Szaboveronika

Význam jména Sofia


Význam jména Sofia / Neznámá

Sofie - jméno řeckého původu, které se objevilo v Rusku spolu s rozšířením křesťanství. Překlad z řeckého jazyka Sofia znamená "moudré" nebo "znalosti". Kanonická církevní varianta jména Sophia se postupně vyvinula do běžnější varianty v Rusku - Sophie.

Ve středověkém Rusku bylo jméno Sophia používáno převážně v aristokratických rodinách, postupně, ve století XVIII, rozšířilo se mezi šlechty. Do konce XIX se jméno rozšířilo ve všech třídách ruské společnosti a vstoupilo do nejlepších dvaceti nejoblíbenějších jmen. Nicméně, v sovětském období, popularita jména prudce poklesla a vrátila se pouze na začátku dvou tisícin.

Dnes má mnoho slavných žen krásné jméno Sofia. Mezi historickými osobnostmi stojí Sofie Kovalevská, Sofie Blyufshteyn (známější jako Sonya golden pen), Sofia Ginsburg. Z našich současníků se po Sophii jmenují takové slavné osobnosti jako herečka Sophia Loren, zpěvačka Sophia Rotaru, režisérka Sophia Giacintova, skladatelka Sophia Gubaidullina a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Jméno Sophie je spojeno především s raně křesťanskou svatou Sophií, matkou Pistis, Ellis a Agape (víra, naděje a láska).Zbožná vdova Sofie žila na území moderní Itálie během panování císaře Hadriána.

Sophia vštípila ve svých třech dcerách lásku k Pánu, učil je, aby nebyly závislé na pozemských požehnáních. Ale pohanský císař neopustil pokusy přeměnit rodinu na svou pohanskou víru, pro kterou uplatnil nejbarbarická a krutá opatření. Mučil mu dívky před matkou, a tak odsoudila jejich matku k neuvěřitelné duševní utrpení, protože byla svědkem nejen utrpení svých dcer, ale i jejich mučednictví.

Velký mučedník Sophia zemřel, nemohl nést třikrát po smrti svých dcer, 30. srpen v novém stylu (17. září v Juliánském kalendáři).

Všichni majitelé jména Sofia mohou oslavit své narozeniny v jeden z následujících termínů: 28. února; 1. dubna; 6. května; 4. a 17. června; 14. srpna; 30. září; 1. října; 29. a 31. prosince.

Název funkce

Žena jménem Sophia získává srdce svou laskavostí, citlivostí a schopností reagovat. Plně ospravedlňuje význam jejího jména - je skutečně moudrá a vážná osoba, věrná a choulostivá. Jeho moudrost je navíc založená na intuici a pozorování, nikoliv na encyklopedické znalosti knihy.

Sophia je skromná, nerad otevřeně vyjadřuje své pocity, ale má široký výhled, takže je s ní příjemné komunikovat. Impulzivnost a schopnost jednat neočekávaně kazí dokonalý obraz trochu, ale Sofia je natolik akomodativní, že je téměř nemožné se s ní potýkat. Je schopná soucitu, dokáže vyřešit problémy jiných lidí, snaží se pomoci v potížích.

Současně nemůže být Sophia příliš volná nebo naivní, protože dobře zná lidy. Nevyžaduje vedení, ale je vždy respektována v každém týmu. Sophia se snaží nezůstat od různých událostí, s radostí se účastní života společnosti.

Spěchat v podnikání ne vždy vede k úspěšnému výsledku, takže Sofia, přes její jasnou mysl, někdy selže. Je netrpělivá a impulzivní, snaží se vyřešit jakýkoli problém za letu, nikdy neodkladá podnikání.

Nikdo nemůže dokonce předpokládat, že ve svém srdci žena, jménem Sophia, je osamělý a tajemný muž, který s nikým sotva sdílí své problémy a zkušenosti. Prostě si zvykla věnovat spoustu času sebe samému a osobnímu životu.Sophia je v její duši fatalistická a věří, že to, co by mělo být, se nedá vyhnout. Její život může být dlouhý a zanechá stopu v lidské paměti.

