Szaboveronika

Význam jména Svetlana


Význam jména Svetlana / Neznámá

Světlana je jedinečný název, jehož původ se zatím nevyrovnal. Dříve se předpokládalo, že jde o čistě slovanské jméno a znamená, že je "jasné". Někteří učenci vyjádřili názor na starověký řecký původ jména, ale ani tato verze nebyla potvrzena.

Jediným spolehlivě známým faktem je, že jméno básně Svetlana bylo poprvé zmíněno v básni A.Kh. Vostokova "Svetlana a Mstislav" v roce 1802. S největší pravděpodobností to byl ten, kdo vynalezl toto nádherné jméno.

Později Vasilij Zhukovský také použil jméno Světlana pro stejnou jména, po níž se jméno začalo používat. Pravoslavná církev oficiálně poznala jméno až v roce 1943, kdy byla již velmi populární. Ne poslední role v popularizaci jména hrála skutečnost, že se jednalo o jméno jediné dcery I.V. Stalina.

Prominentní ženy, které nosí toto jednoduché a jasné jméno, příběh zná hodně. Mezi nimi žena kosmonaut Svetlana Savitskaya, hlasatel CT Svetlana Morgunov, herečka Světlana Kryuchkov a Svetlana Svetlichnaya, sportovec Svetlana Khorkina a Svetlana Zhurova, zpěvačka Svetlana Loboda ředitel Svetlana Druzhinin, a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Svetlana (Photinia) Palestina je považována za patronku všech světců - její cesta k víře začala vrakem, ve kterém sama přežila. Vlny přitiskly dívku na ostrov, kde žil požehnaný Martinik. Řekl Svetlanovi, že na ostrově žije mnoho let, ale třikrát do roka přijíždí k němu námořník a přináší potravu. Po svém příběhu požehnal dívku a vrhl se do moře, kde ho delfíni chytili a pomohli mu dostat se k břehu.

Po chvíli dorazil na ostrov, ale dívka se odmítla vrátit na svět, věnovat si celý čas modlitbám. O šest let později zemřela Svetlana - toto objevil majitel plavidla, který pluje opět na ostrov. Pohřbili mnicha Svetlanu v Cézarei Palestiny.

Ikona sv. Svetlany je řešena všemi každodenními problémy, modlí se za zdraví a pohodu.

Den vítězství Světlana si může vybrat ze dvou termínů: 26. února a 2. dubna.

Název funkce

Světlana je nezávislá a zodpovědná osoba, která se zvykne spoléhat pouze na sebe. Celá energie jména je doslova nasádána snadností a mobilitou, zábavou a emocemi - pravděpodobně proto byla a zůstává velmi oblíbená v slovanských zemích.

V životě je Svetlana pozoruhodná pro dobročinnost a společenský život, miluje veselé hlučné společnosti a nové známosti. Svetlana plně ospravedlňuje své "jasné" jméno - je to snadná, neochotající a nepohodlná osoba, která může snadno najít společný jazyk s jakýmkoliv soupeřem. Neexistuje ani zvláštní přetrvávání charakteru ani schopnost dokončit začatou práci, ale díky své sebevědomí dokáže přesvědčit ty kolem ní o kvalitách, které postrádá.

V Svetlanově charakteru, autoritě a laskavosti, vytrvalosti a neschopnosti rozhodnout, se nafoukané sebevědomí a altruismus spojují bizarním způsobem. Přívětivost a velkorysost nebrání tomu, aby se Svetlana stala vůdcem a velitelem a pevně obhajovala svůj názor. Je třeba poznamenat, že pozitivní vlastnosti Svety jsou výraznější než negativní. Ví, jak úplně ignorovat veřejný názor, dokonce ráda mluví.

Světloana je vždy velmi obtížné se vyrovnat s jejími emocemi, je to velmi temperamentní osoba. Výkonnost se dostává dobře s rychlostí, takže je s ní snadné komunikovat, i když má špatnou náladu.

V případě potřeby může Světlana dramaticky změnit svůj život, přehodnotit své názory a priority. Ona podléhá jinému názoru, vnímavému a bezbrannému před intrikami. Často postrádá pragmatismus a předvídavost, je špatným stratégem. Sveta snadno přijímá víru vše, co lidé říkají.

