protože štěstí se z něj vzácně odvrací. Kromě toho je velkorysý, ušlechtilý, ví, jak odpustit a nikdy nedržel kámen v lůně. Ale pokud ho zaútočíte, bude schopen rychle a přesně udeřit zpět. Nikita-Lev nemá rád práci, ale zároveň trpí luxusním a nečinným životem, kvůli kterému se může dostat do finančního otroctví. Nicméně je obvykle finančně úspěšný, protože je schopen přijímat peníze z nečekaných zdrojů. S velmi nezávislým charakterem tento člověk netoleruje jakoukoli kontrolu nebo tlak, ale může se tvrdohlavě pohybovat směrem k cíli vysokou rychlostí. Má moc nad lidmi, je schopen vést tým. Láska a obdiv Nikita-Leo touží mnohem víc než peníze, z povahy je zrozený vůdce. Pokud úspěch v životě přispěje k jeho úspěchu, muž se stane vynikajícím manželem a milujícím otcem, může dokonce dovolit své ženě, aby se velel. Ale pokud se štěstí odvrátí od Nikity-Leo, má všechny šance, že se stane domácím tyranem, který za všechno obviňuje svého manžela.

Pannu - obezřetná a zdrženlivá osoba, která ví, jak udržet své emoce a pocity pod kontrolou. Má na sobě masku dobročinnosti a dobrou povahu, vždy skromný, opatrný a pozorný k detailům. Nikita-Virgo má brilantní a zvědavá mysl, takže v podnikání je úspěšná, stejně jako v jakékoliv jiné profesi. On je materialista k mozku a kosti, nikdy sny o nerealizovatelné. Vynikající chuť a smysl pro humor jej činí příjemným člověkem ve všech ohledech. Nicméně, nadměrné pedantry a pettiness mohou někdy dráždit, stejně jako konzervatismus. Nemá rád lenivé, neschopné a nezávazné lidi, ale každý ví, že slovo tohoto člověka může být důvěryhodné. V lásce je stejně konzervativní jako v životě. Nikita-Virgo se nerozlišuje mezi romantikou přírody, ale vyznačuje se spolehlivostí a loajalitou. Narodil se instinktem lásky k práci, své rodině, povinnosti a disciplíně a nic nemůže změnit jeho povahu. Takový člověk žije na hmotné úrovni a člověk by neměl od něho očekávat sereaty pod balkonem nebo vášnivé prohlášení o lásce. Tam nebude místo pro skandály a mexické vášně v jeho rodině, plamen jeho lásky bude vždy hořet rovnoměrně a pevně.

Váhy - příroda je citlivá a jemná, s vyváženou chutí a horlivým smyslem pro spravedlnost. Nikita-Libra je těžce pracující muž, ale snaží se vyhnout odpovědnosti, je pro něj těžké činit zodpovědná rozhodnutí. Má takové vlastnosti jako intuitivní instinkt, dar předvídavosti a musí se naučit důvěřovat své intuici více. Dobrý přívlastok, miluje komunikaci, může být velmi pozorným posluchačem a inteligentním poradcem. Má vrozenou touhu učinit z tohoto světa lepší místo, touhu po harmonii ve všem. Ale také neodmyslitelnou tvrdohlavost a sobectví, jen zřídka poslouchá názory ostatních. Tato osoba může pracovat hodně, pečlivě a vytrvale, ale takové časy často nahrazují období lenosti a "nedělat nic". Současně je v práci velmi zodpovědný, odpovědný a upřímný, ale jeho vedoucí role nejsou pro něj příliš vhodné. Je týmovým hráčem a skvělým hráčem. Nikita-Libra si nemůže představit svůj život bez lásky a více než jedno manželství se obvykle děje v jeho životě. Je to romantický a zamilovaný dáma, ale jeho srdce je chladné, a proto je zřídka zlomený.

Scorpion - rychlý temperament a nervózní člověk, který se někdy při argumentu nedokázal ovládat. V hněvu může být nechutný, v tuto chvíli nic nevidí ani neslyší.Ale pak lituje svých výbuchů, stydí se za své emoce a jde do sebe. Nikita-Scorpio ve své osobnosti kombinuje to nejlepší a nejhorší, co může být v osobě, dobru a zlu. Navzdory všemu je pro ty kolem sebe velmi přitažlivý, protože má vrozené schopnosti manipulovat s lidmi, má dar přesvědčování. Muž se může doslova opotřebovávat, aniž by si ušetřil sebe nebo někoho kolem sebe. Jakýkoli projev slabosti způsobuje v něm pohrdání. Dříve nebo později bude Nikita-Scorpio projevovat zájem o okultní vědy, protože bude schopen pozorovat a analyzovat charakter a činnost ostatních lidí. Život Nikity-Scorpio nikdy nebude jednoduchý ani snadný, ale dříve nebo později bude jistě uspokojen. Rodinný život s tímto člověkem bude vždy spojen s emočním stresem, protože je těžké najít větší žárlivou osobu, majitele a hanebného.