Dětství

Malá Sophia je dívka se sladkou povahou, klidná, pozorná a pozorná. Nadále věří v pohádky a zázraky již dlouho, i když ve vývoji je často před svými vrstevníky. Je velmi ráda, že spolužáci, pedagogové a učitelé pro svou reakci a připravenost vždy přijít na záchranu.

Vzdělání je pro ni snadné a její vynikající organizační schopnosti pomáhají dívce vždy být v centru pozornosti. Sophia je dospívání bude také poměrně hladce, nebude dělat rodiče starat se o sebe hodně.

Sophia, stejně jako nikdo jiný, je svázána s jejími rodiči a prarodiči. Má velkou potřebu neustálého projevu jejich pozornosti, mateřských kontaktů a otcovské péče. Musíme dívku častěji objímat a nechat ji koupit v rodičovské lásce. To jí nezkazí, ale naopak jí umožní růst v úspěšnou a sebevědomou ženu.

Zdraví

Sofia nemá zvlášť silné zdraví, i když to vůbec neovlivňuje její vzhled - vždy vypadá skvěle.Žena může mít problémy s gastrointestinálním traktem, muskuloskeletálním systémem a gynekologií.

Vzhledem k tomu, že Sofia neustále drží svůj temperament, je nebezpečí duševních chorob a nervových poruch skvělé. Pro ni, stejně jako pro někoho jiného, ​​je důležitá příjemná atmosféra v rodině, přátelští a milující příbuzní.

Sexualita

Energetika Sofia dává majiteli velkou smyslnost a sexualitu. Žena v žádném případě nesdílí takové pojmy jako láska a sex - jsou pro ni jedním. Sex ve svém pochopení je přirozeným pokračováním vztahů, vzájemné soucitu a lásky.

Sofia se dokáže doslova rozpustit ve svém partnerovi, touží po obdivu, krásných slovech a nádherných erotických laskání od něj. Na oplátku, Sofia je připravena jít na nějaké experimenty pro milovanou osobu, udělá všechno, aby ho potěšilo a poskytlo nezapomenutelné chvíle blaženosti. Sofie prožívá štěstí, pocit potřebnosti a přání.

Zároveň ve vztazích je žena velmi choulostivá - nikdy se sama nezavazuje, nezajišťuje scénáře žárlivosti, nezatíží ji nadměrnou náročností.Proto je snadné zamilovat se do této ženy, ale může být obtížné ji opustit.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Sophia dá svou ruku a srdce silnému muži, který jí může dát pocit bezpečí a důvěry v budoucnost. Pokud žena musí převzít úlohu hlavy rodiny v tandemu se slabým mužem nebo dokonce s pijákem, pak se pravděpodobně pokusí udržet svou rodinu, ale nebude šťastná. Pro ni by partnerství bylo ideální, kde každý bude mít nějaký osobní prostor.

Existuje však nebezpečí, že se Sophia může vzdát i nejvíce prosperujícího rodinného života kvůli novému silnému pocitu. Je jednou z těch žen, které se do hlavy lásky ponořily, ale nemohou žít dvojitý život.

Domovní úkoly vykonává Sofie bez velkého nadšení, ale nikdo by ji nenazýval špatnou hosteskou. Je velmi pohostinná, miluje domácí setkání, udržuje vynikající vztahy se všemi příbuznými. Manžel může s důvěrou svěřit jí údržbu rozpočtu na domácnost a nepochybuje o tom, že žádný rubl nebude ztracen.

Sophia-matka naprosto důvěřuje svým dětem, nechce si na ně ukládat postoj k životu.Upřímně znepokojuje potíže svých blízkých, snaží se jim vždy pomoci.

Nejvhodnější unie očekává Sophii s muži jménem Alexej, Vladimír, Vsevolod, Denis, Ilya, Konstantin, Oleg, Nikolay, Pavel a Roman. Vyhněte se vztahům s Dmitrijem, Andrejem, Stanislavem, Petrem, Sergejem a Nikitou.

Obchod a kariéra

Celkově v jejím životě se Sofia dostane sama a nic jí není snadné. Volba povolání pro ženu je velmi důležitá, neboť kariéra ve svém životě nezahrnuje poslední místo. Jméno Sofia neslo mnoho významných vědců, kritiků, vydavatelů, lékařů a tvůrčích osobností. Proto žena má každou příležitost dokázat se v jakékoliv profesi a dosáhnout dobrých výsledků.