Osud není pro Světlanu vždy příznivý, ale dobrá přizpůsobivost a pružná psychika jí dovolí vydržet selhání. Opravdu potřebuje podporu, ale neví, jak požádat o pomoc. Světlo od přírody nemá dostatečné odhodlání dosáhnout vznešených cílů, které si sám stanovuje. Začíná panicovat při prvních potížích, ale ne ve své podstatě požádat o pomoc. Její nerozhodnost způsobuje, že světlo se proplouvá podél potoka a vede po dobře opotřebované cestě.

Navzdory absurdnímu charakteru je Světlana schopná být přátelé zcela odhodlaně a oddaně. Vedle ní je vždy lehká a pohodlná a moudrost, která jí jistě přichází s věkem, jen posílí její přitažlivost ke komunikaci. Nikdy nebylo a nikdy nebudou ve světle stín nesmyslnosti nebo zájem.

Dětství

Malá Svetochka je první matkou asistentkou, ráda dělá pokrmy, pomáhá vařit a sester s mladšími bratry a sestrami. Je veselá a společenská, snadno se připojuje k jakémukoli dětskému týmu. Dívka se cítí jako malá princezna, velmi miluje svou rodinu, ale s ní, jen svou jasnou láskou.

Od dětství Sveta pečlivě sleduje její vzhled, vždy se obléká pečlivě as chutí. Jakmile zestárne, bude mít zájem o módní trendy a její vrozený pocit chuti jí pomůže.

Miluje povel a je v centru pozornosti, ale nemá jistotu. Snaží se dobře ve škole, protože má dobrou paměť, nicméně její znalosti jsou velmi povrchní a omezují se na informace ve svých učebnicích. Rodiče by měli vděčit dívce od lásky k lásce k čtení od raného věku, a potom z ní vyroste rozmanitá osobnost. Dívka má velmi plastickou psychiku, a proto, jaké hodnoty v ní budou položeny jejími rodiči a učiteli v dětství, se jí stanou hlavními. Je třeba rozvíjet účelnost a takt v ní, jinak, když bude starší, nebude chtít pracovat ani studovat.

Ale přísná výchova nebude prospěšná Svetlanovi, protože v tomto případě se může objevit "sopečná" strana jejího charakteru. Po letech omezujících pocitů a emocí se může vykoupit pomstychtivým a vzrušujícím životem. Rodiče by se měli snažit najít "střední půdu", aby jejich dcera mohla v budoucnu prokázat své nejlepší kvality. Jejich argumenty by se měly dotýkat srdce teenagera, jinak by je Svetlana jednoduše nepřijala.

Zdraví

Nejdůležitější věcí pro Světlanu je její morální a psychologický stav. Její hlava může často bolet, zvlášť když je nervózní. Světlo musí sledovat denní režim a dostat spánku, jinak se zhorší migréna.

Obecně platí, že Světlana má dobré zdraví a kromě lásky k sladkosti nemá obvykle zlé návyky, což má dobrý účinek na její vzhled a stav.

Sexualita

Světlana se vždycky ve společnosti mužů cítí lépe, s níž snadno nalézá společný jazyk. Ona povrchně odkazuje na život, takže nemá jasná kritéria pro výběr partnera. Pokud má ráda muže, bude se snadno dohodnout, že bude mít sex.

Na první pohled se Světlana může zdát chladná a nedobytná, ale ve skutečnosti je strašně romantická a citlivá na známky pozornosti.Život bez muže je pro ni bezúčelný, rozhodně potřebuje někoho, kdo ji bude milovat.

Ale přes to, sex nehraje velkou roli v jejím životě. Pro ni je důležitější duchovní spojení, schopnost člověka chránit a zajišťovat její ženu. Pokud je partner vášnivý a vášnivý, Světlana se stane jílem v rukou, ze kterého můžete udělat smyslnou ženu.

Manželství a rodina, kompatibilita s jmény mužů

Svetlana chápe, jak důležité je manželství pro ženu, a proto si pečlivě vybírá svého manžela. Časné manželství není pro ni charakteristické, čeká na svého prince po dlouhou dobu a zřídkakdy dělá chybu při výběru.