Střelec - nepředvídatelná osoba s často se měnící náladou. Upřednostňuje, aby byl svobodný a neomezený jakýmikoli povinnostmi, ale zároveň může být vynikajícím zaměstnancem a dobrým umělcem. Nikita-Strelec je obvykle úspěšný v podnikání, ale zároveň raději nezastaví.Vysokoenergetický, s příznivou energií, je nadaným společníkem, nádherným příběhem a duší každé společnosti. Nicméně Střelec Nikita je náchylný k extrémům a přijímání náhlých rozhodnutí nebo zrušení již přijatých rozhodnutí, takže jeho sliby by neměly být příliš důvěryhodné. Ale on dělá všechno upřímně, falešné a podvod je pro něj cizí. Navíc Nikita-Střelec jen upozorňuje na nebezpečí, miluje fyzické a emocionální riziko. Je zrozený optimista a upřímně věří, že zítra bude lepší než včera. Nejslabším bodem této osoby je jeho závislost na alkoholismu a žravosti, a jeho hřích je nečinnost a nepozornost, ale nikdy neuvažuje o krutosti. Šťastné manželství s Nikitou-Střelec může být pouze žena, která nebude omezovat svobodu a bude schopna adekvátně vnímat některé zvláštnosti v charakteru svého vybraného.

Kozoroh - odvážný muž, trochu přísný a lakonický. Ve společnosti má důležitost, vypadá trochu dolů na druhé, vždy sebevědomý, duchovně silný. Je to myslitel a intelektuál, téměř vždy úspěšný v podnikání a v jiných věcech.Nikita-Capricorn má velmi nezávislý a ušlechtilý charakter, takže nemůže být tolerován pod dohledem někoho. Jednou z jeho pozoruhodných rysů je jemný smysl pro humor, schopnost se smát i na sebe. Zvenku se může zdát, že tato osoba má kamenité srdce, ale pod neohroženým vzhledem leží soucitná duše, je připravený obětovat mnoho věcí a neočekává, že na oplátku získá něco. Nikita-Capricornův domovský a rodinný život je často neklidný, protože se může cítit osamělá a podhodnocená, i když tomu tak není. Ale pokud se doopravdy zamiluje, pak ani jeho čas a okolnosti nemohou zničit jeho manželství.

Vodnář - osobnost sentimentální, nervózní, ale schopná se cítit hluboce. Často ztrácí kontrolu nad sebou, což později lituje, cítí se uražený a osamělý. Ve své práci Nikita-Aquarius je aktivní, hodně pro společné dobro, může snadno dát vše, co má, kvůli trpící osobě. On není naivní a příliš moudrý, ale plný nadšení a lhostejnosti vůči lidem. Může mít mnoho přátel, ale vždy se bude usilovat o samotu.S touto osobou byste měli být vždy připraveni na jakékoliv překvapení, rád šokuje a vzdoruje veřejnému mínění. Má široký výhled a zvědavou mysl, ale velmi jemný nervový systém, náchylný k depresi a melancholii. Žena, která chce spojit svůj život s Nikitou-Vodnářem, musí nejprve zaujmout - otevřená kniha nevyvolá jeho zájem. On je negativní o manželství a snaží se odložit to s veškerou svou silou. On není žárlivý, nenáročný v životě, vynikající otec, ale ne příliš pozorný a pečující manžel a jeho manželka se bude muset postarat o hmotné blaho rodiny.

Ryby - Je to zpravidla muž s velmi krásným vzhledem, který má obrovský úspěch u žen. Zároveň je laskavý a důvěřivý člověk, velkorysý v přírodě, který nemá železnou vůli a silnou povahu. Nikita Pisces je náchylná k depresi, zvláště pokud se věci dělají špatně, ale jen se obviňuje. Je velmi náchylný k jinému vlivu, citlivý a citlivý, s obtížemi tolerantní kritiky ve své řeči. Nemá rád osamělost, potřebuje lásku a podporu blízkých lidí, jako je vzduch.Snaží se vyhnout se jakékoli zodpovědnosti, neradi dělá důležité rozhodnutí, často pochybuje o svých schopnostech. Tato osoba není bojovníkem v životě, raději se s touto cestou, spíše než odolávat okolnostem. Jedním z jeho dobrých nástrojů je humor, který může být jak neškodný, tak laskavý a sarkastický a urážlivý. V lásce Nikita Pisces je skvělý romantik a snílka, ale z hlediska materiálu není vždy v bezpečí. Jeho žena se bude muset naučit, jak ušetřit peníze nebo si sama vydělat peníze.Nejlépe články