Sophia se musí vyhnout profesím spojeným s rutinou a monotónností - to brání její tvůrčí povaze. Díky takovým vlastnostem, jako je klid, opatrnost a pozornost k drobnostem, se Sofia bude cítit skvěle na vědecké a analytické práci, v medicíně a pedagogice.

Bez ohledu na profesi, kterou si Sophia zvolí, bude mít v týmu stejnou úctu k jejímu duchovnímu charakteru a profesionalitě.V organizaci workflow je velmi dobrá, a proto se její vedoucí postará o to, že nebude slibnější.

Talismany pro Sofii

  • Patronou planety je Saturn a Venuše.
  • Znamení patrona svatého patrona - Libra a Kozoroh. Osud bude nejvhodnější pro Sophii, narozenou pod těmito znameními zvěrokruhu.
  • Šťastná sezóna je podzim, šťastný den v týdnu je pátek.
  • Šťastná barva - fialová, zelená, bílá.
  • Totem rostlina - lilie a lípa. Lilie v křesťanském náboženství byla vždy spojena s něžností, bezúhonností a milosrdenstvím. Tato květina je považována za královskou, také znamená královskou, důstojnou. Lípa je nejsilnější amulet, který chrání před bludy a čarodějnictvím, a proto by tento strom neměl být v žádném případě poškozen nebo zničen. Lipa je schopna splnit touhy, ale musí být vytvořena až do okamžiku kvetení.
  • Totem zvíře - mantis a vlaštovka. Mantis je symbol mazanosti a vynalézavosti, stejně jako symbol bojovnosti a nemilosrdnosti. Tento totem chrání ty, kteří se mohou přizpůsobit lidem a okolnostem. Tato lastovička symbolizuje začátek nové fáze života, přizpůsobuje mateřství, porod a v křesťanském náboženství je tento pták spojen s čistotou myšlenek a vzkříšení.
  • Kamenný maskot - achát a lapis lazuli. Achát je kámen, který dodává sílu a zdraví, dlouhověkost a klid. On dělá člověka více pozorný, moudřejší a úspěšnější. Je schopen absorbovat veškerou negativní energii, takže by měl být pravidelně umýván pod tekoucí vodou. Lapis lazuli pomáhá získat vnitřní svobodu, přispívá k duchovnímu rozvoji, přináší materiální blahobyt, úspěch a úspěch.

Horoskop

Aries - kontroverzní osobnost, v jejímž charakteru jsou kombinovány takové kvality jako laskavost a agresivita, něha a ostrost, krutost a citlivost. V ní však není nic skrytého a složitého, všechny její pocity leží na povrchu. V jejích činech, Sofia-Aries nevypracuje strategii, jde rovnou k jejímu cíli a všechno jí na své cestě zametá. Chybí mu takové vlastnosti jako trpělivost, takt a diplomacie, ale je zde spousta nadšení, tvrdohlavosti a ambicí. V práci může Sofia-Aries nahradit mnoho mužů, navíc si upřímně věří, že může prožít život bez mužské pomoci. Narodila se vést, být první ve všech, včetně vztahů v lásce.Ráda přetváří scény a záchvaty, ale rychle se zotavuje, nikdy neobjeví hněv a nesnášenlivost, neopírá se o pomstu. Sophia-Aries dokáže odmítnout slávu a čest, chránit ten, koho miluje. Je to vynikající milenka a oddaný manžel, ale její manžel a děti mohou postrádat hlad a jemnost.

Taurus - povaha temperamentní, přetrvávající a pozorná. Je dobře vědoma lidí, ví, jak se přizpůsobit okolnostem, dobře ví, které struny lidské duše musí být tlačeny, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Sophia-Taurus je úžasný manipulátor, schopný po léta a měsíce ukázat úžasný klid, ale nesmíš zkusit její trpělivost pro sílu - v hněvu neví, co má dělat. Ona je zřídka neklidná, v její hlavě a myšlenkách je vždy pořádek, její cíle zůstávají rovné a jasné - v oblacích nejsou žádné okruhy. Čím více problémů v životě, tím silnější je tato žena. Miluje hromadit sílu i peníze, plné lásky k luxusu a útulnému domovu. Sofia-Taurus bude opravdovou podporou pro svého manžela, zejména během finančních krizí.Kromě toho je velmi mateřství - pro své děti bude raději kamarádem než přísným rádcem. Je to spolehlivé ve všem, a to je nejdůležitější kvalita v Sofii-Taurus.