Rodinné štěstí, děti a doma - to je to, čeho se Světlana ocitá. Ona opustí práci bez lítosti, věnuje se zcela rodině. Dostala se jí úžasná schopnost přizpůsobit se lidem, takže se její manžel bude cítit šťastný, protože nemusí změnit své návyky.

Světlana poskytne svému manželovi veškeré finanční problémy a všechny další životní úkoly. Pokud je nucena dělat všechno sama, žena bude nešťastná. Sveta ochotně dá svému manželovi dlaň, ale bude se snažit vše udržet pod svou soukromou kontrolou.

Světlana poskytne svým dětem maximální komfort a pohodu, všechny její akce budou podřízeny zájmům jejího manžela a dětí. Ale neví, jak racionálně utrácet peníze, raději žít na jeden den.

Úspěšné manželství pro Svetlanu je možné s muži jmény Vadim, Vladimir, Oleg, Boris, Peter, Vasily, Edward, Alexey a Yuri. Vyhněte se spojenectví s Alexandrem, Dmitrijem, Glebem, Michailem, Vladislavem, Antonem a Eugenem.

Obchod a kariéra

Během svého života může Světlana změnit mnoho profesí a pracovních míst, dokud nenajde něco, co opravdu má ráda. Není z povahy zaměstnance, takže zřídka dosahuje výšky kariéry. Kromě toho se Sveta nelíbí, často nemá vysokoškolské vzdělání.

Může se stát dobrým kuchařem, barmanem, obchodníkem, servírkou, správcem, manažerem, provozovatelem nebo copywriter. Kromě toho je Svetlana tvůrčí osobou, takže si může vybrat oblast umění, hudby nebo kultury. S věkem se může sama vzdělávat, zvláště pokud ji vybírá vybraný případ.

Vzhledem k tomu, že se Světlana miluje, aby se projevila jako autoritativní a autoritativní osoba, plně se vyrovná s její vedoucí pozicí.Ale bude to špatný obchodník - neví, jak přinést práci začala až do konce, neví, jak dělat ziskové obchody. Její činnosti jsou často motivovány impulsy a emocemi a hlasem rozumu, který neslyší. Navíc, i když je ambiciózní, je líná.

Nejčastěji, Světlana právě jde s proudem a není příliš zmatená budováním podnikání a kariéry. Kromě toho je nálada a okamžitý impuls ji může radikálně změnit na pracovišti.

Talismany pro Svetlanu

  • Patronou planety je Neptun a Merkur.
  • Patron znamení zvěrokruhu - Vodnář. Pokud se dívka narozená v této souhvězdí nazývá Svetlana, pak ji příroda nejvíce naplní talenty a schopnostmi.
  • Lucky sezóna je zima, šťastný den v týdnu je sobota.
  • Šťastná barva - modrá, hnědá, zelená a červená.
  • Totem rostlina - bříza a lilie. Birch je symbolem krásy a neviny, chrání brány, které otevřou cestu do nebe. Lilie v křesťanské tradici je považována za integrální atribut Panny Marie, symbolizuje tři hlavní křesťanské ctnosti: víru, naději a lásku.
  • Totem zvíře - zajíc.Zajíc je považován za kontroverzní symbol, který znamená lásku a plodnost na jedné straně a licentiousness a zbabělost na straně druhé. Slované věřili, že zajíc jde do svého cíle podvodem a mazaností, ale zároveň toto zvíře, ležící u nohou Panny Marie, symbolizuje vítězství nad touhou.
  • Kamenný maskot - drahokam a černý opál. Skalní křišťál přitahuje lásky, štěstí a duchovní harmonii v životě Světlany. Vylučuje špatné sny a normalizuje spánek. Černý opál osvobodí Svetlanu od nevysvětlitelných obav, pomůže při kontaktu s lidmi. Od starověku se černý opál považuje za kámen věrnosti, fyzické i duchovní.

Horoskop pro Svetlana

Aries - dotyčná, sentimentální a emocionální žena, která ví, jak myslet mimo krabici. Je tvůrčí osobou a v těžkých situacích je ztracena a jde sama na sebe, proto musí být podporována a schválena. Svetlana-Aries může dělat bez intrik a spiknutí, takže to nemůže být zachyceno pokrytectvím. Ona má tendenci důvěřovat svému srdci a pocitům, ale v průběhu let se obvykle dostává do cesty světské moudrosti, ačkoli všechny její problémy, dokonce i malé, jsou velmi akutní.Úspěšná večírek Světlana-Beráše může vytvořit člověka - Libra - to jsou dva protiklady, které se vždy navzájem vytahují.

