Szaboveronika

Péče o hosta na podzim, příprava na zimu


Péče o hosta na podzim, příprava na zimu / Domov a rodina

Chcete-li vyzdobit vaše zahradní mrazuvzdorné a nenáročné v pěstování rostlin, pak hostitel - to je přesně to, co potřebujete. Různé druhy tohoto trvalka se navzájem liší ve vzhledu: velikost, barva květin a samozřejmě listy! Velké listy hostitele jsou skutečnou pýchou této rostliny! Jsou to důvody, proč se hostitel často používá při přípravě květinových uspořádání.

Velmi často se nenápadnost hostitelů zavádí mladí zahradníci. Zdá se, že začínající letní obyvatelé, pokud rostlina dokáže existovat perfektně ve stínu a na slunci, nevyžaduje časté zalévání a další hnojení, pak to není nutné mluvit za zimní zimu. Možná někde v teplých provinciích Japonska, Koreje, Číny, odkud pochází hostitel, by to byla skutečnost, že tam bude místo, ale nikoliv ve středním Rusku. Proto, příprava hostitele na zimu by měla být povinná.

Podzimní péče o hostitele

Řezání stonky rostliny

Určitě mnoho zahradníků si myslí, že celá nadzemní část rostliny by měla být odstraněna před nástupem prvního mrazu. Nicméně, pouze stonky by měly být řezané, a pak ne všechny.S pomocí zahradníka by měl zahradník pečlivě odříznout stonky, na kterých rostly květiny. Všichni To umožní rostlině šetřit energii, jinak začne vytvářet semena a ztrácet některé živiny potřebné pro pohodlné zimování.

Zbytek nadzemní části rostliny nemůže být v žádném případě dotčen z několika důvodů. Za prvé, s nástupem podzimu, listy hostitelů nakonec vyprchá. Takže rostlina bude mít přírodní vrstvu mulčování, která chrání kořenový systém před mrazem. Za druhé, řezání všech listů je opravdovým šokem pro rostlinu. Hostitel se pokusí vynaložit veškerou svou sílu, aby obnovil listy, kvůli kterým utrácí velké množství síly a energie. Proto by taková oslabená rostlina přežila zimní zranění.

Mulčování

Jak jsme uvedli výše, vaše vlastní sušené listy mohou být nádherný mulč pro rostlinu. Nicméně, mnoho zahradníci nejsou líní a navíc pokryjí půdu kolem rostliny s vrstvou organického materiálu. Takový proces pomáhá spolehlivě chránit kořenový systém hostitelů před mrazem. Jako mulčování můžete použít suché piliny, rašelinu nebo kosenou trávu (vždy suché).Chcete-li zabránit škůdcům v mulčování, a také to nebylo místo pro vývoj houbových a jiných infekcí, musí být zpracovány.

Organický materiál by měl být napájen Fitosporin-M. Jedná se o mikrobiologickou drogu, která chrání zahradní rostliny před komplexem bakteriálních a houbových chorob. Také je dobré zpracovat mulčování tabákovým prachem. Její vůně na duchu nemůže tolerovat slimáky, slimáky. Tito škůdci jsou mezi hostiteli nejnebezpečnějšími.

Útulky

Pro hosty žádné speciální úkryty nepotřebují. Stačí ochránit kořenový systém před mrazem. Jako úkryt můžete použít lapnik nebo pytlovina.

Na tomto tréninku jsou hosté pro zimování dokončeni. Existuje však řada akcí, které nelze v žádném případě udělat.

Příprava hostitelů na zimu

Takže rostlina je zakrytá a zakrytá. Neodstraňujte listy hostitelů ani po úplném vyschnutí. Také nepoužívejte jako přístřešek plastový zábal nebo střešní plst. Tyto materiály nenechávají vůbec vzduch, takže zařízení nemusí přežít. Kromě toho myši a krysy mají velmi rádi zimování pod polyetylenovou a střešní plsť.Ne nejatraktivnější čtvrť pro zahradní rostliny, ne?

Nepřipojujte hostitele před nástupem mrazu. Hnojení může způsobit aktivitu rostlin, což je nepřijatelné před nástupem mrazu.

Ačkoli mnoho zahradníků provádí podzimní transplantaci hostitelů před nástupem chladného počasí, nestojí za to riziko. Existuje velká šance, že vytrvalý kořenový systém prostě nemá čas se usadit na novém místě a rostlina nebude připravena na setkání chladného počasí.

Hosta je zahradní okrasná rostlina, která se vyznačuje nenáročností při odchodu a mrazuvzdornosti. Pokud budete řádně připravovat rostlinu na zimování, pak ji ochutnáte bezpečí a v příštím roce potěšíte zahradníka s krásným květem.Nejlépe články