Dvojčata - emocionální a umělecký člověk, který miluje vytváření dojmu a prachu v očích druhých. Jednoduše vytváří nové známosti a rozděluje je stejně snadno. Rovněž může rychle změnit oblečení, místo pobytu, práci, její názory a rozhodnutí. Sophia-Taurus je velmi přátelská k lidem, zdá se, že všechny její pocity leží na povrchu, ale ve skutečnosti je velmi tajná osoba, která nikdy nejeví své pravé myšlenky. Může se snadno dostat z jakékoliv situace, má velmi rychlou mysl a nepotřebuje moc času na rozhodnutí. Talenty této ženy jsou četné, oči jsou ostré, má hodně diplomacie a jemnosti, ale vždycky postrádá trpělivost a stálost. Peníze, sláva, bohatství, láska - to vždycky nestačí. Sophia-Twin se obtížně věnuje jedné osobě, její sny a touhy jí přimějí pořád. Jako hosteska není zdaleka ideální, protože manželka je spíše větrná, ale nikdy se jí nebude nudit.

Rakovina - sladká a příjemná žena, za hezký vzhled, který skrývá silnou a autoritářskou povahu.Ví, jak bránit svůj názor, a bude vždy schopna se postavit sama za sebe, ale nikdy to neučiní demonstrativně a se skandálem. Může být nazývána mistrem intriky za zákulisí, která se nesnaží po publicitě a popularitě. Sophia-Rak se pevně drží na tom, co chce dosáhnout, od milovaného člověka až po domácí pantofle. Hlavním znakem její postavy je vlastnost, ale ne agresivní, ale kumulativní. Pesimismus a melancholie s ní procházejí život po boku, Sophia-Cancer může utopit někoho ve své depresi hlouběji než oceán. Ale její srdce je velmi měkké, může se snadno dotknout a urazit, a vůbec netoleruje kritiku. Žena je velmi svázána s jejím domovem a rodinou a je vyřešena k rozvodu pouze jako poslední možnost. Kvůli svým blízkým je schopná hrdinských skutků, a pokud je rodina v obtížné situaci, určitě si najde cestu ze situace. To platí zejména o dětech, protože Sophia-Rak je právě pro mateřství.

Lví - těžká, ale neuvěřitelně okouzlující žena, věřící v jejich exkluzivitě. Celou svou energii může vynaložit na budování kariéry, ale zároveň nepřestane být šikovným svodcem, který zoufale potřebuje pozornost mužů.Sophia-Lev se nebojí odpovědnosti, je vždy připravena na vedení, stejně jako spěchá na ochranu slabých a uražených. Šlechta je součástí její duše, není tam žádná kapka špatnosti nebo podvodu. Ale velký pocit sebevědomí, který se někdy vyvíjí do hrdosti, může být obtížné komunikovat s ostatními. V každé společnosti se Sophia-Lioness cítí jako královna, její postava má pocit, že je hlava vyšší než všichni, navzdory skutečnosti, že může být velmi laskavá a velkorysá osoba. Tato žena nemá ráda peníze, ale miluje luxus a drahé věci. Jeho muž Sophia-Lioness bude věrný a bude skvělou hosteskou, ale pouze za předpokladu, že dům připomíná palác a její manžel bude schopen vydělat natolik, aby potěšil její marnost.

