Szaboveronika

Hruška péče na podzim


Hruška péče na podzim / Domov a rodina

Hruška je skutečná královna sadu. Tento rod ovoce a okrasných stromů a keřů patří k rozlehlé rodině Pink. Mnoho odrůd hrušky se pěstuje jak okrasně, tak přímo jako ovocné stromy. Díky vytrvalosti chovatelů dnes můžeme kdykoli vyrůst hrušku. Faktem je, že zahradníci se podařilo vyrábět takové odrůdy ovocných stromů (například "Chizhovskaya", "Rogneda", "Otradnenskaya" a další), které mohou být pěstovány v podmínkách centrálního Ruska. To je prostě úžasné, protože tradičně hruška byla považována výhradně za jižní strom.

Ale jedna věc, kterou si pamatujete, je vždycky. Hruška je velmi, velmi delikátní rostlina, která vyžaduje každodenní péči. To platí nejen pro letní sezónu, kdy stromy kvete a přinášejí ovoce, ale také období klidu - podzim a zima.

Podzimní péče o hrušky

Sadu odstraníme

První věcí, kterou musíte udělat, je pečlivě vyčistit území tohoto prostředí. Na tom není nic nadpřirozeného. Je nutné zcela vyčistit prostor kolem stromů. Jistě je na zemi mnoho ovoce a listů, na kterých se během zimy dokáží dokonale aklimatizovat různí škůdci, stejně jako šupiny a jiné nemoci.Je také nutné úplně odstranit všechny suché listy a zhnité ovoce z větví. Jinak budou také vynikajícími nosiči houbových onemocnění. Poškozené ovoce a listy jsou pečlivě vykostěny a vykládány do kompostovací jámy. Někteří zahradníci vypálí vše, aby se škůdci a nemoci nerozšířili na jiné zahradní výsadby.

Péče o větve a kůru

Měli byste pečlivě prozkoumat všechny větve stromů. Suché a mrtvé jsou pečlivě odstraněny zahradníky. Hroty zahradních stromů by měly být ošetřeny zahradním barbem. Měli byste také pečlivě prozkoumat kůru stromů. Pokud jsou na něm nějaké zranění, pak by tato místa měla být důkladně ošetřena roztokem síranu měďnatého.

Vyrábíme bílé stromy

Tento postup by se měl provádět dvakrát ročně. Provádění bílkovin je velmi důležité pro ovocné stromy, protože umožňuje nejen chránit výsadbu před popáleninami, ale také odolat škodlivým účinkům hmyzích škůdců. Proč zvolit přesně bílou barvu? Faktem je, že dokáže odrážet sluneční paprsky, a tak chránit jemnou kůru před popáleninami a stromy - od jisté smrti.Dnes v obchodech pro dům a zahradu si můžete koupit hotové prádlo. Ale pro ty, kteří nehledají jednoduché způsoby, zdůrazníme nejsnazší způsob, jak připravit řešení.

Pro řešení potřebujeme: 1,5 kg hlíny, 2,5 kg vápna, kbelík s vodou. Tyto komponenty jsou zředěny v kbelíku s vodou a pak pomocí štětce na břidlice aplikujeme na strom strom z dolních větví k zemi. Pokud zahradník zpracovává mladé sazenice, pak mohou být úplně bělené.

My vodu a mulčovat ovocné stromy

Bylo by skvělé, kdyby byly zahradní stromy opatřeny zavlažováním. Provádí se před nástupem chladného počasí. Doporučuje se důkladně vykopnout půdu kolem kmene a vodu. Každý dospělý strom by měl mít alespoň tři nebo čtyři vědra s vodou. Dále dobře navlhčené půdní mulčovací piliny nebo rašelina. Aby byl kořenový systém hrušky spolehlivě chráněn, vrstva mulče musí být nejméně patnáct až dvacet centimetrů.

Hnojení

Horní oblékání je jednou z nejdůležitějších součástí péče o podzimní hrušky. Za prvé, všechna hnojiva by měla být aplikována na příkop vykopaný kolem stromu, jehož hloubka se může lišit od patnácti do dvaceti centimetrů. To zajistí co nejlepší výživu kořenového systému.Zadruhé je půda oplodněna superfosfátem nebo síranem draselným. Je také důležité dodržet dávkování. Na jednom čtverečním metru země stojí za to udělat víc než jednu lžíci hnojiva.

Zvláštní pozornost při přípravě hrušek na zimu by měla být věnována mladým stromům. Pokud jsou vyspělé stromy jednodušší vydržet chlad, mohou semenáři zemřít. Mnozí zahradníci, aby chránili mladé stromy před silnými větry, spojují všechny větve a kufr je vázán na speciálně bodnutý vedle kolíku. Někteří zahradníci svázali větve s hotelovými kolíky.

Sněh chrání kořenový systém před zamrznutím. Pokud se zima vyzdvihla s malým sněhem, je nutné specificky sněhovat na kmeny ovocných stromů. V tomto případě je velmi důležité zajistit, aby na povrchu sněhu nedocházelo k tvorbě ledu. V opačném případě nebude kořenový systém chráněn před chladem, ale pouze zmrazí.

Hruška je nádherný ovocný strom, který se v mnoha předměstských oblastech naší země dlouho zakořenil. Hlavní věc - nezapomeňte řádně a rychle péče o zahradu na podzim a připravte ovocné stromy na nadcházející zimu.Nejlépe články