Szaboveronika

Péče o pleť během těhotenství


Péče o pleť během těhotenství / Těhotenství

Mnozí věří, že těhotenství dává každé ženě zvláštní kouzlo, což ji činí něžnější, ženskou a krásnější. A to není překvapující, protože během porodu žena doslova kvete z ohromujících pocitů a emocí, což má samozřejmě pozitivní vliv na její vzhled. Ale ačkoli budoucí matka oči září šťastím, její kůže prochází obtížnou dobou během těhotenství. Kvůli hormonálním změnám v těle se na obličeji mohou objevit akné, akné a pigmentové skvrny, ošklivé střely na žaludku a nenávistná celulitida na stehnech. Samozřejmě, všechny tyto jevy mohou výrazně narušit náladu, protože nevypadají příliš atraktivně a způsobují značné nepohodlí. Ve skutečnosti je možné vyhnout se mnoha takovým potížím, když věnujete dostatečnou pozornost péči o sebe.

Péče o obličej a tělo během těhotenství je komplex kosmetických postupů a preventivních opatření zaměřených na snížení závažnosti změn charakteristických pro tento stav. A dnes budeme hovořit o tom, jaké kosmetické problémy budoucí matky mohou čelit a co potřebují k udržení jejich pokožky zdravé.

Možné kožní problémy během těhotenství

V ženském těle není jediný orgán, ani jediný systém, na kterém by těhotenství nemělo dopad a kožní tělísko není výjimkou. Vzhledem k hormonálním změnám se stávají citlivějšími a citlivější na vnější vlivy, takže očekávané matky by měly být připraveny na určité kosmetické problémy, včetně následujících:

 • Hyperpigmentace - fenomén charakterizovaný nadměrně intenzivním zabarvením jednotlivých oblastí kůže, nejčastěji těch, které jsou pravidelně izolovány. Vzhled této kosmetické defekty je způsoben nerovnoměrným rozložením melaninu v buňkách epidermis - melanocyty. Není možné zcela zabránit výskytu pigmentových skvrn během těhotenství, protože hormony syntetizované v hypofýze jsou zodpovědné za produkci melaninu. Avšak je možné snížit závažnost hyperpigmentace pomocí speciálních bělicích činidel (továrny nebo lidu). Samozřejmě, musí být bezpečné a obsahovat minimálně chemické složky.
 • Chloasma těhotná - omezená hyperpigmentace v důsledku nadměrné produkce kožních pigmentů. Obvykle se objevují jako nažloutlé hnědé skvrny, symetricky umístěné po obou stranách nosu, na lícních a nosečných čelech. Chloasma se objevuje daleko od každé nastávající matky a zpravidla je dočasná (po narození zmizí s časem). Avšak pokud bude tento proces zpožděn, bude možné začít bojovat až po skončení období kojení, protože prostředky, které mohou eliminovat chloasmus, mohou obsahovat látky škodlivé pro dítě.
 • Akné - dermatologické onemocnění, které se vyznačuje blokádou kanálků mazových žláz a vývojem zánětlivého procesu ve vlasových folikulích. Hlavním důvodem tohoto problému je změna v hormonálním pozadí, ale někdy je situace komplikována obecným oslabením imunitního systému a přidáním infekce. Je možné bojovat proti akné pomocí léků (přísně předepsaných lékařem) a kosmetiky s protizánětlivým účinkem. Je velmi důležité pečlivě sledovat hygienu, pravidelně očistět kůži a držet se stravy, která je mírně nízko uhlovodíků a tuků.
 • Stretchy (striže) - kožní defekty ve formě lineárních pásů vytvořených v místech rozpadu pojivových tkání. Zpočátku mají červenofialovou nebo růžovou barvu a pak se ztrácejí a stávají se bělavými jizvy. Střižy jsou lokalizovány hlavně na kůži břicha, stehen a mléčných žláz. Je téměř nemožné zbavit se strijů, zejména starých. Abyste snížili riziko jejich vzniku, měli byste pravidelně používat hydratační a výživné krémy a lotiony, které podporují vodní rovnováhu dermis a její pružnost.
 • Zvýšená suchost kůže - problém známý mnoha těhotným ženám. Může být spojena s hormonálními změnami v těle, toxikózou, nedostatkem vitaminů a mikroelementů. Zvláště trpí dehydratací kožních rtů. Abyste tomu zabránili, používejte hydratační balzámy a hygienické rtěnky, postupujte podle režimu pití a vezměte vitamíny A a E (po konzultaci s lékařem).
 • Hyperhidróza (zvýšené pocení) v obličeji a krku. Vina je hormon progesteron, který zvyšuje hladinu aktivity mazových žláz.Samo o sobě, hyperhidróza není patologická a není škodlivá pro zdraví, ale kvůli ní se může objevit pichlé teplo, které způsobuje ženě nepohodlí. Můžete odstranit nepohodlí s mastencem v prášku nebo prášku.
 • Svědění - nepříjemný jev spojený s přecitlivělostí kůže a oslabením obranyschopnosti těla během těhotenství. Ženy, které jsou v "zajímavé" pozici, mohou prudce reagovat na dráždivé látky, jako jsou pachy, prach, kosmetické výrobky a výrobky pro domácnost. Pokud se na kůži objeví podráždění, mohou být užívány antihistaminiky, které jsou povoleny během těhotenství dítěte.