Pannu - jemná, okouzlující a zranitelná povaha, která se nemůže vypořádat s okolnostmi. Pouze mír a stabilita jej dokáže přizpůsobit požadovanému režimu, zatímco jakékoli změny a překvapení snadno vyrazí pod nohama. Dotkne se, ale nikomu neukáže své činy, nezajistí veřejné scény, nebude se pomstít. Dává přednost tomu, aby se držel stranou od davu, netvrdil vůdčí postavení.Sophia-Deva je velmi upřímná a věrná osoba, na kterou se můžete vždy spolehnout, i když není duší společnosti. Vždy se snaží udržet své myšlenky, věci a věci v pořádku a dělá to velmi dobře. Není velice štědrá s emocemi, přináší v lidech pravdivost, přesnost a usilovnost, netoleruje vulgaritu, lenost a nečistotu. Je to velmi praktická osoba, která se snaží o akumulaci hmotného zboží. Pod jejími vážnými způsoby je čistota myšlenek a cílů vždy skrytá, tato žena je zvyklá na to, aby vše dosáhla svou prací. Jako manželka může být Sophia-Deva tou nejvíce laskavou, pečující a milující manželkou na světě, zvláště pokud manžel sdílí touhu po útulném rodinném a klidném rodinném večere.

Váhy - sofistikovaný, dobrá a choulostivá osoba, která ví, jak ovládat své emoce. Je klidná, vždy objektivní, nikdy se nezapojuje do konfliktů, tolik se na ni obrátí za radu. Sophia-Libra může dlouho mluvit, poslouchat dobře, sladit hádky a neustále diskutovat. Nikdy neudělá urážlivé rozhodnutí a její nerozhodnost může někdy být nepříjemná.Z povahy není vůdce, ani stíhač, nemá rád projevy extrémů, vždy a ve všem se snaží najít kompromis. Hlavním cílem v jejím životě je dospět k emoční rovnováze, stabilitě, cítit se bezpečně a pokojně. Sofia-Libra se zavázala k nezávislosti, takže věnuje velkou pozornost své kariéře. Potřebuje peníze, aby ozdobila dům, aby si koupila spoustu krásných věcí, na které má slabost. Nemůže stát samota, tato žena se cítí nejlépe, když je zamilovaná. Je určen pro manželství, pro rodinu, ale nikdy se nevzdá mužské pozornosti a obdivu, které tolik potřebuje.

Scorpion - marná, impulzivní a upřímná žena, která vždy nalezne způsob, jak se vymanit ze šedé hmoty. Je velmi dobrá, když ovládá její charakter, zná svou hodnotu pro sebe a nic ve světě nemůže snížit její vysokou sebeúctu. Ví všechno o svých vadách a nedostatcích, ale nechce o nich slyšet od ostatních. Tato žena je schopna proniknout do duše, zatímco zůstává neviditelná, protože ví, jak dát dojem naivného a měkkého člověka.V duši je to statečná a neohrožená příroda, nikdy nezapomíná ani na dobro ani na zlo. Sophia-Scorpio je velmi příbuzná s rodinou, zejména s dětmi, miluje ochranu slabých a zvířat. Násilně projevuje posvátný instinkt pro někoho, koho považuje za svůj majetek. Ženská výkonnost je úžasná, nejsou žádné vrcholy, které by nedokázala dosáhnout, pokud si stanovila cíl. Je dokonale schopna maskovat její touhu ovládat, výborně působící jako ženské stvoření. Ale její muž by neměl být oklamán, vášeň je její druhou povahou. Může milovat tolik a vášnivě, jako nenávidí.

Střelec - energická, otevřená, ambiciózní žena se silným mužským charakterem. Kvůli její přímočarosti se s lidmi sotva může setkat, ale její pocity jsou vždy upřímné, říká jen to, co si myslí. Pod bezúhonným způsobem Sophie-Sagittarius může být skrytá velmi inteligentní hlava a vysoké morální principy. Ona je velmi přitahována k nebezpečí, ona miluje fyzické a emocionální riziko. Ve svém srdci je velkým vyděračem, materiální bohatství pro ni neocení.Sophia-Střelec je optimisticky o životě a upřímné víře, že zítra bude lepší než včera. Tento postoj jí pomáhá vždy zůstat na hladině, bez ohledu na to, co se děje v životě. Svou podstatou je velká a důvěřivá dítě, jejíž srdce je snadné se zlomit, ale zároveň velmi nezávislé a milující k svobodě, a dokonce i zdejší manželství se může změnit jen málo. Nedovolí, aby se člověk zbavil individuality, dokonce i nejoblíbenějšího muže. Je nemožné si představit, že se vždycky postaví u sporáku, stejně jako se věnuje svému volnému času, aby se věnovala pouze své rodině. Vždy bude přitahována světlem rampy, příležitostí cestovat, komunikovat a získávat nové zážitky.

