Szaboveronika

Péče o chryzantémy na podzim


Péče o chryzantémy na podzim / Domov a rodina

Královna na podzim ... to je to, co říkají tajemné a trochu smutné chryzantémum. Když většina letních rostlin rozkvetla, chryzantém se stává plnou milenkou květinových záhonů, rabatok a kontejnerových výsadků. Nenáročná a překvapivě chladná rostlina se rozšiřuje téměř všude, ačkoli Čína je považována za místo narození této úžasné květiny. V této zemi byla tato nádherná květina objevena před 2 000 lety! Hodně později zasáhla nádherná chryzantéma do zemí Evropy, kde se úspěšně usadila. Tam 18. století úspěšně zdobí zahradní výsadbu. Následně, lidé rafinovaný mráz-odolný květ začal být nazýván "podzimní asters".

Rusko také miluje růst úžasných chryzantémů. Podzimní květiny se dnes nacházejí v zahradě av botanické zahradě. Pozdní kvetoucí rostlina miluje a ráda rostla v otevřeném terénu dvakrát ročně: na jaře nebo na podzim.

Výsadba rostlin během podzimních příprav pro vznik mrazu může být nebezpečná. Nicméně, chryzantém je krásný, a co je nejdůležitější: zakopne se velmi rychle, takže v podzimním období je možné plantovat rostliny v otevřeném terénu.

Podzimní péče o chryzantémy

Přistání

Při výsadbě chryzantémů na podzim na podzim je hlavní věcí dodržování podmínek. Příliš časné vysazování může způsobit aktivní růst chryzantémy. Takto rostlina začne nadchovat zahradníka s nádherným kvetením během prvních mrazů, což povede ke smrti "královny podzimu". Pokud bude královna podzimu vyložena příliš pozdě, nebude mít čas se uzdravit a získat dostatek živin, aby přežila zima.

Nejlepší čas pro výsadbu chryzantémů jsou poslední dny září nebo prvního října. Pokud se zahradník rozhodl plantovat rostlinu na podzim, je třeba se ujistit, že kořenové výhonky se tvoří na křovinách. Předpokládá se, že v tomto případě bude snazší, aby rostlina ustoupila, a přežije chlad bez problémů.

Někteří zahradníci jdou na trochu trik. Nakupují rostlinný materiál během podzimního období, čekají až do konce období květu a pak umístí rostliny do studené návštěvy (například do sklepa) při teplotě nejméně +5 ° C. Na jaře po stabilní stabilní teplotě a mrazu konečně ustoupí, chryzantémy mohou být zasazeny do otevřené země s důvěrou.

Nejlepší oblékání

Než začnete prořezávat a chráňovat květiny, je třeba hrýznatělé oplodnit. Doplňky Potasu a fosforu jsou pro tento účel ideální. Pomohou květině přežít bez problémů. Dusíkaté hnojiva by neměly být používány, z nich mohou chryzantémy růst a zemřít, když dojde k mrazu.

Řezání

Příprava pouzder pro nástup chladného počasí může být ihned po hnojení. Toto by mělo být provedeno až po úplném rozkvětu chryzantémů. Křoviny by měly být proříznuty. Obecně platí, že keře by měly být ořezány o čtvrtinu povrchu země.

Pro stříhání chryzantém zahradníci používají stuners. Ale existuje jeden "ale": před použitím zahradní nástroje by měly být pečlivě zpracovány. Řezáky lze otřít alkoholem nebo namočit po dobu půl hodiny v manganistanu draselném. Pokud zahradník neřízne jeden, ale několik křovin, pak by měl být nástroj po každém ořezání vyčištěn. Zahradník tak bude schopen chránit výsadbu před infekcími infekcemi, houbovými chorobami nebo přenosem škůdců z keřů do křoví. Řezané chryzantémy budou nádherně vyzdobit místnost a přinést domov pocit pohodlí a tepla!

Zalévání a úkryt

Řízené, oplodněné chryzantémy by měly být napojeny.Mnoho zahrádkářů dává před zahájením chladného počasí vodní zavlažování. U každého keře musíte strávit nejméně polovinu kbelíku s vodou.

Kryty chryzantémů zakryjte po provedení všech přípravných postupů pro zimování. Jako přístřešek můžete použít suché listy, seno, piliny, smrkové větve. Je vhodnější zvolit si přírodní materiály, které mohou dýchat. Pod umělým přístřeškem (plastový zábal nebo střešní plst) se kořenový systém rostliny zametá a zemře jako výsledek.

Zimní chryzantémy v zahradě

Pokud je zahradník přesvědčen, že v klimatických podmínkách regionu bude chryzantém velmi dobře tolerovat studenou teplotu, pak je bezpečné nechat ji na zimu přímo na volném poli. Pokud taková důvěra neexistuje, pak by se měly keřům vykopat společně s zemitým hnojem. Skladujte rostliny by měly být ve sklepě při teplotě nejvýše +5 stupňů (aby nedošlo k růstu), a znovu na jaře přistát v otevřeném terénu.

Půvabná podzimní krása chryzantémy nádherně ozdobí vaši zahradu. Bude potěšen letními obyvateli svým božským kvetením, i když většina rostlin už bude v klidu.Nejlépe články