Taurus - veselá a půvabná žena, velmi snadno komunikovatelná. Miluje hlučné strany a zábavy, ale její kariérní růst má malý zájem. Manželství a bohatství také pro ni nepředstavují velký zájem. Současně však dokáže prokázat vytrvalost při dosahování svého cíle, a pokud chce, může dobrou kariéru. Je velmi těžké procházet láskou selhání, protože očekává od svého zvoleného uctívání a věčnou lásku. Úspěšné manželství pro Svetlanu-Taurus je možné s mužem, který se s ní narodil pod jednou souhvězdí - bude to spojení sdružené síly, energie a optimismu.

Dvojčata - důvěryhodné, naivní a citlivé povahy, které skutečně potřebují podporu. Má neobvyklé duševní schopnosti, ale často postrádá vytrvalost, takže Světlana Geminiová je často v životě zneklidněna. Ona se může opakovaně provdat a jen její nahromaděné životní zkušenosti jí pomohou učinit správnou volbu. Z přírody je Svetlana-Gemini opravdovým workaholicem, ale rozptýlí její pozornost na všechno a najednou, takže vytváří dojem chaosu a zmatku.V komunikaci je vtipná a lehká, takže mu lidé zřídka zůstávají lhostejní. Jako životní partner potřebuje člověka, který jí umožní dělat to, co má ráda, jako je muž v Libře. Je vzácné setkat se s dvojicí, která je pro sebe vhodnější.

Rakovina - dětská a sebevědomá Svetlana, pro kterou je hnací silou podpora a chvála. Může to být duše společnosti, ale často se vrhá do melancholie a deprese. Omezuje svůj sociální okruh pouze těm, kteří pro ni neřeknou nic negativního, protože je velmi citlivá na jakoukoli kritiku. Současně je Svetlana-Rak odpuštěná a ve správnou chvíli se může pomstít jejímu zneužívajícímu. Ale v lásce je to ta nejoddanější a nevědomá žena, která žije podle zákona "všechno nebo nic". Hledání pro ni bude muž - Štír - budou se navzájem doplňovat ve všech sférách života.

Lví - imperiální žena nakloněná k narcismu. Zdá se, že je obtížné se s lidmi spojit, přestože je pro ni i pro vzduch nezbytná pozornost a uctívání. Jeho hlavními pozitivními rysy jsou optimismus, veselost, obezřetnost a aktivita.Světlana-lion projevuje svou vytrvalou povahu v práci, nikdy se nestará a neuspěje, protože dobře ví, co bude dělat dnes a zítra. V lásce se bude Svetlana-Lev chovat jako král a nebude spěchat, aby se svobodně rozloučil. Její manžel ji musí dovolit, aby rozhodovala a hospodařila sami o sobě, pak má tato unie možnost trvat dlouho. Ideální společník pro Svetlana-Lev bude mužský Střelec - inspiroval a podporoval svou ženu ve všech svých snahách.

Pannu - erudovaná a různorodá osobnost, dobře osvětlila lidi, ale není moc ráda, že je v centru pozornosti. Snadno se přizpůsobí prostředí a rychle se stává přáteli. Nepřijímá triky a spočívá ve vztazích a nikdy vám neumožňuje manipulovat sami. Svetlana-Virgo přináší dokonalé profesionální dovednosti, takže miluje nejen kolektivní, ale individuální práci. Svetlana-Deva může vytvořit ideální sňatek s rakovinovým mužem - pomůže jí otevřít se jako žena a ona zase mu poděkuje za její péči a pochopení.

Váhy - taktní a vzdělaná žena, narozený diplomat. Snaží se neukázat lidem svou zranitelnost, takže nikdo nemůže říct, že ji dobře zná. Energie Svetlany-Libry nemá nic společného s nenávistí a tact s lhostejností. Ona zaobchází s lidmi jakéhokoli společenského postavení a národnosti stejně s úctou, ale bude vyžadovat stejné respektu pro sebe. V manželství se Světlana-Libra bude nejprve snažit o partnerství, nikdy nebude tolerovat skandály a hádky ve své rodině. V tomto ohledu může být Leo muž pro ni ideálním manželem - tento pár je jen pro dlouhý a šťastný život.

