Szaboveronika

Péče o hortenzie na podzim


Péče o hortenzie na podzim / Domov a rodina

Hortensia je hodná květina pro každou zahradu, kterou oceňují mnozí zahradníci. Tento zahradní keř je populární po celém světě kvůli jeho nenáročnému a bohatému květu. Svěží květiny růžové, lila, bílé a modré tóny přitahují pozornost a barva květenství se může lišit v závislosti na složení půdy. Trvalý keř dosahuje výšky dvou metrů a tvoří obrovskou sférickou čepici květin.

Někteří však odmítnou tuto nádhernou květinu, protože nevědí, jak se o ni správně starat. Hodně v péči o hortenzie je dáno klimatickými rysy oblasti a vybranou odrůdou. Nejdůležitějším úkolem však je příprava keřů na zimu, protože pokud se o to nepředpokládáte předem, rostlina může oslabit a zemřít.

Proč je důležité pokrýt hortenzie na podzim?

Výhonky mladého keřu se většinou nemohou vypořádat s mrazivými teplotami a mrazem, takže je nezbytně nutné postavit přístřešek, který chrání kořenový systém.

Rostlina ne vždy umírá v mrazu, ale chlad může nepříznivě ovlivnit její stav, a hortenzie nebude uvolňovat květiny v létě. Takže každý zahradník by se měl starat o přístřešek květiny.Téměř všechny druhy hortenzií potřebují na zimní období vybudovat ochranný přístřešek, zejména velrybí hortenzie, která je nejčastěji pěstována v ruských podmínkách.

Přípravné období by mělo začít již od pádu: nejdříve se zavlažování rostliny zastaví a pak se spodní listy odstraní (tak se mladé výhonky rychle ztuhnou). Postup zavlažování by měl být zastaven na začátku podzimu, což zastaví vznik nových výhonků. Pokud první mráz dosud nenastal, je důležité nechat horní listy, protože slouží jako ochrana horních pupenů rostliny.

Je také velmi důležité, abyste se v zimě postarali o krmení. Závod bude snadněji přenášet zimu, pokud do půdy přidá hnojivo se zvýšeným obsahem fosforu a draslíku do mínusových teplot. Ale je lepší odmítnout směsi dusíku, protože mohou vyvolat růst keřů.

Jak zakrýt hortenzie?

Základním pravidlem, které je třeba dodržovat při přípravě hydrantů na zimní období, je, že úkryt musí projít vzduchem, jinak mohou kořeny hnilobit z nedostatku kyslíku a rostlina zemře.

Obvykle se pro úkryt používají materiály, jako jsou piliny, listoví, lapkovitá, spřádaná, střešní plst, pytlovina a mnoho dalších ochranných materiálů. Ale je lepší nechat si připomenout PVC tašky a plastové obaly, protože tyto materiály neumožňují, aby hortenzie dýchala volně a zabraňovala průchodu vzduchu.

Existuje několik způsobů, jak zakrýt hortenzie s ohýbáním větví.:

  • Větve keře by měly být pečlivě složeny na připravené borovicové nebo jedlé větvičky a následně připevněny k zemi s velkými kameny nebo jinými závažími.
  • Hydrangea může být posypána listy z vrcholu a pak pokryta pytlovinou nebo jinou tlustou látkou.
  • K větvi keře můžete připojit k zemi pomocí kovových svorek na průměru rostliny, abyste získali prostor ve formě kruhu.
  • Metoda úkrytu využívající střešní materiál a piliny je považována za jednu z nejspolehlivějších. Předem je třeba vyplnit půdu smrčnými listy nebo listy a listy ovocných stromů se nedoporučují. Na větvích keře je také překryta vrstva lapnaku, pak pokrytá pytlem a pilinami a na vrcholu této celé konstrukce by měla být pokryta střešním materiálem.Na jaře je důležité pamatovat na uvolnění rostliny z přísné ochrany, aby nedošlo k akumulaci vody.

Existují také způsoby, jak chránit hortenzie, která nevyžaduje ohýbání výhonků:

  • Křovina je pokryta zvrchním materiálem z netkaných materiálů a kolem obvodu je vytvořen rám, který by měl být vyroben z plastu nebo kovové sítě (můžete také použít dřevěné pouzdro). Prázdný prostor mezi netkanou látkou a rámem je vyplněn suchými listy. Horní konstrukce musí pokrývat krytinu.
  • Pokud je hortenzie stále poměrně mladá, nedoporučuje se používat hrubé a mohutné struktury, protože rostlina nemůže odolat takové "hlavě". V takovém případě stačí jen uzavřít křidélka s větvičkami.
  • Někdy pěstitelé květin dávají přednost tomu, aby hortenzie pokrývali pytlíky a jednoduše položili pokrývku na rostlinu zhora. Jedná se především o vytrvalé rostliny, protože již nevyžadují intenzivní ochranu (ve srovnání s dvouletými nebo tříletými hortenzií). S řádnou péčí může takový keř úspěšně růst a potěšit zahradníka s květinami již více než deset let.

Při výběru způsobu zakrytí je třeba nejprve řídit velikostí, stavem a stářím hortenzie, a co je nejdůležitější, nezapomeňte ji uvolnit z zimního zajetí včas, aby mohla získat sílu a připravit se na kvetení.Nejlépe články