Kozoroh - principiální, trvalá a sebevědomá žena, která není zvyklá na počítání názorů ostatních lidí. Její vítězství je obrovská, jedná pomalu, ale vždycky jistá. Její činnost může být srovnána s pavoukem, obratně a hlavně nesmírně tkaní jeho web. Sophia-Capricorn se nesnaží upoutat pozornost na sebe, zřídka jde o otevřenou konfrontaci, ale ve svém srdci vždy usiluje o úspěch, moc a finanční nezávislost. Žárlivost, vášeň, lenost a nedbalost - tyto zlozvyky jí nejsou známy, nikdy neumožňuje, aby se emoce zaslepily.Ale žena je silně poražena záchvaty melancholie a pesimismu, je pro ni obtížné překonat její konzervatismus a tvrdohlavost a nejistota může vést k nervové poruše. Jejím životním cílem je spolehlivost a stabilita a bude se snažit o to s pomocí úspěšného manželství. Bude to nádherná manželka, nikdo nebude zbaven pozornosti a péče, ani vzdálených příbuzných. Není pochyb o tom, že svou rodinu povede ke stabilitě a finanční nezávislosti, pomáhá manželovi stavět kariéru a děti mají vysokoškolské vzdělání a dobré vzdělání.

Vodnář - vzdělaná, vtipná a inteligentní žena, zcela zbavená obchodního důvěry a obezřetnosti. Klidný a laskavý od přírody, Sophia-Aquarius je schopen napadnout společnost, jít proti názoru davu, překvapit s nečekaným jednáním nebo chováním. Prostřednictvím života je poháněna zvědavostí a nadšením, má velmi široký okruh komunikace, ale současně ví, jak zachovat ostrý pohled, vidí všechno a všimne si všeho. Sophia-Aquarius se nebojí o změnu, naopak, ona je dychtivá pro ně, ona je vždy zájem o to, co je tam, po příštím obratu osudu.Nechtěla se zavázat k povinnostem, je obtížné, aby se řídila disciplínou a pravidly, přesto je velmi slušná a morální osoba, žijící podle jejích listin. Netoleruje lži a podvod, nechce si půjčit a půjčovat. V lásce je tato žena stejně paradoxní jako ve všech ostatních. Vášeň není nejsilnějším znakem jejího charakteru, často je spokojena jen s platonickými vztahy. Nemá příliš vysoké rodinné vazby, může snadno projít rozvodem, pokud partner přestane sjednávat ji, nebo se pokusí omezit svobodu a individualitu, což však nemá nic společného s licentiousness.

Ryby - plachý, smyslný a opatrný charakter, trochu sebe pochyb. Povaha této ženy se nedá jasně popsat, všechno je v ní rozmazané a iluzorní. Ráda poslouchá a mlčí, nehovoří a neříká, preferuje poslouchat spíše než vedení. Pro ni je velmi důležitý pocit jistoty a důvěry v budoucnost a raději ji přijímá od silného muže, než aby se snažila hledat sebe sama. Sophia-Pisces vůbec netoleruje osamělost, rozhodně potřebuje několik lidí, na které by se mohla spoléhat. Pro svého manžela a rodinu je centrem vesmíru, kolem kterého je připravena nekonečně točit.Je pro ni obtížné bojovat a plavat proti proudu, pro ni je mnohem snazší, a nezáleží na tom, jestli to povede. Ona je obecně lhostejná k mnoha důležitým věcem, velmi málo může donutit tuto ženu k povzbuzení aktivní akce. Ale může být krásná hosteska, milující manželka a pečující matka - možná to je její hlavní životní účel. Nejtěžší věcí pro ni je překonat její strachy a pochybnosti, jestliže její strachy jdou příliš daleko, odklidí se od všech a tráví svůj život v nádherné izolaci.Nejlépe články