Samozřejmě, tyto problémy během těhotenství se nevyskytují ve všech, pro některé ženy, naopak, kůže dostane příjemnou záři a je plná zářivosti. Pokud byste však museli čelit těmto nebo jiným potížím, neměli byste být rozrušeni, protože je můžete zbavit pomocí řádně organizované péče.

Obecná doporučení pro péči o pleť během těhotenství

Většina problémů s kůží těhotných žen vzniká nejen v souvislosti s restrukturalizací těla.Některé ženy v období nosení dítěte nemohou zvládnout zvýšený pocit hladu, začnou konzumovat vysoce kalorické potraviny s nízkým obsahem vitamínů, trochu se pohybují, odmítnou cvičit. Těhotenství ve skutečnosti není onemocnění, nýbrž zcela přirozený stav, v němž (pokud neexistují žádné kontraindikace) je nutné vést aktivní životní styl a samozřejmě se o sebe a vaše tělo starat. Chcete-li vypadat atraktivně a nemusíte se starat o různé kosmetické vady, potřebujete:

 • Jíte správně. Zahrňte ve své stravě dostatečné množství potravin bohatých na vitamíny a minerály - čerstvé ovoce, zeleninu, byliny, obiloviny, rostlinné oleje. Všichni nejen kompenzují nedostatek živin v těle, ale také přispívají k eliminaci toxinů, které samozřejmě nepříznivě ovlivňují stav kůže. Je také velmi důležité sledovat pitný režim a konzumovat nejméně jeden a půl litru tekutiny denně (pokud nejste náchylní k edému). Pokuste se pít pouze kvalitní vodu, která neobsahuje škodlivé nečistoty, nesladené ovocné nápoje, přírodní džusy, zelený čaj.Ale ze sody, kávy a jiných ne velmi užitečných nápojů by mělo být zcela opuštěno.
 • Vezměte si pravidelnou sprchu. Tento postup dokonale tónuje pokožku, činí ji pružnější a elastičtější, zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém a dodává obrovskou radost. Pouze musíte mít na paměti, že pokud vaše tělo není zvyklé na takové manipulace, teplotní rozdíl by měl být nejprve minimální (po použití se může zvýšit). Duchujte s horkou a studenou vodou střídavě ne delší než 30 sekund pro každý příjem v 3-5 opakováních. Je vhodné doplnit proceduru masáží se slabým proudem vody (neměli byste mít pocit nepohodlí). Po sprchování se doporučuje masírovat oblasti těla, které jsou náchylné k vzhledu strihov a celulitidy, se speciální rukavicí nebo ručníkem (můžete na kůži předem aplikovat kosmetický olej nebo krém). Důležité! Kontrastní sprchy jsou kontraindikovány v případech ohrožených potratů a výskytu různých onemocnění, proto je nutno před jeho provedením konzultovat s gynekologem.
 • Systematicky masírujte problémové oblasti, abyste zabránili šíření. Bude to zvlášť účinné, pokud bude prováděno se speciálními kosmetickými prostředky, které zvyšují pružnost pokožky. Je lepší provádět takové procedury masíčkem prstů nebo rukojetí, což způsobuje lehké kruhové pohyby. Nezapomeňte, že masáž žaludku je možné pouze v počáteční fázi a velmi opatrně a po prvním trimestru jsou tyto manipulace přísně zakázány.
 • Oloupejte kůži. Mnoho žen během těhotenství, žlázy vnější sekrece začnou pracovat mnohem aktivnější než předtím, a dokonce i majitelé suché pokožky mohou vypadat mastný lesk. Posílení produkce sekrece kůže není patologie, ale může vést k ucpání pórů a v důsledku toho ke vzniku zánětlivých procesů. Abyste tomu zabránili, pravidelně vyčistěte dermis před kontaminací jemným hypoalergenním mlékem nebo tonikem a snažte se nepoužívat krémový prášek (je lepší jej nahradit drobivým, protože absorbuje přebytečný tuk). Vzhledem k tomu, že kůže během těhotenství se stává citlivější na ultrafialové záření, doporučuje se používat pouze dekorativní kosmetiku, která zahrnuje UV filtry.Abyste zabránili rosacei v zimě, doporučujeme vám dát na obličej krém s vitamínem K, než vystupujete venku.