Scorpion - nevěřící, podezřelá osoba, která neví, jak najít společný jazyk s ostatními. Má příliš vysoké nároky, vyžaduje zvláštní léčbu. Je však naivní a sentimentální, velmi citlivá na jakoukoli kritiku sama sebe. Svetlana-Scorpio vůbec neví, jak situaci vůbec analyzovat, ale raději nejprve udeří, než aby čekala. Pomsta za trestný čin, který považuje za nezbytnou podmínku pro vyřešení konfliktu.Zároveň si vždycky pamatovala na dobro, které pro ni bylo jednou uděláno, a na oplátku s jistotou odpovědí s vděčností. Svetlana-Scorpio je neobvykle sexy a potřebuje silného partnera, kterého bude respektovat. Takový partner pro ni může být člověk - rakovina - věrnost a oddanost společným ideálům se stanou základem tohoto silného svazku.

Střelec - skutečný altruista a idealista, který vidí v lidech jen dobré věci. Její otevřenost hraničí s přímočarostí a dokonce bezpráví a neschopnost hrát a podvádět v některých případech není pro ni přínosem. Svetlana-Střelec má silný charakter založený na upřímnosti a lásce k pravdě. Nicméně, ona má tendenci k nadhodnocování její síly, a často zabere několik případů najednou, a pak zažívá vnitřní nepohodlí, protože ona nemá čas na nic. Chce udělat dobrý dojem, protože si především cení své pověsti. V rodině je Svetlana-Strelec schopen vytvořit atmosféru blahobytu a prosperity, i když finanční příležitosti jsou malé. Ideálním partnerem pro Světlana-Střelec bude Leo muž - v životě budou nejlepšími přáteli a v posteli budou vášniví milovníci.

Kozoroh - Workoholik a karierista, připravený pracovat tvrdě. Přes její autoritu a organizaci, ve svém srdci je zranitelná a dobrá žena, která ostře reaguje na kritiku. Svetlana-Kozorožka má omezený a vyrovnaný charakter, nikdy neumožňuje lidem vidět její slabiny. Pro ni je udržení značky nejdůležitější životní situací. V lásce je Svetlana-Capricorn schopná sama sebe popřít, může se snadno vzdát své vlastní kariéry a věnovat se zcela svému manželovi. Aries-muž může být pro ni dobrým párem - tato unie má všechny důvody být silná a šťastná.

Vodnář - chytrý a výpočetní, může se stát ornamentem jakékoli společnosti. Je obdařena tvrdou prací, vytrvalostí a odhodláním, což jí umožňuje dosáhnout výšky kariéry. Je zvyklá na sebe-disciplínu, je dána pracovat bez stopy. V tomto případě je velmi důležité, aby byla milovaná a respektována. Navzdory tomu, že je zaměstnána, převezme většinu povinností v domácnosti a nebude s ní zatěžovat svého manžela. Ale kvůli štěstí potřebuje svého manžela, aby nechal dostatek volnosti pro své koníčky a záliby.Četné pozitivní vlastnosti často činí Svetlanu-Vodnáře vzorovým příkladem. Dokonalá slučitelnost Světlana-Vodnáře s mužským Střelcem - oba hodnotí stejně svobodu a nezávislost.

Ryby - plachá a nejistá žena, která potřebuje podporu. Je křehká, jemná a čistá - skutečná mladá dáma z 18. století. Je to grafické znázornění toho, co říká, že síla ženy je ve své slabosti. Svetlana Piscesová nevědí, jak se soustředit na hlavní věc, která jí přináší spoustu času na drobné a drobné úkoly. Ale navzdory zdánlivě bezmocnému se nikdy nepřekvapuje. V extrémních situacích se v ní probudí strach a schopnost vzít hitu. Svetlana Piscesová je velmi podezíravá, může si vzít na vlastní účet jakékoli slovo, které je neopatrně řečeno. Pro manželství potřebuje silného, ​​ale zároveň i delikátní partnera, který může být mužským Taurusem. Když se navzájem objeví, nebudou si moci představit svůj život s někým jiným.Nejlépe články