Szaboveronika

Péče o křečci doma


Péče o křečci doma / Domov a rodina

Pokud se ve vašem domě objevil křeček, neznamená to, že od této chvíle bude živá hračka pro děti i dospělé. Toto zvíře, které je známé svou nenápadností, stále vyžaduje vytvoření příznivých podmínek. Jinak bude život zvířete velmi krátký.

Pravidla pro udržování křečka doma

Křečci se cítili co nejpohodlněji, na začátek by měli být chráněni před stresem. Různé vnější faktory mohou způsobit jejich, hlavní je šum. Citlivá povaha, Tato zvířata reagují velmi bolestně na jakékoliv zvukové efekty, ať už je to hlasná hudba nebo neustále dunění.. Proto v místnosti, kde je místo křečka vyloučeno, mělo by být co možná nejtišší a klidnější. Druhým důležitým faktorem je uspořádání domu pro domácího mazlíčka. V žádném případě by nemělo být zvíře umístěno v nádobě nebo v akváriu, protože takové bydlení slibuje, že otočí křeček na skutečnou mučící komoru. Nejlepší je zvolit pro tyto účely prostornou kovovou klec, ve které se nachází příčník tak, aby se křeček mohl udržet v dobrém fyzickém tvaru, pitnou misku a podávací misku.Obvykle je dno klece lemováno novinami, složenými v několika vrstvách, které křeček následně používá k vybudování domu. Někdo preferuje pro tento účel slámu nebo piliny a každá z těchto možností je přijatelná. Pravda Je třeba mít na paměti, že obsah klece současně slouží jako stavební materiál a toaletní náplň pro křeček. Proto bude nutné každý týden provádět všeobecné čištění v domě křečka, jinak by se nejen v místnosti, ve které se nachází klec, ale celý byt bude nasycen určitým zápachem. Samozřejmě v této situaci musí být improvizovaný dům křečka vždycky zničen, což zvíře způsobí stres. Proto se můžete uchýlit k malému triku a položit starou ponožku z vlny do klece, odříznout patu a vytvořit druhý vstup. Můžete si být jisti, že v takovém domě bude křeček cítit velmi pohodlně a bezpečně. Z času na čas se ponožky samy o sobě budou muset vyměňovat a umyt, ale je to mnohem výhodnější než týdenní zničení domácích zvířat postavených z papíru nebo pilin.

Křečci, překvapivě, perfektně odliší intonace lidského hlasu a v průběhu času jsou schopni přesně určit, kdo je před nimi - mistr nebo cizinec. Navíc tyto zvířata dokonale chápou, když jsou chváleni a když jsou nešťastní. Proto kontaktujte křečci by měli být s něhou a náklonností v hlasu a dát jim vědět, že ve vaší společnosti nejsou ohroženi. Tato zvířata nejen oceňují tento postoj vůči sobě samým, ale jsou také ochotni platit společnou láskou těm, kteří mají podobné pocity vůči nim.

Aby křeček nebyl klidný, ale neměl žádné zdravotní problémy, musíte se postarat o jeho správnou výživu. Základem stravy tohoto zvířete by měla být kaše na slunečnicovém oleji, které poskytují zvíře potřebu živin a vitamínů, mají velmi pozitivní vliv na práci trávicích orgánů a současně dávají pocit sytosti. Křečci jsou obecně všivé tvory, mohou se pochlubit rybou a masem, respektovat mléčné výrobky, ovoce a zeleninu. Musíte však být nesmírně opatrní, pokud jde o stravu těchto zvířat.Sladkosti a tuky živočišného původu, stejně jako čokoláda by měly být vyloučeny. Kromě toho nedávejte křečkům surové zelí, brambory a citrusové plody, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy u zvířete.

Křečci jsou hlodavci, ale v zajetí často musí jíst měkké potraviny. Mezitím zuby těchto zvířat neustále roste a potřebují pravidelné řezání. Pokud tak neučiníte, velmi brzy se křečci začnou setkávat s určitými potížemi s jídlem a mohou se také zranit ostrými přehnanými tesáky rtů a jazyka. Aby se tomu zabránilo, alespoň jednou týdně je třeba, aby zvířata dostala něco na něco pevného. Může to být surová mrkev nebo jakákoli suchá strava. Kromě toho dnes ve specializovaných prodejnách prodávaly tzv. Obilné tyčinky, které jsou nejen vynikající pochoutkou pro křečky, ale také jim pomáhají brousit zuby.

Křečci se cítí celkem spokojeni sami a nemají vážné problémy při absenci dvojice.. Současně, pokud je v kleci několik zvířat stejného pohlaví, je to pro zvířata skutečný stres a může vést k jejich předčasné smrti.A není divu, protože v tomto případě mají hlodavci nejen rozdělit celkový prostor klece, ale i jídlo. Navíc v takové situaci je otázka bezpečnosti zásob, kterou křečci dělají intuitivně i v případech, kdy jejich koryto je plné dobrot, velmi akutní. Dokonce i u pár křečků se necítí velmi dobře, tak nechte muže a ženu v jedné kleci pouze v těch případech, pokud očekáváte, že získáte potomky. Ve všech ostatních situacích je lepší, aby zvířata žily odděleně. Mimochodem, pokud jste získali pár křečků, musíte se o každého z nich pečlivě postarat, aniž byste je zbavili jejich pozornosti. V takovém případě nemůžete zvířatům, které se vám líbí více, zobrazovat, jinak může skutečná válka pro lásku majitele začít mezi křečci. Když žena otěhotní, muž by měl být transplantován do samostatné klece pro bezpečnost budoucí matky a jejích potomků. To je dokázáno Samci křeček často zasahují do svých novorozenců a mohou je zničit.. Totéž platí pro samice křečka, která může uškrtit mláďata, pokud se cítí jako vnější hrozba.Dvojice dospělých křečků může být vytvořena asi za 2 až 3 měsíce, přičemž každý z nich přidělí samostatnou klec. V takovém případě by měly být umístěny v dostatečně velké vzdálenosti od sebe, aby zvířata neměla strach kvůli přítomnosti blízkých konkurentů a necítí se nepohodlí.Nejlépe články