 • Postarejte se o kůži rtů. Mnoho těhotných žen čelí problémům, jako jsou trhliny v jejich rtech. Nejenže vypadají neesteticky, ale přinášejí spoustu nepohodlí. Chcete-li zabránit prasklinám, můžete použít kosmetiku obohacenou o vitamíny nebo hygienickou rtěnku. Ale z perzistentní matné rtěnky, která zpravidla silně osuší kůži rtů, během těhotenství je lepší odmítnout.
 • Hygiena. V období plodu se tělo žen často stává náchylnější k různým infekcím, takže je vhodné pečlivě sledovat čistotu pokožky obličeje a rukou. Je třeba provádět vodní procedury nejméně dvakrát denně, s použitím vody s pohodlnou teplotou a jemnými detergenty. Zároveň byste měli kompletně revidovat svůj arzenál kosmetiky, s výjimkou výrobků s velkým množstvím parfémů a konzervačních látek.
 • Chraňte pokožku. Jak již bylo uvedeno výše, kůže těhotných žen je velmi citlivá na vnější vlivy, a proto musí poskytovat plnou ochranu.Chcete-li to udělat, musíte použít hydratační a výživné krémy s UV filtry, vytvářet vitamínové masky, které podporují bariérové ​​funkce dermis. Mějte však na paměti, že přípravky pro péči o pokožku by neměly obsahovat složky potenciálně nebezpečné pro plod - hormony, antibiotika, retinoidy apod. Takové látky, i když se lokálně aplikují, mohou být vstřebány do kůže a vstupovat do krve, což poškozuje zdraví budoucnosti. baby Měli byste být také obezřetní s esenciálními oleji, protože mohou vyvolat alergie nebo astmatické záchvaty.
 • Věnujte pozornost pokožce rukou. Ruce - jedná se o jednu z nejzranitelnějších částí těla, které potřebují zvláštní péči a respekt, zejména během těhotenství. Pokud není pokožka rukou správně ošetřena, může se stát, že bude nakonec drsná, pokryta pigmentovanými skvrnami a vráskami. Pravidelně vytvářejte zvlhčující koupele a masky, používejte denní a noční krémy, odstraňte veškeré domácí práce rukavicemi a vyhněte se dlouhodobému kontaktu s teplou vodou. Samostatně je třeba říci o nehty. Během období těhotenství dítěte, kvůli nedostatku některých vitamínů a bílkovin, jsou nehty často nadměrně křehké a křehké.Abyste tomu zabránili, musíte si pečlivě promyslet dietu a použít lékařský lak.
 • Opustit hardwarové postupy. Těhotenství není důvodem ke zdržování návštěvy kosmetických salonů, ale všechny manipulace, které provádíte k udržení krásy, by měly být zcela bezpečné pro vás a vaše nenarozené dítě. Pro těhotné ženy je kontraindikováno, že se těmto ženám provádí laserové epilace, dermabraze, chemický peeling a zvedání, protože tyto postupy jsou velmi bolestivé (u žen, které jsou v "zajímavé" pozici, prah bolesti se často snižuje a silná bolest může způsobit potrat nebo předčasný porod). Navíc mnoho kosmetických technik zahrnuje použití agresivních syntetických činidel, které mohou proniknout do hlubších vrstev kůže a vstupovat do krevního oběhu, což může být pro plod velmi nebezpečné. V každém případě byste měli upozornit kosmetiku na váš stav, aby vám našel vhodný program péče o pleť na tváři a tělo.

Čekání na dítě je jedním z nejlepších období v životě každé ženy, a proto, aby neztmavil své starosti o jakékoli vnější vady, měli byste se pokusit poskytnout pokožce úplnou péči.Chcete-li to provést, měli byste dodržovat výše uvedená doporučení, přijmout zodpovědný přístup k výběru kosmetiky a dodržovat správnost postupů.Nejlépe články